Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem niedawno LanParty Ultra-D no i mam problem z pamięciami. Komputer uruchamia się jedynie jeśli obsadzę dwa pierwsze banki lub tylko jeden pomarańczowy. wyczytałem że nie da się obsadzić trzech banków ale wszyscy zgodnie twierdzą że jeśli obsadzam tylko dwa to obie pamięci muszą być w pomarańczowych gniazdach. U mnie to nie działa, komp zaczyna piszczeć przy próbie uruchomienia, jedynie uruchamia się jeśli obsadzę żółty i pomarańczowy bank. Wie ktoś jak to rozwiązać, a może jest możliwość żeby obsadzić tylko 3 banki ? Wszystkie pamięci to Kingstony CL3 1x512 i 2x256, oczywiście sprawne, na Epoxie 8RDA3+PRO śmigają wszystkie trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak probowales je wsadzac?, bo oba pomaranczowe to tryb w dualu, jak probojesz wlozyc 1x256 i 1x512 w oba pomaranczowe to tak dual nie bedzie chodzic, na twoich pamieciach tak czy tak bedziesz miec na tej plycie 512ram tylko albo 2x256 w pomaranczowych i dual (jak sie nie gryza kosci) lub single i wtedy 1x512, ewentualnie dokup jeszcze jedna 512 i wtedy 2x256 + 2x512 albo opchnij 2x256 i kup jedna 512 => 2x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema znaczenia czy wsadzę 512 i 256 czy 2x256 w pomarańczowe gniazdo, tak komp sie po prostu nie uruchomi. Niema znaczenie jakie kości wsadzę i gdzie, JEDYNIE komp sie uruchamia jeśli obsadzę żółty i pomarańczowy bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać pamięci nie lubią Duala. Podejrzewam że jak pokombinujesz z timingami (zwłaszcza MAL i RP) to w końcu ruszy w Dualu. Czeka Cię niestety sporo zabawy z przekładaniem pamięci i testami. Możesz też jak radzą wcześniej zmienić pamięci. Osobiście mobę polecić co na BH5UTT, niestety tylko używki są do kupienia.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..pewnie procek padaka ;] Mój do 2,7ghz tez 1,6v potrzebuje ;] btw., poco takie wysokie napiecie chipsetu?? Bez zmiany napiecia płyta robi (przynajmniej moja) HTT 430, może daj niższy dzielnik dla pamieci :wink:

jezeli chodzi o div to ustawilem na 150 chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o div to ustawilem na 150 chyba icon_smile3.gif

Wykluczyłeś na 100% pamięci?? Chyba jakiegoś skilla jeśli chodzi o OC masz prawda? więc nie będe pisał że coś nie tak w biosie ustawiasz, chyba że czegoś nie wiesz to pisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema znaczenia czy wsadzę 512 i 256 czy 2x256 w pomarańczowe gniazdo, tak komp sie po prostu nie uruchomi. Niema znaczenie jakie kości wsadzę i gdzie, JEDYNIE komp sie uruchamia jeśli obsadzę żółty i pomarańczowy bank.

Jakie to pamięci ? zmieniałeś bios? Ustawiałeś 2t ? nie wiem czy dobrze rozumiem. Komp uruchamia ci się na obydwu kostkach jedynie jeśli obsadzisz je w żółtym i pomarańczowym banku ;o ??

 

 

Chyba miałem dejavu... wczoraj pisałęm w tym temacie a mój post poleciał w odchłań ? hmmhm

Tak więc:

wie ktoś jak wyłączyć cache level 2 w biosie? Pamiętam że Mardok dawno dawno temu bawił się tym, a ja za cholere nie mogę znaleźć tej opcji w biosie... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykluczyłeś na 100% pamięci?? Chyba jakiegoś skilla jeśli chodzi o OC masz prawda? więc nie będe pisał że coś nie tak w biosie ustawiasz, chyba że czegoś nie wiesz to pisz :wink:

pamieci to pozyczone khx'y 3500 na winbondach bh-5 :wink: wiec raczej to nie ich wina, tym bardziej ze smigaja tylko na 207mhzow. dzis postaram sie pobawic z opcja 10* 2xx i zobaczymy co z tego wyjdzie. jutro powinny przyjsc moje khxy, tez na bh-5 ale tylko 2x256 (250-260 2.2.2.5 1t przy 3.5-3.6) wiec jutro sie zacznie B-)

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bawilem sie prockiem no i kaplica ;( na 10 * 280 nie wstaje,a co najgorsze przy 302 * 9 w sp2004 wywala bledy po 1-2min, smarki wszystkie przechodzi tak samo ja spi 16m..

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty chciałeś na tym procku osiągnąć ? Ja mam SD3700 i tylko na 2800MHz pomimo że E4 a i tak sie ciesze bo trafiały się gorsze sztuki :D

Większość Penisów idzie na ok. 2700MHz także norma ;)

 

Jak to jest z tymi slotami RAM ? Ze jak są te same kolory to jest dual a jak dwa inne to single tak ? Czy jest jakaś różnica w którą wsadzę kość ?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty chciałeś na tym procku osiągnąć ? Ja mam SD3700 i tylko na 2800MHz pomimo że E4 a i tak sie ciesze bo trafiały się gorsze sztuki :D

Większość Penisów idzie na ok. 2700MHz także norma ;)

 

Jak to jest z tymi slotami RAM ? Ze jak są te same kolory to jest dual a jak dwa inne to single tak ? Czy jest jakaś różnica w którą wsadzę kość ?

jakby proc przeszedl sp2004 bez errora to bym sie cieszy :lol2: l. jezeli chodzi o sloty to chyba jest roznica bo wkladalem 1x hyperx w 2 pierwsze sloty (liczac od procka) to komp niestartowal, dopiero w 4tym slocie odpalil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tOMeCK

Tak, dual jest w slotach o tym samym koloże czyli 1-3 lub 2-4.

 

@kfachu

Kontroler jest w procu, więc jak kręcisz proca to i kontroler. Co za tym idzie wysiądzie najsłabsza część struORT: ORT: ORT: ktury, a czy to będzie 1 slot czy 2, 3, 4 to już zależy od egzemplarza i OC. Także zawsze trzeba testować SOWJEGO proca:)

Na jakim napięciu te 2,7 i jak idą pamięci??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tOMeCK

Tak, dual jest w slotach o tym samym koloże czyli 1-3 lub 2-4.

 

@kfachu

Kontroler jest w procu, więc jak kręcisz proca to i kontroler. Co za tym idzie wysiądzie najsłabsza część struORT: ORT: ORT: ktury, a czy to będzie 1 slot czy 2, 3, 4 to już zależy od egzemplarza i OC. Także zawsze trzeba testować SOWJEGO proca:)

Na jakim napięciu te 2,7 i jak idą pamięci??

Pozdrawiam!

 

2.7 @ 1.6v, pamieci nie krece bo to nie moje :P div chyba na 150 o ile dobrze pamietam to na memkach 207

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty chciałeś na tym procku osiągnąć ? Ja mam SD3700 i tylko na 2800MHz pomimo że E4 a i tak sie ciesze bo trafiały się gorsze sztuki :D

Większość Penisów idzie na ok. 2700MHz także norma ;)

 

Jak to jest z tymi slotami RAM ? Ze jak są te same kolory to jest dual a jak dwa inne to single tak ? Czy jest jakaś różnica w którą wsadzę kość ?

:blink:

Te same kolory to dual.

A to gdzie wsadzisz to już twoja własna inicjatywa. Czasami w innych slotach memki się różnie kręcą ;)

 

2.7 @ 1.6v, pamieci nie krece bo to nie moje :P div chyba na 150 o ile dobrze pamietam to na memkach 207

I na tym napięciu się wywala w SP ? A temp jaka ? Bo to tez może być winowajca wywalania sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też interesuje boot z USB :D Teraz pendrive'y ostro potaniały i karty pamięci też.

 

 

 

W końcu zabotowałem z pendrivea. Płyta botuje bez większych problemów. Problemem natomiast jest przygotowanie botowalnego pendrive. Potrzebna dyskietka startowa Win Me lub 98 i program "HP USB Disk Storage Format Tool". Próby utworzenia botowalnego pendrive z obrazów dyskietek startowych ściągniętych z internetu kończyły się niepowodzeniem, więc polecam tworzenie pendrivea z dyskietki startowej Win ME. Uruchamiamy "HP USB Disk Storage Format Tool" do stacji dyskietek umieszczamy dyskietkę startową Win ME, zaznaczamy opcje jak na zdjęciu i Start. Ważne - File system FAT. Może komuś się przyda.

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś płyta, pomijając dfi która dawałaby ok 3,4V na pamięci?? najlepiej z porównywalnymi możliwościami oc.

Zjarała mi się moja ukochana sli-d i teraz nie ma gdzie kupić :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś płyta, pomijając dfi która dawałaby ok 3,4V na pamięci?? najlepiej z porównywalnymi możliwościami oc.

Zjarała mi się moja ukochana sli-d i teraz nie ma gdzie kupić icon_neutral3.gif

Była jakaś płyta Saphirre Pure coś tam która dawała 4v na mem i 2v na proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lub to co podaje Smart Guardian, zauważyłem że realne napięcie jest o 0,03v niższe niż ustawimy w biosie, chociaż czasem skacze i jest o 0,01 mniejsze, np ustawimy w biosie 1,40v to Smart Guardian pokazuje 1,37v ;] Więc w tym wypadku realne jest 1,37v

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Coccolino_

Była jakaś płyta Saphirre Pure coś tam która dawała 4v na mem i 2v na proca

Sa na allegro tylko ze koles ma chore ceny... ja sprzedawalem je 2 x taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, juz poczytalem o tym, ze CPU-Z podaje nizsze napiecie niz jest ustawioen w biosie, ale ktore z tych napiec jest tym, ktore rzeczywiscie otrzymuje proc ?? To w CPU-Z ?

To które płyta podaje a nie odczyty z programów które biorą je z czujnika za kilka centów (jak nie mniej) który został przylutowany przez biednego chińczyka któremu łapy się trzęsły po wczorajszej imprezie. W skrócie tylko miernik ci prawdę powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazlem ten obrazek :)

http://mitglied.lycos.de/schinderhannesbo2/dfivdimmtrick.jpg

 

niech mi ktos teraz powie "jak zwiekszyc linie 3.3v mojego zasilacza" bo nie mam pojecia :) a winbondy czekaja.

chce zastosowac ten trick z linia 3.3v.

 

zasilanie z lini 5v odpada bo mosfety az kipia :)

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazlem ten obrazek :)

http://mitglied.lycos.de/schinderhannesbo2/dfivdimmtrick.jpg

 

niech mi ktos teraz powie "jak zwiekszyc linie 3.3v mojego zasilacza" bo nie mam pojecia :) a winbondy czekaja.

chce zastosowac ten trick z linia 3.3v.

 

zasilanie z lini 5v odpada bo mosfety az kipia :)

Np tu masz co nie co:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=182685

 

Choć ja osobiście i tak bym wolał rozwiązanie z linią +5v i nawiewem gdyż u mnie sprawdzało się bardziej niż dobrze ale top tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...