Skocz do zawartości
Outlander

Problem Z łączem Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem z kumplem łącze WIFI między naszymi sieciami no i mam problem. :mur:

Pomimo że soft od karty pokazuje siłe sygnału >50% i jakość połaczenia na >90% to połączenie nie działa (brak ping, brak kompów w grupie). Najdziwniejsze jest to że soft podaje że odabrał sporo pakietów ale żadnego nie wysłał :huh:

 

Specyfikacja:

dwie karty SMCWPCI-G 54Mbps

15 metrów kabla H155

dwie antenki dołączone do kart

 

Warunki:

odległość <100m

pełna widoczność

żadnych przeszkód w promieniu 1,5m od lini łącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 metrów to ja mam na SET16. Odległość od AP to maksymalnie jakieś 500m. Poza tym pisze, iż siła sygnału to 90%.

 

1) Tryb karty (są 2 tryby pracy).

2) Ustawienia - zgodność (ip, maski - jedno niedopatrzenie i sieci nie ma).

3) Zabezpieczenia - odwrotny efekt, niż opisany przez Ciebie, występował u kumpla, gdy uruchomił firewall z Pandy AV na Windows XP SP2.

4) Takie same wyniki po obydwu stronach? Jeśli nie, to może jedna karta jest walnięta?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

1) Tryb pracy Ad-Hoc (z tego co wiem to łącząc dwie karty musi tak być)

2) IP i maski ustawione prawidłowo

3) Zabezpieczenia to raczej nie problem, ale zauważyliśmy że wyłączenie szyfrowania spowodowało że karty zaczeły coś wysyłać.

4) Wynik identyczny po obu stronach, pomimo że zjednej jest 10 a z drugiej 5m kabla

 

Chyba jednak za słaby sygnał (patrz pkt 3) sprawdzę netstublerem i jeśli się potwierdzi to pomyślimy o antenach. Najtańsze panele z cyberbajta lub nexusa powinny załatwić sprawę.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak te programiki wskazują ?

Nie bardzo, ale skoro istnieją i ludzie tego używają, to znaczy że jakieś przełożenie na rzeczywistość muszą jednak mieć.

A programik chętnie sprawdzę u siebie, dzieki.

 

Wracając do problemu:

Na takiej odległości (100m) to powinno na widelcu chodzić. Jedyną przyczyną problemów może być mocny sygnał nadajnika innej (pobliskiej) sieci.

 

A działa TRACE? Uruchom->CMD(Enter)

tracert onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15m ,a 10m+5m po obu stronach to spora różnica powinieneś o tym wiedzieć

mam 11m kabla H155,karta Planet 8310,promiennik +czasza 90 (zależało mi na jak najlepszym sygnale,w razie problemów z siecią/netem ,u siebie przyczyn szukam na samym końcu),odległość do AP-ka jakieś 500m,sygnał w Netstumbler na poziomie -62 (ale wiem ,że do poziomu -66 transfer napewno leci nadal na maxa,u mnie jakieś 2,4 MB/s)

zabezpieczenia mogą mieć wpływ na sieć,niektóre Firewale nawet nie raczą poinformować ,że coś zatrzymują na defaultowych ustawieniach (należy im się wnikliwie przyglądać lub na czas pierwszych połączeń poprostu wyłączyć ,a nawet odinstalować bo różne odskoki miewają)

admin w mojej sieci jest raczej początkujący i sporo "miesza" na serwerach (dwa łącza DSL 4Mb) przez co pozostali użytkownicy sieci są nieraz widoczni niekiedy znikają ,wspomagam się wtedy najczęściej tym http://www.angryziber.com/ipscan/ b.dobry programik należy tylko wpisać zakres IP do sprawdzenia;lub tym http://gorlach.etype.net/netview/ ten automatycznie wyszukuje ale nie wiem czy jest tak dobry jak poprzednik

do pomiaru prędkości używam programiku BWMeter jest dość dokładny w przeciwieństwie do niektórych z konkurencji i ma sporo opcji blokujących itd.

co do samych kanałów na częstotliwości 2,4 GHz ,to tak naprawdę "niezawodność" można osiągnąć na trzech oddalonych od siebie kanałach,czyli np 1,6,13 (sprawdzisz Netstumblerem na jakich nadają pozostałe sieci i pakujesz się na kanał z najsłabszym sygnałem konkurencji + metoda prób i błędów)

 

tracert onet.pl nic nie da ,bo to do netu i poleci jego łączem (nic nie pisał o udostępnianiu netu)

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...