Skocz do zawartości
Michi

Problem Z Wiatrakiem Na Chipsecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A więc od pewnego czasu zauważyłem, że mój komputer jak dłużej stoi niewłączany (np. na noc) to podczas włączania rano strasznie warczy (kiedy załaduje się windows przestaje). Pierwsze myślałem, że to zasilacz, ale nie to chyba chipset. Poniewarz, kiedy dzisiaj odpaliłem kompa wszedłem do biosu i zobaczyłem obroty wiatraka na chipsecie 6200 (standard 5000) to zdzikłem... Z upływem wyrczenia obroty spadały. Czyli to bankowo wentyl na chipsecie ale teraz niech mi ktos powie czemu?? :)wymiana wentylka?? czy może dostaje za duże napięcie? Przy następnej dłuzeszej przerwie sprawdzę też napięcia w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wymienie:D na coś firmowego ala zalman lub pentagram. :) dziekuje za propozycje insektcc. :)

 

A tak pozatym to dziwi mnie jedno poniewasz jak wyłącze kompa na 5-15 minut to sie normalniesie włacza nie szaleje wiatraczek i jest spokoj. Ale to tylko moja ciekawość:) tak czy tak go wymienie

Edytowane przez Michi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wymienie:D na coś firmowego ala zalman lub pentagram. :) dziekuje za propozycje insektcc. :)

 

A tak pozatym to dziwi mnie jedno poniewasz jak wyłącze kompa na 5-15 minut to sie normalniesie włacza nie szaleje wiatraczek i jest spokoj. Ale to tylko moja ciekawość:) tak czy tak go wymienie

 

Nie Ty jeden masz taki problem z tym warczkiem na chipsecie.Identyczna sytuacja była u mnie.Duzo osob posiadaajcych ASUSA ma ten problem.Ja rozprawiłem sie z tym problemem podłaczajac warczka pod fan mate i teraz poszukuje czegos na Nb.

 

P.s Masz w miare krotka PCB wiec mozesz wsadzic praktycznie wszystko.Z pentagramem jest troszke problemów z założeniem.Zalman raczej pasywnie nie jest taki wydajny.Polecam TO

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam problem z głośnym wiatrakiem, z ty że jest on w zasilaczu (ModeCom FEEL 400W), ma 2 wiatraczki, jeden wdmuciach!ący powietrze(na zewnątrz zasilacza) i drugi wydmuciach!ący(w środku) i właśnie ten wdmuciach!ący jest rano zawsze głośny (po ok 30 sekundach cichnie). Zasilacz mam od grudnia 2005. Co da sie z tym zrobić?

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...