Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, co Ty myslisz o tym Gateway'u FPD2185W? Szczegolnie w porownaniu z 215TW... Matryca z tego co widze ta sama, roznica to szyba u Gateway'a. Recki ma super, nie wiem jak z lagiem...

Szukam porzadnego lcd do wszystkiego, odrzucilem juz wszystkie 20'' ze wzgledu na maly pixel. Z 21'' liczy sie jedynie Samsung i wyzej wspomniany Gateway. A 22'' to juz tylko ViewSonic vx2235wm i Samsung 225BW, ale one juz chyba oba na TN (?)...

Smieszne tez, ze obie 21tki stoja po 500$ - a obie 22ki jedyne 350$. Widac TN tnie koszty, ale az tak? Ciekawe jak porownanie jakosci, jesli ta TN w obu ww. panelach to faktycznie Best TN III Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22" poza tym że jest na TN to jest tańsze z powodu nowszej matrycy ... nowsza jest zawsze tańsza ( jakoś tak już jest ).

 

Co do Gateway 21" to sam niegdyś chciałem go kupić ( w Polsce :lol: ). Monitor na pewno godny uwagi , no i ja nie mam uprzedzeń do tej firmy :wink: Szyba to dobra ochrona matrycy jednak swoje minusy też ma ( odbicia ). Jednak matryca już nieco wiekowa ... niebawem powinien pojawić się nowszy zamiennik - ale czekać można wiecznie.

 

ps. ciekawe czy zrobią kiedyś monitory z matową szyba - z technologicznego punktu widzenia jest możliwe uzyskanie dobrego obrazu na odpowiednio matowionym szkle tylko pozostaje kwestia ekonomii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic odpada. TN jednak nie dla mnie, zolc widoczna z bokow mnie dobija.

Tak zeby sprecyzowac - rozumiem ze preferowales Gateway'a nad Samsunga 215TW? Jesli tak, co bylo powodem? Jak dotad przegladam opinie o Gateway FPD2185W, wygladaja one tak: monitor cudny i fantastyczny - pod warunkiem ze nic sie nie psuje, a to niestety zdarza sie czesto. High pitching sound podczas pracy, pady totalne monitora, wadliwe EzTune, nie dzialajacy pivot. Jesli kogos nie dotyczylo zadne z powyzszych, to widac bylo wszechobecne "best lcd I've ever seen". I badz tu madry.

Co do szyby - sam sie wkurzam, dlaczego nie ma 22 calowego odpowiednika 20WMGX2 NECa. Smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, olewam ten interes. Za dlugo to juz trwa, nie mam nerwow dalej sleczyc nad testami i recenzjami. Samsung 215TW zamowiony z newegg za 474$. Bedzie we wtorek lub w srode, zobaczymy - co bedzie to ma byc.

 

też już chyba zamówie tego 215 bo też mnie już wkurza ...

 

jedynie może mi ktoś powiedzieć jak sobie ustawić na 15" CRT 1280x1024 tą plamke z tego samsunga w natywnej ... chce zobaczyć czy da sie na to patrzeć czy po prostu jakieś przegięcie aptekarskie jest z tą plamką i w niczym nie przeszkadza ... chodzi o jakiś tekst oczywiście bo każda inna opcja to mała plamka to +

 

albo jak ktoś sie przesiadł z crt czy mu coś przeszkadza w tym 215tw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, olewam ten interes. Za dlugo to juz trwa, nie mam nerwow dalej sleczyc nad testami i recenzjami. Samsung 215TW zamowiony z newegg za 474$. Bedzie we wtorek lub w srode, zobaczymy - co bedzie to ma byc.

Cruel - dobra decyzja :wink: orientujesz sie moze o co chodzi dokladnie z tymi open boxami na newegg :?: bo

tam jest ten samsung "Open box" za 375,99$.. warto sie w to pchac biorac pod uwage ze i tak

gwary nie zrealizuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel - dobra decyzja :wink: orientujesz sie moze o co chodzi dokladnie z tymi open boxami na newegg :?: bo

tam jest ten samsung "Open box" za 375,99$.. warto sie w to pchac biorac pod uwage ze i tak

gwary nie zrealizuje :?:

W skrocie 'open box' to jest produkt, ktory ktos kupil i zwrocil, dlatego taki tani. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, olewam ten interes. Za dlugo to juz trwa, nie mam nerwow dalej sleczyc nad testami i recenzjami. Samsung 215TW zamowiony z newegg za 474$. Bedzie we wtorek lub w srode, zobaczymy - co bedzie to ma byc.

Hi Cruel,

bylem na newegg i troche pekam przed martwymi pixelami. z PL to ciezko bedzie cos zwrocic. pytanie czy kupowales juz cos od nich z przesylka do PL? czy ta cena zawiera podatek i koszt przesylki? daj znac ile koniec koncem zaplaciles i czy przesylka byla do PL, aaaa i jeszcze czy zasilanie ma 110V-220V?

ja juz tez mam dosc testow, decyzja zapadla - kupuje, tylko kwestia gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei - open box moze byc pozbawiony opakowania producenta tudziez dokumentacji. Na pewno jest to towar sprawny, bo w przypadku kiedy cokolwiek jest nie tak, towar jest refurbished przez Samsunga. Ale czesto jest to loteria - mozna tylko przypuszczac, czy ktos oddal monitor bo przeszkadzaly mu dwa deadpixels, czy tez po prostu kolor do sukienki zony nie spasowal. Jesli brat sprawdzi Ci, czy wszystko z monitorem jest ok, to mysle ze za taka cene warto - szczegolnie ze gwarancja Ci lata. A nawet jesli wyskoczy cos co Ci przeszkadzac bedzie - to jestem pewien ze nawet z 2-3 deadpixels sprzedasz w PL ten lcd za wiecej niz te 376$.

Marcin - ja to sobie siedze w Michigan i kompa kompletuje ;) Ale wiem, ze nawet jak cos jest nie tak, to monitor jest do serwisowania bezposrednio u Samsunga, nie w neweggu. Towar sprzedawany w usa w internecie jest pozbawiony podatku 6%. A zasilanie 100-240V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei - open box moze byc pozbawiony opakowania producenta tudziez dokumentacji. Na pewno jest to towar sprawny, bo w przypadku kiedy cokolwiek jest nie tak, towar jest refurbished przez Samsunga. Ale czesto jest to loteria - mozna tylko przypuszczac, czy ktos oddal monitor bo przeszkadzaly mu dwa deadpixels, czy tez po prostu kolor do sukienki zony nie spasowal. Jesli brat sprawdzi Ci, czy wszystko z monitorem jest ok, to mysle ze za taka cene warto - szczegolnie ze gwarancja Ci lata. A nawet jesli wyskoczy cos co Ci przeszkadzac bedzie - to jestem pewien ze nawet z 2-3 deadpixels sprzedasz w PL ten lcd za wiecej niz te 376$.

Marcin - ja to sobie siedze w Michigan i kompa kompletuje ;) Ale wiem, ze nawet jak cos jest nie tak, to monitor jest do serwisowania bezposrednio u Samsunga, nie w neweggu. Towar sprzedawany w usa w internecie jest pozbawiony podatku 6%. A zasilanie 100-240V.

dzieki za info Cruel, zazdroszcze ci taniochy u ciebie bo w PL najtaniej znalazlem za "ekwiwalent" ok.715$ :sad:

 

z gwarancja to kapuje ze to samsung a nie sklep intenetowy (pisza o tym) moze tak i lepiej??, ale jeszcze jedno pytanie nie wiesz jak samsung usa do tematu podchodzi? z iloma dead'ami wymieniaja? sklep intenetowy pixelmania (najtansze co znalazlem), twierdzi ze wymienia juz od jednego poniewaz wspolpracuje z samsung france i oni to im gwarantuja.

 

cholera nigdzie nie moge znalezc z czarna obudowa, wszystko srebrne, czy ktos widzial w PL czarnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera nigdzie nie moge znalezc z czarna obudowa, wszystko srebrne, czy ktos widzial w PL czarnego??

Samsungi z czarna ramka sa przeznaczone na rynek amerykanski. W Europie dostepne sa tylko ze srebrna ramka (no chyba, ze ktos sprowadzi z USA). Zreszta byla juz o tym mowa w tym temacie. Radze na przyszlosc czytac tematy z wieksza uwaga. ;]

 

O pixmanii mozna sobie poczytac tutaj. http://www.opineo.pl/index.php?sklep=25

Oceny ma bardzo slabe i osobiscie bym tam nic nie kupil.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - mi jest bardzo na reke, ze gwarancje pokrywa Samsung a nie newegg. Monitor przyjedzie pojutrze, a w sobote juz wracam do Polski. Jesli okaze sie, ze z panelem cos nie tak - dzwonie do samsungpl. Co do deadpixels - wszedzie pisza inaczej. Na stronie samsunga usa - ze 15 (sic!) wadliwych umozliwia zwrot. Gdzie indziej - ze jesli zauwazysz w ciagu 14 dni chociaz jeden, dostajesz monitor nowy. Jeszcze inne info - w ciagu pierwszych 90 dni od daty zakupu, jakikolwiek defekt - nowy monitor. Ponad 90 dni - monitor refurbished. No, a wiem ze byly tez przypadki, ze newegg wymienial za jeden deadpixel :D Ja to juz olewam, bedzie co ma byc. Jak beda deadpixels a polski samsung sie na mnie wypnie, to monitor sprzedam na allegro. Ale watpie zeby sie wypial, customer service Samsunga ma dobra reputacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump

Szajsung przyjechal. No i pytanie - moze mi myslenie cos szwankuje, nie wiem, ale... Jestem zmuszony podlaczyc go do kiepawego Della, Inspiron 8100 bodajze, analogowo. Nie ma obrazu w ogole podczas uruchamiania - ani ekranu bootowania, ani innych [ciach!]l w dosie. Pojawia sie ekran powitalny XP z paskiem uruchamiania na dole - obraz pojawia sie na jakies pol sekundy, ledwo mignie. Potem chwile komp mysli, i znowu na pol sekundy lcd mignie pokazujac pulpit - i koniec. Jesli w tym stanie wylacze monitor i wlacze ponownie, znowu pulpit 'wskakuje' na chwile, ale po momencie juz nic nie ma. I tak za kazdym razem kiedy wylacze/wlacze.

Wnioskuje, ze winna jest dziadoska karta graficzna - Dellowskie 2mx albo jakis inny wynalazek. Slusznie wnioskuje? Myslalem ze nawet gowniana grafika wyswietli jakos obraz, chociazby rozciagniete 800x600 albo co?

Btw, wysylka z newegg rox, Mialo byc 3 dni, przyszla w 1.5 (!) dnia od daty zamowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny objaw rzeczywiscie, mysle ze jakby byl uwalony monitor to nie byloby nic.. hmm a w trybie

awaryjnym probowales ? Chociaz jak znam zycie w starszym sprzecie wyjscie vga obslugiwane

jest software`owo.. no i ten brak obrazu podczas POSTa.. a jak przy wejsciu do BIOSu notka ?

chyba nie pozostaje nic innego jak wyprobowac na czyms innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to wszystko trafil. Stoi czlowiek przed wyborem: Gateway, HP, Samsung. Wybiera Samsunga ze wzgledu na pewnosc i najmniejsza awaryjnosc. Co sie okazuje? Oczywiscie, monitor zepsuty. Brak sygnalu zarowno na analogu jak i dvi, testowane na dwoch roznych komputerach i roznych kablach. Obraz pojawia sie co najwyzej na pol sekundy, moze mniej. A zeby bylo smieszniej, wracam do Polski w piatek po poludniu, super. No to teraz zobaczymy, jak sobie radzi newegg w przypadkach ekstremalnych. Poprosze o ekspresowy FedEx overnight shipping drugiego egzemplarza, tym razem sprawnego i sprawdzonego, a ten im oddam. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, newegg pokryje 30$ z kosztu overnight shippingu, mnie ekspres bedzie kosztowal pozostale 20$ - takze sa w porzadku. Jesli drugi unit 215TW bedzie defective pod jakimkolwiek wzgledem, nie kupie wiecej produktu Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadzaczem 215TW od miesiąca nie pisałem wczesniej bo po co można coś zauwazyć po 1 dniu. Teraz moge powiedzieć że jest wypaśny co do laga domnie nie zauważalny prawie gram lecz mało przez neta wysko jak na razie git . Przesiadłem sie z 17 Agneovo F-317 po prostu rozmiar 215 tw powala ;p a co do ramki wole srebna na czarnym Agneovo bardziej było widać kurz a ja nie lubie sprzatać :P:P:P jak jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem .

Pozdro fOR @LL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samsunga 215TW mam na biurku dokladnie od 5 dni. Monitor rewelacyjny, super kolory (S-PVA robi swoje), ogromna przestrzen robocza, bardzo ergonomiczne OSD, masa wejsc AV, pivot. Podlaczalem juz kamere, aparat cyfrowy i laptopa przy pomocy tych wejsc i wszystki smiga bez zandego problemu. Gdzies czytalem ze ten monitor dostal TCO-06 ale moj ma TCO-03. Napisalem maila do samsunga i oto co mi napisali:

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

Monitor 215TW posiada norme TCO 03.

Model ten nie posiada normy TCO 06.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Monitorek kupilem w Media Markcie za 1884zl, trafilem na promocje: cena-VAT :-P

Jak ktos ma jakies pytania czy chce fotki to piszcie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak smużenia - nie zauważyłem, grałem w CoD'a i w Call of Juarez bez żandnych problemów, można grać w mniejszych rozdzielczościach niż natywna i nie skutkuje to pogorszeniem obrazu, czytałem o tym gdzieś na zachodnich forach i potwierdzam osobiście. Odnośnie IL to wystrarczy dobrze "gryzonia" ustawić i nie jest odczuwalny.

Brak jakiegokolwiek delay'a na reakcję z klawiatury, filmy sie ogląda bosko na takiej wielkości matrycy, wide robi swoje, oglądałem film w HD 720p (wyższych rozdzielczości jeszcze nie testowałem) - jakość obrazu powala.

 

Tyle moich spostrzeżeń, jak są jakieś pytania to pytać B-)

Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samsunga 215TW mam na biurku dokladnie od 5 dni. Monitor rewelacyjny, super kolory (S-PVA robi swoje), ogromna przestrzen robocza, bardzo ergonomiczne OSD, masa wejsc AV, pivot. Podlaczalem juz kamere, aparat cyfrowy i laptopa przy pomocy tych wejsc i wszystki smiga bez zandego problemu. Gdzies czytalem ze ten monitor dostal TCO-06 ale moj ma TCO-03. Napisalem maila do samsunga i oto co mi napisali:

 

Monitorek kupilem w Media Markcie za 1884zl, trafilem na promocje: cena-VAT :-P

Jak ktos ma jakies pytania czy chce fotki to piszcie.

Pzdr.

http://pcarena.pl/page/76725/Samsung-SM-21...trzymal-TCO-06/

http://pclab.pl/news22332.html

http://www.strefapc.pl/index.php?option=co...view&id=873

.... i takich "ogłoszeń" jest jeszcze masa, nie tylko na polskich stronach ... czyżby Samsung pl nie wiedział co sprzedaje ? No bo chyba nie ma mozliwośći żeby w Polsce soprzedawali inny monitor o tym samym oznaczeniu ???

 

PS. W którym MM kupowałeś ? jak rozumiem taka okazja "była i mnęła" ?

 

PS2 właśnie rozmawiałem z infolinią Samsunga - Pan potwierdził, że monitor spełnia jedynie normę TCO'03 ... stwierdził również, że:

1. na innych rynkach ten sam monitor (o dokładnie tym samym symbolu) może mieć inne parametry ... idąc dalej może i inną matrycę itd. itp...

2. powołałem się na w/w strony z informacją o sopełnianiu normy TCO'06 ... Pan stwierdził zebym miał pretensje o błędną informację do administratorów tychże stron ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w MM w Lublinie i raczej to była jednorazowa akcja :wink:

Pomijając fakt, że zaoszczędziłem na nim ~500zł, nie żałuję zakupu. Monitorek naprawdę rewelacyjny pod każdym względem. Nie wiem o co chodzi z normą TCO, ja mam naklejoną TCO03, sam samsung.pl twierdzi, że ten model nie ma TCO06, natomiast parametry ma dokładnie takie same, jakie podają artykuły wspominające o nadaniu mu TCO06. Dla mnie to nie gra żadnej roli (oprócz innej naklejki), bo nie mam na co narzekać. Postaram się podgnębić samsunga raz jeszcze zamieszczając linki które podałeś - ciekawe co tym razem odpowiedzą :blink:

 

 

hehehe, sami sobie zaprzeczają, ciekawe co ten "Pan" powie odnośnie info na stronach samsunga, też administrator nawalił?! - jaja jak berety, to się dzieje tylko w polsce chyba :mur:

http://www.samsung.com/pl/presscenter/pres..._0000289898.asp

Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w MM w Lublinie i raczej to była jednorazowa akcja :wink:

Pomijając fakt, że zaoszczędziłem na nim ~500zł, nie żałuję zakupu. Monitorek naprawdę rewelacyjny pod każdym względem. Nie wiem o co chodzi z normą TCO, ja mam naklejoną TCO03, sam samsung.pl twierdzi, że ten model nie ma TCO06, natomiast parametry ma dokładnie takie same, jakie podają artykuły wspominające o nadaniu mu TCO06. Dla mnie to nie gra żadnej roli (oprócz innej naklejki), bo nie mam na co narzekać. Postaram się podgnębić samsunga raz jeszcze zamieszczając linki które podałeś - ciekawe co tym razem odpowiedzą :blink:

hehehe, sami sobie zaprzeczają, ciekawe co ten "Pan" powie odnośnie info na stronach samsunga, też administrator nawalił?! - jaja jak berety, to się dzieje tylko w polsce chyba :mur:

http://www.samsung.com/pl/presscenter/pres..._0000289898.asp

żałuję, że nie zapisałem nazwiska "gościa" ... bo zadzwoniłbym jeszcze raz z podanym przez Ciebie adresem ICH strony ... też jestem ciekaw reakcji ... choć sugerowałem, ze na tamtych stronach które ja widziałem treść jest zbyt podobna żeby była to informacja wymyślona przez nich samych - infolinia uparcie twierdziła, ze w Polsce jest model niespełniający normy TCO'06 ...

Szkoda, że nie podałeś info o tej super cenie od razu ... może bym się załapał ...;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...