Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

żałuję, że nie zapisałem nazwiska "gościa" ... bo zadzwoniłbym jeszcze raz z podanym przez Ciebie adresem ICH strony ... też jestem ciekaw reakcji ... choć sugerowałem, ze na tamtych stronach które ja widziałem treść jest zbyt podobna żeby była to informacja wymyślona przez nich samych - infolinia uparcie twierdziła, ze w Polsce jest model niespełniający normy TCO'06 ...

Szkoda, że nie podałeś info o tej super cenie od razu ... może bym się załapał ...;-))

Info na ich stronie znalazłem po napisaniu posta i odrazu dodałem linka. Napisałem do nich maila podając właśnie tego linka, zobaczymy co odpiszą :) Wracając do informacji o cenie 215tw w MM, mieli tylko jedną sztukę tego monitorka ze względu chyba na to, że jest to jednak kosztowna zabawka i nie schodzi masowo jak te na TN'ach - nie afiszowałem się z tym, bo nie chciałem żeby ktoś mnie uprzedził. Myślę, że każdy by tak zrobił na moim miejscu B-) Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info na ich stronie znalazłem po napisaniu posta i odrazu dodałem linka. Napisałem do nich maila podając właśnie tego linka, zobaczymy co odpiszą :) Wracając do informacji o cenie 215tw w MM, mieli tylko jedną sztukę tego monitorka ze względu chyba na to, że jest to jednak kosztowna zabawka i nie schodzi masowo jak te na TN'ach - nie afiszowałem się z tym, bo nie chciałem żeby ktoś mnie uprzedził. Myślę, że każdy by tak zrobił na moim miejscu B-)

a to inna bajka ... nieprzypuszaczałem, ze "taka wieeeelka sieć" ma tylko 1 sztukę ;-)) - skoro tak to jak najbardziej miałeś rację ;-)))

BTW coś długo im schodzi ta odpowiedź ... może sie zastawiają skąd na ich stronach się wziął ten news o TCO'06 ;-)))

 

Mimo wszystko chciałem kupić ten monitorek ... ale w znajomym sklepie i w ogóle w Krakowie nagle zniknęły ... są niedostępne ... a mimo wszystko bez oglądnięcia monitorka LCD chyba nie kupię ... ktoś wie kiedy będzie dostawa ? ;-)

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to inna bajka ... nieprzypuszaczałem, ze "taka wieeeelka sieć" ma tylko 1 sztukę ;-)) - skoro tak to jak najbardziej miałeś rację ;-)))

BTW coś długo im schodzi ta odpowiedź ... może sie zastawiają skąd na ich stronach się wziął ten news o TCO'06 ;-)))

 

Mimo wszystko chciałem kupić ten monitorek ... ale w znajomym sklepie i w ogóle w Krakowie nagle zniknęły ... są niedostępne ... a mimo wszystko bez oglądnięcia monitorka LCD chyba nie kupię ... ktoś wie kiedy będzie dostawa ? ;-)

Mówie jedynie o MM w lublinie, w innych MM pewnie mają więcej - nie wiem. Od samsunga jeszcze nic nie otrzymałem - czekam dalej. Gdyby nie MM to bym w normalnym sklepie nie kupił. Poprzez skapiec.pl czy ceneo.pl można już mieć ten monitorek za ~2100-2200 PLN wraz z przesyłką i grawancją door-2-door. Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie jedynie o MM w lublinie, w innych MM pewnie mają więcej - nie wiem. Od samsunga jeszcze nic nie otrzymałem - czekam dalej. Gdyby nie MM to bym w normalnym sklepie nie kupił. Poprzez skapiec.pl czy ceneo.pl można już mieć ten monitorek za ~2100-2200 PLN wraz z przesyłką i grawancją door-2-door.

I jak tam - Samsung się odezwał ? ... bo na stronie firmowej nastąpiła "mała" zmiana : http://www.samsung.com/pl/products/monitor...=Specifications

Już spełnia normę TCO'06 ;-)))

 

Mam jeszcze pytanie: obecnie mam "przejściową" kartę graficzną ... jakiegoś starego geforca 2mx ... sprawdziłem jakie ma dostępne rozdzielczości ... i nie ma natywnej tego monitora 1680x1050... najbliżej jest 1600x1024 ... czy do monitora są dołączone jakieś drivery które pozwolą na zmianę dostępnych podziałek ? ... co prawda na pewno będę znmieniał kartę ... ale, że komp jest na AGP i nie zamierzam zmieniać go przez długi czas to wybór jest ograniczony ... narazie celuję w 7600GT tyle, ze ciężko je dostać no i cena chora więc wolałbym jeszcze poczekać - dlatego muszę trochę przebiedować na tej karcie którą mam i stąd pytanie czy można coś z tym zrobić ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13.10.06

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

Obecnie oferowane monitory 215TW posiadają TCO'03.

Monitory z normą TCO'06 nie są jeszcze oferowane w naszym kraju.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

16.10.06

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

Ponieważ w naszym kraju nie oferujemy jeszczemonitorów z normą TCO'06,

nie posiadamy informacji na temat jego specyfikacji.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung ElectronicsPolska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Odpowiednie rozdzielczości pojawią się po podłączeniu nowego monitora! Nie wydaje mi się żeby były jakiekolwiek problemy z uzyskaniem takowych.

Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13.10.06

16.10.06

Ciakwe kiedy się pojawiło to info na temat TCO'06 w opisie 215TW ? 17.10 ? ;-)

W kulki sobie lecą ...

 

Odpowiednie rozdzielczości pojawią się po podłączeniu nowego monitora! Nie wydaje mi się żeby były jakiekolwiek problemy z uzyskaniem takowych.

?

Bez instalacji jakichkolwiek driverów ? czyżby Windows miał ten monitor "w spisie" ? .. no bo przecież monitor sam danych do kompa nie prześle ;-)))

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez instalacji jakichkolwiek driverów ? czyżby Windows miał ten monitor "w spisie" ? .. no bo przecież monitor sam danych do kompa nie prześle ;-)))

Z tego co sie orientuje to gf 2mx obsluguje maksymalna rozdzialke 2048x1536. Wiec bez problemow da rade wyswietlic 1680x1050. Jak masz nowe drivery do karty graficznej to ta rozdzialka powinna juz byc zaimplementowana w nich, a jak na starych jedziesz to mozesz sobie sam ja dodac np. za pomoca powerstrip'a. ;] Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to gf 2mx obsluguje maksymalna rozdzialke 2048x1536. Wiec bez problemow da rade wyswietlic 1680x1050. Jak masz nowe drivery do karty graficznej to ta rozdzialka powinna juz byc zaimplementowana w nich, a jak na starych jedziesz to mozesz sobie sam ja dodac np. za pomoca powerstrip'a. ;]

Bardzo dziękuję za odpowiedź ... co prawda wydawało mi się, że wgrałem najnowsze detonatory obsługujące jeszczę tę katrtę ale specjalnie się nie przykładałem do szukania - to miała być (i nadala ma być ;-)) karta przejściowa ... spróbuję powerstrip'a ... Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź ... co prawda wydawało mi się, że wgrałem najnowsze detonatory obsługujące jeszczę tę katrtę ale specjalnie się nie przykładałem do szukania - to miała być (i nadala ma być ;-)) karta przejściowa ... spróbuję powerstrip'a ...

A jaki masz teraz monitor? Bo jezeli nie jest w stanie wyswietlic rozdzielczosci 1680x1050 to raczej jej nie doda. Ja podlaczajac swoj monitor mialem nowe sterki wgrane i od razu po podlaczeniu rozdzielczosc 1680x1050 sie pojawila (uaktywnila sie po prostu). U Ciebie moze byc podobnie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz teraz monitor? Bo jezeli nie jest w stanie wyswietlic rozdzielczosci 1680x1050 to raczej jej nie doda. Ja podlaczajac swoj monitor mialem nowe sterki wgrane i od razu po podlaczeniu rozdzielczosc 1680x1050 sie pojawila (uaktywnila sie po prostu). U Ciebie moze byc podobnie. ;]

Monitor to CRT Samsunga 700pPlus ... jest oczywiście 3:4 więc pewnie nie jest w stanie wyświetlić takiej rozdzielczości ... no nic ... pozostaje kupić i sprawdzić ;-) Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie jedynie o MM w lublinie, w innych MM pewnie mają więcej - nie wiem. Od samsunga jeszcze nic nie otrzymałem - czekam dalej. Gdyby nie MM to bym w normalnym sklepie nie kupił. Poprzez skapiec.pl czy ceneo.pl można już mieć ten monitorek za ~2100-2200 PLN wraz z przesyłką i grawancją door-2-door.

hej ja kupilem w pixmanii. obecna cena (wlasnie poszla w dol) to 2018zl z vatem +38 zl transport. ja niestety :sad: zaplacilem troche wiecej. link ponizej

http://www.pixmania.com/pl/pl/259402/art/s...ncmaster-2.html

co do pixmanii to jedyna uwaga negatywna to taka ze przesylka szla ponad tydzien i tyle z minusow. reszta wszystko ok. dobry kontakt .

 

monitor naprawdeeee godny polecenia. :-P (jak juz pisali poprzednicy zapomnijcie o wbudowanych glosnikach - nie wiem po co one sa w takiej klasie monitora ???)

 

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja kupilem w pixmanii. obecna cena (wlasnie poszla w dol) to 2018zl z vatem +38 zl transport. ja niestety :sad: zaplacilem troche wiecej. link ponizej

http://www.pixmania.com/pl/pl/259402/art/s...ncmaster-2.html

co do pixmanii to jedyna uwaga negatywna to taka ze przesylka szla ponad tydzien i tyle z minusow. reszta wszystko ok. dobry kontakt .

 

monitor naprawdeeee godny polecenia. :-P (jak juz pisali poprzednicy zapomnijcie o wbudowanych glosnikach - nie wiem po co one sa w takiej klasie monitora ???)

 

m.

mały OT:

kiedyś kupiłem drukarkę w Pixmani... tyle, że różnica była ~1000PLN więc ryzyko się opłacało ;-) ... ale miło nie wspominam samej transakcji ... na szczęście nie musiałem korzystać z gwarancji (odpukać) bo czytając różne fora chyba bym się nie odważył ... ale w zasadzie było wszystko OK , pomijając, że oczywiście wbrew zapewnieniom - również pisemnym - rachunku i podbitej gwarancji nie było ... długo się musiałem prosić o dosłanie ... oszczędność 200-300 PLN to chyba za mało na moje nerwy ;-)) ... no chyba, ze nigdzie indziej nie znajdę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja kupilem w pixmanii. obecna cena (wlasnie poszla w dol) to 2018zl z vatem +38 zl transport. ja niestety :sad: zaplacilem troche wiecej. link ponizej

http://www.pixmania.com/pl/pl/259402/art/s...ncmaster-2.html

co do pixmanii to jedyna uwaga negatywna to taka ze przesylka szla ponad tydzien i tyle z minusow. reszta wszystko ok. dobry kontakt .

 

monitor naprawdeeee godny polecenia. :-P (jak juz pisali poprzednicy zapomnijcie o wbudowanych glosnikach - nie wiem po co one sa w takiej klasie monitora ???)

 

m.

gratuluje zakupu :)

jaką masz normę TCO na swoim monitorku, 03 czy 06? jestem ciekaw kiedy wprowadzą na polski rynek model z najnowszą normą i czy się będzie czymś różnił :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu :)

jaką masz normę TCO na swoim monitorku, 03 czy 06? jestem ciekaw kiedy wprowadzą na polski rynek model z najnowszą normą i czy się będzie czymś różnił :unsure:

u mnie tez TCO'03, dla mnie najwazniejsze jest to ze nie ma ani jednego martwego pixela i subpixela i sprzedawca (niestety samsung w PL takiej gwarancji nie daje ... ponoc, a pixmania ciagnie je z Francji) gwarantuje wymiane jesli pojawi sie 1 szt martwa. w monitorach o duzej przekatnej niestety zdarzaja sie.

czy sie rozni TCO'03 od 06? tak z ciekawosci

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello again ;)

Mam buca już u siebie. Fajny.

Input lag nieobecny albo go nie widzę, w UT99 jakoś sobie radę daję, Oblivion wygląda ładnie. Kąty super, MagicBright się przydaje, smużenia nie ma. Ale śmiesznie mi się go wiozło w samolocie - musiałem na parę godzin przed wylotem do compusa lecieć i w sklepie go kupić, z testem na miejscu. Dead/subpixeli brak, nie mam powodów do narzekań. Muszę się tylko nauczyć efektywniej panoramę wykorzystywać, heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Cruel widze ze monitorek dowieziony w jednym kawalku :D i co nie bylo problemow na lotnisku :?:

Farciarz :-P

Widze ze przy okazji przywiozles co_nieco na sprzedaz :twisted:

Masz mozliwosc podpiecia czegos konkretnego po componencie i sprawdzenia jak smiga :?: (np. tuner "n")

A moj acerek plynie, plynie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem tego LCD'ka z zamiarem podłączenia do dekodera N'ki.

Czy któryś z posiadaczy Samsunga mógłby podłączyć go do dekodera N'ki przez DVI-D i pozostałe wejścia i zrobić zdjęcia a później wrzucić na forum.

ps. do komputera też go podłączę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie dołączyłem do Waszego zacnego grona ...

monitorek zakupiony w sklepie "nie-wirtualnym" za 2220 ...

 

Pierwsze wrazenia nie były zbyt pozytywne ;-) ... ale wynikało to wyłącznie z kłopotów jakie miałem z ustawieniem właściwej rozdzielczości ... nie udało mi się jej ustawić na karcie o której juz pisałem (GF 2 mx) ... na szczęście "dobra dusza" pożyczyła mi jakiegoś Ati 9550 (do czasu aż dotrą z HongKongu 7600GS/GT z Zalmanem ;-) - ponoć beznadziejną jakościowo kartę ... ale z wyjściem DVI ;-) po zainstalowaniu sterowników poszło 1680x1050 no i ... jest pięknie ... nie mam zbyt dużego doświadczenia z LCD - w zasadzie oprócz laptopa (15,4" wide z "szybą") nie miałem nigdy monitora w tej technologii więc moja wypowiedź nie ma zbyt dużej wartości .. ale wrażenie jest dobre ... dobre kolory (może nie tak dobre jak w CRT ale może to tylko moje uprzedzenie) ... oczywiście doskonała geometria, pełne spektrum przejśc tonalnych, dobre "kąty" (w porównaniu z matrycą lapka to "niebo a ziemia" ! )... ogólnie jestem zadowolony ... nie mówiąc o miejscu na biurku ... ta 17"crt zajmowała prawie całe ;-))

Bardzo podobają mi się wartości "użytkowe" - możliwości regulacji ustawienia monitora są bardzo przydatne ... może kąt nachylenia mógłby być troszkę szerzej regulaowany (niby od -5 do +15stopni ... ale troszkę mi brakuje ... ale może po prostu za wysoki jestem ;-))

Problem mam nadal z "magic rotation" ... po wielu próbach instalowania - odinstalowania; czyszczenia rejstru nadal obraz się automatycnie nie obraca ;-(( przez jakiś czas nie działało też obracanie "ręczne" obrazu ... ale może za bardzo zamieszałem w systemie ... z załozoną kartą GF 2mx nie działał "magictune" - wyskakiwało ostrzerzenie, że system nie obsługuje ... po zmianie karty było ok ale z kolei nie działał w ogóle"magicrotate" ... wyrzuciłem wszystko, wyczyściłem rejestr i ... magictune znowu jest "nieobsługiwany" ale z kolei działa "ręcznie" magicrotate ...

już nie wiem co z tym fantem zrobić ... chyba poczekam na "docelową" kartę i postawię na niej na nowo system ...

Ale jeśli ktoś ma jakieś sugestie proszę o info ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luuuudzie, wyluzijcie. nie ma żadnego input lagu!!!! wystarczy wyregulować "szczura" odpowiednio i nic się nie odczuwa. grałem w PREYa (jeden z najlepszych FPSów) i nic nie zauważyłem niepokojącego, a jeśli do tego się podłączy logitech'a mx518 czy też razer diamondblack'a (1600dpi) to jest w ogóle miód.

 

jedyne co każdy może odczuć po przesiadce z CRT na tego LCD to lekki na początku dyskomfort w stosunku do ruchów myszy (ze względu na rozmiar ekranu)....ale po paru dniach to wrażenie Z N I K A !!

 

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości ew przyszłych użytkowników tego LCDka B-) aczkolwiek nadal jestem bardzo ciekaw, czy norma TCO'06 cokolwiek wnosi nowego do 215TW...

 

aha....nie polecam do tego monotorka bezprzewodowego "gryzonia" - nie sprawdza się, są opóźnienia! Miałem Logitech'a MX610 laserowego i pomimo zacnej marki i lasera było dość nieciekawie. Na przewodze natomiast wszystko gra i buczy

Edytowane przez StacHo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Vonda, jak z input lagiem? Jest odczuwalny w twoim egzemplarzu?

szczerze mówiąc na początku w ferworze walki nic nie zauważyłem ... ale gdy w końcu siadłem do pracy, włączyłem CAD'a to ... troszkę nie mogłem się przyzwyczaić ... najpierw nie skojarzyłem z w/w zjawiskiem ... myślałem, ze komp mi "zmula" ... to opóźnienie jest odczuwalne ... niestety... podpiąłem go do notebooka i toszkę poporównywałem ... i jest różnica ... w notku mam jakąś matryce "szklaną" 15,4" Acera ... pewnie TN ... bo poza w/w problemem przegrywa pod KAŻDYM względem ...

Ale dziwna sprawa ... po kilku godzinach pracy przestałem zauważać problem ;-)) i całe szczęście ... fakt, że jak przesiądę sie po parogodzinnej pracy na notku to znowu to czuję ale to dopiero kilka dni ...

Natomiast zmartwiła mnie uwaga StacHo83 ... właśnie zacząłem się rozglądać za jaką "mobilną" myszką ... obecna z ogonkiem kolorem mi nie pasuje do monitorka ;-)) ... z resztą też myślałem o Logitechu ... mam na razie do tej firmy zaufanie ... a tu taki numer - jak rozumiem nakłada się opóźnienie ? kurcze muszę to sprawdzić ...ale dzięki za ostrzerzenie ...

 

Odnośnie TCO'06 - nie sądze, żeby była jakś specjalna wersja 215TW - dodaliby by chyba jakieś SE albo II w nazwie ... po prostu jak ten monitorek był wprowadzany na rynek nie było jeszcze określonej normy TCO'06 a jak się pojawiło poddali weryfikacji 215TW i okazało się, że spełnia ... z drugiej strony ... mój egzemplarz jest wyprodukowany we wrześniu 2006 ... norma juz była ... zaoszczędzili na naklejce o powierzchni 1cm2 ? ;-) czy działają z podobnym opóźnieniem jak Samsung Polska który dłuuugo twierdził, ze monitor spenia "tylko" TCO'03 ...

 

PS Jeszcze odnośnie "magicrotate" - ktoś miał podobne do moich problemy ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei - no jakoś dowiozłem, ale śmiesznie było z taką krową jako bagażem podręcznym. A na lotnisku wystarczyło iść tunelem 'brak towarów do oclenia' i ... wychodziło się bez żadnych kontroli, lol.

A ze sprzedażą już nie tak wesoło - wszyscy narzekają na ceny/jakość pamięci DDR2, a jak już jakieś są - to nikt nie chce :| Ciekawe.

 

Do componenta nie mam za bardzo czego podpiąć :/

A tak poza tym, jestem zdziwiony, jak wiele nawet starszych gier działa fajnie w trybie widescreen. Bałem się że panorama się marnować będzie, a tu nie - co nieco kombinacji i wszystko ładnie działa. Z perspektywy czasu mogę już powiedzieć, że zakupu nie żałuję - i Szajsunga 215TW mogę polecić. Jedyne, na co mogę narzekać, to fakt jak mocno buc bije po oczach, nawet na zmniejszonej jasności - oczy mi się bardziej męczą niż na poprzednim CRT na Trinitronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Jeszcze odnośnie "magicrotate" - ktoś miał podobne do moich problemy ?

dodam tylko - może się komuś przyda -, że poradziłem sobie z w/w problemem poprzez zainstalowanie programu MagicTune w wersji premium (do ściągnięcia ze strony Samsunga) -MagicRotate działa teraz bez problemów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło na pobawienie się w Control Center sterowników... No i wał. Dla próby włączyłem "Reduce DVI frequency on high-resolution displays". Rezultat: wow! Tak jak mówiłem że input laga na monitorze nie ma, tak teraz z całą pewnoscią mogę powiedzieć: jest, u mnie był - jednak po włączeniu powyższej opcji znika kompletnie. Myszka dostała odczuwalnego 'kopa' nawet na pulpicie, czuć różnicę wyraźnie. I tak jak cięzko było laga wyczuć w normalnej pracy, to tuż po zmianie opcji w sterach, róznica jest dramatyczna.

Niniejszym, biorąc input laga za problem rozwiązany, mogę z dziką rozkoszą uznać 215TW za idealną panoramę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...