Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

maxymalne taktowanie HT ? nie chce mi sie w to bawić nawet. po co skoro 700 mhz zapewnia juz wystarczajacą przepustowość?

 

no to ide zmienić mobo ;)

 

@dawid - mnożnik HT ustaw na 2x. pamietaj równiez ze max htt ograniczane jest tez przez pamięci (w sumie nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale pamięci z max htt jakis zwiazek mają :/)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W tej tabelce co podał rafa, albo w chipie jest błąd. Bo wedługchipa nf550 nie ma First Packet, a w tabelce rafy pisze, że ma.

No własnie tak jakby skopiowali tabele ale z błędami. Dla leniwych podaje link bezpośrednio do tabeli na stronie nvidia :) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Milans--> htt bus ustawione na 400, czyli przy htt300 daje 600, 350 daje 700, itp, pamieci ustawione na ddr2 400 czyli 2:1 do htt kij to wie co to może być, no nic najwyzej na padake tafiłem, moze przez weekend sie jeszcze pobawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik 400? jakie pokazuje ci taktowanie pamieci cpuz ?

 

u mnie jestt dzielnik 1:1 czyli htt = rzeczywiste taktowanie a htt*2 to efektywne. ja zauwazyłem ze na a-datach tez wysokiego htt nie pociagne. to ma chyba związek jakis z kotrolerem pamięci ? nie wiadomo. tak czy owak a-daty są dwustronne a kingszity jednostronne - moze to ma jakiś wpływ

 

Tomcat - nie wiesz kto by mi do testów załatwił biostara ? kto jest jego dystrybutorem? zobaczymy czy action da rade załatwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronece biostarka pisze ze ntt system, action, bestcom i yamo

 

ttp://www.yamo.pl/yamo_biostar_550.html

 

co to za yamo to ja już nie wiem :P

 

w cenniku ma to tylko imperium-moze napiszą od kogo mają te mobacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans o jakie sterowniki chodzi przy instalacji windy?? no i jak je wykonac? jak bys mógł to jakos krotko opisac to byłbym wdzieczny bo zamówiłem to mobo i nie chce potem miec nieprzyjemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler SATA2

 

Zalecane jest w momencie instalacji Windowsa posiadanie flopa i dyskietki ze sterownikami kontrolera jmicron, które można znaleźć pod tym adresem. Z pobranego archiwum zip wyciągamy na czystą dyskietkę foldery X32, X64 oraz pliki jmicron i txtsetup.oem. Podczas instalacji czytamy uważnie informacje wyświetlane przez instalator systemu windows - w którymś momencie na dole ekranu wyświetli się informacja o konieczności naciśnięcia klawisza F6, jeżeli w komputerze znajduje się kontroler SCSI lub RAID wymagający zainstalowania. Ponieważ nasz Jmicron instalowany jest jako kontroler SCSI, naciskamy F6 (mamy na to jakieś 3s.) - oczywiście dyskietka ze sterownikami musi być w tym czasie w stacji. Po chwili pracy instalatora wyświetli się ramka informująca o znalezienu sprzętu, w której dokonujemy wyboru sterownika - X32 dla systemów 2000 i XP, X64 dla Windows XP x64 edition. To powinno wystarczyć - bezpośrednio po instalacji systemu proponuje sprawdzić programem HDtach, czy nasz dysk ma transfer (burst) na poziomie 230-270MB/s - jeśli tak, oznacza to, że wszystko działa. Uwaga - ponieważ z tego, co pamiętam, różne wersje biosu płyty mają różne ustawienia domyślne, należy przed rozpoczęciem instalacji sprawdzić, czy kontroler SATA2 jest włączony (enabled/auto) i czy jego tryb pracy ustawiony jest na SATA, a nie IDE. Ustawienie kontrolera w tryb IDE może spowodować iż będziemy w stanie zainstalować system na dysku podłączonym do kontrolera SATA2 bez konieczności posiadania flopa i wczytywaniu z niego sterowników, które możemy spróbować zainstalować już pod windowsem, po czym przełączyć dysk w biosie na SATA - jednak niektórzy użytkownicy donoszą, iż takie rozwiązanie nie zawsze działa, konkretnie świeżo zainstalowany system może się nie podnieść po takiej zmianie.

pewnie chodzilo o zrobienie tej dyskietki

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy..

 

chodzi o to ze windows xp nie ma w sobie sterowników umozliwiajacych wykrycie w czasie instalacji dysku SATA podpietego do asrocka uli. wobec tego potrzeba dograc w czasie instalacji dodatkowe steroniki z dyskietki 3,5 cala. dyskietki takiej nie ma w zestawie jednak płyta ze sterownikami jaka dołacza asrock umozliwia utworzenie tej dyskietki. potem tylko w czasie intealacji windy wciskasz f6, ładujesz sterowniki i juz leci normalnie. przypminam ze tyczy się to tylko dysków SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans już sie pogłubiłem :), powiedz dokładny model tego asrocka, jakie można max napięcie na procka ustawić i na memki z tego co wyczytałem to 2.1V??

 

Miałeś doczynienia z ASUS'EM M2N-E http://www.imperium.net.pl/asus-m2ne-nforc...am2-p-8016.html jeżeli tak to powiedz jakie max HTT wycisnąłeś??, jakie max napięcie na memki i procka??

 

Pozdro i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans już sie pogłubiłem :), powiedz dokładny model tego asrocka, jakie można max napięcie na procka ustawić i na memki z tego co wyczytałem to 2.1V??

 

Miałeś doczynienia z ASUS'EM M2N-E http://www.imperium.net.pl/asus-m2ne-nforc...am2-p-8016.html jeżeli tak to powiedz jakie max HTT wycisnąłeś??, jakie max napięcie na memki i procka??

 

Pozdro i z góry dzięki

chyba jeszcze nie mial, lub teraz ma.

 

PITer chyba na nim kreci procki teraz*

 

*wnioskuje z działu sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze windows xp nie ma w sobie sterowników umozliwiajacych wykrycie w czasie instalacji dysku SATA podpietego do asrocka uli. wobec tego potrzeba dograc w czasie instalacji dodatkowe steroniki z dyskietki 3,5 cala. dyskietki takiej nie ma w zestawie jednak płyta ze sterownikami jaka dołacza asrock umozliwia utworzenie tej dyskietki. potem tylko w czasie intealacji windy wciskasz f6, ładujesz sterowniki i juz leci normalnie. przypminam ze tyczy się to tylko dysków SATA

Masakra :mur: Cofanie sie w rozwoju, ja z stacji dykietek 3,5" zrezygowałem 2 lata temu, także dla mnie jest to wieeeeelki minus chipsetu ULi... Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskietka nie jest konieczna. Można w BIOSie zmienic tryb dysku na IDE i wtedy winda powinna bez problemu wykryje dysk. A pozniej dopiero stery do sata wgrac spod winy i zmienić tryb dysku na sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans już sie pogłubiłem :), powiedz dokładny model tego asrocka, jakie można max napięcie na procka ustawić i na memki z tego co wyczytałem to 2.1V??

 

Miałeś doczynienia z ASUS'EM M2N-E http://www.imperium.net.pl/asus-m2ne-nforc...am2-p-8016.html jeżeli tak to powiedz jakie max HTT wycisnąłeś??, jakie max napięcie na memki i procka??

 

Pozdro i z góry dzięki

max napięcie proca 1.4V (realne 1.42)

brak regulacji V mem :/

jak wy sie wszyscy dobrze orientujecie co ja mam a czego nie ;) za około tydzien powinienem mieć. narazie najwiekszy moj problem to brak cyfraka (a 7 płyt głownych lezy i czeka na sesję zdjęciową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jest mnożnik odblokowany to tylko w dół, co jest w sumie przydatne do sprawdzania max HTT... ;) więcej zastosowań nie ma.

 

No i oczywiscie od 3k+ w góre...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy można do tego biosu Asrocka "dorobić" regulację vmem i zwiększyć maksymalne napięcie vcore, czy jest to fizycznie niemożliwe?

 

Napewno predzej czy puzniej jakis rusek wymysli :D jakiegos moda na pamieci a moze nawet nie bedzie potrzeby bo bedzie działał ten z asrocka na s939

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda sprzętowego to raczej nie problem wymyślić, tylko trza mieć dostęp do data-sheet'ow scalaków odpowiedzialnych za PWM na mobo i je przeanalizwać, ale biosa to raczej nie zmodują.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno predzej czy puzniej jakis rusek wymysli :D jakiegos moda na pamieci a moze nawet nie bedzie potrzeby bo bedzie działał ten z asrocka na s939

nie bedzie działał z prostego powodu - inne napięcie pracy ramu = inna sekcja zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrc00-AM2

Wow fajny test tego Asrocka :D :D Właśnie czekam na niego do Poniedziałku :D MILANS> Jak wgrywałeś BIOS to z DOSA czy z WINODWSA??

Edytowane przez piotrc00-AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@piotrc00-AM2

 

napewno z DOS'a

 

btw czemu se nowe konto zalozyles? :/:/:/ tamto miales piotrc00

 

@renegede

 

nie, nie beda dzialac

 

 

ha.! bylem szybszy pluszek ;P

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...