Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na platformie AM2 miał problemy z zainstalowaniem systemu na dysku maxtora sata2??

Ja miałem problem z zainstalowniem windy na maxtorze sata. Jestem pewny ze to wina płyty głównej. Jezeli masz asrocka to odłącz na czas instalowania windy dosłownie wszystko. Zostaw tylko klawe i monitor. U mnie nieznacznie pomogło. Pomagało tez podłączenie dysku dopiero podczas instalacji (po wgraniu sterowników). No i trzeba wgrac stery od sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z zainstalowniem windy na maxtorze sata. Jestem pewny ze to wina płyty głównej. Jezeli masz asrocka to odłącz na czas instalowania windy dosłownie wszystko. Zostaw tylko klawe i monitor. U mnie nieznacznie pomogło. Pomagało tez podłączenie dysku dopiero podczas instalacji (po wgraniu sterowników). No i trzeba wgrac stery od sata.

Ja mam płyte biostara, ale nie myślałem, że mogą byc takie kwiatki z zainstalowaniem windy. Zazwyczaj instalacja przebiegała bezproblemowo, ale za to po zainstalowaniu sterów do płyty - to już było katastrofa, restart i koniec winda sie nie uruchamia. Mam nadzieje, że nowy bios może to wyeliminować, ale nie wiem. Jak myślisz??

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mysle czasami nad wywaleniem kompa przez okno (allegro) i kupienia czegos na penitium3 do neta i PS2/3. Są to na szczescie zadkie przebłyski.

 

Co do biosu to wątpie zeby weliminował jakikolwiek problem, ale nadzieje trzeba miec.

 

 

PS. hardwin looknij do topicu o tej płycie, to sie dowiesz. W skrócie to to co mówisz + zryte usb + przegrzewający sie chipset.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mysle czasami nad wywaleniem kompa przez okno (allegro) i kupienia czegos na penitium3 do neta i PS2/3. Są to na szczescie zadkie przebłyski.

 

Co do biosu to wątpie zeby weliminował jakikolwiek problem, ale nadzieje trzeba miec.

no ale... co doklanie dolega TWojemu kompowi?

z tego co pamietam to plyta jest nie bardzo

ale

1.problem z maxtorem na sata

2. slabe OC

i co sie jeszcze dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jestem w stanie testować mojego nowego sprzętu, bo kumpel mi zabrał pamiątki :angry:

Wiem natomiast jedno, z procem nie jest źle. Leci na std V na 2600 z lekoo podniesionym do 1.4 ok 2.8GHz, więcej nie mogłem bo mam mur nie do przejścia przy 275htt na tej płycie. :mur: Będe potrzebował chyba jakiegoś modowanego biosu <_<

Nie ma może ktoś na forum "pożyczyć" :wink: 512MB ddr2 na jakiś tydzień? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co to za płyta ECSa NFORCE4M-A ??

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=658

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...px?DetailID=675

 

Dołączona grafika

 

są jej dwie rewizje V1 i V3

 

na allegro jest za 250 zł

http://www.allegro.pl/item126828560_plyta_...nforce4m_a.html

 

słyszał ktoś coś o niej?

potrzebuje złożyć coś taniego na AM2 [sempron 2800+]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszeliscie/widzieliscie plytke Asusa Crosshair ?? zapraszam do artykulu http://pclab.pl/art21992-1.html

Widzielismy...za tą cene to można kupic mobo pod c2d, ale nie AM2. Masa zbędnych bajerów, swiecidełek, a HTT robi nizsze niz DFI za 350zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus chyba naprawde mysli ze ludzie sa polglowkami i za to zeby miec stabilna plyte pod AM2 karze im placic 900zl....Wlasnie porownojac ja z cenami plyt pod C2D to chyba lekko przesadzili.

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach ddr2 i rosnących cen płyt am2 IMO jest zupełnie nieopłacalne... już lepiej 939 (dfi+opek) a jak już ddr2 to c2d ma byc w wersji jednordzeniowej to w ogóle amd będzie musiało coś nowego wykombinować... nie wyobrażam sobie tego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach ddr2 i rosnących cen płyt am2 IMO jest zupełnie nieopłacalne... już lepiej 939 (dfi+opek) a jak już ddr2 to c2d ma byc w wersji jednordzeniowej to w ogóle amd będzie musiało coś nowego wykombinować... nie wyobrażam sobie tego :lol:

Jesli nie bedzie popytu na AM2 (jesli 65 nm nie bedzie wyraznie wydajniejsze to popytu nie bedzie) to moga przeprosic sie

z 939 i zrobic zimniejsze CPU 65 nm nawet moga zrobic nowego XP wykonanego w 90 nm lub 65 nm napedzanego 1.1v do 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to Twoje domysły czy może masz jakieś źródło informacji?

Bo takie gdybanie to wiesz...

Pozdr

To moja ocena rynku na podstawie danych.

Najtansze AM2 sprzedaja sie dobrze ale doogie X2 juz nie bo sa za malo wydajne i niekonkurencyjne do core 2 duo.

Do niedawna AMD mialo ciagly brak mocy produkcyjnej w stosunku do popytu bo marketing intela upieral sie przy

pentium IV (w Intelu byly niedawno rozlegle redukcje zatrudnienia w dzialach marketingu).

Teraz AMD ma nadwyzke mocy produkcyjnej i musi dostosowac sie do sytuacji na rynku a nie widzimisie ich dzialu

marketingu. Pod 939 sprzedaja sie dobrze X2 i zaniechanie produkcji pod 939 dla AMD skonczy sie zle jesli szybko nie

wyjdzie cos konkurencyjnego do conroe pod AM2. Jesli produkcja jest przestawiana na technologie 65 nm to wszystkie CPU

beda na nia przestawione. Duzo bedzie zalezalo od relacji cen rynkowych DDR i DDR2.

 

Realna nowosc to Opteron pod AM2 sprzedawane sa modele od 1210 1800 MHz do 1216 2400 MHz ciekawe jak z wydajnoscia bo cena wysoka

najtanszy kosztuje prawie dwa razy tyle co najtanszy X2.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszyscy tak psiacza na AMD i tak sie bardziej oplaca wziac X2 :)

juz na tej plycie co mma w sigu dziala

Mysle ze AMD nas jeszcze zaskoczy przeciez nie dadza sie intelowi

Mysle ze powrot do s.939 nie bedzie oplacalny zreszta podobne spekulacje byly gdy schodzil z areny socket A a wchodzil s.939 ze nie po co i takie tam

Tak samo bylo z AGPx8 po co nam to PCI-E wszyscy krzyczeli pelno testow ze wzrost wydajnosci 10 % o boshe !! a tu prosze jakos sie przyjelo i w wiekoszosci wypadkow karty sa tanse i lepsze na PCI-E a AGP pomalu zostaje juz zapomniane

Oczywiscie moze ktos powiedziec ze u intela weszlo LGA 775 i zostalo i ile juz czasu jest.... no tak tylko ze plytka pod Conroe i procek =1300 zł

Oczywiscie zgodze sie z tym ze Conroe namieszal troche na rynku

a X2 3800+ cena okolo 650 zł plus taki asus albo Dfi i mamy niecaly 1000 zł :P

No dobra duza roznica nie jest ale ... mniej grzeje ;) ( zawsze 300 zł na np:Grafe)

Pozatym o ile dobrze pamietam to AMD wprowadzilo stery ktore maja pozwalac aplikacji na wykorzystanie 2 rdzeni a nie jak to mialo miejsce teraz ze jeden chodzil a drugi rdzen nic nie robil

Oczywiscie firma AMD napewno ma plany na nowe procki ( AM3 ?;p)

Wiec zobaczymy ... to wszystko zalezy tez kto jest fanem jakiej firmy :)

Zreszta jesli chodzi o jednordzeniowce to bardziej sie oplaca AMD brac ze wzglegu na duzy zapas mocy i dlatego ze ich temp pracy jest stosunkowo niska:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ale czy sA tak przegrywało z 478 czy 370 jak teraz 939/am2 z 775 ? :blink: nowłaśnie... imo 939 powinien zostać i powinny być na niego procki 65 nm .... i trochę by to wyrównało ceny ddr i ddr2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedzie popytu na AM2 (jesli 65 nm nie bedzie wyraznie wydajniejsze to popytu nie bedzie) to moga przeprosic sie

z 939 i zrobic zimniejsze CPU 65 nm nawet moga zrobic nowego XP wykonanego w 90 nm lub 65 nm napedzanego 1.1v do 1.4v.

Ale bzdura. AM2 idzie już niedługo do piachu, 939/754/s.A są już dawno martwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 + HT 3.0 = AM2 niekompatybilne z AM2. Podobnie jak z 775 które co chwile jest ze sobą niekompatybilne i wymaga nowych chipsetów.

Jak dotad DDR3 to plotka nie potwierdzona przez nikogo z AMD.

Nawet jesli to nic nie stoi na przeszkodzie aby jeszcze dlugo byly robione CPU do 939 jesli bedzie na takie popyt bo do wyczerpania sie mozliwosci podstawki 939 jeszcze daleko.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to nic nie stoi na przeszkodzie aby jeszcze dlugo byly robione CPU do 939 jesli bedzie na takie popyt bo do wyczerpania sie mozliwosci podstawki 939 jeszcze daleko.

To powiedz to AMD. AMD zdecydowało -> DDR2. I kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 939 ma popytu bo jest na DDR a Intel ma DDR2. Przy AM2 przeciętny kowalski nareszcie nie musi wybierać przestarzałej technologii. Wiesz ile % ludzi wie jaka jest różnica między DDR a DDR2? 1%? Dla 99% DDR2 jest lepsze, więc AM2 jest o wiele lepsze i koniec kropka. Czysty marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz to AMD. AMD zdecydowało -> DDR2. I kropka.

Jesli AMD nie dysponuje wydajniejszym CPU do AM2 niz conroe to bedzie w prawdziwej kropce ignorujac posiadaczy mobo z DDR.

Jak ktos musi zmienic i mobo i RAM to na dzisiaj ma mozliwosc AM2 lub conroe. AMD zmuszjac do zmiany plyty i RAM straci wielu

wielu nabywcow CPU na rzecz Intela nie majac wydajniejszego CPU.

Jak bedzie zobaczymy bo nie zawsze decyzje podejmowane przez zarzady duzych korporacji sa rozsadne

(przykladem kilkuletnie brniecie Intela w pentium IV ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli AMD nie dysponuje wydajniejszym CPU do AM2 niz conroe to bedzie w prawdziwej kropce ignorujac posiadaczy mobo z DDR.

Jak ktos musi zmienic i mobo i RAM to na dzisiaj ma mozliwosc AM2 lub conroe. AMD zmuszjac do zmiany plyty i RAM straci wielu

wielu nabywcow CPU na rzecz Intela nie majac wydajniejszego CPU.

Jak bedzie zobaczymy bo nie zawsze decyzje podejmowane przez zarzady duzych korporacji sa rozsadne

(przykladem kilkuletnie brniecie Intela w pentium IV ).

Problem w tym, ze w przypadku Intela i Pentium 4, low-endowe procki intela kosztowały tyle co o wiele wydajniejsze procesory AMD, a teraz AMD ma wolniejsze procesory, ale za to za odpowiednio niższą cene + tanie płyty główne. To, że intel ma teraz wydajniejsze procki, nie znaczy że od razu bedzie mial wieksze zyski od AMD, z procesorami jest tak samo jak w przypadku kart graficznych, zawsze najwiecej sprzedaje się tych najtanszych i middle-endowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze w przypadku Intela i Pentium 4, low-endowe procki intela kosztowały tyle co o wiele wydajniejsze procesory AMD, a teraz AMD ma wolniejsze procesory, ale za to za odpowiednio niższą cene + tanie płyty główne. To, że intel ma teraz wydajniejsze procki, nie znaczy że od razu bedzie mial wieksze zyski od AMD, z procesorami jest tak samo jak w przypadku kart graficznych, zawsze najwiecej sprzedaje się tych najtanszych i middle-endowych.

Wbrew pozorom posiadacz mobo z DDR nie jest zmuszony do kupienia DDR2 jesli chce szybsze CPU bo moze sobie kupic

tania mobo pod core 2 duoe ze slotami DDR a za kilka miesiecy ceny conroe tez pewnie zejda do parteru.

RAM natomiast robi sie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom posiadacz mobo z DDR nie jest zmuszony do kupienia DDR2 jesli chce szybsze CPU bo moze sobie kupic

tania mobo pod core 2 duoe ze slotami DDR a za kilka miesiecy ceny conroe tez pewnie zejda do parteru.

RAM natomiast robi sie drogi.

jee tak samo jak z 754 był bym na semprony i każdy mówił, że później zmieni się na pełnego athlona i będzie elo. I co? nic, zanim ktokolwiek mógł pozwolić sobie na a64 na 754 to weszły sempki64 lub ludzie woleli 939... tak każdy będzie kombinował z ddr i tanią mobo pod c2d... na co komu jakiś shit do takiego proca, zazwyczaj jak kogoś stać już na c2d to też na jakąś lepszą płyte <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...