Skocz do zawartości
3qu!l!br!um

F1 - Sezon 2006/07

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwilem się ,że jeszcze nikt do tej pory nie założył tematu o F1 :angry: Więc ja go założyłem i tu będzie można sie wypowiadać na temat samochodów , wyścigów i kierowców :)

 

Kilka informacji dla niezorientowanych :

 

Klasyfikacja kierowców

F.Alonso 54

M.Schumacher 39

K.Räikkönen 27

 

Konstruktorów

Renault 78

Ferrari 59

McLaren-Mercedes 42

 

Jak widać Renault utrzymuje wysoką formę z poprzedniego sezonu oraz ( niestesty :angry: ) Ferrari radzi sobie znacznie lepiej niz rok temu. Mnie jednynie martwi dość słaba postawa kierowców McLarena, mam nadzieje ,że to tylko chwilowy spadek formy i od nastepnych wyścigów wszystko bedzie ok :-P

 

Ostanim Grand Prix było GP Hiszpanii które wygrał Fernando Alonso przed Michaelem Schumacherem i Giancarlo Fisicellą.

 

Może temat założyłem trochę za póżno , ale mam nadzieje , że znajda się osoby które będą tu pisać :wink:

 

P.S. McLaren rządzi !!! :-P

Edytowane przez 3qu!l!br!um

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiejszy wyścig był mało ciekawy :/ Czy mi się zdaje czy w pierwszej piątce nie było ani jednego wyprzedzenia (nie licząc tych w boksach) ? Fajnie że Ferrari jest już konkurencyjne względem najlepszych zespołów, ale Alonso i tak prowadził zdecydowanie przez cały wyscig. Nie przepadam za JPM ale niezłego miał pecha jak zablokował się na "tarce" na zakręcie... Postawa zespołu Super Aguri to jakaś paranoja :) Nie dość że kierowcy jeżdzą jak kamikadze (odebranie licencji Yuji Ide i dzisiejsze bączki pozostałych dwóch), to mechanicy w boksach platają się jakby nie wiedzieli po co tam są. Btw komentator na tv4 mówił że Ferrari podpisało wstępny kontrakt z Raikkonenem, a Mclaren z Alonso. Schumacher powiedział że jeśli będzie nadal startował, to pozostanie w Ferrari. Tak więc za rok może być ostro :) No i po GP Kanady Kubica ponoć ma wreszcie wystartować w wyścigu, ale to tylko plotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzis nudaaa. Chyba nawet Imola byla ciekawsza. Dzis dobry strat Kimiego i to jedyny + McLarena. Ostatnio zespol znacznie obnizyl loty, sam spodziewalem sie walki o mistrzostwo a widze ze Ferrari i Renault sa daleko z przodu...

Taki duet Raikonnen i Alonso lub Raikonnen i Schumacher to byloby cos jak Prost-Senna :) Ale ja wolalbym Kimiego dalej w McLarenie w parze z Alonso, za ktorym jednak nie przepadam...

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az Kubica wkoncu pojedzie.

Czytałem gdzieś ,że Jacques Villeneuve po GP Kanady ma zakończyć kariere :-P :-P Niestety to tylko plotki, ale już przed sezonem mówiło się o odejściu Villeneuva , więc bądżmy dobrej myśli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Przeciez Kubica juz jest testerem O_o. Podpisał kontrakt z BMW Sauber F1 Team.

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle moze to napisalem. Ale chodzi mi o to ze bedzie poprostu 3,2 kierowca zespolu, mniej sie liczacym i beda pewnie jakies ustawienia na nim beda sprawdzac. Mam nadzieje ze tak nie bedzie tylko pokze dobra szkole jazdy :wink:

Chociaz patrzac obiektywnie po jego czsach w sesjach kwalifikacyjnych

to mozna byc dobrej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle moze to napisalem. Ale chodzi mi o to ze bedzie poprostu 3,2 kierowca zespolu, mniej sie liczacym i beda pewnie jakies ustawienia na nim beda sprawdzac. Mam nadzieje ze tak nie bedzie tylko pokze dobra szkole jazdy :wink:

Chociaz patrzac obiektywnie po jego czsach w sesjach kwalifikacyjnych

to mozna byc dobrej mysli.

a w jakich to sesjach kwalifikacyjnych Kubica miał takie dobre czasy :? :lol2:

 

co do sesji treningowych to Robert wykręca naprawdę dobre czasy, tak dobre, że zapewne zobaczymy go w tym sezonie za kierownicą bolidu F1, w "prawdziwym" wyścigu :D , a jak nie rok 2006 to 2007 :), chłopaczyna ma dopiero 21 lat więc ma czas.

 

co do GP Hiszpanii i Europy to były to wg mnie mało emocjonujące wyścigi, co innego GP San Marino, które bardzo mi się podobało :), a nie zapominajmy że 28 maj czekan nas Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakich to sesjach kwalifikacyjnych Kubica miał takie dobre czasy :? :lol2:

:rolleyes: Wpadka, mialem napisac o sesji treningowej (1 dzien - 2 przejazdy), bo 2 dnia nawet na 3 treningowym go nie ma. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam najbardziej lubie Kimiego ;). Mam nadzieje, ze jeszcze beda takie wyscigi z jego udzialem jak w tamtym sezonie gdzie startowal z ostatniej pozycji i wyprzedzal kilkunastu rywali by stanac na podium :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyścig o GP Monaco wg. mnie będzie to najlepszy wyścig w sezonie :-P juz nie moge sie doczekać. Dzisiaj odbyła się sesja kwalifikacyjna oto wyniki:

 

1 Michael Schumacher Ferrari 1:15.118 1:13.709 1:13.898

2 Fernando Alonso Renault 1:14.232 1:13.622 1:13.962

3 Mark Webber Williams-Cosworth 1:14.305 1:13.728 1:14.082

4 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 1:13.887 1:13.532 1:14.140

5 Giancarlo Fisichella Renault 1:14.614 1:13.647 1:14.396

6 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes 1:14.483 1:14.295 1:14.664

7 Rubens Barrichello Honda 1:14.766 1:14.312 1:15.804

8 Jarno Trulli Toyota 1:14.883 1:14.211 1:15.857

9 David Coulthard RBR-Ferrari 1:15.090 1:13.687 1:16.426

10 Nico Rosberg Williams-Cosworth 1:14.888 1:13.909 1:16.636

 

Niestety kierowcy Mclarena znów się nie popisali :cry: Dziwić może b. dobra postawa Marka Webera który był 3.

Myślę , że jutrzejszy wyścig wygra Alonso przed Schumacherem i Raikkonenem a do konca wyscigu dojedzie mniej niż 15 kierowców :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle moze to napisalem. Ale chodzi mi o to ze bedzie poprostu 3,2 kierowca zespolu, mniej sie liczacym i beda pewnie jakies ustawienia na nim beda sprawdzac. Mam nadzieje ze tak nie bedzie tylko pokze dobra szkole jazdy :wink:

Chociaz patrzac obiektywnie po jego czsach w sesjach kwalifikacyjnych

to mozna byc dobrej mysli.

:blink:

 

O czym ty piszesz? Kubica od początku tego sezonu już jest 3 kierowcą w BMW i już sprawdza ustawienia, testuje opony itp. Widać, że coś tam słyszałeś, ale od razu wyleciało drugim uchem, zgadza się?

 

Przy okazji, Robert już nie ma czystego konta, swoje pierwsze monoque przerobił na złom po tym jak TC zawiodła w jego bawarce ;)

 

Wyniki quala mnie jako czerwonego mogą tylko cieszyć, kolorowych pewnie też, w końcu dobra forma Miszcza gwarantuje nam wszystkimi atrakcyjny sezon B)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro stawiam na Kimiego ;).

Na torze Monaco trudno jest wyprzedzac (o czym kazdy wie) wiec panowie serwisanci z McLaren'a musza sie postarac :)

 

A tutaj taka mala ciekawnostka z kwalifikacji.

Kiedy do końca kwalifikacji pozostały dwie minuty do boksu na zmianę opon zjechały dwa bolidy Renault, chcąc poprawić najlepszy czas należący do Michaela Schumachera. Ich próba jednak nie powiodła się, bowiem na ostatnim zakręcie przed metą Niemiec stanął bolidem w poprzek i zablokował tor. Sędziowie wywiesili żółtą flagę, co zniweczyło szansę bolidów Renault na wygranie kwalifikacji.

Zespół Renault złożył protest do zespołu sędziów, bowiem decydującej fazie kwalifikacji, na zakręcie La Rascasse, Niemiec zatrzymał Ferrari. Na torze wywieszono żółte flagi, pozostali kierowcy musieli hamować. Musiał to także uczynić Alonso, który miał na pierwszej partii toru czas lepszy od Schumachera.

Niemiecki kierowca wytłumaczył komisji sędziowskiej, że musiał się zatrzymać, gdyż w jego Ferrari blokowały się hamulce. Wyjaśnienia zostały przyjęte, protest odrzucony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tutaj taka mala ciekawnostka z kwalifikacji...

Hyh Schumi jest znany z tego, że nie zawsze gra czysto :D

 

Sorry, że w tym temacie, ale czy ktoś ogląda Moto GP? To taka F1 tylko na dwóch kółkach :D Imo zdecydowanie ciekawsze niż F1, bo w tym drugim wyścigi są baardzo nudne :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP Monaco to moj ulubiony wyścig w sezonie! Zdecydowanie najlepsza scenografia - przy tym cholernie ciężki tor na którym wyprzedzanie praktycznie graniczy z cudem! Ten wyścig jest kwinesencja F1. Trzeba będzie się kiedyś tam przejechac. Wynająć jach i sącząc szampana z jego pokładu oglądac najpiękniejszy wyścig w całej serii. Eh marzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, Robert już nie ma czystego konta, swoje pierwsze monoque przerobił na złom po tym jak TC zawiodła w jego bawarce ;)

Proszę pisz tak, żeby wszyscy zrozumieli. Takie lamy jak ja też chcą wiedzieć o co chodzi... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz? Kubica od początku tego sezonu już jest 3 kierowcą w BMW i już sprawdza ustawienia, testuje opony itp. Widać, że coś tam słyszałeś, ale od razu wyleciało drugim uchem, zgadza się?

Chodzi mi o to ze Kubica, bedzie dla mnie kierowca, wtedy kiedy go zobacze na torze w normalnym wyscigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schumacher przesuniety na ostatnia pozycje startowa

HAHA dobrze mu tak!!!! :lol2: Cwaniaczek jeden ja bym go zdyskfalifikował na 2 wyścigi :evil: Mam nadzieje ,że Raikkonen teraz wygra a Montoya wskoczy na podium :banana:

 

Trzeba będzie się kiedyś tam przejechac. Wynająć jach i sącząc szampana z jego pokładu oglądac najpiękniejszy wyścig w całej serii.

Nawet bez jachtu i szampana, ale jako sprzątacz bym tam pojechał żeby tylko zobaczyć wyścig :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afera ! Szumi zatrzymał bolid !...MotoGP jest o niebo lepsze od boliduf F1 prowadzonych przez kukiełki. W F1 maja laptopa do wszystkiego nawet do butow gwiazd żeby nogi sie nie zeslizgiwały z gazu czy chebli :lol2: .potem podłaczaja kierowce po wyscigu do laptopa zeby wiedziec co ma zjesc i wgrywaja mu wypowiedz na potrzeby konferencji prasowej hehehe ,chociarz czasami słysze superlatywy o Kubicy i sie ciesze ,to dobrze ze jest szansa żeby polak mogł scigać sie w nudnej lecz bardzo napakowanej kasą i znanej F1.

W MotoGP to jest dopiero pokaz umiejetności kierowców :blurp: szkoda że 46 ma w tym sezonie pecha z bikiem ale wierze że bedzie lepiej :D ...a jak Rossi przejdzie do F1 po tym sezonie to sie załamie albo zaczne ogladac F1 :wink:

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talib, Ty masz chyba laptopa, który posty za Ciebie pisze. ;)

Nudzi Cię F1 - nie oglądaj.

 

Bardzo podoba mi się decyzja o przesunięciu M.S. na ostatnią pozycję startową.

Zna ktoś jakiś streaming z F1 ? (nie mam dostępu do tv, a chętnie bym zobaczył wyścig)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W MotoGP to jest dopiero pokaz umiejetności kierowców :blurp: szkoda że 46 ma w tym sezonie pecha z bikiem ale wierze że bedzie lepiej :D ...a jak Rossi przejdzie do F1 po tym sezonie to sie załamie albo zaczne ogladac F1 :wink:

Hehe widzę, że kolega wyczuł ocb w moim poście :D Co do Valentino to wierzę, że i tak będzie mistrzem tylko Jeremy musi się bardziej postarać i popracować na maszyną :) Chociaż również myślę, że Pedrosa będzie wysoko :D

Talib, Ty masz chyba laptopa, który posty za Ciebie pisze. ;)

Nudzi Cię F1 - nie oglądaj.

...

Oglądałeś kiedyś wyścig Moto GP? Gdybyś oglądał to byś wiedział, że w jednym wyścigu jest więcej wyprzedzania niż w całym sezonie F1 :lol:

 

Dobra już nic nie mówie, bo zaraz mnie zjedzą :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś kiedyś wyścig Moto GP? Gdybyś oglądał to byś wiedział, że w jednym wyścigu jest więcej wyprzedzania niż w całym sezonie F1 :lol:

 

Dobra już nic nie mówie, bo zaraz mnie zjedzą :? pozdro

Wiesz jeden lubi ogorki, a drugi ogrodnika corki :D

 

Dobra zaczelo sie ;). Kimi juz na drugim miejscu naciska Alosno :P. Oj bedzie sie dzialo :gitarzysta: :banana:

Kimi go go go go go go go!!!!!! :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn ale zacieraja silniki...

Jak jeszcze Alonso zatrze to ja nie wiem... :-/

No i zaczynaja sie wykruszac.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no i skończył :sad: :? pozdro

Znow silnik mu nawalil :mur: :mur:

Szkoda mi Kimiego bo z jego umiejetnosciami to juz rok temu powinien byc mistrzem swiata gdyby nie awaryjnosc bolida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...