Skocz do zawartości
Shakell

Modernizacja Z Starszego Kompa Na Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Na co według was można byłoby wymienić mojego kompa z siga?? najlepiej z jak najniższą dopłatą. Ja myślałem o sprzedaży płyty gł., procka, sdramów i zamianie tego wszystkiego na coś od AMD powyżej 1000 mhz - chyba na socket A. (dysku napędów obudowy i tego całego stuffu bym na razie nie wymieniał)

Sądze że na samych sdramach zyskałbym jakieś 40 zł.

Dajcie jakieś konfiguracje którą byście radzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze że najtaniej ci wyjdzie kupic zkompletowanego juz cuś (np z allegro)

http://www.allegro.pl/6122_athlon.html?id=...view=Poka%C5%BC

 

no chyba ze masz cos ponad 600zł :) ( możnaby juz wtedy sie wcisnać w Amd64bity :) )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odczuć wyraźną różnicę, to przede wszystkim zmiana ramów na 512 DDR i do tego jakiś Athlon XP i płyta na NF2 lub KT600, ale podaj ile możesz kasy na to poświęcić, bo może starczy na sempa s. 754 i do tego jakąś tanią płytkę i ramy.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc AXP Thoroughbred B (licytacja 150-190zł), płyta na KT600 (100-130zł), bo tania i dość dobra (nie gigabyte, a Epox 8KRA(2)I, MSI KT6, Asus A7V600), 512 DDR PC3200 (130 zł).

Jak nie starczy kasy, to jakiegoś Palomino, bo w końcu jeszcze cooler jest potrzebny i zestaw wtedy też może być, ta aukcja jest godna uwagi: http://www.allegro.pl/item103336057_soltek...cooler_bcm.html

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie miał kasy to się do mnie odezwij, może chciałbyś semprona 2200+@2200MHz, asrocka k7vt4a pro 2x256mb, zalezy jeszcze kiedy to chcesz wymienic bo ja narazie kase zbieram na inny sprzet. W razie czego na PW.

A jeżeli nie to i tak polecam jakiegoś używanego semprona i coś z takich płytek jak ten asrock, te na VIA daja mozliwosc zmiany mnoznika semprona wiec mala kasa a proc ponad 2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...