Skocz do zawartości
jokerthc

Jaka Zasilka?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, kupuje nowego kompa i potrzebuje dobrej w miare taniej zasilki...

Musi ona uciagnac:

dfi lanparty ultra-d

X2 4400+

2x1GB G skill

2xsamsung SP160GB

geforce 7900GT/GTX lub Radek X1800/1900

BenQ DW1655

SB X-FI platinum

 

Mysle ze tak 450/500W bylo by dobrze... ale moze mniej styknie

Może zainteresuje cię ten chieftec: http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1523

 

Jest dość tani jak na tę moc i ma odpinane kabelki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy moglby ktos polecic mi zasilacz do 350zl zeby byl cichy? Sprzet mam takie sobie

 

Athlon 2000XP+ 1GB ramu, dysk ATA80GB ale mam zamiar kupic dysk SATA ok 300GB, grafika R9700 no i DVD.

 

Marzy mi sie cichy zasilacz ;-) Myslalem o seasonic, ale kto ich tam wie :( Lub o TOP-420P7 U12 420W, 420W

Edytowane przez hisaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. to co w opisie + zmiana na s939 venice 3200+ @ podobno 4000+ i 7600 galaxy zalman wiadomo:lol: . I tu się rodzi pytanie jaki zasilacz? Nawet nie myślę o odpalaniu tego na tej delcie 350W..

Do wyboru:

 

Enermax EG465AX-VE(G) 460W <ale coś nie chce mi się wierzyć w te amperaże ponad 30A na 3,5,12v :blink: > mam okazyjnie do kupienia za 130ziko +przesylka!

 

HuntKey HK400-XP Silencer <22A na 12v, 30A na 3,3> recenzja recka na frazie :P

 

HuntKey HK450-11AP = nie wiem co to, po zagooglowaniu nic nie dostałem. ktoś może ma jakieś info?

 

Ewentualnie i ostatecznie pozostaje jeszcze tani FORTRON 400-60PFN 400W, ale sam nie wiem..

Edytowane przez soczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuntKey HK400-XP Silencer <22A na 12v, 30A na 3,3> recenzja recka na frazie :P

 

HuntKey HK450-11AP = nie wiem co to, po zagooglowaniu nic nie dostałem. ktoś może ma jakieś info?

HuntKey HK400-XP Silencer - tego modelu juz dawno nie ma w produkcji

 

HuntKey HK450-11AP - to jest próbka inżynieryjna

(skąd Ty powyciągałes takie cudeńka Oo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.. Allegro?

 

HK 400 oczywiście używany, ale Amperki kuszą :wink:

 

HK 450, facet upiera się, że wymontował go z jakiegoś elo-markowego kompa marki Siemens :blink: tak w razie czego to < +5V=30A , +12V=18A, +3,3V=26A >

btw. na stronie HuntKeya znalazłem tylko HK450-13AP ale to jest zupełnie inny model

 

Oba w cenie ok. 100-120 zł, ale po prawdzie to strasznie podoba mi się ten Enermax za 130zł.

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, co brać panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź hk 350 to samo co 400 a taniej a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :]

ta 450 nie na dzisiejsze czasy :]

ok, a co z tym enermaxem?

* +3.3V: 35A

* +5V: 35A

* +12V: 33A

robi wrażenie. 460W to będzie spory zapas, ale skoro już jest okazja :wink:

i jeszcze jakby ktoś powiedział jak tam z głośnością tych zasilaczy? Enermax ma wentylki 92 i 80 więc trochę się naszumi, a jak ten hk350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy to on na pewno nie jest, ale tak to bywa jak się jest biednym studentem ;P

Nic to, enermax zakupiony, jak źle to zlinczujcie.. Jak tylko się pojawi to coś skrobnę o tym jak działa. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam zasilacza (w cenie ponizej 200zl najlepiej) do zestawu c2d e6300, gf 7900gs, 1gb ram, 1xdvd, 1xhdd zestaw moze byc nieznacznie podkrecany. obecnie mam Chieftec HPC-360-302-DF 360W. z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ocenę - komp w następującej konfigurachi:

- Athlon 64 3000+ Venice @ 2500Mhz 1,55V (na razie chodzi na standartowych ustawieniach - mam grafikę ati 9550 i podnoszenie częstotliwości procesora nic nie zmienia)

- chłodzenie Arctic Coooling Freezer 64

- Gigabyte K8NS pro 939 AGP

- planowany jakiś fan kontroler

- 2 x 512mb Twinmos

- cd-rom

- dvd-rw

- stacja dyskietek

- modem (nie używam - mogę wyjąć;-)

- 2 wiatraki Arctic Cooling 80mm (pro tc i Fan 3 TC)

- dysk SATA

- i to co jak się obawiam przeważy szalę: PowerColor X1950 pro AGP z chłodzeniem ArcticCooling Accelero - zamówiony - w drodze ...

 

Na najbardziej (chyba) miarodajnym kalkulatorze: http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

bez podciągania procesora wychodzi mi ~250W

z podrasowanym do 2500Mhz - 300W

 

I to wszystko chciałbym uzywać na obecnym zasilaczu Fortron 350MDN rev. A z 19,5 A na lini 12V

 

Jest szansa, że to pociągnie bez ryzyka szybkiego wykończenia ?

(zakładam, ze przez wiekszość czasu komputer będzie pracował na nominalnych taktowaniach procesora - ale do gier kilka razy w miesiącu chciałbym wykorzystać pełny potencjał ... i tak procesor będzie "hamował" kartę ...)

 

 

/BTW wcześniej miałem podobny zasilacz - bez dopisku rev.A i on miał 15A na 12V... a widzę, że niektórzy sprzedają pod tą samą nazwą zasilacze z opisem 25A ?? czy przegapiłem jakiś dopisek ? ;-)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy z palcem w ... nosie.

sure ?

pytam bo w temacie o X1950 pro na AGP koledze "surix" po włożeniu w/w karty "wymiękł" CHIEFTEC HPC-420-302-DF-420W (2 linie 12V - 18A i 16A) ...

mam wrazenie, że to jednak mocniejszy zasilacz niz mój biedny Fortronik ... - czyżbym się mylił ? ;-)))

PS "surix" ma co prawda P4 3.0 PRESCOTT ale sumarycznie to chyba podobnie prądożerny sprzęt ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z doborem zasilki z zapasem do:

c2d e6300@460-470 + AC freezer 7 pro

2x512 @460-470 2,2V

gf7900gs po oc nie wiem jeszcze do ilu

i reszta śmieci

 

na ten cel mogę przeznaczyć ok 150max

 

aktualnie posiadam modecom feel 350W/efektywnie 320W(ponoć)

 

myślałem nad fortronem fsp400-60fpn ale może być zasłaby na linii 12V ;/ posiada "tylko" 15A a to może nie wystarczyć na moje potrzeby

 

może jakiś ewentualnie hunkey?

sam nie wiem zna się ktoś na wymaganiach takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z doborem zasilki z zapasem do:

c2d e6300@460-470 + AC freezer 7 pro

2x512 @460-470 2,2V

gf7900gs po oc nie wiem jeszcze do ilu

i reszta śmieci

 

na ten cel mogę przeznaczyć ok 150max

aktualnie posiadam modecom feel 350W/efektywnie 320W(ponoć)

Powiem tak. Prawie identyczny sprzęt w kompie brata ciagnie Chief 420W (18A na +12V). I starcza w zasadzie na styk przy C2D@3,2GHz+OC 7900GS. Są spore fluktuacje i spadki na linii+12V. Moze nie tyle trzeba mocniejszego zasilacza, co podobnej mocy ale z silną "dwunastką". Zasilacz jest ewidentnie do wymiany.

Zupełnie nie rozumiem, jak kupując taki sprzęt mogłeś powierzyć go "w objęcia" Feela 350... A juz kompletnie faktu, ze chcesz przeznaczyc na nową zasiłkę 150 zł... Nie wiem jakim cudem , ale powinienes skołować te 50 dych więcej na PRZYNAJMNIEJ HK 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Prawie identyczny sprzęt w kompie brata ciagnie Chief 420W (18A na +12V). I starcza w zasadzie na styk przy C2D@3,2GHz+OC 7900GS. Są spore fluktuacje i spadki na linii+12V. Moze nie tyle trzeba mocniejszego zasilacza, co podobnej mocy ale z silną "dwunastką". Zasilacz jest ewidentnie do wymiany.

Zupełnie nie rozumiem, jak kupując taki sprzęt mogłeś powierzyć go "w objęcia" Feela 350... A juz kompletnie faktu, ze chcesz przeznaczyc na nową zasiłkę 150 zł... Nie wiem jakim cudem , ale powinienes skołować te 50 dych więcej na PRZYNAJMNIEJ HK 350.

powiem tyle tego sprzęta to wsadziłem do obudowy (od starego kompa) modecomu a zasilka była wewnątrz

więc myślałem że wystarczy ale jednak się myliłem :rolleyes:

budżet trochę przekroczony, ale jeśli musi być HK to skombinuje te 50 a aktualnie to nie jadę na oc więc jakoś cudem starcza jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ocenę - komp w następującej konfigurachi:

- Athlon 64 3000+ Venice @ 2500Mhz 1,55V

(...)

- PowerColor X1950 pro AGP

(...)

I to wszystko chciałbym uzywać na obecnym zasilaczu Fortron 350MDN rev. A z 19,5 A na lini 12V

 

Jest szansa, że to pociągnie bez ryzyka szybkiego wykończenia ? ...

Jak rozumiem nie jest to problem - choć wolałbym zeby ktoś jeszcze to potwierdził ...

 

PS Jeśli jednak juz miałbym zmieniać - czy jest sens "zostać" przy Fortronie - np.: http://zenfist.pl/pID/1026.htm ( Amacrox to też produkcja FSP Group) czy też z jakiś powodów je odradzacie (za głośne, nie mają takich parametrów jak podają - w w/w wypadku 29A na lini 12v ?)

Nikt tu o nich nie pisze ... a z teoretycznych parametrów wynikało by, że są OK

Fortrony są polecane - czyzby tylko w relacji do ceny (~50-60 PLN) - powyżej juz nie warto ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Huntkeya:

Użyj szukajki, było o nim tyle razy pisane...

 

Ułatwię ci zadanie:

słowa kluczowe - HK350AP :D

użytkownik - Niemiec

Warto "zaznaczyć pokaż wyniki jako tematy"...

 

KLIK

Twoja konfiguracja to NIC dla tego zasilacza.

 

Nikt tu o Amacroxach nie pisze, bo nikt ich (no prawie) nie ma (nie napalaj się zbytnio na cyferki, bo z tego co wiem ta firma troszkę je zawyża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu o Amacroxach nie pisze, bo nikt ich (no prawie) nie ma (nie napalaj się zbytnio na cyferki, bo z tego co wiem ta firma troszkę je zawyża).

Ale teraz sobie nazbierałeś...

Czekaj jak tu Ste3an wpadnie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja konfiguracja to NIC dla tego zasilacza.

a ja dalej NIC nie wiem ;-))

Z obliczeń wynika, ze zasilacz na styki zakładając, że >20% ciągnie z innego napięcia niż 12v (a boję się, że nie - bo i procesor z 12V i karta w ponad 90% z 12V ... nie wiem co jeszcze ?)

A Ty piszesz, że to nic ;-))

(Mam "tylko" 19,5A na lini 12V - a jak jeszcze FSP "zawyża cyferki" jak sugerujesz .... )

 

BOJĘ SIĘ ;-)

 

 

PS Musze kupić dobry miernik - wczoraj spaliłem jakieś badziwie za 15 zlotych - co warto kupić ? (tak naprawdę potrzebuję wyłącznie do sprawdzenia zasilacza ...)

Czy np. MASTECH MAS830L http://allegro.pl/item163195793__mastech_m...830l_gw_fv.html się nada ?czy to też szmelc ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...