Skocz do zawartości
kuruś

Geforce 7950 Gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsza jest mimo wszystko pamięć operacyjna. Mój mający 256MB vram 7800gtx spisuje się podobnie jak i x1800xt z 512MB vram (pomijając różnice wynikające z prędkości wypełniania), z wyjątkiem może CoD2, gdzie dodatkowy ram na karcie faktycznie daje małego kopa.

 

Pamięć ram w żaden sposób nie sumuje się z tą systemową i gry wymagające 2GB ramu (rozbudowane plansze itp.) dalej będą ci źle działać, mimo 1GB vram na 7950 Gx2.

 

BTW, karta jest niesamowita, pomyśleć, że pół roku temu tyle płaciłem za 1800xt... nV zaoferowała ogromną wydajność w cenie _normalnej_ dla hi- endowych kart. Dodatkowo, rozsądne wymiary i pobór prądu, bezsuszarkowe chłodzenie ;) Brawa!

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta może i ma łącznie 1GB ramu, ale jest to ram podzielony na dwa GPU, wszystkie obiekty i tekstury są zdublowane w ramie dla każdego procka więc tak właściwie mimo fizycznego 1GB ramu na karcie faktycznie dysponujesz "tylko" 512MB ze względu że GPU1 nie może się odwołąc w zaden sposób do pamięci przypisanej do GPU2 i na odwrót

generalnie cała karta powinna być postrzegana jak 2x7900GT w SLI tyle tylko że z 512MB ram per GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta może i ma łącznie 1GB ramu, ale jest to ram podzielony na dwa GPU, wszystkie obiekty i tekstury są zdublowane w ramie dla każdego procka więc tak właściwie mimo fizycznego 1GB ramu na karcie faktycznie dysponujesz "tylko" 512MB ze względu że GPU1 nie może się odwołąc w zaden sposób do pamięci przypisanej do GPU2 i na odwrót

generalnie cała karta powinna być postrzegana jak 2x7900GT w SLI tyle tylko że z 512MB ram per GPU

nom ale z tego co czytalem (np. pclab i frazpc), ze te karty ladnie sie kreca...

zdaje sie 800 na pamieciach (czyli max)- 1600mhz.

oraz na procka 600 na pclabie i 580 (?) na frazpc...

 

czyli calkiem sporo...

wiec nie jest tak zle :)

na frazpc zreszta pokazali, ze ta karta po podkreceniu jest wydajniejsza niz 7800gtx w SLI.

 

czyli tak jak 7900gt ladnie sie kreci, tak i 7950gt sie ladnie kreci.

 

imo karta w bardzo przystepnej cenie.

jesli pierwsza cena w polsce to 2300 (kompusronik), to nie jest tak zle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z ceną jak sie okazuje nie przegieli (w przeciwieństwie do pierwszych 7900GX2 po 1000$/sztuka) pamięci się kręcą bo to te same kości co montują na 7900GTX rdzeń(nie) też powinien mieć całkiem niezły margines, problem może być tylko w chłodzeniu tego który znajduje się pomiędzy kartami no i z poborem prądu... ciekawe czy innovatek albo inny aquacool wymyśli coś czym będzie można chłodzić oba rdzenie przy pomocy jedynie słusznej cieczy ;)

 

Jedynie co mnie zastanawia to to że jest tylko jeden konektor SLI na jednej karcie (7900GX2 miały dwa - na obu) czyżby stwierdzili że 4Gbit/s wystarcza do komunikacji pomiędzy dwoma parami GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jedynie co mnie zastanawia to to że jest tylko jeden konektor SLI na jednej karcie (7900GX2 miały dwa - na obu) czyżby stwierdzili że 4Gbit/s wystarcza do komunikacji pomiędzy dwoma parami GPU?

Jest jeden konektor, bo jedna karta (dwa pcb) są połączone w innym miejscu (zaznaczone na czerwono) :D

Dołączona grafika

:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooool :)

 

szkoda ze to fake ;)

 

OK - so we kind of lied and are merely showing off what is sitting around in our lab. If you look closely, you can see that this kind of setup is not possible but interesting nevertheless. The first set of four GPU’s is unable to communicate with the second set of GPU’s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze taraz dla osob posiadajacych karty pokroju x1900xt/7900gt pozostaje czekac na DX10 i jakas porzadna karte ktora go udzwignie

 

a oto taki cytacik z angielskiego forum na temat tej karty

I have the cash, but i dont have the need.

a tutaj test fanatykow (tylko spojrzcie na jego sig :o ) http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=71306

Edytowane przez mR4ZI3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden konektor, bo jedna karta (dwa pcb) są połączone w innym miejscu (zaznaczone na czerwono)

wiem, tak samo było z 7900GX2, ale i tak miały mostki SLI na obu kartach tym samym trzebabyło dwóch do spięcia układu,

ten ma jeden konektor i wystarczy jeden mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze taraz dla osob posiadajacych karty pokroju x1900xt/7900gt pozostaje czekac na DX10 i jakas porzadna karte ktora go udzwignie

 

a oto taki cytacik z angielskiego forum na temat tej karty

a tutaj test fanatykow (tylko spojrzcie na jego sig :o ) http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=71306

omfg :blink: :blink: :blink: ...heheheh...ja tez tak chceeeeeeeeeee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z ceną jak sie okazuje nie przegieli (w przeciwieństwie do pierwszych 7900GX2 po 1000$/sztuka) pamięci się kręcą bo to te same kości co montują na 7900GTX rdzeń(nie) też powinien mieć całkiem niezły margines, problem może być tylko w chłodzeniu tego który znajduje się pomiędzy kartami no i z poborem prądu... ciekawe czy innovatek albo inny aquacool wymyśli coś czym będzie można chłodzić oba rdzenie przy pomocy jedynie słusznej cieczy ;)

 

Jedynie co mnie zastanawia to to że jest tylko jeden konektor SLI na jednej karcie (7900GX2 miały dwa - na obu) czyżby stwierdzili że 4Gbit/s wystarcza do komunikacji pomiędzy dwoma parami GPU?

tutaj juz sa firmy asus: http://2000.sirius.pl/komputery/towar_wysz...256bit_PCI.html

 

myslalem ze beda drozsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali Gf 7950GX2 to nowosc na rynku cena chwile bedzie wysoka, potem powinna spasc, do rozsadnego poziomu.

Chyba ze stanie sie z nia to samo co z 7800GTX512 :mad:

Mam nadzieje ze tak nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że mnie uświadomiłeś :mrgreen: Myślałem, że piszę zrozumiale :?

 

Zwykle tak się dzieje, że na początku cena jest wysoka, a potem spada, a w tym wypadku WCZORAJ BYŁO TANIEJ :lol2: pozdro

 

Ok, nie chcialem cie urazic chemiczny_ali

Pewnie im dobrze schodza dlatego podnosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gościu pozamiatał że hej...

I te zasiłki... Widać gościu jest prawdziwym koneserem kompów. :D

Narazie koleś nie dał żadnych dowodów na podane wyniki :? Od dwóch stron ciągnie się tam dyskusja o tym czy są to prawdziwe wyniki i gość milczy :-| Trzeba poczekać aż zapoda jakieś screeny, bo te wyniki są troche (za)wysokie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie kłamie

kojarze go z forum 2CPU.com

zaczynał od 16GB ramu i quadro fx 4400 w SLI

podrodze jego komp był jako SLI rig of the month na www.slizone.com

gościu sra kasą i do tego ma znajomości, bo dostaje sprzęt czesto pare tygodni przed premierą na rynku

 

Heh chociaż szczerze mówiąc gdybym był bogatszy pewno też bym poskładał sobie takiego kompa ;)

szkoda tylko że on raczej niepodkręca swojego kompa...

4 rdzenie @3-3.2GHz + quad SLI @ 650/1800MHz to by byłą dopiero jazda ;)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wspominany przez noe9 sprzęt: http://www.slizone.com/object/slizone_rotm_april05.html

...

Ale opisu/fotek obecnego nie ma :?

 

Spoko wygląda na to, że koleś nie ściemnia, chociaż temat o którym piszemy dziwnie wygląda. Wpada gość sypie jakieś suche liczby i znika :-| Mógłby zapodać chociaż jakieś ORB'y/screen'y żeby pokazać co potrafi jego potwór :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a oto taki cytacik z angielskiego forum na temat tej karty

a tutaj test fanatykow (tylko spojrzcie na jego sig :o ) http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=71306

Śmiało można powiedzieć że ten komp kosztuje co średniej klasy limuzyna od naszych południowych sąsiadów. Ale tak jak ktoś powiedział, koleś nie ma co z forsą robić to kupuje sprzęt i podejrzewam że w 80% nie wykorzystuje jego mozliwości (najwyżej w grach).

 

Ile to $^$&^* żre prądu :blink: :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego kompa nie kupuje się żeby go wykorzystać... tylko dla samego faktu posiadania ;)

Pozatym nie możemy tego oceniać w naszych kategoriach... bo u nas bida że myszy nawet za granice uciekają ;)

a faktem jest że dla amerykańca to nie jest jakaś szczególnie wielka suma... Ot dobry (według ich kategorii) komp, może przydrogawy ale nie jakoś szczególnie.. a polak toto zaro przelicza na użwyane niemieckie auta / mieszkania / i jak długo by żył nic nie robiąc mając tą kase w kieszeni (nie mówiąc o tym ile by wypił)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Takiego kompa nie kupuje się żeby go wykorzystać... tylko dla samego faktu posiadania ;)

Pozatym nie możemy tego oceniać w naszych kategoriach... bo u nas bida że myszy nawet za granice uciekają ;)

a faktem jest że dla amerykańca to nie jest jakaś szczególnie wielka suma... Ot dobry (według ich kategorii) komp, może przydrogawy ale nie jakoś szczególnie.. a polak toto zaro przelicza na użwyane niemieckie auta / mieszkania / i jak długo by żył nic nie robiąc mając tą kase w kieszeni (nie mówiąc o tym ile by wypił)

He he he, no zgadza się. W rozumieniu polaka 1 Opteron 280 Dual Core = dobry komputer (~ 4000 zł) a dla amerykanina to nic. Widać że koleś chce mieć najlepszy sprzęt i systematycznie do tego dąży. Zawsze jest na bieżąco tak więc jak tylko coś nowego się pojawia na rynku to starą część sprzedaje, dokłada troche $ i znów się chwali czego to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że ktoś mu ten komp robił na zamówienie i koleś nie bardzo się na tym zna, a już napewno sam go nie złożył. Ot np. ja mam lepszy radiator na CPU i użytą pastę do przesmarowania pewnie też ;) Wiatraczek w obudowie to też żaden Papst, a jakieś kolorowe gówienko :P Zasilaczem też nie mam co się przy nim wstydzić :) A i najlepsze- komp za ciężką kasę, a koleś poskąpił na XFI hahaha :D Jedzie na zintegrowanej :) Także głośniki nierobią na mnie najmniejszego wrażenia :) LOL i tyle.

 

Pewne jest, że zaraz będzie sprzedawać większość sprzetu, bo wychodzi Conroe i G80 :D Fajny jest spadek wartości takiego kompa ^_^ A i ktoś mu niedługo zagra na nerwach, jak z tanim notebookiem i chipsetem I965 z grafiką DX 10 odpali jakieś najnowsze demko pod te biblioteki :P

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś kompa składał sam... X-Fi nie ma bo widocznie starcza mu dzwięk zintegrowany, a pozatym X-Fi to drogie badziewie z niedopracowanymi sterami, Ma kase wiec sobie dokłada do maszynki ile wlezie, nie bądźcie zawistni...

 

czy tu każdy musi sie rozwodzić na tym ile to kasy kosztuje? kolo ma kasy i na nim nie robi to żadnego wrażenia

pozatym straszny OT sie zrobił

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...