Skocz do zawartości
zip_matiz

Pokój

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje remont pokoju i szukam jakichś gotowych projektów może wiecie gdzie coś takeigo znależć bo za cholere nie mam pomysłu jak to zrobić, jakie dobrać kolory, jakie meble, a chciałbym, żeby to jakoś wyglądało :D (i było praktyczne).

 

Pzdr.

 

dzieki z góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doklanie - za malo danych - wiek ale i ulubione kolory oraz zainteresowania osoby ktora bedzie tam mieszkala - ta osoba musi sie dobrze czuc w swoim pokoju :]

za moło danych, podaj metraż, wiek tego kogoś kto będzie w nim mieszkał, jaki lubisz styl, jakie kolory (jasne/ciemne) itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje remont pokoju i szukam jakichś gotowych projektów może wiecie gdzie coś takeigo znależć bo za cholere nie mam pomysłu jak to zrobić, jakie dobrać kolory, jakie meble, a chciałbym, żeby to jakoś wyglądało :D (i było praktyczne).

 

Pzdr.

 

dzieki z góry :D

Do sypialni to zdecydowanie ciepłe, pastelowe kolory. Jeśli chodzi o podłogę to najlepiej klepkę (dąb, jesion). Meble również powinny być stonowane. Zabawa w industrialno-klubowe pomieszczenie szczególnie jeśli chodzi o sypialnie, mija się z celem (byłaby to jedno dniowa zajawka, potem byś zwariował).

Jednak przedewszystkim musiałbym zobaczyć rzut i przekroje tego pokoju (wszystkie wymiary).

Wtedy można konkretnie rozmawiać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tak to mniej wiecej wyglada chciacialbym zeby w pokojuz bylo gdzie siedziec jak ktos wpadnie :D

 

wiek - 18

zainteresowania - piwo, komputery, Breakdance

kolory - jasne, nie wiem moze jakis piasek ?

wysokosc pokoju - okolo 2,5m

 

co dac na podloge, co na sciany ?

jak zagospodarowac przestrzen ?:Pp

Edytowane przez zip_matiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafa na całą ścianę (tak, żeby była jak najwęższa a dało się dużo upchać) - nie podałeś odległości brzegu okna od lewej ściany - może tam by weszła - drzwi przesuwne, część może być odsunięta na jakieś rzeczy podręczne - do tego łóżko i biórko i jakaś szfeczka na sprzęt audio + TV.

 

Generalnie trzba tak kombinować, żeby było dużo miejsca wolnego w pokoju, jak najmniej mebli wolnostojących. Jak szafa to dużo mniejszych półek - wielkie szafki są niepraktyczne, bo zawsze jest tam kupa rzeczy i niezły burdel.

 

W wakacje sam zabieram się do przeróbki pokoju - głównie dlatego że jest akustycznie do bani... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Popieram propozycje Varrol'a z szafa na cala sciane.

 

Dobrze by zastosowac biurko w rogu pokoju, tak, aby zajmowalo mniej meijsca niz zwykle. Do tego polki na scianach, np na ksiazki, plyty. Telewizor najlepiej zamontowac na takim wysiegniku. Kolumny, tudziez inne grajki tez zamontowac na scianach. Dzieki temu uzyskamy wiecej wolnej przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumny na ścianach - wręcz durnowaty pomysł, jeśli ktoś ma coś lepszego niż plastikowe goofna z supermarketu, kolumny musząmić czym oddychać :-)

 

a tak serio, to moja rada jest taka, wąska szafa z drzwiami przesówanymi na jedną ze scian, najlepiej na tą bliżej drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musze zamowic ludzi od szafy zeby mi zrobili takie biurko jak ma poca tylko zintegrowane z moja szafa:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na google coś poszukaj, a ja jak robiłem swój pokój to biurko zaprojektowałem sam, zamówiłem same płyty u stolarza i sam to poskręcałem, a to dlatego że nie mogłem znaleźć na rynku biurka które by miało rozplanowanie mi odpowiadające. Ale to trzeba wiedzieć czego się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni to zdecydowanie ciepłe, pastelowe kolory.

Kwestia gustu ;] Mój pokój (a więc zarazem i moja sypialnia) jest pomańczowo-żółty ;] (dwie sciany naprzeciwległe są pomarańczowe a dwie żółte)

I to są nie pastelowe odcienie pomarańczu i żółci - wręcz przeciwnie! - baaardzo ostre i zdecydowane kolorki:)

Kolory wybrałam sobie na palecie barw i kazałam je jeszcze troszkę wyostrzyć ;p No cóż jak weszłam do mojego pokoiku bez mebli zaraz po malowaniu to lekko zakręciło mi się w głowie:d fosforyzujące ściany normalnie:)

Ale po wstawieniu mebli etc. barwy troszkę złagodniały i ja czuję sie w moim pokoju b.dobrze. Słoneczno-pomarańczowe barwy dodają mi niesamowitego powera i energii ;p :)

I wcale nie załuje ze nie mam pastelowego pokoju ;]

 

 

A co do pomysłow jak fajnie się urzadzić to ja proponuje okno bez firanek, jedynie z fantazyjnie zawiązaną zasłonka. Pokój wydaje się wtedy byc przestronniejszy i bardziej słoneczny! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dokladnie ;] Firankom mowimy stanowcze NIE! :) Ja, jak narazie mam jedynie 'lyse' okna bez rolet, bo gosciu mi je montuje od pol roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem.. Dorwałem zatem katalog sklepu z meblami.. zrobiłem modele 3D interesujących mnie mebli..., mojego pokoju i sobie poradziłem :)

 

Nie mieli chłopaki drugiego biurka które by się zmieściło w pokoju żeby dopełnić do końca ścianę.. tom sobie sam biurko wymyślił i zrobił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firanek/zaslonek [; imho najbardziej kultowe i ownujace zaslonki ma/mial berkut :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez właśnie ostatnio miałem remont..kolor tapety sam widzisz..pomarańcz..oczywiście obowiązkowo pasek u góry

 

meble natomiast sam sobie zaprojektowałem a w salonie meblowym wykonali co sobie zamarzyłem..ja polece Ci właśnie to co na zdjeciu zrobionym przed momentem..duze biureczko :) naprawde biurko + szafa 1,50m szerokax 2,50m wysoka i wszytsko pomieścisz

 

aha biureczko zamawiałem razem z półką na całą jego długość

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłonki- ja uzywam rolet bo zaslonki/firanki zajmuja moim zdaniem za duzo miejsca:] Sciany mam koloru roz indyjski zlamany lososiem. Ktos tu mowil o szafie na cala sciane z drzwiami przesuwanymi - moim zdaniem fajny pomysl , na jednym skrzydle mozna zamontowac lustro :] vis a vis lozka np :} Biurko narozne to super pomysl. Kolory- nie koniecznie pastele - ale wazne zeby to byly cieple odcienie , co wcale nie znaczy ze w gre wchodza tylko piaskowe i zolte barwy:} Mi osobiscie podoba sie zestawienie rozu indyjskiego/czerwieni ze starym zlotem i ciemnym brazem. Bede tez robic remont mieszkania (chyba w przyszlym roku) - wnetrze chce miec w stylu orientalnym :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Losos to ryba a nie kolor.

Facet rozroznia tylko 16 kolorow - jak domyslnie Windows. www.ikea.pl powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam na mysli kolor lososiowy :} nie mam scian ubelpionych ryba lososs :] Ja jestem baba - ale faktem jest, ze na rozne kolory miewam wlasne okreslenia ;]

Losos to ryba a nie kolor.

Facet rozroznia tylko 16 kolorow - jak domyslnie Windows. www.ikea.pl powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod wplywem tego tematu tez zaczalem sie zastanawiac nad remontem :D na forum ktore zostalo wczesniej podane znalazlem ciekawe wykonczenie sciany w kolorze, ktory mi odpowiada i pasowalby do moich mebli mianowicie:

Dołączona grafika

sposob ten polega na rozcieraniu schnacej farby ruchami kolowymi.

 

pozostaje mi wyrzucic z pokoju biurko, lawe i szafke wolnostojaca a w ich miejsce zamontowac biurko w stylu lukk'a

 

zastanwiam sie gdzie dac to biurko poniewaz po przemeblowaniu mialbym wolna sciane na przeciwko okna i rog z sciane prostopadla do okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...