Skocz do zawartości
Sysak

Czy Da Się Wgrywać Nowy Firmware Do Dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

J.W. To pytanie zadaję z wrodzonej chęci poprawiania i ulepszania wszystkiego co znajduje sie dookoła mnie. ;-) Czy można wgrywać nowszy firmware do dysków? Szczególnie interesuje mnie ten z mojego siga, ale pytanie dotyczy każdego hdd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można - sam wgrywalem soft do WD 20GB, gdy się soft wysypał i zamiast nazwy WD XXX była nazwa kodowa "ATHENA" i dysk nie śmigał.

 

Haczyk w tym, że był to program specjalnie do tego celu przeznaczony - afaik posiadał bios identyczny z tym, który powinien być w tym modelu.

 

Poza tym nie słyszałem, aby jakiś producent wypuszczał/udostępniał soft do dysku (jak ma to miejsce w przypadku nagrywarek).

 

No i co właściwie miałby poprawiać nowy soft..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe jest wgrywanie nowego oprogramowania, przykładem są tu dysku SCSI np: Seagate (producent udostępnia oprogramowanie do nagrywania oraz Firmware, kiedy znajdzie błąd), w przypadku dysków PATA/SATA producent takiego pakiety nie udostępnia, co więcej na stronie można przeczytać ze taka operacja jest nie możliwa i jest w tym dużo prawdy bo żeby wgrać nowe Firmware trzeba mieć to nowe Firmware a z tym jest trudno :D

w przypadku innych producentów dysków PATA/SATA również na ogół nie udostępniają ani Firmware ani oprogramowania do nagrywania, więc bezpieczne przeprowadzenie całej operacie jest mało prawdopodobne :wink:

 

takie aktualizacje zawsze mają na celu, usunięcie jakiejś bardzo poważnej usterki uniemożliwiającej poprawną prace urządzenia, zmian kosmetycznych się nie praktykuje

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...