Skocz do zawartości
dobo90

Asrock Am2xli-esata2

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłam paste z białej silnikowej na AC5 i radiator od chipsetu paży :wow: a przedtem nie pażył, temperatura jest w normie 31-33*C czy nie lepiej dać na to jakiś wentyl 40x40 ??

Możesz dac revolteca airguarda 40x40. Na 7V jest bezgłosny, a swietnie chłodzi. Trzeba bedzie tylko trochę wygiąć zebra radiatora zeby go przykręcic. Jutro dam fotke jak to u mnie wygląda. Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dac revolteca airguarda 40x40. Na 7V jest bezgłosny, a swietnie chłodzi. Trzeba bedzie tylko trochę wygiąć zebra radiatora zeby go przykręcic. Jutro dam fotke jak to u mnie wygląda.

 

NeoMagNet>> Czekamy na fotkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radiatorze są odgięcia w lewym górnym rogu i prawym dolnym, wentyl jest na 2 sróbkach (po co wiecej).

post-137011-1155117060_thumb.jpg

post-137011-1155117074_thumb.jpg

 

Jest to zrobione prowizorycznie, ale działa bardzo dobrze. Radiator z gorącego stal się letni, ale temperatura według czujników spadał zaledwie o 5-7 stopni (wentyl na 7V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam zabawa z asrockiem? ile udalo sie wyciagnac?:)

No narazie nic nie robie , ;( ;( z moim asrockiem , ciekawe kiedy będą nowsze biosy do Asrocka , nie wiecie co ile wychodzą biosy ??

 

NeoMagNeT@ Świetnie to wygląda :) :) Dzieki za pomysł zrobie sobie tak samo jak ty masz :)

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może być ale wolałabym conajmniej 2600 -2700 mhz ;)

 

PS

 

Widziałam na ESC.pl DFI DFI Infinity NF Ultra II-M2 za 359zł :D Czy to dobra płytka ?? Szczególnie w OC i stabilność ?? Bo słyszałam że nie opłaca się pchać w NF4 bo AM3 nie obsługuje.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może być ale wolałabym conajmniej 2600 -2700 mhz ;)

 

PS

 

Widziałam na ESC.pl DFI DFI Infinity NF Ultra II-M2 za 359zł :D Czy to dobra płytka ?? Szczególnie w OC i stabilność ?? Bo słyszałam że nie opłaca się pchać w NF4 bo AM3 nie obsługuje.

Najlepsza do o/c z tych które mozna kupić, świetna regulacja napieć, wysokie htt. Jutro będe ją miał, to zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza do o/c z tych które mozna kupić, świetna regulacja napieć, wysokie htt. Jutro będe ją miał, to zdam relacje.

Jak ta plytka będzie dobra , to też ją kupie, tylko dziwi mnie ta niska cena :huh: przecież DFI LAN PARTY ULTRA-D

kosztowała 1000zł na początku . :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta plytka będzie dobra , to też ją kupie, tylko dziwi mnie ta niska cena :huh: przecież DFI LAN PARTY ULTRA-D

kosztowała 1000zł na początku . :blink:

DFI LP Ultra-D kosztowała chyba trochę mniej, a co do DFI o której mówimy to ona jest z serii INFINITY, a nie LAN PARTY i dlatego jest taka tania jak na swoje możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LP Ultra-D kosztowała chyba trochę mniej, a co do DFI o której mówimy to ona jest z serii INFINITY, a nie LAN PARTY i dlatego jest taka tania jak na swoje możliwości.

A no racja Sorki :)

 

Ja tak zrobiłam narazie wentyla :lol2: :lol2: Troche głupio ale jakoś siedzi, jest krzywy bo w pci mam grafike 4mb :D:D , jakość fotek = marne , ale jak dorwe cyfrówke w przyszłym tyg . to wstawie ;D

Dołączona grafika

 

Tylko się nie śmiejcie ::D :D :D :D

 

Ale jak na chipset to zamówie sobie takie coś : http://allegro.pl/item118949956_akasa_cool...etlany_gw_.html

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem od wczoraj posiadaczem asrocka jak w tytule, proc athlon 64 3500+@2530ghz (11x230), 1 gb goodram 667 4-4-10-4. czytalem ze sa jakies problemy z ladowaniem windowsa. ja tez mam wrazenie ze trwa to za dlugo (ok pol min, najmniej 25 sek). czy mozna cos na to poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze dysk masz za wolny?:)

 

albo nie instalowales windowsa od nowa i masz go nieco zasyfionego?:)

 

i pol minutki to dla mnie nie tak dlugo... zalezy od ktorego momentu liczysz jeszcze i ile programow masz w autostarcie

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk samsung 7200rpm ata 2mb cache. jakos tak chyba. formatowany przed postawieniem nowego systemu, 4 partycje, liczone od momentu pokazania sie ekranu windows xp z niebieskim paskiem postepu, do momentu wyboru uzytkownika. tutaj jest jakby przydlugo. po wyborze uzytkownika juz jest bez zastrzezen. czy problem z ladowaniem windowsa na tym wlasnie polega? aha, czy mozecie podac nazwe jakiegos programu i wyniki w miare odzwierciedlajace sprawnosc komputera, jakis benchmark. nie wiem czy sandra 2007, pcmark czy everest sa wiarygodne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk samsung 7200rpm ata 2mb cache. jakos tak chyba. formatowany przed postawieniem nowego systemu, 4 partycje, liczone od momentu pokazania sie ekranu windows xp z niebieskim paskiem postepu, do momentu wyboru uzytkownika. tutaj jest jakby przydlugo. po wyborze uzytkownika juz jest bez zastrzezen. czy problem z ladowaniem windowsa na tym wlasnie polega? aha, czy mozecie podac nazwe jakiegos programu i wyniki w miare odzwierciedlajace sprawnosc komputera, jakis benchmark. nie wiem czy sandra 2007, pcmark czy everest sa wiarygodne..

U mnie jest dokładnie to samo, tylko ze mam maxtora na sata. tez tak długo sie ładuje i nie wiem co jest przyczyną. Jak załatwie inny dysk do testów to sie okaze czy to wina dysku czy płyty. Podejrzewam ze niektóre dyski nie są jakby do konca kompaktybilne z chipem ULi. Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam jeszcze za takie lamerskie pytania ale wychodze z zalozenia ze kto pyta nie bladzi;) szukalem w dziale faq i w innych ale nie znalazlem. mozecie mnie specjalisci oswiecic co to HTT, HT, albo inaczej gdzie to w biosie znalezc? bios mam 1.20, wiem gdzie mnoznik przestawic, fsb, synchro/asynchro, ale z tym sie nie spotkalem. i o co chodzi jesli pamieci "ida na 1T". w cpu-z mam taka wartosc przy "command rate". czy mozna to jakos przestawic? ma to wplyw na osiagi? dzieki i z gory przepraszam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na seagate 7200.9 (czy 10? nie pamietam juz...) nie bylo problemow...

 

HT masz w Advanced -> Chipset Configuration -> CPU - NB Link Speed (200 = x1 ; 400 = x2 itd.) - dziwnie to nazwali:)

 

HTT = Advanced -> CPU Configuration -> Overclock Mode [Manual] i CPU Frequency = HTT :) Tylko ustaw sobie PCI na 33 MHz, a PCI-E na 100, bo inaczej jeszcze cos sie spali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumin sprobuj policzy probke super pi 16M i puscic na 2 godz prime. HTT to tak jakby szyna procesora (FSB) a HT to hypertransport czyli "szyna" ,która łączy procesor z płytą jej prędkość jest zależna od HTT i nożnika jaki ustawisz w asrocku jest to pod nazwą cpu - NB link (czy cos takiego ) . Poczytaj najlepiej faq na temat podkrecania platformy K8 na forum , pamieci ustawic lepiej na 2T (bardziej stabilnie ) wg testu przeprowadzonego na e-gieldzie nie ma różnicy pomiecy 1T a 2T.

 

Pozdrawiam czekamy na nowe biosy i jakies Vmody panowie :)

 

honzik mnie uprzedził :/ ale fajnie to dokladnie objaśnił jeszcze dorzuce tylko ,że ustawienia oczywiście asynchro.

Edytowane przez fisher_nh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj stery przinstalowac, moze włozyłes w złe miejsce kabel?? Jak nic z tych rzeczy to wymiana płyty.

 

Ok, HTT 285 stabilnie, 290 się liczy, ale powyzej 290 łapie zwiechy lub nawet sie nie odpala. Dojechałem juz do granicy asrocka. Są juz jakies zmodowane biosy na których mozna dovoltowac sempa??

post-137011-1155231856_thumb.jpg

Pamięci przetaktowały się całkiem niezle, ale wiecej nie dają rady z powodu zbyt niskiego napiecia (dałem na high). Gdzie na tej płycie zmierzyc ile V leci na memki?? bo zaden program tego nie pokazuje, a i bios nie raczy mnie uswiadomic. Mozna zmieniac na tej mobo HTT z pod windowsu??

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem od wczoraj posiadaczem asrocka jak w tytule, proc athlon 64 3500+@2530ghz (11x230), 1 gb goodram 667 4-4-10-4. czytalem ze sa jakies problemy z ladowaniem windowsa. ja tez mam wrazenie ze trwa to za dlugo (ok pol min, najmniej 25 sek). czy mozna cos na to poradzic?

Ponoć ustawienie command rate pamięci na 2t pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ustawienie command rate pamięci na 2t pomaga.

Tez myślałem ze to pomaga, ale jednak nie. Chyba juz rozwikłałem ten problem, wystarczyło przestawic cpu-nb link width z auto na 16bit, ale nie jestem jeszcze do konca przekonany, jutro napisze czy to jednak jest rozwiązanie.

 

290HTT - więcej nie daje rady, memki niestety tez trzeba było przestawic bo dostawały za mało V.

post-137011-1155242973_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za wszelkie porady i "wprowadzenie" :wink:

mam A64 3500+ i 3 ghz chcialbym osiagnac.. choc mysle ze bez zmiany chlodzenia sie nie obedzie, zasilka 350W tez przydaloby sie wymienic na mocniejsza.

wiec tak, po tym co wyczytalem, ustawilem NB link speed na 600, mnoznik 8x, HTT 250. pci 33, pcie 100:)i teraz w gore z HTT bede szedl i na dwie godzinki sp2004. dopoki sie nie posypie. chyba wszystko prawidlowo.. pozdrawiam i jeszcze raz wielkie uklony za pomoc.

 

 

Tez myślałem ze to pomaga, ale jednak nie. Chyba juz rozwikłałem ten problem, wystarczyło przestawic cpu-nb link width z auto na 16bit, ale nie jestem jeszcze do konca przekonany, jutro napisze czy to jednak jest rozwiązanie.

przestawilem i u mnie wiekszych zmian nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...