Skocz do zawartości
Carson

Wc Rev3->rev4(?) By Carson (bloki Homemade)

Rekomendowane odpowiedzi

Macie tu jeszcze pare ujec mojego "lainga" :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dodam ze ten wirnik to wirnik z mojej zepsutej opalarki :) troche zmniejszylem jego srednice bo woda stawiala by za duze opory i watpie zeby jakis silniczek to pociagnal, wiec zamocowalem wirnik w wiertarce stolowej, pilnik do reki i przy wlaczonej wiertarce szlifowalem wirnik :) pare minut roboty.

 

A tutaj moj rezik (stary) ktorego nigdy nie uzylem, jakos tak wyszlo. Zrobilem go dla mojego aquaszuta ktory wtedy byl jeszcze zatapialny wiec pompka miala byc utopiona w rezie, ale pozniej przerobilem pompke na inline i rez lezy. Troche skopalem sprawe bo uzylem jakiegos dziwnego kleju i potrzaskalo mi plekse, ale i tak zachowal szczelnosc :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to byl moj pierwszy rez i wolalem dmuchac na zimne, stad srubki i klej. Nastepny rezik (ten w moim obecnym wc) to totalny hardcore, nie uzylem ani jednej srubki i uzylem kleju, ktory nie jest klejem dedykowanym dla plexi :D Ale wszystko na razie sie trzyma kupy i powodzi nie mialem w kompie i mam nadzieje ze tak pozostanie :) Wczoraj zrobilem wreszcie shrouda na kadeta, pozniej dam jakies foty.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem ja zjechac papierem wodnym a pozniej polerka, ale po takich zabiegach jest bardzo ciezko uzyskac pozniej "szklana przezroczystosc".

Weź nie przesadzaj! Mi się jakoś udało doprowadzić do przezroczystości w 1 dzień... a wierz mi, powierzchnia była bardziej nierówna i porysowana niż u CIebie :P Do roboty a nie marudzisz, że ciężko :P

 

Co do WC - fajne, ale zmieniłbym jeszcze coś, mianowicie zamaskował jakoś Kadetta i pompkę(na pompkę jakieś pudełko or sth a na nagrzewnicę na boki może jakiś ładnie wypolerowany płaskownik mosiężny? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury podawalem z 2 wersji mojego wc, nowych jeszcze nie podalem. dla przykladu teraz w pokoju mam 25*C, wentyle na min obrotow (5v) i tempy mam takie Proc36, Nb34, grafa(niewiem) procek nie obciazony siedze tylko na allegro i forum, wiec nie wiem czy bym go upiekl. Bardziej mnie martwi moj aquaszut, watpie zeby przepchal wode przez takie monstrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dać tą chłodnicę. 63 zł to nie majątek, jeśli nie będziesz zadowolony to sprzedasz 10 zł taniej i po sprawie. IMO najlepiej jeślibyś ją postawił poziomo na jakiś dystansach. Wtedy na 100% obeszłoby się bez wentylatorów.

 

Aha, taka chłodnica ma mniejsze opory niż Kadett :wink:

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na razie odloze ten pomysl do nastepnej wersji mojego WC. musze kupic fandera i wypieprzyc te dwie 80tki z chlodnicy do robia duzo halasu. moje pojecie ciszy ostanio sie troche zmienilo, na nie korzysc tych dwoch delikwentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a moze zrobisz sobie sam chlodnice?? WC Full Home Made :D Tylko wtedy z wydajnosci moze byc kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze juz "dlugo" nic nie robilem przy moim wc postanowilem zrobic nowy bloczek na proca, wygrzabalem z mojego zasobnika plaskownik miedzi akurat 5x5x1cm :D bedzie to prison, prawie identyczny jak robi Kyniek (chyba nie bedzie mial nic przeciwko jak pozycze fotke jego bloku :) ) http://www.kyniek.klub.chip.pl/Prison_Pro_V2_inside.JPG z tym ze moj blok bedzie grubosci nie 0,5cm tylko 1cm. Jutro popelniam pierwsze prace przy bloku. Top bedzie z pleksy wiec postaram sie go wypicowac na szklo zeby znow mi ktos nie powiedzial ze moja plexi go odrzuca ;) zyczcie mi powodzenia

 

ps: prawdopodobnie bede chcial opchnac moj stary bloczek (oczywiscie full homemade) za jakies symboliczne pieniadze wiec jak ktos bedzie chetny (chociaz watpie) to jakos sie dogadamy.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej potrzeby. zawsze dawalem zwykla pleksi i bylo ok. nikt sie nie bedzie bil z tym blokiem ;) wlasnie wrocilem z "warsztatu". przycialem miedz na odpowiedni wymiar i musialem ja troche "splaszczyc" z 1cm na 0,8cm dlatego ze nie mialem malej tarczy itd nie chce mi sie tlumaczyc o co chodzi. pozniej beda pierwsze frezy (kanaliki)

 

spod bloczku skonczony :D teraz trza wziac w obroty plekse (top). macie tu 3 fotki, tylko nie bijcie za jakosc ;) jak skoncze blok to beda lepsze. a z reszta zmniejszcie sobie foto to bedzie ladniejsze :rolleyes:

 

http://img159.imageshack.us/my.php?image=dsc00001rj1.jpg http://img159.imageshack.us/my.php?image=dsc00002ar3.jpg http://img150.imageshack.us/my.php?image=dsc00004jf4.jpg

 

wiecie co, czuje sie jak jakis stary rzemieslnik ktorego juz dawno zastapiono maszynami :( nikt mnie nawet nie odwiedzi w temacie, nic nie komentujecie. ehh...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze takie cienkie zdjecie, ale zarys ktory tam wdac wyglada niemal identycznie jak prision v2. Niezle. Kynkowi zanim osiagnal takie efekty zajelo to sporo czasu (pomijam pomysl bo ten akurat miales gotowy :wink: ). No ale tez wszystko jest kwestia sprzetu. Wiertarka sie tego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, jakos fotek straszna, ale to tylko komorka :) jak skoncze blok to dam w lepszej jakosci (pozycze cyfraka). moj prison jest prawie identyczny jak Kynka tyle ze moj ma grubosc 8mm (miedz) a dno jest na wys 2mm. Nie wiem czy nie bedzie gorzej niz w przypadku 1,5mm (prison Kynka). No niestety wszystko sie rozbija o jakosc sprzetu, racja ze na wiertarce sie tego nie zrobi (chociaz jakby sie postaral to dalo by rade), ja mam frezarke (ojciec robil) ktora mnie czasami tak dobija ze szok. w sumie to chyba na tym bloku zakoncze homemadeowe bloki. widze ze nie warto, niecala stowka i mozna miec dobry uzywany bloczek.

-------------

ktos mi edytowal poprzedniego posta (bo byly dwa pod rzad) i wyszla kupa z fotek, kto mi to zrobil ? :)

--------------------

kurcze, wlasnie wpadlem na pomysl jak zrobic top zeby nie wygladal jak setka innych :) moglbym zrobic top z pleksy o minimalnych wymiarach (najmniejszych jak sie da), zeby wkrecic krocce i skrecic z podstawa. i na to top z ladnej sklejki (jakies tam drewno) gdzie bylo by ladnie widac sloje i pojechac to bejca :D brazowy drewniany bloczek, oczywiscie pleksy by nie bylo widac. jeszcze sie zastanowie. co o tym myslicie?

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee :P

 

beda trudnosci bo to moze byc nieszczelne - jakos przez to drewno musialyby przejsc krocce... moja wizja: jak masz mozliwosc to top zrób z miedzi i machnij na czarno... nie lutuj skręć na oring.

pzdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie zrozumiales mnie, krocce beda wkrecone na oring w plekse a dopiero na to pojdzie drewienko z otworami na krocce (troche wieksze). w "kostce" z drewna zrobilbym "wneke" tak ze caly blok by sie w niej schowal a drewna na topie bylo by okolo 4mm (tak ze byloby rowne z tym "czyms" na kroccach pod klucz, nie wiem jak to sie fachowo nazwa).

a topu z miedzi nie zrobie bo juz nie mam takiego kawalka, wlasnie wykorzystalem zapasy na podstawe tego bloku.

-----------

jest gdzies moze jakis wykres z porownaniem roznych past termo-przewodzacych ? ale musi zawierac w porownaniu tez taki shit jak silikon H (najzwyklejsza pasta z elektronicznego) bo taka wlasnie mam teraz na procu i sie wkurzam ze mam 46*C aktualnie.

chcialem zobaczyc jaka moze byc roznica miedzy silikon H a pasta CLP (chodzi mi o cyferki, to ze bedzie duzo lepsza to wiem :) )

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie zrozumiales mnie,

jest gdzieś moze jakiś wykres z porównaniem roznych past termo-przewodzacych ? ale musi zawierac w porownaniu tez taki shit jak silikon H (najzwyklejsza pasta z elektronicznego) bo taka wlasnie mam teraz na procu i sie wkurzam ze mam 46*C aktualnie.

chcialem zobaczyc jaka moze byc roznica miedzy silikon H a pasta CLP (chodzi mi o cyferki, to ze bedzie duzo lepsza to wiem :) )

Powinno być około 8-10 stopni różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. gdyby nie to ze ktos mi tu robi balagan i nie chce sie przyznac to fotki by byly ;) (joke) Poprawilem, ale i tak za duzo nie zobaczysz :rolleyes: Dodam ze dzisiaj szlifowalem spod bloczku, troche czasu zeszlo, ale najbardziej sie wku.. jak mi sie zlamal gwintownik (co za shit) przy ostatnim otworze (raczej w otworze). Momentalnie mi swieczki w oczach stanely i przelecialo mi cale zycie przed oczami :? Ale odratowalem go, chyba nie musze mowic jakby wygladal blok z przesunietym jednym otworem :D

---------------------

kontynuacja przygod mojego bloczka w temacie: "Bloczki Wlasnej Roboty :)"

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze zmienilem ostatnio platforme na s939 musowo musialem zrobic nowa zapinke do swojego prisona ;) wc na razie jest zdemontowane poniewaz wlasnie caly komp jest w rozp@#$iu, koncze obudowe i wprowadzam troche zmian w ukladzie wszystko to na zjazd do krakowa. mam zamiar pokazac swoja bude, oczywiscie wc nie moze zabraknac w srodku :) dobra, to nie dzial modyfikacje. poprzedni blok z chipsetu (abit nf7) idzie na radka, oczywiscie musze go troche zmodyfikowac i porobic dodatkowe naciecia na pinach bo sa za grube. Czyscilem tez kadeta, wyjalem ze srodka jakis "srut" ktory mi korodowal, chlodnica bedzie malowana na czarno i finy na zielony uv. wymieniam tez wyzluzonego aquaszuta na nowego bo zaczal glosno chodzic, nowy jest prawie nie slyszalny, do pompki bedzie specjalne mocowanie nie przenoszace drgan, wszystko zobaczycie w swoim czasie a w krakowie na zywo zobaczycie jak wyglada moj prison po liftingu bo fotki nie oddaja w pelni jego wygladu ;). robie tez zawor na samym dole obudowy, bedzie podpiety do wc zeby latwo mozna bylo spuscic wode z ukladu ;) bedzie koszyk na rez poniewaz wole nie ryzykowac ze pieprznie mi z woda na nowy sprzet ;] jak widac w cholere jest roboty (wc i dokonczenie obudowy) a mam tylko 2 miesiace. fotki jak zwykle highQuality, @#$ musze sobie w koncu kupic jakiegos cyfraka.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

dodam tylko ze zapinka w rzeczwistosci jest bardziej pomaranczowa niz na fotkach (jakos dziwnie wychodza te kolory na tym aparacie z komory). komentujcie z laski Swojej B-)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...