Skocz do zawartości
Carson

Wc Rev3->rev4(?) By Carson (bloki Homemade)

Rekomendowane odpowiedzi

moje wc doczekalo sie drugiej wersji :D pierwszej nie pokazywalem bo to byla totalna amatorszczyzna ale konstrukcja udana, tania, wlasnorecznie zrobiona i dajaca niezwykla satysfakcje bo dzialala ;) kompa mi nie zalala ale za to mnie zalala (mialem kaluze na 2m2 wokol biorka). ale to juz inna historia. bo dluzszej przerwie bez WC bo spieprzylem nagrzewnice od zuka wreszcze zmontowalem druga wersje mojego WC, zupelnie odmieniona i troche bardziej skomplikowana (w porownaniu do poprzedniej). dobra koniec gadania czas na fotki (sory za jakosc):

 

BLOK NA PROCKA

Dołączona grafika

konstrukcja typu prison, jest to stary blok wlasnej roboty tyle ze z nowym topem i normalnymi kroccami.

 

NB

Dołączona grafika

tez jest to prison, troche skaszaniony bo za malo pinow zrobilem ale z nf2 sobie radzi.

 

GPU

Dołączona grafika

tu wykorzystalem pierwszy blok (sam spod) jaki w zyciu zrobilem :D to jest jeden kanal w ksztalcie spirali (kanciastej) dorobilem top z 3cm pleksy i do tego szybkozlaczki kolankowe. bloczek sobie radzi z 9800pro

 

Rez

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

rezik zrobilem niedawno, jakies pare dni temu. nameczylem sie cholernie. z racji tego ze chcialem calosc posklejac i nie uzywac srubek musialem idealnie podocinac scianki z pleksy. oczywiscie brzeszczotem bym to robil do usranej smierci, wiec do akcji wkroczyla frezarka. wszystkie krawedzie scianek zostaly sfrezowane frezem palcowym i dzieki temu krawedzie byly idealnie rowne. pozniej tylko lekkie szlifowanie i sklejanie. troche sie balem go zamontowac na samej gorze dlatego ze caly ciezar reza "jest na jego pokrywie" ktora jest jak reszta scianek poprostu przyklejona. boje sie ze klej pusci i wszystko jebnie na dol.

 

no i reszta gratow

Dołączona grafika Dołączona grafika

kadet niestety jeszcze sie nie doczekal shrouda ale w niedlugim czasie go zrobie.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

przygotowujac drugi raz wc mialem praktycznie takie same zalozenia jak za pierwszym razem, czyli: wydac jak najmniej kasy, zrobic jak najwiecej wlasnymi rekoma (i narzedziami oczywiscie :) ), wc mialo wygladac schludnie, byc w miare wydajne i ciche. mysle ze udalo mi sie osiagnac wszystko co chcialem budujac to wc

jesli chodzi o temperatury, w tej chwili mam: NB-28C(stres max 33C), procek 40C(stres max 44C). zanim zamontowalem reza, na procku mialem okolo 35C wiec nie bardzo wiem co jest grane, moze aquaszut juz sie dusi. nie wiem. druga sprawa to to ze chlodnica nie ma shrouda (co zmniejsza wydajnosc odprowadzania ciepla z nagrzewnicy) i wentyle sa puszczone na 7v (zeby bylo cicho). jak zrobie shrouda to wtedy podam jakies dokladniejsze temp. czekam na opinie ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy chłodnica ma od dołu dostep do powietrza?? powietrze dmuchane przec coolery nie ma gdzie uchodzic i to moze znacząco podniesc temperatury w wc.

Sorry ale mi sie nie podoba za bardzo. Ale i tak fajny rez. Szkoda ze zle podłączony i pompka ma cięzko pchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respekcik za to że wszysko praktycznie jest własnej rooty, może nie jest pierwsza klasa ale widać że nad blokami i rezem sie napociłeś

 

 

co do tej pompki faktycznie lepiej żeby zasysała z reza ale można to sobie zostawić do następnej rev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za zrobieniem shrouda i zastosowaniem jednego rodzaju wentylatorow.

Ogolnie trzeba pochwalic za bloczki homemade.

Dla mnie troche przekombinowane, z doswiadczenia moge powiedziec ze blok na nf2 jest calkowicie zbedny, starczy wiekszy pasyw (np z jakiegos boxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka to to nei cieszy, częsciowo przez slaba jakosc zdjec.

postaraj sei troche dyskretniej ulozyc kable...

i te wentyle na chlodnicy :/ ale mowisz ze shrouda bedziesz robil, wiec zobaczymy..

obudowa jest drewniana ? :o

widze zlota raczka jestes, wszyskto samemu robisz.... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respekt za to że zrobiłeś prawie wszystko własnoręcznie. Naprawdę gratuluje ze to działa. Wyglądem nie powala ale satysfakcja napewno wielka.

Co mnie razi to ta chłodniczka leżąca na samym dole z tymi wentylkami.

A reza to ja bym chyba skręcił .... jeżeli klej puść to do komputera będziesz mógł rybki wpuścić.

No i następnym razem zaopatrz sie w lepszą pompeczke.

pytalem sie co do podlaczenia reza i Miazga powiedzial ze nie ma zadnych przeciwskazan co do takiego podlaczenia.

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby rez był na samej górze budy. Poza tym zazwyczaj rezy daje sie jak najwyżej.

Dobrze by było gdyby pompka zasysała wode z góry.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby rez był na samej górze budy. Poza tym zazwyczaj rezy daje sie jak najwyżej.

Dobrze by było gdyby pompka zasysała wode z góry.

Chodzi o to ze pompka pompuje do reza zamiast z niego zasysać, to ze jest u góry jest naj najbardziej OK. Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze pompka pompuje do reza zamiast z niego zasysać, to ze jest u góry jest naj najbardziej OK.

Sorry po co powtarzasz to co ja już napisałem?

 

 

EDIT:

A popatrz o której gdzinie edytowałem posta, a o której ty cwaniaczku napisałes swojego ;)

Poza tym co niby dodałem? Mi chodzi o tą wypowiedz którą sam zacytowałes, przeciez ty napisałes dokładnie to samo :P

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Sorry po co powtarzasz to co ja już napisałem?

Dopisałes to cwaniaczku :D :D :D

Nie było tego wcześniej :!:

Oczywiscie nie obrazam nikogo :!: Poprostu jestem pewien ze dopisałes to z tym zasysaniem.

Alez ja jestem upierdliwy :D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka fajna chlodniczka :) skad masz ? ;]]] < joke >

 

a teraz tak ... masz to bez sensu poloczone .. daltego masz wyzsza temp ..

podlacz tak ze pompa ssa z reza pompuje do chlodnice i z chlodnicy idzie do CPU ...itp i wraca do reza

 

reza mozesz postawic na dole przed pompka .. albo nawet pompke w nim utopic (nie wiem czemu niektórzy tak sie tego bojanie chodzi o to zeby rez mial 2litry tylko zeby pompa z niego ssala ...

 

maly rezik w ktory zmiesci sie pompa ulatwi ci sprawe

Dołączona grafika

 

lepsze to niz rez przed pompa .. i mnie uszczelniania ;]

 

ogolnie respekt za wlasna prace ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa krytyki ;) faktycznie troche niestandardowo jest ulozona kolejnosc elementow w ukladzie :) co do tej pompki, czy jest sens teraz cos kombinowac? zmniejszy to temp? czy pomka w aktualnym ustawieniu sie meczy? zmiana polozenia reza nie wchodzi w gre, ma byc na gorze, pomka i nagrzewnica tez nie zmienia miejsca, no w sumie to wychodzi na to ze nic nie zmieni miejsca. moge popodlaczac to w innej kolejnosci. co myslicie o tym zeby poprostu odwrocic pompke? nic nie przekladac tylko ja odwrocic, czyli woda splywa z reza do pomki i pomka pompuje wode w nagrzewnice pozniej GPU->NB->CPU i do reza. teraz znow jest lipna kolejnosc blokow ale w gdybym mial prowadzic waz z kadeta do bloku na procku pozniej nb -> gpu i znow waz do reza to juz w ogole sa alpejskie kombinacje. wypali odwrocenie samej pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym zeby poprostu odwrocic pompke? nic nie przekladac tylko ja odwrocic, czyli woda splywa z reza do pomki i pomka pompuje wode w nagrzewnice pozniej GPU->NB->CPU i do reza. teraz znow jest lipna kolejnosc blokow ale w gdybym mial prowadzic waz z kadeta do bloku na procku pozniej nb -> gpu i znow waz do reza to juz w ogole sa alpejskie kombinacje. wypali odwrocenie samej pompki?

ta .. powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . . i wentyle sa puszczone na 7v (zeby bylo cicho). . .

80-90 mm wentyle i cisza na 7Volt cos mi się nie wydaje :P u mnie 90mm na 5 volt doprowadzają mnie czasem do pasji w nocy :angry: mimo że są na silikonowych uszczelkach :P

Naprawde fajnie wyglada całość tak jakbyś miał wiele dni frajdy podczas robienia tego :]

Mam pytanie co do budy: co to za materiał drewno ? jakie ? i dlaczego taki materiał wybrałes co było priorytetem ?

Ostatnio jak coś tam z ojcem robiłem w ręce mi wpadła nagrzewnica od poloneza :P odrazu pomyslałem że mogłaby się nadać do chłodzenia kompa :P ale na chłodzeniu wodnym nie znam sie prawie wcale ( np na razie nie wiem co to rez ale sie dowiem ) nada sie ? :P

no i jeszcze tylko zapytam czy nie masz obaw że jakiś wentylek odmówi pracy a z nim reszta kompa? na zdięciu masz wentylki bezpośrednio pod zasilacz podłaczone ( tak mi się wydaje ) opieram się na tym http://ilubek.republika.pl/wstemp.html

 

edit: go to sleep carson :P fajny komp :)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, moze 7v przy tych wentylach to nie jest za cicho ale ostatnio sa takie upaly ze musialem z 5 wskoczyc na 7v (w sumie to nie wiem po co, temp i tak byly znosne w ukladzie), co do tego puszczania wentyli na 7v to jest tak na razie (wersja polo) ale chyba nie bede ryzykowal i jutro zrobie z tym porzadek. co do obudowy, zrobilem ja (jeszcze nie skonczylem) z MDF'u o grubosci 8mm. a zrobilem ja z mdf'....w sumie to juz nie pamietam dlaczego wybralem ten material, ale chyba dlatego ze mialem go pod dostatkiem, nie mialem kasy na porzadna bude (bigtower) a byla mi taka potrzeba bo chcialem miec cale wc wewnatrz, wiec zaczalem sobie robic bude z mdf'u, po dordze pomyslalem ze warto by to jakos podciagnac pod jakis temat, padlo na matrixa ;) i tak buda jest jeszcze nie skonczona. rez (rezerwuar) to....hmm... wydaje mi sie ze jego glownym celem jest ulatwienie napelniania i odpowietrzania ukladu, kiedys myslalem ze im wiecej w wody w ukladzie tym sa mniejsze temp (pojemnosc cieplna) ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak zrobic shroud na kadeta i wpadlem na pewien pomysl. Chcialem zebyscie powiedzieli co o tym sadzicie, czy bedzie to ok. Juz pisze o co chodzi: ostatnio mialem bardzo wysokie tempy na procku (byc moze przez ta cholerna pogode), okolo 45C. W nocy jest troche lepiej, przed chwila mialem 33C ale zaraz po resecie mam 38C. Moze czujnik na abicie szaleje. I teraz mam zamiar wreszcie zrobic shroud bo juz mnie to dobija. chcialem zamontowac wentyle na dole przedniego panelu (prostopadle do kadeta) zeby wyciagaly powietrze. Wentyle z kadetem polaczyc jakims "elastycznym" tunelem (np, z materialu. Chodzi o to zeby powietrze ktore "przeleci" przez kadeta nie trafialo do kompa i vice versa (czyli powietrze z kompa do nagrzewnicy). wentyle zasysaly by pow z pod obudowy przez kadeta, przez tunel i przez nie same na zewnatrz budy. Czy wentyle dadza rade sprawnie zasysac powietrze?? czy moze wentyle musza byc przy samej nagrzewnicy zeby sprawnie dzialac? czekam na opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... wentyle zasysaly by pow z pod obudowy przez kadeta, przez tunel i przez nie same na zewnatrz budy. Czy wentyle dadza rade sprawnie zasysac powietrze?? czy moze wentyle musza byc przy samej nagrzewnicy zeby sprawnie dzialac? czekam na opinie ;)

Wentyle nie muszą być przy samej nagrzewce. Niektórzy nawet stosują "shroud-buda" czyli szczelna obudowa z tylko jednym wlotem i wylotem (a przy jednym z nich wentyl).

Ja bym ci jeszcze radził dać jakiś wentylek w okolice procesora i mosfetów. To powinno Ci zbić temperaturę nawet o pare ładnych stopni.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ajk mowi Miazga, daj wentyl jakis w okolicy mosfetow, temperatura powinna znacznie spaść. u mnie tez tak bylo, wskazania czujnika temp byly różne, jak u ciebie:

przed chwila mialem 33C ale zaraz po resecie mam 38C.

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu zdecydowalem sie na kolejna przebudowe mojego WC. Tym razem bedzie to Rev3 poniewaz sporo sie zmienilo, pod wplywem waszych opinii o moich blokach ze nie ciesza oczu postanowilem cos z tym zrobic. Nie dodalem zadnych nowych blokow, nie dokupilem tez nic nowego, wzialem w obroty dwa bloki, od cpu i nb, przestawilem nagrzewnice w inne miejsce poniewaz mialbym male problemy ze zrobieniem odpowiedniego shrouda. Dobra koniec gadania, czas na foty. Z racji tego ze narzekaliscie poprzednio na lipnej jakosci zdjecia (nie dziwie sie) postanowilem sie zrewanzowac. Ogladac i komentowac :)

------------------------------------------------------------

To moje wc przed zmianami :) Weze zielone po paru tygodniach uzytkowania (niebieskie petrygo+demineralka)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

Ciecia budy i przymiarki :) Kupa zabawy narzedziami

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

Bloczek na moim medionie (r9800xl), jego zostawilem w spokoju, dodalem na karte pare radiatorkow na uklady. I jeszcze bloczki na CPU i NB po polerce (cholernie meczaca robota) i malych poprawkach.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-------------------------------------------------------------

 

Tutaj jestem w trakcie skladania wszystkiego do kupy. Jestem bardzo zadowolony z reza, sprawuje sie swietnie i kompa mi jeszcze nie zalal :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-------------------------------------------

No i efekt koncowy, jak zwykle kupa kabli (dodalem "oplot" na gaszcz kabli do mobo), nie zrobilem jeszcze shrouda (pozostal "mieszko"), ale zrobie jakos na dniach. Jedyne co mnie wkurzylo w tej wersji wc to to ze cos mi sie spieprzylo z pompka, zaczela glosno chodzic (chyba sie zestarzala) wiec postanowilem ze zrobie sobie swoja wlasna ;) A poki co musi jeszcze pochodzic stary aquaszut.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

----------------------------------------------------

To moje nowe chlodznie dyskow :) Wspomniana wczesniej pompka wlasnej konstrukcji (jeszcze nie skonczona, wzoruje ja na lainga) i moja zepsuta nagrzewka z pierwszej wersji WC ktora czeka az dorobie jej zbiorniczki z pleksi i dopuszcze do uzytku :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

--------------------------------------

 

To chyba wszystko jesli chodzi o moje WC rev. Jak zwykle wielka satysfakcja z wprowadzonych poprawek, przerobek itp ;) Jesli chodzi o temp to narazie nic nie podam bo nie zrobilem jeszcze shrouda, jakos na dniach bedzie gotowy to wtedy podam konkretne liczby, ale powiem ze nawet teraz widac ze tempy na procu poszly w dol, inna kolejnosc blokow i polozenie chlodnicy (moze wczesniej byla slabo odpowietrzona) pewnie ma na to wplyw. A i przedewszystkim bedzie mi teraz latwiej zrobic shroud na kadeta :) Komentowac ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to coś co robi za top na blokach odstrasza...

Zaraz Cie trzasne :) Nie no zartuje, to jest zwykla pleksi, tyle ze podczas obrobki troche sie porysowala i musialem ja zjechac papierem wodnym a pozniej polerka, ale po takich zabiegach jest bardzo ciezko uzyskac pozniej "szklana przezroczystosc". Blok na GPU jest celowo zmatowiony, z reszta blok z procka i nb tez byl matowy ale go wypolerowalem. Nie jest zle, mi sie podoba

--------------------

Black_war Ty napewno przejrzales te ostatnio dodane foty ? Czy te z samej gory (pierwszy post) :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można było po polerce dmuchnąć jakimś gorącym powietrzem z opalarki lub palnika? tylko delikatnie żeby nie zepsuć i wtedy powinno się ładnie zeszklić. Zapytaj Grzecha, on jest magik w tych sprawach ;) i nawet napisał porządny artykuł o obróbce tego typu materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie pompa na scianie budy, chociaz czy ja wiem... to takze moze byc zaleta - plus ode mnie za to, ze ilosc wezy wydaje sie mala, jak na uklad z trzema blokami, bo sa w jednym miejscu, a nie rozwleczone po calym kompie. Sam nie wiem juz czy potraktowac to jako plus czy jako minus. ;) Jakby sie przyczepic to IMO brzydka jest ta rura od kabla ATX. :P

Respekt za bloki i obudowe DIY. Takie konstrukcje sa u mnie bardzo mile widziane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana wczesniej pompka wlasnej konstrukcji (jeszcze nie skonczona, wzoruje ja na lainga)

To mnie najbardziej zaciekawiło. Może byś napisał co będzie napędzało ten wirnik, bo chyba to będzie najtrudniejsze połączyś silnik z wirnikiem (szczelnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariush190- :) Mam nadzieje ze bedzie tak samo cicha, wlasnie dlatego zdecydowalem sie cos samemu zrobic. Nie stac mnie na lainga. Nieskonczona obudowa faktycznie psuje wyglad calosci, ale bedzie skonczona i efekt powinien byc OK.

 

J.O.H.N.- mam zamiar wykorzystac magnes z wentylatora od pc, nie wiem czy nie bedzie za slaby, caly czas mysle nad tym jak to wszystko szczelnie polaczyc. Ale nie ma rzeczy niemozliwych do zrobienia :)

 

jvt- pompa mi pasuje na boku (tak nietypowo), jeszcze nie widzialem zeby ktos mial pompe na boku zamocowana. Oczywiscie bok na ktorym jest pompa jest "nieodczepialny", to jest integralna calosc budy. A z ta rura przy zasilaczu.... mi sie podoba, w koncu moja buda nawiazuje do matrixa i ta rura jest jak najbardziej na miejscu. Weze w jednym miejscu to wg mnie zdecydowanie PLUS, nie mam porozpieprz... wezy po calej budzie.

 

KosiMazaki- Dokladnie tak mialem zrobic, niestety moja opalarka zepsula sie jakis czas temu, a nad kuchenka gazowa wolalem nie kombinowac bo pleksa mogla mi sie (nawet lekko) zdeformowac od ciepla i pozniej wiadomo, jakies przecieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...