Skocz do zawartości
aerial

Rekordowy Bong

Rekomendowane odpowiedzi

MaSell-

Jakbym nie czytal to bym nie pisal <_<

 

Rozumiem, ze przy ""zabawie" prysznicem (zakladajac ze woda ma temp otoczenia), mozna zejsc ponizej temp otoczenia :D . Eee ja poprosze bardziej naukowe wyjasnienie tego zjawiska:D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepons a ze tak spytam, gdzie masz element podgrzewajacy wode ? :) bo z tego co skapowalem to woda musi byc ciepla zeby parowala i wytracala temperature.

------

a jeszcze jedno, ta raczka od prysznica, rozpryskuje wode przed siebie czy na boki? bo jak na boki to przeciez cala woda splywa po sciankach rury a chyba nie o to chodzi

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczną deszczownicę, jak ta po prawej, mam u siebie w pracy:

 

2189956[/snapback]

RURA PCV/PVC 110MM - NIDEC 120MM

TEMP WODY

TEMP OTOCZENIA

Tyle od mnie :D

Eeee.. a gdzie tu jakaś grzałka? Wiesz co? U mnie w szklance z wodą, która stoi przede mną od ładnej godziny mam ten sam efekt :wink: A nic na nią nie dmucha B) No chyba, że chodzi Ci o te pół stopnia na termometrze, w którym medium wskazującym jest alkohol :D

Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś ty, woda w szklance zeszła c ponizej temp otoczenia? :lol:

Oczywiście :-P Z wrażenia jak zobaczyła wynik Keponosa :wink: Pół stopnia to trochę mało jak na bongo. A już na pewno za mało jak na termometr o takiej dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma3ek wiesz jak to jest z prowizorkami ;) skoro za granica buduja kominy-bongo i im to dziala to cos w tym musi byc, nie sadzisz ? jutro juz napewno postaram sie wziac do roboty, tylko nie wiem czy pompka akwariowa 300lh pociagnie wode na gore i wytworzy odpowiednie cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. a gdzie tu jakaś grzałka? Wiesz co? U mnie w szklance z wodą, która stoi przede mną od ładnej godziny mam ten sam efekt :wink: A nic na nią nie dmucha B) No chyba, że chodzi Ci o te pół stopnia na termometrze, w którym medium wskazującym jest alkohol :D

Grzałki nie ma - tylko pompka 20W. Chodziło mi tylko o sprawdzenie różnicy temperatur między wodą a otoczeniem (czy poniżej temp otoczenia), a w tym celu grzałka chyba nie potrzebna?

 

ma3ek wiesz jak to jest z prowizorkami ;) skoro za granica buduja kominy-bongo i im to dziala to cos w tym musi byc, nie sadzisz ? jutro juz napewno postaram sie wziac do roboty, tylko nie wiem czy pompka akwariowa 300lh pociagnie wode na gore i wytworzy odpowiednie cisnienie.

Mój Atman 1200 zbyt dużego ciśnienia niestety nie robił, a wysokośc podnoszenia ma cos koło 1,3m (przy 0l/h:D); - bongo tyle wysokosci na szczęscie nie miało;]

 

BTW. Sugerujecie, że przy wiekszej ilości ciepła dostarczonego do wody można zejśc więcej poniżej temp otoczenia? - bo nie bardzo pojmuję aluzję ma3ek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze wlasnie jakos tak to dziala :D ciepla woda szybciej paruje i co za tym idzie ochladza sie ;) wrzuc do zbiornika cos cieplego, niech podgrzeje wode i wtedy wlacz bongo

na początku zabawy nalałem ciepłej wody ~40*c i efekt taki, że sie fajnie schładzało ale nie ponizej temp otoczenia - dopiero pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro za granica buduja kominy-bongo i im to dziala to cos w tym musi byc, nie sadzisz?

Widzisz. Gdybyś czytał uważniej, co pisałem wcześniej, to byś wiedział, że wiem, jaki potencjał drzemie w bongo i jakie jest moje zdanie na jego temat.

 

BTW. Sugerujecie, że przy wiekszej ilości ciepła dostarczonego do wody można zejśc więcej poniżej temp otoczenia? - bo nie bardzo pojmuję aluzję ma3ek :?

Nie. Sugeruję, że pokazywanie różnicy 0,5*C dokumentowanej odczytem z termometru napędzanego alkoholem mija się trochę z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wlasnie woda musi byc caly czas nagrzewana po to zeby mogla sie chlodzic ponizej temp otoczenia. nie wiem za bardzo jak to dziala w praktyce. najlepiej jak bys wrzucil do zbiornika chlodnice od WC (oczywiscie podlaczona do blokow) i zobaczyl bys wtedy tempy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Gdybyś czytał uważniej, co pisałem wcześniej, to byś wiedział, że wiem, jaki potencjał drzemie w bongo i jakie jest moje zdanie na jego temat.

Nie. Sugeruję, że pokazywanie różnicy 0,5*C dokumentowanej odczytem z termometru napędzanego alkoholem mija się trochę z celem.

Wiesz cyfrowy termomtr miał zbyt dużą rozbieżność, dlatego zmierzyłem tym - przecież chodziło tylko o pokazanie, że woda jest chłodniejsza

->aerial

wyższy komin = pompa o większej wysokości podnoszenia

Edytowane przez Kepons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie glupoty za przeproszeniem - im woda cieplejsza tym bedzie zimniejsza po przejsciu przez bong??

 

moim zdaniem te pol stopnia to tylko demonstracja dzialania - roznica tak niewielka, bo bong maly i ciezko stwierdzic jak krople wygladaja. Ale sam fakt, ze woda jest chlodniejsza od otoczenia jest godny uwagi. IMHO kluczem do sukcesu to dobre rozpylenie i wysokosc (a co za tym idzie pompa musi byc mocna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojzałem na nazwe tematu i pierwsze schematy to myslałem że ktoś zmontował faje wodną z jakims obiegiem wody czy cuś :D

Może moje pierwsze wrażenie było mylne, ale to nie zmienia faktu ze to 'urządzenie' (chyba można to tak nazwać) jest ciekawe. Tylko jakoś nie mogę w 100% zrozumieć jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy jakby uzywac na dłuzszą mete taki bong ro nie zrobiłyby się syfy w układzie?? typu glony? Przeciez bez zadnych dodatków, bo jak sie doleje borygo to juz nie bedzie tak dobrze parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

jutro z kolega kupujemy rurke PCV i robimy to :)

zobacze co z tego wyjdzie B)

napisz odrazu że ze mną B) fajne będzie tak 4fun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno chlopaki, tak na forum sie chwalic :D :D

Ten temat to nie "chat".

Btw juz sie najbardziej gatatliwi w tym watku zdeklarowali ze skladaja bongosa i beda fotki a tu nic :wink: Jak chcecie siekac posty bez sensu to na oslą zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ten temat to nie "chat".

Btw juz sie najbardziej gatatliwi w tym watku zdeklarowali ze skladaja bongosa i beda fotki a tu nic :wink: Jak chcecie siekac posty bez sensu to na oslą zapraszam :)

spoko :oops:

Od nas fotki będą jutro-pojutrze, najpóźniej w piątek, jeszcze pierwsi będziemy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja niestety nie zrobie bonga, narazie jako priorytet postawiłem sobie kupno nowej karty graficznej, teraz licze kazdy grosz. Sorry. :( Nie moge dalej sie dłuc na MX400, bo chciałbym sobie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadalem z moim starszym o tym i u niego w robocie jest to wykorzystywane tylk oze ten zbiornik jest ogromny podobnie jak wiatrak :) he ja smiglo od samolotu :) i dowiedzialem sie ze np wczoraj temp wody w ukladzie wynosila 14*C a jak wiadomo wczoraj zimno nie bylo :] wiec fajny pomysl z tym ale na ile sie to sprawdzi i oplaci przy chlodzeniu kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak my zrobimy bongo to bedzie bez nagrzewnicy (mozna sie juz smiac)

tylko nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem zasade dzialania. Na poczatku chce zrobic normalne bongo a puzniej takie zeby nie miec sauny w pokoju i zeby wode "przetrzymac jak najdluzej"

 

nie wiem czy to dobrze: (wiec jak cos to piszcie)

 

Dołączona grafika

 

 

ten wiatrak u gory ma "odesac pare wodna" (nie szkoda mi wiatraka). Do jakiegos zbiornika gdzie bedzie metal na ktorym skropli sie woda i splynie do zbiornika. Wiem ze uklad nie bedzie w "pełni zamkniety" no ale lepsze to niz nic.

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...