Skocz do zawartości
slawko

Gdzie Sie Zarejestrowac Na Serwisie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moze slabo widze i nieobyty jestem, ale nie widze w jakis sposob moglbym sie zalogowac w serwisie purepc.pl. Nie chodzi mi tutaj o niniejsze forum, ale o strone glowna.

 

Chcialem cos skomentowac i serwis prosi o zalogowanie sie. Probowalem uzyc mojego hasla z forum, ale to najwyrazniej nie to samo. No to gdzie ta rejestracja? :)

 

Pozdrawiam

Slawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itegracja systemu IPB (Invision Power Board) i systemu portalowego trwa.

Jako, że nikt jeszcze tego nie zrobił z tym systemem i nie ma gotowych rzeczy piszemy to od podstaw sami. Jak już zadziała ta opcja pojawi się na głównej pole do logowania. Już jest lecz jest ukryte tak jak kilka innych ciekawych opcji.

 

Pozdrawiam

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odrazu dodam w czym jest problem i jeśli jest ktoś chętny do pomocy to zapraszam na priv'a ;> (i tak stawiam najmniej 6ściopaka ;)

 

* IPB ma inny sposób zapisu haseł tj robi md5 z hasła, łączy to z md5 z 5 znakowego salta i dopiero md5 z tego zapisuje w tabeli (razem z saltem oczywiście)

* portal czy system galerii bazuje na czystym md5 hasła.

chcemy to ujednolicić i to raczej w góre niż dół czyli do ideii salt + hasło jako chyba w 100% pewnego i nawet przy prostym haśle nie do wyłamania ani bruteforcem ani tęczowymi tablicami ;)

* problem synchronizacji 3 baz użytkowników z czego każda zawiera dane specyficzne dla danego software'u. Narazie mamy zintegrowany portal z galerią co było dosyć proste. Teraz trzeba w to wmontować invision tak, żeby automagicznie każdy użytkownik był w 3 systemach, dziedziczył uprawnienia i miał dostęp do paru bajerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

Ja jeszcze odrazu dodam w czym jest problem i jeśli jest ktoś chętny do pomocy to zapraszam na priv'a ;> (i tak stawiam najmniej 6ściopaka ;)

 

* IPB ma inny sposób zapisu haseł tj robi md5 z hasła, łączy to z md5 z 5 znakowego salta i dopiero md5 z tego zapisuje w tabeli (razem z saltem oczywiście)

* portal czy system galerii bazuje na czystym md5 hasła.

chcemy to ujednolicić i to raczej w góre niż dół czyli do ideii salt + hasło jako chyba w 100% pewnego i nawet przy prostym haśle nie do wyłamania ani bruteforcem ani tęczowymi tablicami ;)

* problem synchronizacji 3 baz użytkowników z czego każda zawiera dane specyficzne dla danego software'u. Narazie mamy zintegrowany portal z galerią co było dosyć proste. Teraz trzeba w to wmontować invision tak, żeby automagicznie każdy użytkownik był w 3 systemach, dziedziczył uprawnienia i miał dostęp do paru bajerów ;)

Brzmi jak cos latwego;)

 

Kiedy mozna sie spodziewac efektow? (nikogo nie poganiam :mrgreen:)

Edytowane przez Lemon-Cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak cos latwego;)

 

Kiedy mozna sie spodziewac efektow? (nikogo nie poganiam :mrgreen:)

Gdyby dało się prosto określić w stylu jest do napisania 10 tyś. linijek kodu i mam tempo 500 linijek dziennie to bym podał ;) A tak moge niestety tylko powiedzieć, że jak będzie gotowe ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

Gdyby dało się prosto określić w stylu jest do napisania 10 tyś. linijek kodu i mam tempo 500 linijek dziennie to bym podał ;) A tak moge niestety tylko powiedzieć, że jak będzie gotowe ;>

Spoko hehe wierzymy w ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...