Skocz do zawartości
MeHow

Odmrozona Wodka - Mozna Pic, Czy Nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wziąłem ze sobą wyborową z mojej zamrażarki, która leżała tam z miesiąc. Nie wiem jaka była temperatura. ale wódka była zamarznięta na kość. Musieliśmy troszkę odczekać ze znajomymi żeby ją wypić. Mnie tam uderzyło do głowy, więc nic do zarzucenia tej wódce nie miałem. Kupiona w monopolowym. Troszkę mnie to zdziwiło, bo trzymałem kiedyś Absolut cytrynowego też dość długo w zamrażarce (tej samej) i ta nie zamarzła. Jedynie zgęstniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy etanol 40%, nie ma prawa zamarznąć w temperaturze większej niż około -22,8 C. A tyle nie osiąga żadna domowa zamrażalka.

 

Mam w domu taka duża sklepową, ma 5 gwiazdek i nawet po ustawieniu na max, alkohol nie jest całkowicie zamarznięty. Kilka razy zamarzła mi żołądkowa gorzka czysta, od znajomego ze sklepu wiem ze to najczęściej podrabiana wódka.

 

Czysty etanol (spirytus), zamarza dopiero przy temperaturze -115 C.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Prawdziwy etanol 40%, nie ma prawa zamarznąć w temperaturze większej niż około -22,8 C. A tyle nie osiąga żadna domowa zamrażalka.

 

Błąd. Zapewniam, że mam w domu lodówko-zamrażarkę, tzw "szafę" ( podwójne drzwi :D ) z regulacją temperatury zarówno w zamrażarce jak i w lodówce. W zamrażarce mogę ustawić nawet -26 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy etanol 40%, nie ma prawa zamarznąć w temperaturze większej niż około -22,8 C. A tyle nie osiąga żadna domowa zamrażalka.

 

Mam w domu taka duża sklepową, ma 5 gwiazdek i nawet po ustawieniu na max, alkohol nie jest całkowicie zamarznięty. Kilka razy zamarzła mi żołądkowa gorzka czysta, od znajomego ze sklepu wiem ze to najczęściej podrabiana wódka.

 

Czysty etanol (spirytus), zamarza dopiero przy temperaturze -115 C.

 

 

To wyglada na to ze podrabia

- Absoluta

- Finlandie

- Stocka

- Wyborowa

- Luksusowa

- Jacka Danielsa

- Granda

- i duzo wiecej alkoholi

 

Mam pecha ;/

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akademiku dawno temu miałem lodówkę, która potrafiła bez problemu zamrozić wódkę. Tak samo jak jajka, owoce, warzywa itd ;) A co do ciekłego azotu...wolę mrożoną czekoladę i banany. Do butelki za łatwo się przykleić ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...