Skocz do zawartości
Niemiec

Wc By Niemiec Rev3

Rekomendowane odpowiedzi

po 1. Pfffff

 

po 2. jak ma sie podobac jak zostawiles folie ochronna na niej? :P

 

na temat wc juz sie wypowiedzialem :)

 

nawet nie zauwazylem, ze to jest jakas folia ochronna. juz ja zdjalem, teraz jest samo RN ;]

 

2198705[/snapback]

Niemiec zamknij bude i WC ładnie bedzie wygladać.. ;]

 

 

buda jest zamknieta ;]

 

i jej zamkniecie powoduje spadek temp o jakies 5st ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Niemiec spoko spoko =) tylko ta chlodniczka to za mala jest na tego potworka dwujajowego :P skombinuj druga powinno byc duzo lepiej.... jak sie liczy SETI to trzeba wiać :D heheh...

 

 

@HUD: Nie mozliwe zeby bardziej grzalo... mi SETI zawsze 2-4 stopnie mniej grzalo niz SP2k4 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a umnie troszke inaczej jest... no teraz jak jestem rozłożony na pająka to jest 47C przy obrotach wentylatora 2700, zaraz zażuce chyba orginalny wiatrak od freezera bo strasznie głośnooooo.

 

Btw boinc strasznie wciąga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem krotki test i wyniki przy obciazaniu 2*SP2004 czy dual boinc sa identyczne - goraco ;)

 

jak sie odetnie obciazenie dla procka to temp rdzenia blyskawicznie spada i po ok 10 minutach stabilizuje sie na temperaturze przed rozpoczeciem pomiarow.

 

tak sobie mysle, ze podobnym cenowo rozwiazaniem do zakupu BIX + wentyl bedzie wymiana smithfielda na preslera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak odwrócic ten wentylek żeby zamiast wciągać rozgrzane powietrze z chłodniczki do wnętrza obudowy wywalał je za zewnątrz? może by sie to przyczynilo do spadku temp? dodatkowo jeszcze wieje na pompke i to jej pewnie tez nie służy. kawałek miękkiej gąbki pod pompką powinien zdac egzamin i ja skutecznie wygłuszyć. Bardzo mi sie podoba to ze wsztsko złozone po minimalnych kosztach ale nie z byle jakich części. gratki.

 

ps. krzywo nakleiłeś naklejke :P

 

/edit

A tę wtyczkę od pompki ja osobiście umiejscowiłbym nad psu http://i14.photobucket.com/albums/a345/Nie..._3/IMG_2870.jpg na tej fotce widać że masz tam wystarczająco dużo miejsca a i ten kabelek można by tam ładnie poprowadzić i schować ;]

Edytowane przez y0ghurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co widzę to są maty które nie są zbyt miękkie - one chyba mają usztywniać :) mialem na mysli kawałek mięciutkiej gąbki grubości powiedzmy 2-3cm, u mnie na takiej leży dysk i zapewniam ze nie ma żadnych wibracji

 

ja mam gąbkę tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Wc takie, takie PROSTE :D i dlatego fajne. Jest prosty dostep to podzespołow kompa, i za to +++. Kiedys jak zrobiłęm wc to ani ramu ani dysku nie szło wyjąc.

Chłodnica z seri ULTIMATE.\, wiec ta grubsza, nie?? Spokojnie powinna dawac rade. MOze słaby docisk bloku albo nierowny spód, sprawdz temp. cieczy.

 

EDITIONE: Ja jestem zdania ze konstrukcja bloku nie nadaje sie do dwujajowca. Lepiej by sie chyba spisał PRISON PRO V2. Wiem, wiem, ze jest ihs i powinno byc gut, ale ihs jest cieniutki :D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

nie mam nic do twoich bloków, ale do dwujajowca raczej niepodchodzą. Niech sprawdzi temp cieczy, to wiele wyjasni, wielu pisało ze mają za duze temp i szło na chłodnice, a woda była zimna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczcie sie czytac ze zrozumieniem, a potem piszcie

bo wszystko jest napisane...

 

Kupiłem sobie taki sam blok na mojego celeronka... i nie mówić mi tu że bloczek benzadziejny

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docisk jest dobry i blok dobrze odbiera cieplo, bo chlodnica jest goraca a woda w rezie ma ok 40st. moze nawiew na chlodnice jest za cienki, ale tego narazie nie sprawdze, bo nie mam drugiej 120.

 

biorac pod uwage CW dla F2S podane przez Fierro to przy tej roznicy miedzy woda a temp procka podawana przez SpeedFana to procek taktowany 3,6Ghz@1,42V wydziela ok 220-240W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaraj sie :)

i zrób koniecznie ten kabel od pompki i gniazdka

w komleksy mozna normalnie wpasc z tymi kablami i porzadkami ;) jestem ciekaw ile koleczek strzelilbys na fotce z mojej budy. podejrzewam, ze jedno...DUZE :D

to ma dzialac, kasta ma sie dac zamknac, a podczas zamykania nie ma sie nic odlaczyc. estetyka to drugorzedna sprawa, przynajmniej dla mnie - dzien lub dwa bede ukladal kable i kabelki, a za chwile wszystko rozp... bo bede cos zmienial. nie dla mnie to. bude zamykam i sie nie stresuje. oczywiscie wszystko w granicach zdrowego rozsadku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docisk jest dobry i blok dobrze odbiera cieplo, bo chlodnica jest goraca a woda w rezie ma ok 40st. moze nawiew na chlodnice jest za cienki, ale tego narazie nie sprawdze, bo nie mam drugiej 120.

 

biorac pod uwage CW dla F2S podane przez Fierro to przy tej roznicy miedzy woda a temp procka podawana przez SpeedFana to procek taktowany 3,6Ghz@1,42V wydziela ok 220-240W.

:blink:

 

Tak jak już pisałem wyżej, zabijesz pompkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Kupiłem sobie taki sam blok na mojego celeronka... i nie mówić mi tu że bloczek benzadziejny

F2S ?? ?? ??

Nie twierdze ze jest zły, ale wdg mnie konstrukcja dobra jest a jednojajowce, przy dual core moze byc zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w najbliższym czasie będzie tylko gorzej ;) :twisted: :twisted2:

nie dobijaj mnie, bo nie mam klimy w pracy :P

 

Czym wieksza powierzchnia oddawania ciepła (powierzchnie rdzenia) tym F2S sie lepiej sprawuje.

Jakies konkrety na twoją teorie?

zawsze musi byc jakas teoria spiskowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Czym wieksza powierzchnia oddawania ciepła (powierzchnie rdzenia) tym F2S sie lepiej sprawuje.

Jakies konkrety na twoją teorie?

W miejscach gdzie są jądra nie ma freezu który by pozwalał na sprawniejsze odbieranie ciepła. Na srodku ma taki "+" i raczej on jest do odbierania ciepła z jądra, a jak są dwa to moze byc słabo. Niestety nie robiłem testów bo nie mam ani F2S ani dwujajowca. Taka jest moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscach gdzie są jądra nie ma freezu który by pozwalał na sprawniejsze odbieranie ciepła. Na srodku ma taki "+" i raczej on jest do odbierania ciepła z jądra, a jak są dwa to moze byc słabo. Niestety nie robiłem testów bo nie mam ani F2S ani dwujajowca. Taka jest moja teoria.

jak nie miałeś i nie wiesz to nie gadaj głupot ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie własnie mity tworzy. Ktoś coś powie bo tak mu sie wydaje i potem już wszyscy tak myślą.

Lepiej nie pisać niczego pochopnie, należy pamiętać, że nasze posty czyta wielu ludzi, userów i gości, którzy mogą mieć mniejsze pojęcie o sprawie i polegają na tym co przeczytają ;)

To takie małe OT

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec

nie musiałeś obcinać wtyczki od pompki

 

Mogłeś zrobić tak:

 

 

Można wyciąć w obudowie taką przetokę. I przez nią wyprowadzić kabel na zewnątrz

a na cos takiego nie wpadlem ;] najprostsze rozwiazania sa zawsze najtrudniejsze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...