Skocz do zawartości
Niemiec

Wc By Niemiec Rev3

Rekomendowane odpowiedzi

pasty wydaje mi sie, ze jest tak ok choc moze wiek tego AS3 daje o sobie znac :|

 

z teo co widzialem na forum to mam najwyzsze temp na 805 :|

hmmmm, ale mowiles ze blok goracy? czy proc? bo jak blok jest goracy to przewodzenie dobre, moze gdzies jakies waz sie lekko zagiął i blokuje przeplyw (czasmi sie tak zagnie kijowo, ze za nic nie widac, a przeplyw maly...) mimo ze to eheim.....

 

 

cos jest jednak nie tak :/ woda jest chlodna, tylko troche cieplejsza niz otoczenie a blok jest wrecz goracy a temp na cpu podskoczyla o 8-10st. fakt uklad jeszcze sie nie odpowietrzyla ale cos jest nie ta i martwi mnie to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wywaleniu sprezynek temperatura bloku spadla, wody wydaje mi sie, ze jest taka sama na na procku poleciala dosc znacznie wdol, bo teraz dochodzi do 66 pod boinciem a przed wywaleniem sprezynek przy 80st spasowalem. czy ten pieprzony D805 az tak podgrzewa to wszystko, ze 2 chlodnice nie daja rady ? :| chyba kupie sobie jakiegos C3, zamkne go w szyfladzie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja dalej stawiam na blok. W miejscu gdzie są jądra nie ma zadnej powierzchni typu jeż. Są dwie łyzwy, i tylko częsc jądra sie na nie załapie. Ja proponuje zmienic blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten pieprzony D805 az tak podgrzewa to wszystko, ze 2 chlodnice nie daja rady ?

Gdyby chłodniczki nie dawały rady to były by gorące. A na pewno nie są. Dla porównania jak ja na fiacie wyłączyłem wentyle to przestawał "dawać rady" i robił sie bardzo ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być, ze blok, najlpeij wez od kogos cos lepszego i potestuj, jak cos to moge podeslac pinowc o niezlej wydajnosci..........

pino-co?? moze Kyniek lub misiu maja jakis luzny bloczek, zeby podeslac do sprawdzenia, bo w mojej "dziurze" wydajniejszy blok ma tylko Power By Amd - px, ale ma go na 939 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pino-co?? moze Kyniek lub misiu maja jakis luzny bloczek, zeby podeslac do sprawdzenia, bo w mojej "dziurze" wydajniejszy blok ma tylko Power By Amd - px, ale ma go na 939 :/

pinowca (na mecz sie spieszylem) ;) cos ala prison 144 piny, podstawa 5x5cm, krocce po skosie, zapinka uniwersalna. jak cos to pisz pw/gg...

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj naciągałem na kadeta (15) węże 10/14 i ładnie wszystko wlazło... troszke nierówno i jedno miejsce jest sflaczałe, ale ładnie wszystko się trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja dzisiaj naciągałem na kadeta (15) węże 10/14 i ładnie wszystko wlazło... troszke nierówno i jedno miejsce jest sflaczałe, ale ładnie wszystko się trzyma ;)

Takie to ja tez naciągałem i ładnie było. Ale 8/10 jakos inaczej. A jeszce jak chce sie robićłuki w budzie.

 

@Niemiec. Jak k(i)szonek daje to kozystaj. Ja obstawiam ze bedzie lepiej. Co ci szkodzi sprobować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wywaleniu sprezynek temperatura bloku spadla, wody wydaje mi sie, ze jest taka sama na na procku poleciala dosc znacznie wdol, bo teraz dochodzi do 66 pod boinciem a przed wywaleniem sprezynek przy 80st spasowalem. czy ten pieprzony D805 az tak podgrzewa to wszystko, ze 2 chlodnice nie daja rady ? :| chyba kupie sobie jakiegos C3, zamkne go w szyfladzie i tyle.

Nie wiem jak masz zlozonego kompa (buda 3 "uklad otwarty") ale sprobuj wszystko na spokojnie zlozyc do kupy na zewnatrz budy, zeby byl bardzo dobry dostep do kazdej czesci ukladu i dzieki temu szybka diagnoza rezultatow... Porownac temp wczesniejsze z otrzymanymi po tym manewrze i moze cos sie wyjasni :?:

Po prostu nei wydaje mi sie, ze ten proc to (aż) taka straszna grzalka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 chłodnice jeszcze wsadź....

wywal te 2, i wsadź JEDNĄ na 2 lub 3 wiatraki 12cm (bix2 lub bix2, albo coś tego pokroju).

Pozatym zrób tak, połącz 2 chłodnice wężem i stamtąd niech woda leci prosto na cpu...

chłodnica1 i chłodnica2, cpu, pompa..

 

pozatym pokaż fotki ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno foto pstrykniete przed chwila, niesamowity mam burdel w kablach ;) ale wbijam w to :) radosna tworczosc dalej bez oslony a takie umiejscowienie BIP'a uniemozliwia zamkniecie budy, pozniej beda drobne dystanse i bude da sie zamknac.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać żadnych załamań kabli.... Piszesz że blok gorący - więc albo słaby przepływ wody, albo blok nie wyrabia - ja za tym pierwszym bym obstawiał.

Sprawdź jaki masz przepływ - wiem że to eheim ale dla pewności :)

 

1. blok ciepły - dobrze do proca przylega

2. woda i chłodnice letnie - dobrze oddają ciepło i są wystarczająco wydajne

 

Chyba tylko przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki

Widzę że masz założone maty wygłuszające w obudowie, w zwiżazku z czym chciałem się zapytać jak one wpływają na temperatury, czy zauważyłeś jakiś ich skok po ich zamontowaniu ?

Jak wygląda poziom głośności po ich montażu ?

Podsumowując czy warto inwestować w maty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma to zrobić? ;>

 

Nominalnie ten Eheim ma 300 l/h przepływu. Realnie pewnie nie ma 1/10 nominalnego ...

No i wlasnie... te teoretyczne 300l/h w realu przy takim ukladzie z dwoma chlodnicami moze byc za malo...

Osobiscie nigdy nie robilem testow z inna pompka niz mam, ale mysle ze przy moim ukladzie idealnie spisywala by sie Eheim 1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten procek to grzejnik :| zjechalem 200mhz z taktami, napiecie bez zmian i 4-5st w dol :| az dziwnie duzy spadek przy tak malej roznicy taktow. szkoda, ze 631 nadaje sie na brelok, bo bym sprawdzil jak na nim sie WC sprawdza a ladowanie jakiegos celka na preshocie mija sie z celem.

 

przy najblizszej okazji pozbywam sie tego urzadzenia do marnowania pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droop zrobiony olowkiem. V w biosie ustawione jest na 1,275 co przy odczycie z biosu daje jakies 1,4. przy probach mierzenia V miernikiem pokazywal jakies dziwadla typu 1v dla cpu czy 1,2 dla mem -> wiecej szczegolow w temacie o asusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie troche pobawiłem z moimi chłodnicami BWU 122 i BWU 121, na obu wentyle po obu stronach, puszczone umiarkowanie, cicho ale wydajnie ;) i efekty rzeczywiście nie są adekwatne do ewentualnych kosztów- w stresie temp spadła w porywach o 3*C ale przeważnie tak o 2*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, druga chlodnica to przerost formy nad trescia, ale do zmiany platformy (mobo) przetrzymam na tym co mam, bo procka moge wymienic, bez rozkladania ukladu. gdybym wiedzial wczesniej, to dolozyl bym pare groszy i wymienil 805 na 920/930. a tak bedzie podstawa na WC do grugiego kompa zwlaszcza, ze siedzi w budzie z WC rev 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam swojego WC :|

 

jak dam wentyle na max to temp mi rosnie do 62-64st. skrece je na polowe to mam ~58-60. a po skreceniu na minimum mam 56st :| najdziwniejsze jest, ze bez ruszania wentyli na bixie a przy zwiekszaniu rpm na fanderze z bipa temp mi rosnie :/

 

zglupialem do reszty :|

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam swojego WC :|

 

jak dam wentyle na max to temp mi rosnie do 62-64st. skrece je na polowe to mam ~58-60. a po skreceniu na minimum mam 56st :| najdziwniejsze jest, ze bez ruszania wentyli na bixie a przy zwiekszaniu rpm na fanderze z bipa temp mi rosnie :/

 

zglupialem do reszty :|

 

:mur:

problemy z cyrkulacja powietrza w budzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przykladajac dlon za BIXa czujesz przeplyw powietrza? U mnie jest tak, ze wiekszy przeplyw powietrza czuje od strony gdzie wentyle powietrze zasysaja... Tak jakby powietrze odbijalo sie od BIXa (niemogac przejsc przez strukture chlodnicy) i wialo w druga strone :/ Kupilem chlodnice Coolteka 2x120. Sprawdze jak sie ma ona do mojego BIXa 2.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...