Skocz do zawartości
Niemiec

Wc By Niemiec Rev3

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba matką wynalazku ;)

 

Nie chciałem ciąć kabla żeby nie stracić gwarancji. I zacząłem kombinować ....

a u mnie kabel wychodzi przodem przez dziure na wyntyl i idzie pod buda do tylu ... nic nie ciete .. pompa ma gware :P

proste..

a co do samego kibla niemca .. .to nic ciekawego ..

jak to on sam zawsze pisze KIBEL JAK KIBEL..

zero inowacji i dupne tempy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kabel wychodzi przodem przez dziure na wyntyl i idzie pod buda do tylu (...)

Też bym tak zrobił gdybym miał pompę 220V - najprostsze z możliwych rozwiązań. Kiedyś tak juz kumplowi robiłem.

 

PS. Chaos, Odi Profanum Vulgus w sigu wymiata. Sam sig zresztą też. Zakochałeś się czy ki czort? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił gdybym miał pompę 220V - najprostsze z możliwych rozwiązań. Kiedyś tak juz kumplowi robiłem.

 

PS. Chaos, Odi Profanum Vulgus w sigu wymiata. Sam sig zresztą też. Zakochałeś się czy ki czort? :lol:

no dokladnie ... najprosciej .. tym bardziej ze

1. i tak juz ma dziure na chlodnice z przodu

2. i tak rozwalil kabel od pompki ...

 

ta modyfikacja jest POINTLESS.. bez sensu ...

 

p.s: a tak jakos mi wpadla w ucho .. i próbuje predkosciowo wyrobic ja na gitarze ;] pozatym szereg znajomych mowi ze piosenka jest prawie ze o mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem drugi wentyl na BIX'a mam teraz push pull i temp na procku spadla o 10st, teraz jest 70 a nie 80 st [;

Umiejscowienie chłodnicy się zmieniło? Ten drugi wentyl to taki sam model jak pierwszy? Może ten pierwszy to rodzaju cichych? (czytaj: udaje, że dmucha)

 

Masz jakieś foty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnica jest w tym samym miejscu, doszedl tylko wentyl miedzy buda a chlodnica, ktory dmucha na nia a ten co jest na wczesniejszych fotkach dalej tam jest.

 

wentyle to fander dmuchajacy i scythe od ninja plus wyciagajacy. narazie nie mam 2 identycznych wentyli, ale obroty fandera skrecilem do poziomu obrotow scythe.

 

dodatkowo woda sie wolniej ogrzewa, bo teraz mam 66st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem drugi wentyl na BIX'a mam teraz push pull i temp na procku spadla o 10st, teraz jest 70 a nie 80 st [;

Yeah nareszcie lepiej niz na boxie :lol: ;) Bede musial z bliska zobaczyc co tam wkoncu zrobiles . Te tempy na jakim konfigu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze 805 :/ dwa fandery sa w drodze i najprawdopodobniej jeszcze BIP dojdzie. moze ktos sie wypowie o zasadnosci drugiej chlodnicy. mialaby byc ona umieszczona na zewnatrz w miejscu arcticow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz wszystko w środku budy to głupio tak teraz 2 chłodnice na zewnątrz..... Jak możesz to dawaj zamiasy arcticów do środka..

Jak dożucisz chłodnice to tempy w stresie na pewno sporo zlecą

A tak poza tym to fajny kibel

 

Zapoznaj się ze słownikiem języka polskiego. // Crosis.

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie wypowie o zasadnosci drugiej chlodnicy. mialaby byc ona umieszczona na zewnatrz w miejscu arcticow.

Mialem wczesniej tylko BIX2 dla tego co w podpisie - pozniej zmienilem grafe z 9550 na X800XTPE i jednoczesnie dolozylem BIP do ukladu (bez nadmuchu). Temp na procku sie nie zmienily - czyli moc dodatkowej chlodnicy zostala "zjedzona" przez mocniejsza grafike i jej cieplo... Podkreslam, ze BIP chlodzil pasywnie - roznice bylyby widoczne pewnie przy nadmuchu (chocby takim jak na BIX2 - 2x Akasa Amber @4,5V)

Teraz grafe znow zmienilem na 9550 ale BIP zostawilem... przyda sie na 2jajowce B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIP zamowiony wiec jak poczta nie zawali i nie spedze calego weekendu na motorowce to bedzie updeacik chlodzenia.

 

chlodnica wyladuje na 90% na zewnatrz w miejscu arcticow, bo w srodku bedzie za duzo kombinowania z racji konstrukcji budy. w budzie nawierce 4 otwory i zamocuje ja na kolkach montazowych jak przy mobo, ograniczy to dosc znacznie ciecie budy. licze, ze uda sie zejsc ponizej 60st na cpu.

 

 

po 2 dniach moge powiedziec, ze drugi wentyl spowodowal spadek temp o te 10st. teraz przy 30st w pokoju na cpu obciazonym boinciem temp wynosi 66-68st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugo chlodnica wrzucona, wentyle wymienione. na BIX sa 2 nowe fandery push-pull na BIP fander wyciagajacy. uklad wyglada tak:

eheim - bix - f2s - bip - eheim

 

cos jest jednak nie tak :/ woda jest chlodna, tylko troche cieplejsza niz otoczenie a blok jest wrecz goracy a temp na cpu podskoczyla o 8-10st. fakt uklad jeszcze sie nie odpowietrzyla ale cos jest nie ta i martwi mnie to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa z elastycznoscia tych innovateków ? da sie to naciagnac na NK12 bez krzywienia sobie palców ?

sa elastyczne, ladnie sie ukladaja a czy na krociec 12 OD naciagniesz waz 8 ID szerze smiem watpic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa elastyczne, ladnie sie ukladaja a czy na krociec 12 OD naciagniesz waz 8 ID szerze smiem watpic.

Na pewno sie da. Wymaga to jedynie zapalniczki.

Dla przykładu powiem, że takim sposobem można naciągnąć wąż 10/13 ma króciec 15 i nie jest to jakoś strasznie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Na pewno sie da. Wymaga to jedynie zapalniczki.

Dla przykładu powiem, że takim sposobem można naciągnąć wąż 10/13 ma króciec 15 i nie jest to jakoś strasznie trudne.

Tak ale wąz na odcinku 3cm od krócca bedzie totalni sflaczały nawet jak go puscisz prosto to bedzie sie załamywał. Wiem bo naciągałem cellfasty 8/11,5 na NK12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypieprzylem sprezynki, blok dokrecilem na sztywno i temp spadla do ok 62-64st czyli dodanie drugiej chlodnicy dalo jakis efekt, ale niewspolmiernie maly do poniesionych kosztow :|

 

mam powoli dosyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po cholere ci ta grzalka ? :| Ja bym zmienil platforme, taniej by wyszlo i spokój by byl..

oczywiscie, rownie dobrze mozna sie przesiasc na pentium1 - tez spokoj :|

 

//

 

co do temp to moze przesadziles troche z pasta (wiem, wiem, nie jestes noob, ale kazdemu moze sie zdarzyc)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wąz na odcinku 3cm od krócca bedzie totalni sflaczały nawet jak go puscisz prosto to bedzie sie załamywał. Wiem bo naciągałem cellfasty 8/11,5 na NK12.

No to u mnie jest wąż 10/13 na kolanku 15 i jakoś nie ma ochoty aby być sflaczałym ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...