Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Dzwonek Tylko Dla Młodych Uszu

Rekomendowane odpowiedzi

My z kumplami to tydzień temu testowaliśmy na nauczycielach... Normalnie w naszej szkole biorą tel. jak ktos zadzwoni na lekcji. Testowaliśmy na 3 nauczycielach. Dzwonki były wgrane na sek700i i jakie motce. ZAden z nauczycieli nie uslyszlal :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ten dzwiek od nieo na winampie (z pluginami, moze przez to) slyszy nawet moj ojciec (50) i to ze sporej odleglosci.

Natomiast puszczony na Adobe Audition juz jest duzo trudniej go uslyszec, ale po odpowiednim podglosnieniu rowniez go slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie testować częstotliwość na starszych osobach, to tylko z tego pliku http://www.jetcityorange.com/toys/17KHz.wav. Ja słyszę i mi nie przeszkadza, mój 2 lata młodszy brat nie może wytrzymać, a moja 48 letnia mama nie słyszy tego dźwięku...

 

odkupujesz mi 4 halogeny :P odpaliłem ten kawałek i ustawiłem głośność prawie na maxa i po kilkunastu sekundach przepaliły sie na raz wszystkie halogeny w pokoju :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaniem na kompie jest jeszcze taki problem, ze tanie dziwekowki (szczegolnie zintegrowane) i komputerowe pierdziawki czesto sobie z tak wysokimi tonami nie radza i sa one poza ich pasmem przenoszenia.

 

Wiec to, ze czegos nie slyszymy nie musi byc wina naszych uszu ;)

mi się wydaje że każdy przetwornik jest w stanie wydobyć częstotliwosć 20kHz przynajmniej.. więc 17 nie robi mu róznicy... Problem może być w głośnikach które macie...

 

Ten plik mp3 jest cichy i trzeba podgłosnić.

podgłośnienie dzwięku powoduje jego przesterowanie i z fali sinusoidalnej robi się wam ładny prostokąt, który słychać o wiele głośniej.. więc nie o to chodzi...

 

uff kumpel probowal cos zrobic z tym midi. niestety nie udalo sie :( po prostu programy sa za slabe :P

a co do tej mp3 to na SE K750i tez moja babcia nawet wszystko slyszy. ;/

chyba to troche niedopracowane jest ;p

może to dlatego iż w dzwiękach midi zakres instrumentów nie wchodzi na 17kHz? :wink: słyszałeś kiedyś taki wysoki dźwięk z fortepianu ? bo ja nie...

 

Jasna cholera, skrzeczy jak nic ten dzwonek. Pisk przeraźliwy.

pisk powinien być nieskrzeczący.. jesli skrzeczy tzn że przesterowałeś kartę dzwiękowoą i/lub wzmacniacz głośnikowy.. a to wprowadza zniekształcenia do oryginalnego dzwięku. Innymi słowy mówiąc słyszysz nie ten dzwięk co trzeba..

 

My z kumplami to tydzień temu testowaliśmy na nauczycielach... Normalnie w naszej szkole biorą tel. jak ktos zadzwoni na lekcji. Testowaliśmy na 3 nauczycielach. Dzwonki były wgrane na sek700i i jakie motce. ZAden z nauczycieli nie uslyszlal :D.

może nauczyciele nie skojarzyli tego z dzwonkiem.. czasami taki pisk pojawia sie samoczynnie w uchu, czasami jest t wynik włączenia np telewizora...

 

odkupujesz mi 4 halogeny :P odpaliłem ten kawałek i ustawiłem głośność prawie na maxa i po kilkunastu sekundach przepaliły sie na raz wszystkie halogeny w pokoju :lol:

a to ciekawe :D. czyżbyśmy wymyślili broń do niszczenia halogenów? :D Podobnymi dźwiękami można zbić np szklankę z cienkiego szkła (kiedyś takie robili). Sam tego nie robiłem z racji nieposiadania takiej szklanki.. ale widziałem w TV.

 

sprawdziłem ten dzwiek.. po prostu 17kHz lekko modulowany kilkoma częstotliwościami w pobliżu 17kHz, jest ustawiopny na maximum głośności, a słychgać go cicho z racji przetworników dzwiękowych. Jeśli dacie głośniej to po prostu z tej fali robi się prostokąt.. który zaczyna brzęczeć i staje się nieznośny... więc to nie o ten dźwięk chodzi...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pisków - jeśli nie slyszysz "pisku" alternatora w telewizorze, oznacza to, ze nie slyszysz dzwiekow o czestotliwości pow. 15k Hz.

I na ten przykład ja słyszę ten pisk świetnie, a moj ojciec już nie.

 

to tak btw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie słysze, a jak dzwięk pogłośnię to mi się w amplitunerze wentylator załącza i już tylko jego słychać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wiekiem zuzywają sie uszy.. u niektorych proces przebiega szybciej, u innych wolniej. Pracujący w hałasie i słuchający głośno muzyki przez sluchawki szybciej tracą słuch. Słyszalnośc zależy także od pzretworników użytych do słuchania. Jak ktoś użyje badziewiastych głośników do kompa to może nie słyszeć.. Choć najbardizej prawdopodona przyczyna niesłsyzenia to słaby słuch.

 

Przypominam że tu nei chozdi o ten dzwięk który słychać jak się da głośniej głośniki... bo to już przester...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...