Skocz do zawartości
m4Rx

Ddr2, 2x1gb - Które Wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebne mi dobre ramy ktore bedzie sie dalo troche podrasowac. Najlepiej taktowane 667mhz lub 800mhz o nie najgorszych timingach ;)

Znalazlem na allegro takie modele:

http://allegro.pl/item112618633_patriot_66...wa_zobacz_.html

http://allegro.pl/item112375728_goodram_pr...0dd64l5_51.html

Ktore z nich bedzie lepszym wyborem? No chyba ze macie cos lepszego do polecenia w tej cenie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez m4Rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebne mi dobre ramy ktore bedzie sie dalo troche podrasowac. Najlepiej taktowane 667mhz lub 800mhz o nie najgorszych timingach ;)

A czemu chcesz aż tak mocno przepłacać na allegro?

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2158...24800Goo+Pro+C5 711 zł zamiast 799.

 

W przypadku goodrama masz pewne DDR800. Patriot zapewne też tyle zrobi. Trudno powiedzieć co jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ceny sie pozmieniały, Goodramy kosztuja ok 850zł a docelowo to miałybyć moje pamieci. Z uwagi że musze ciąć koszty szukam pamieci w cenie 750zł. Zastanawiam sie nad:

DDR2 2048MB 675MHz Corsair (2x 1024MB) CL4 Twin2X

DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Patriot LLK CL4 PDC22G5300LLK

 

i jeszcze pytanie

Z najzwyklejszych pamieci, lepiej brac goodramy 667 czy patrioty 667 CL5 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20639

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ceny sie pozmieniały, Goodramy kosztuja ok 850zł a docelowo to miałybyć moje pamieci. Z uwagi że musze ciąć koszty szukam pamieci w cenie 750zł. Zastanawiam sie nad:

DDR2 2048MB 675MHz Corsair (2x 1024MB) CL4 Twin2X

DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Patriot LLK CL4 PDC22G5300LLK

 

i jeszcze pytanie

Z najzwyklejszych pamieci, lepiej brac goodramy 667 czy patrioty 667 CL5 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20639

Zauważ, że oba modele które podałeś w linkach są niedostępne, wiec trzzeba je gdzie indziej poszukać. Oba modele są równie dobre i zrobią DDR850-900 na niezmienionych timingach. Które wyrac? hmm, patrioty można czasami dostać na micronach D9.

 

Co do wyboru patrioty Cl5 lub goodramy cl5, to oczywiście patrioty, a jeszcze lepiej adata vitesta 667(bardzo podobne mozliwości OC jak w Patriotach LLK) lub kingmax mars DDR667 (też ponad DDR800 CL4). Goodramy 667 sobie daruje - słabe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie w ogole sa teraz dostepne ramki z najrozsadniejszym stosunkiem WysokieFSB/Timingi/Cena ?? te moje goodramy musze sprzedac/oddac do apollo.

 

najfajniej by bylo znalesc cos 667 lecace ponad 900, ale zdaje sobie sprawe ze trzeba miec troche farta by jakies D9 trafic w tanich ramkach teraz. Moze by cos z zagranicy ? (USA) Sa w sumie w PL/purepc osoby ktore sprowadzaja.

 

z tych w polsce to vitesty za jakies 600zl parka - ale moga bo byc zwykle adaty, moze do 800 latajace

 

Goodramy PRO sa za jakies 860zl ale to deko drogie

 

moze jakies wlasnie Partioty albo geile? 667? cos da sie wygranac? bno chyba ze kupie 1 kosc 1GB teraz (jakąś droższa/lepsza) a druga za 1msc po wyplacie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie w ogole sa teraz dostepne ramki z najrozsadniejszym stosunkiem WysokieFSB/Timingi/Cena ?? te moje goodramy musze sprzedac/oddac do apollo.

 

najfajniej by bylo znalesc cos 667 lecace ponad 900, ale zdaje sobie sprawe ze trzeba miec troche farta by jakies D9 trafic w tanich ramkach teraz. Moze by cos z zagranicy ? (USA) Sa w sumie w PL/purepc osoby ktore sprowadzaja.

 

z tych w polsce to vitesty za jakies 600zl parka - ale moga bo byc zwykle adaty, moze do 800 latajace

 

Goodramy PRO sa za jakies 860zl ale to deko drogie

 

moze jakies wlasnie Partioty albo geile? 667? cos da sie wygranac? bno chyba ze kupie 1 kosc 1GB teraz (jakąś droższa/lepsza) a druga za 1msc po wyplacie ...

 

Co do DDR667 lecących na DDR900 - jest taka szansa w przypadku vitesta 667, kingmax mars 667, patriot LLK 667. Jeżeli nawet nie osiagną DDR900, to będą blisko. Znalazłem jakąś polską reckę, niestety vitesty nie ma 2253212[/snapback]

to ja dorzuce swoje 3 grosze.

mam Corsairy XMS 6400C4 800Mhz i spokojnie chodzą na 1000Mhz 4-4-4-8 przy 2,5V (oczywiście jeśli twoja plyta tyle daje)

całkiem niezłe moduły na D9. Wada - pieruńsko drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostepne te Vitesty, narazie znalazłem w siriusie, chodzi o te zapewne: http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...67_Vitesta.html

 

Pewnie u nich kupie całego kompa, ze wzgledu na ich szeroki asortyment, nudzi mi sie to czekanie na chipset ati RD600 ;)

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty llk ddr667 kosztuja kolo 800zl, Goodramy kolo 870zl itp itp, itd

 

Vitest szukam ale cos znalesc nie moge ... braki

 

ja potrzebuje czegos co mi z prockiem poleci (na DS3 brak dzieknikow w dol ...) do kolo 1000 nawet na slabych timingach ...

 

wyjdzie ze kupie 1 kosc 1gb dobra a druga moze kiedys

 

edit:

 

coraz bardziej skłaniam sie do mysli ze teraz kupie 1gb a za 2msc druga kosc. za 2 msc bede mial 2 dobre kostki, anie teraz 2 slabe... zawsze jakies wyjscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni już jestem bliski kupienia kompa płyta, proc i karta graficzna dobrane. Jednak mam problem z ramami. Na początku miałem brać GR Pro ale ich cena jest trochę wysoka, a znalazłem ten topic Chce złożyć kompa w esc.pl bo jak narazie najtaniej u nich wyszło mi wszystko. Ale jeszcze się wstrzymuje bo czekam, aż będą mieli E6400 na sklepie.

 

U nich w sklepie są te Patrioty PC667 CL4 LLK, mówicie że do DDR900 da radę je wykręcić? Tylko jakie ja mam szanse, że one wogóle się wykręcą do 800? Ja uważam się za pechowca więc wiecie wole sprawdzić wkońcu kompa nie wymieniam co kilka miechów jak niektórzy. Macie jeszcze jakieś propozycje oprócz tych podanych wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowilem sie i mysle iż w moim wypadku nie widze potrzeby dopłacania 100zł do Patriotów LLK, jesli Vitesty wyciagna mi 800-850MHz CL4 to juz bedzie wynik ok, a te 100zł wole dopłacić do E6400 zamiast E6300, fsb na poziomie 400-425 na E6400 mnie satysfakcjonuje. Tylko gdzie te Vitesty dostać? Szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowilem sie i mysle iż w moim wypadku nie widze potrzeby dopłacania 100zł do Patriotów LLK, jesli Vitesty wyciagna mi 800-850MHz CL4 to juz bedzie wynik ok, a te 100zł wole dopłacić do E6400 zamiast E6300, fsb na poziomie 400-425 na E6400 mnie satysfakcjonuje. Tylko gdzie te Vitesty dostać? Szukam dalej...

poszukaj przez stronkę kupujemy.pl - trochę tego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd taka różnica w cenie (w Siriusie):

A-Data DDRII 1GB/533 Vitesta (CL4) - 429 zł

A-Data DDRII 1GB/667 Vitesta (CL5) - 313 zł

odpowiedź jest prosta - DDR533 nie mają na stanie, więc i ceny nie zmieniają. Jak sie u nich pojawią, to zaktualizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie w siriusie o dostepnosc Vitest, w odpowiedzi dostałem taką informacje: "interesujace Pana pamieci sa dostepne, z tym ze nie posiadaja one radiatorow,

jak to bylo widoczne na zdjeciu. Aktualne zdjecie jest poprawne."

 

Na opakowaniu pisze Vitesta, ale nie ma charakterystycznych dla tej serii radiatorów. Wiec co to jest?

 

Edit: Przeglądnąlem ofery na kupujemy.pl (dzieki mach82). Vitesty wszedzie są bez radiatorów. Takie maja byc?

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie w siriusie o dostepnosc Vitest, w odpowiedzi dostałem taką informacje: "interesujace Pana pamieci sa dostepne, z tym ze nie posiadaja one radiatorow,

jak to bylo widoczne na zdjeciu. Aktualne zdjecie jest poprawne."

 

Na opakowaniu pisze Vitesta, ale nie ma charakterystycznych dla tej serii radiatorów. Wiec co to jest?

W pierwszych seriach były radiatory - takie krwiste. Obecnie ich nie ma. Trzeba tylko uważać na napis vitesta i ne ma się co przejmować. Jak wiadomo wszem i wobec, radiatory utrudniają chłodzenie przy wiekszym OC, a niepodkręcone DDR2 grzeją sie na tyle mało, że radiatory nie są potrzebne. Moduły nie są odziewane w radiatory ze wzgledu na niepotrzebne dodatkowe koszty - to jest ważne w tanich modułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec różnią sie tylko radiatorami. Kostki, płytka jest identyczna? Nie trafie na padake? :)

Teraz niech ktoś sprawdzi czy na DS4 nie ma z nimi problemow ;) ma1y sprawdz swoje DS3 :D

Generalnie mam wybor:

E6300+Patrioty LLK

E6400+Vitesty

Myśle że druga opcja jest lepsza

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego praktycznie identycznego tematu.

Moj zestaw wygląda teraz tak:

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1299zł

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X 827zł

Scythe Ninja Plus 139zł

GALAXY 7600 GS ZALMAN @GT 500/1400MHZ 256MB 1.2 ns 594zł

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 365zł

Antec Solution SLK3000B 197zł

BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe bulk black + soft 144zł

19" Fujitsu-Siemens P19-2 1620zł

Logitech zestaw Cordless Desktop EX 110 134zł

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music 311zł

GENIUS HF 5.1 HOME THEATER 2 423zł

 

Jakie pamięci mam do niego wybrać fundusze to około 1000zł. Muszą być DDr2 800 MHZ. Chciałbym równeż aby dobrze się podkręcały. Co doradzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim wypadku lepsze będa goodramy niz np patrioty/corsairy? W sumie to dobrze bo po co przepłacać mając tą samą wydajność. Czy łatwo jest trafic w goodramach na D9 ? Wcześniej wachałem się pomiędzy tymi pamięciami:

PDP PAtriot 2x 1GB 800MHZ Cl 4

PDP Patriot 2x 1GB 900MHz Cl 5

GoodRam PRO 2x 1GB 800MHz Cl 5

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na pamięci Corsair tyle nie wiem czy lepiej kupić

Corsair Twin2X DDR2 2x 512MB 800MHz CL4-4-4-12 low latency

czy

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12

 

pamięci te bedą śmigać z prockiem AMD64 X2 4200+ na płycie Asus M2E-SLI Deluxe, czy 800Mhz bedą sporo wydajniejsze ? wolałbym mieć juz 2GB na przyszłość co bardziej polecacie ? Czy jest gdzieś porwnanie wydajności tych pamiątek

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam kompletny mętlik w głowie. Naczytałem się testów innych topiców na PurePC i już dosłownie nic nie wiem, Doradźcie, które pamięci do tych 800 zł dadzą mi pewność na DDR900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają pamięci PQI TURBO do tego ??? Ktoś wie ..?

 

A czy ktoś powie mi czy na płycie GA-I955X PRO pamięci 667Mhz 4-4-12-4 będą pracowały synchronicznie w Dualu z P4 D930 ...?

Jestem zdecydowany na w/w kostki posiadające radiatorki.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...