Skocz do zawartości
Regatytom

Wyłączający Się Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostałem od znajego komputer do naprawy - jakis dziadek na socket a : a2000+ , 256 ddr , gf 5200 , seagate 80 gb ;)

miałem na nim postawić na nowo system i sprawić aby się nie wyłączał ;)

 

A więc odpalam go , po długim czekaniu włącza się windows , wszystko zapchane i zasniffowane ;) Po chwili komputer się wyłącza, i tak dzieje sie cały czas po włączeniu systemu . A więc postanowiłem sformatować dysk i zainstalować winde . Jednak przy początkowej fazie kreatora instalacyjnego znowu się wyłącza.

 

Otwieram a w środku widzę Megabajt 350 :o , od razu go wyrzuciłem stamtąd i byłem pewny ze wyłączający się komp to wina zasilacza . Podłaczyłem Fortrona 350 W - jednak to samo :| , potem Chiefteca 360 i też to samo ...

Szukam dalej więc wymieniłem pamięć ( dziwne jest to ze pamięć jest w środkowym slocie bo w pierwszym blokuje zaczepka od procesora) - nadal to samo . Zmieniłem grafikę i wciąż się wyłącza :| Wgrałem nowego biosa i też dalej ten sam problem .

 

Po wyłączeniu się jest dłuższy pisk z głosnika wew. komp. i potem dwa krotkie .

 

Panowie, co to może być jak nie : zasilacz , pamięć, karta ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Regatytom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tu głupi, albo i poważny problem. Raz napęd cd-rom zwierał jakieś zworki i komp zachowywał się tak samo jak ten. Sprawdź to ;]. I to też może być wina dysku. Jak masz inny to go podłącz. Daj też inną taśmę. A procek nie jest ukruszony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wszystkie taśmy, i podpiąłem inny dysk, komputer nadal się wyłącza .

 

Mam dziwne wrażenie, że to właśnie pamięć ale nie dlatego, że jest niesprawna tylko dlatego, że znajduje się w środkowym slocie .. Czy to możliwe :>

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka płyta, ale ja przynajmniej nie słyszałem, żeby położenie pamięci w slotach sprawiało jakieś problemy ;-)

epox 8k9aI na kt400

 

Nie mam więcej pomysłow co zrobić z tym kompem ... ;] a nie lubie "nie naprawiać" :mur:

Edytowane przez Regatytom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

epox 8k9aI na kt400

 

Nie mam więcej pomysłow co zrobić z tym kompem ... ;] a nie lubie "nie naprawiać" :mur:

Zawsze można zmienić płyte :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w końcu WYŁĄCZA się komputer, czy RESTARTUJE?! Bo w pierwszym poście raz piszesz tak, a raz tak...

Wyłącza,

tak jakby hardcore'owo był odcięty z sieci no i po tym co mnie dziwi to, że głosnik systemowy piszczy tak jakby uszkodzona byla karta graf ( 1 dlugi pisk i 2 krotkie) dziwi mnie to tym bardziej ze po wyłączeniu a nie bootowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może cpu lub grafika się przegrzewa po krótkim czasie użytkowania - sprawdź to: wymień cooler na lepszy i to taki żeby nie kolidował z pamięciami, odrazu nałóż poprawnie pastę i sprawdź efekty, może to właśnie to

 

edit:

wg mojego info to:

1 long - 2 short(Beep) -> Display card or monitor connected error

 

:blink:

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tą fotkę, a na niej radiator od procka chyba na max zapchany kurzem...

weź zdejmij to, przeczyść, daj nową pastę i będzie git, a nie pisze że to cienka warstwa kurzu...

Zapinkę załóż w drugą stronę i będzie miejsce dla pamięci w pierwszym slocie.

Może jeszcze podaj temp. procka tuż przed wyłączeniem kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób to co napisał kuruś. Oprócz tego wyjmij płytę główna i sprawdź czy nie wpadło za nią coś metalowego. Mój kolega miał podobne objawy, gdy za płytę główną wpadła nam metalowa końcówka od śrubkręta, której potem długo szukaliśmy i nie mogliśmy się nadziwić gdzie "wsiąkła" ;-) Aha. No i przedmuchaj i przeczyść port agp.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt tego nie zauważył, ale... pamięć nie jest chyba dociśnięta do końca - dolny zatrzask lekko odstaje. No i pamięć w złym slocie może być problemem.

 

Poza tym przeczyść porządnie całego kompa - najlepiej sprężonym powietrzem przedmuchaj. Wszystkie elementy na płycie oraz podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 8k3ae mam niemal identyczny układ zabawek wewnątrz. Ten kondensator jest dość wysoki. Ja mam tak samo zapięcie od strony pamięci, ale różnica polega na tym, że w Titanie ten zatrzask tak nie odstaje. Można ewentualnie pokusić się o obcięcie trochę tego zatrzasku.

 

Myślę jednak, że nie będzie to potrzebne, gdyż pamięć powinna być w pierwszym slocie od prawej - tak przynajmniej jest na mojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt tego nie zauważył, ale... pamięć nie jest chyba dociśnięta do końca - dolny zatrzask lekko odstaje.

...

No rzeczywiście pamięć jak by nie była wciśnięta do końca. Przeważnie jest tak że jak jest nowa płyta to banki pamięci są niewyrobione i trzeba trochę siły żeby wsadzić pamięć. Pamiętam na mojej NF7 tak było, a teraz to niemal że pamięć sama wskakuje ;]

kuruś, imo kondensator z drugiej strony uniemożliwi obrócenie chłodzenia.

Też fakt nie pomyślałem o tym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedź ram memtestem/goldmemory. Spróbuj docisnąć, przełożyć do 3 slotu.

Druga rzecz, na jakim jądrze jest ten 2000+ i czy radiator jest gorący? Sprawdź czy na 100% jest dobrze dociśnięty.

 

Wytargaj jakąś starą/inną grafikę (choćby na pci) i sprawdź jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Po sprawdzaniu każdej części komputera został mi tylko procesor i płyta głowna, nie dawał także mi spokoju ten slot pamięci i wystający zaczep od radiatora ;) .

Zdjąłem wentylator z radiatorem z proca i w końcu sam procesor. Wyjąłem procesor a on był cały usmarowany od pasty termoprzewodzącej :o radiator tak samo cały ulizany grubą warstwą pasy :o . Delikatnie zdjąłem ponad 80 % pasty a resztę delikatnie rozsmarowalem tak jak być powinno :). Następnie wymieniłem radiator bo założony na odwrót chaczył o kondensator . Włożyłem pamiec w pierwszy slot i wszystko działa jak należy ;) Podejrzewam, że całą winę miała ta kość w środkowym slocie ;)

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi .

 

 

Pozdrawiam

Regatytom

Edytowane przez Regatytom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...