Skocz do zawartości
SGJ

Prawie Jak Strona

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja tez mam stronę! :lol:

 

Od czego by tu zaczać....

 

Była sobie strona... i tak się zmieniała od 2003 roku.

Najpierw na ramkach :lol2:

Potem w php, kolejna w php, i nastepna w php działajaca w połowie automatycznie przy dodawaniu nowych podstron i...

jakoś mi się nie chciało napisac panelu zeby jeszcze łatwiej cos tam dodawac.

 

I tak kilka miesiecy temu zainstalowałem [ciach!] :D :wink: , na którym miało byc znacznie latwiej i nie trzeba sie dalej bawic pisząc wszystko samemu. Nazywa sie to jakoś na j....

I jak sie chce wszystko ułatwic to się stwarza więcej problemów.

Złe kodowania w modułach i komponentach, sypiace się komponenty, pady strony poaktualizacji php, bo jakis komponent był tworzony pod starszą wersje itd. ale tu się coś zmieniło, tam poprawiło i jakoś to działa.

Pozostał wygląd. Standardowy sie do niczego nie nadawał, większosc dostępnych w sieci też. W koncu został odpowiednio zmodyfikowany jeden z z zainstalowanych razem z tym czyms na j....

Ale to tez było kiepskie. I tak 3 dni temu zaczął sie tworzyc całkiem nowy wygląds strony. Najpierw miało byc troche grafiki, aby to ładnie wyglądało. Ale.... wyglad się zmieniał co chwilę i z początkowego pomysłu nic nie zostało.

Z kawałka CSS'a powstało cos podobne do strony, bez zbednej grafiki wczytujące się kilka razy szybciej od tego co było wczesniej.

 

Co znajduje się na stronie?

Własciwie to nic ciekawego, ale jak ktos chce wiedziec to LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joomla :-D

 

U mnie ładowało się tto 31 sekund.

Zmieniłbym czcionkę na bezszeryfówkę, bo nieczytelna jest miejscami. Jakieś lekki kolorek w tło bym rzucił, jeżeli ma być bez grafiki. Zwiększyłbym czcionkę w menu. Troszkę pracy i będą z tego ludzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom.. rzeczywiście poskąpiłeś szaty graficznej :D.. jeśli chodzi o szybkość to nie wiem... ale faktycznie wolno sie ładuje jak na text.. Twoja około 8 sekund.... moja 4 sekundy.... zmiana strony u Ciebie to 4 sekundy.. u mnie 2 (z grafiką). Testy przy wyczyszczonym keszu i historii :)

 

no i te reklamy.... nie cierpię reklam z gogli :)

 

Stronka Rejsetr trochę mało czytelna prze wzgląd na brak grafiki... Trzeba było jednak robić swój engin stronki... będzie tak szybki jak go zrobisz.. ma minimalną ilość potrzebnych rzeczy :) Z resztą co Ci będę tłumaczył przecież wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom.. rzeczywiście poskąpiłeś szaty graficznej :D.. jeśli chodzi o szybkość to nie wiem... ale faktycznie wolno sie ładuje jak na text.. Twoja około 8 sekund.... moja 4 sekundy.... zmiana strony u Ciebie to 4 sekundy.. u mnie 2 (z grafiką). Testy przy wyczyszczonym keszu i historii :)

Pewnie masz cała swoją stronę w cache przeglądarki.

 

 

-----

Poszlo pare zmian.

- Menu na górze > powiększona czcionka

- Czcionki na całej stronie

- Moduł X-Tweaker(ten na górze) > kod napisany ręcznie(validator wyswietlał pare błędów) , bo wczesniej był zrobiony w edytorze w joomli i to cos tylko przypominało (x)html.

- Kilka innych poprawek w kodzie.

 

Pozostao do poprawy wyświetlanie góry w IE6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądarka: opera 9.01

problem: bez włączonego dopasowania do szerokości, środkowy segment z newsami jest trochę rozjechany:

Dołączona grafika

 

na podstronach jest w porządku.

 

[edit]

rejestr jednak tez się rozjeżdza trochę...

Edytowane przez o-skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądarka: opera 9.01

problem: bez włączonego dopasowania do szerokości, środkowy segment z newsami jest trochę rozjechany:

2216896[/snapback]

Kiedyś taka niebieska chyba była, imho ładniejsza.
Cała niebieska? Bo coś takiego to było ze 2 lata temu.

 

 

:wink:

Twoja strona mi sie pól minuty laduje + doczytywanie elementów z poza strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czy kumpel majstruje przy serverze :)... bo serwer to mój pentiacz 3 866MHz leżący na taborecie :D... ale przynajmniej darmowy, nieograniczone miejsce i bez reklam. Czasami jak majstruje coś to faktycznie może zwalniać.. ale zazwyczaj chodzi szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@PelzaK

Twoja strona ładuje mi się około 8-9 sekund.

A strona SGJ'a ładuje mi się około 4 sekundy ;]

Posiadam opere 8.52 ;]

 

mam Mm 128 :]

 

wiec chyba jednak ten brak szaty graficznej u SGJ'a robi swoje :)

 

@SGJ

A można wiedzieć ile zarabiasz za jedno kliknięcie w baner google? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

aha :(

 

to ja ci klikne :lol2:

a na jakim oprogramowaniu masz postawiony server? :) bo sam chce sobie postawic jakis ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

nie no. strona bardzo fajna :) mi tam pasuje ze nie ma wiele grafiki :) a te reklamy nie przeszkadzaja :] oby tak dalej :D

 

btw zapraszam do wypowiedzenia sie w moim topicu o mojej stronie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

No bardzo ciekawa stronka. Reklamy są ale przecież każdy wie że z nich się człowiek nie wyżywi :P

 

Przynajmniej masz własny serwerek. Sam decydujesz co umieszczasz i w jakiej ilości.

 

Domene, po co? Darmowe też są niezłe. Np. xt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...