Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Przymusowy pobór do wojska

Rekomendowane odpowiedzi

F**k... ja za 11 dni kończę 19 lat :mur: Kategoria A (nie)stety...

Mam nadzieję, że ktoś się temu sprzeciwi i nie wejdzie to w życie... :angry:

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkolone społeczeństwo chyba w chlaniu wódy a nie obrony czegokolwiek, bezsens są w kraju wieksze wydatki niż utrzymywanie tego sparciałego wojska, które w chwili obecnej jest bezproduktywne i nikomu niepotrzebne

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiace... ludzie pogielo Was? na tyle to i ja moge isc... a nie jak teraz 9 miesiecy, co moim zdaniem jest totalna glupota i bzdura

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny pomysł nowego rządu!!! To zmusi jeszcze większą liczbę ludzi do wyjazdu za granicę. Jeszcze więcej osób "otworzy oczy" i zda sobie sprawę, że nie warto w tej dziórze siedzieć! A jak komuś nie odpowiada wyjazd, to te 4miechy mu nie zaszkodzi, to takie dłuższe wakacje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu.... przez 4miesiace nie zdaza nikogo dobrze wyszkolic a coniektorym niezle pokrzyzuja i zmarnuja kawalek zycia.

Na obowiązkowe szkolenie będą kierowani zarówno studenci, jak i jedyni żywiciele rodzin, którzy osiągnęli wiek poborowy.

To mnie najbardziej zaciekawilo, juz widze jak nasz kochany kraj utrzyma taka rodzine kiedy jej jedyny zywiciel bedzie wtedy biegac po poligonie.

Edytowane przez HaNz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce do woja. Może za 3 lata sie to zmieni(mam 16). Ale jak kufa oni chcą wziąc człeka na cztery miechy jak przed studiami jest troche ponad trzy miechy wakacji a jeszcze trzeba wszystko pozałatwiac. Ich pojebało. Może zamiast drugiego semestru bedzie wojsko a potem matura z PO.

 

@HaNz

Będa biegac za nim.

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce do woja. Może za 3 lata sie to zmieni(mam 16). Ale jak kufa oni chcą wziąc człeka na cztery miechy jak przed studiami jest troche ponad trzy miechy wakacji a jeszcze trzeba wszystko pozałatwiac. Ich pojebało. Może zamiast drugiego semestru bedzie wojsko a potem matura z PO.

 

@HaNz

Będa biegac za nim.

no właśnie, ciekawe jak ze szkołą, no bo jak ktoskończy 19 w styczniu to w okolicy matur bedzie we wojsku.. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam gdy ja byłem młody.

 

 

Wezwanie jedno, drugie, trzecie. Kontrola jedna, druga, trzecia. Odroczenie dzięki szkole średniej. Wezwanie kolejne. Rocznik 80, bardzo liczny. Co się stało. Przyjaciel psycholog (jeden papierek, drugi papierek). Specjalne badania już w Gliwicach i Zabrzu. I tak przez dwa lata. Potem któryś z psychologów wojskowych znał "mojego" i wpadka. Kolejna komisja w Gliwicach, ja bez papierków, bez niczego? Wchodzę, lekarz się pyta gdzie mam jakieś dokumenty (tam już byli kierowani wszyscy którzy się odwułują z jakiś powodów), ja mówię, że zapomniałem, na to lekarz (masz tu 14 dni na dostarczenei). Mineło pół roku i przychodzi telegram, że brak dostarczenia dokumentów (mogę być osadzony w areszcie). Ble ble ble. Pojechałem znów do Gliwic bez dokomunetów, ja mówie, że doniosłem (zwaliłem na burdel w papierach) i tak znów mineło pół roku. Kolejny świstek już mając 23 lata (długi bój), kolejne badania, bo potrzebowali kierowców (psycholog mnie przygotował do oblania egzaminu), ale trzeba to robić umiejetnie (bo się zorientują). Oblałem, nagle wszysyc się smieją ze mnie (że trzeba być borokiem, żeby niezdać takich egzaminów, ja się uśmiecham i im mówię, tak tylko że ja ide na wolność a wy do wojska). Minął kolejny rok i wezwanie do wojska, ja mówię, że mam żone i dziecko i tak się skończyło. Do 24 roku życia mnie nękali.

 

Podstawa to Postawa wobec nich. Spokojnie, na luzie, pytają się chcesz iść do Wojska (trzeba odpowiadać, czekalem cały życie na to, rodzice liczą na mnie, wojsko to przyszłość). Wierz mi, mój kolega tak powiedział a autentycznie chciał pójść do wojska i dostał skierowanie do psychologa (nie poszedł w końcu).

 

Mój bliski kolega jest teraz w elitarnej jednostce snajperem. Jeździ BMW M5, kupił mieszkanie (pracuje tam dopiero 3 lata). Jeśli ktoś lubi! Wcześnie emerytura od piątku do poniedziałku rana wolne :)

 

Ogólnie choćbyś nie wiem jakie miał silne i mocne papiery (oni od humoru moga Ci je zaakceptować lub dalej badać a czasami je odrzucić). Przykład kolegi. Pojechał do Irlandi (coś ze stawami w nodze, ten gość kompletnie nie potrafi zgiąc nogi). Buh kategoria A, bo on udaje (dziś zapłacił sobie za operację ponad 10 tysięcy. Lekarze to parodia, wojsko to parodia, ale można się dużo nauczyć przez taki utarczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz, więc jak tylko się dostanę na studia, robię to przysposobienie obronne hyhy :wink:

 

Zresztą ja jestem buddystą do woja nie idę, najwyżej amnesty international mnie będzie wyciągać z aresztu :lol2:

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie.. ale zeby bylo jak jest teraz.. tyle tylko zeby sluzba miala 4 miechy... wyrwac sie na 4 miechy z domu... to tez ma jakies plusy w koncu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz, więc jak tylko się dostanę na studia, robię to przysposobienie obronne hyhy :wink:

Tu nic wstecz nie działa PO dopiero po II semestrze można robić,a do tego czasujeżeli sie nie jeste studentem to przpisy nowej ustawy normalnie cie obejmna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę iść na 4 miechy do aresztu niż do woja :wink: Zresztą taka ustawa nie przejdzie, to jest jakaś paranoja. Głosujecie na PiS - macie efekty. Nagrywarki są nielegalne a każdy do woja pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkolone społeczeństwo chyba w chlaniu wódy a nie obrony czegokolwiek, bezsens są w kraju wieksze wydatki niż utrzymywanie tego sparciałego wojska, które w chwili obecnej jest bezproduktywne i nikomu niepotrzebne

Esiu, czy ty przypadkiem nie jestes zwolennikiem Niemiec, gdzie tez jest obowiazkowa sluzba wojskowa? Polska ma przynajmniej granice z Rosja i Bialorusia, a kto zagraza Niemcom, ktorzy nie dosc, ze maja wieksza armie to i wydatkow im nie brakuje (np. na pomoc spoleczna i rozpadajacy sie system emerytalny). W dodatku sluzba w Niemczech trwa rok, a zastepcza (np. opeika nad starszymi czy praca w pomocy spolecznej) nielatwo jest dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo prospołeczne... To nie przejdzie na 100% - znowu będą się wycofywać. Choćby z tymi studiami - szok - no ale skoro wiceminister obrony tak się wypiowiedział to świadczy o jego szczątkowej inteligencji...

 

Gdyby to weszło, to nagle się okaże, że mamy bardzo schorowane społeczeństwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw jakimi argumentami się posługują przy nowelizacji tej ustawy. Przecież to co ci ludzie twierdzą jest absurdem, niby w jaki sposób człowiek o 4 miesiącach picia ma być użyteczny podczas katastrof??, chyba za dużo amerykańskich filmów się na oglądali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesięczne przeszkolenie jest bez sensu. Nie naucza niczego zonieza.. jak celować i zaladowac broń nauczy się nawet najglupsza blondynka w 15 minut. Natomiast jak celnie strzelać. jak miec wlasciwe zachowan a na polu walki uczy sie ludzi LATAMI. Doprowadzą do tego ze w razie jakiegos konfliktu bedziemy mieli najgorszą armie na swiecie..

Koles chwyci bron do reki.. bo przeciez go uczyli 4 miesiace.. i zastrzeli kolegów i jeszcze pewnie sobie noge odstrzeli..

 

Nie licząc tego ze będą łamali ludziom zycie lub sumienie..

Nie nauczą nic. a wszystkich pacyfistów, religiantów i innych którzy z idei nie ida walczyć - będzie sie po więzieniach znów zamykało... ot taka będzie puenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw jakimi argumentami się posługują przy nowelizacji tej ustawy. Przecież to co ci ludzie twierdzą jest absurdem, niby w jaki sposób człowiek o 4 miesiącach picia ma być użyteczny podczas katastrof??, chyba za dużo amerykańskich filmów się na oglądali

Po 4mies to jeszcze człowiek może być użyteczny do czegoś, ale po 9mies tak jak teraz, to raczej nie :lol:. A wiecie co kiedyś się działo ?! ;) Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłe wakacje jak się wyrobię to zrobię PO - jestem na trzecim roku.

Czasami uregulowana służba wojskowa się przydaje np. po to żeby dostać kredyt.

 

Ale to z wyrywaniem studentów, jedynych żywicieli rodzin, pracowników u stóp kariery jest po prostu po[ciach!]lone.

 

Dlaczego [ciach!]a Dorn albo Kaczyńscy nie byli w wojsku. 19 lat już dawno skończyli to nie idą w kamasze, razem z lekarzami.

Największy debil Dorn - przykład Polaka patrioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu, czy ty przypadkiem nie jestes zwolennikiem Niemiec, gdzie tez jest obowiazkowa sluzba wojskowa? Polska ma przynajmniej granice z Rosja i Bialorusia, a kto zagraza Niemcom, ktorzy nie dosc, ze maja wieksza armie to i wydatkow im nie brakuje (np. na pomoc spoleczna i rozpadajacy sie system emerytalny). W dodatku sluzba w Niemczech trwa rok, a zastepcza (np. opeika nad starszymi czy praca w pomocy spolecznej) nielatwo jest dostac.

1. Tak kibicowałem im w pófinale z Włochami, przez co jestem zobligowany być zwolennikiem ich ustawodastwa :lol2:

2. I co że mamy granice z Rosją i Białorusią, uważasz że w Europie może nastąpić jakiś konflikt zbrojny :mur: fajne bajki, troche realizmu dziś w cywilizowanym świecie konflikty terytorialne to rzadkość, a konflikt w Europie nie jest w interesie żadnej ze stron, zresztą poczytaj sobie o celach polityki rosyjskiej Europa środkowa dla nich się nie liczy

3. To ze w Niemczech jest armia wcale nie oznacza że musi być i u nas, zresztą samo odbywanie służby w Armi Polskiej i Niemieckiej jest zgoła odmienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W korei mają się gorzej

 

" Każdy, niezależnie od płci, przechodzi codzienne obowiązkowe szkolenia wojskowe od 7 do 65 roku życia (doba obywatela KRL-D dzieli się na 8 godzin pracy, 8 godzin szkoleń wojskowych i ideologicznych oraz 8 godzin snu). Ogromną, liczącą 1.128 tys. żołnierzy, armię uzupełnia 1,5 milionowa Czerwona Gwardia Robotniczo-Chłopska i 700 tysięczna Czerwona Gwardia Młodzieżowa.

Wydatki na armię pochłaniają 30% budżetu. Służba wojskowa trwa, zależnie od formacji, od 5 do 10 lat. Po niej następuje obowiązkowa służba w Korpusie Pacyfikacyjnym do 40 roku życia i w Gwardii Robotniczo-Chłopskiej do 65 roku życia."

 

:lol2: :lol2: 4 miechy... pffff... co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące nie zrujnują kariery.. no dobra.. wakacje trwają 3 miesiące... więc wszyscy którzy będą chcieli iśc na studia będą mieli cały rok w plecy... bo wątpię zęby załatwili sprawę ze studiami będąc na Helu w jednostce wojskowej. Zatem cały rok będą czekać na kolejna rekrutację.. zasilając grono bezrobotnych.. nie wspominając już ze będą o rok później kończyć studia...

 

Sprawa rodzin... wezmą mnie do wojska i moja przyszła żona ma sie samam utrzymać za 800pln gdzie wynajęcie mieszkania we wrocku to wydatek rzędu 700..1000 pln.. A jedzenie? :)

 

Pan generał z MONu chyba całe życie spędził na poligonie i nie wie że istnieje coś poza wojskiem...

 

Jestem też ciekaw co oni nauczą ludzi przez 4 miesiące... zabijać? :wink: 80% po prostu będzie chciała to przeboleć i jakoś przetrzymać...

 

a jeśli ktoś już pracuje... to co dadzą mu 4 miesiące urlopu jak tam ktoś wspomniał? :D wróci koleś po wojsku... i lipa.. pracy nie będzie bo ktoś inny mu wskoczy na miejsce... Dlaczego ustawy wymyślają ludzie bez wyobraźni? :evil:

 

Już pomijam zgubny wpływ młodzieży z zawodówek na nazwijmy to ambitniejszą część młodzieży.. Zapewne wzrośnie terror w wojsku, młodzi ludzi nauczą się palić.. pić... ich szansa na bycie lepszymi ludźmi skończy się wstąpieniem na 4 miesiące do harcerstwa wojskowego...

 

trzeba zadzwonić do żony tego generała i naskarżyć.. to mu się oberwie w domu :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończysz matury w maju, dajesz pełnomocnictwo rodzicom, idziesz do woja. Wracasz pod koniec września, i od razu na rozpoczęcie roku B-)

taaaaaaaaaak a mieszkanie i inne trudnosci zwiazane z uczelnia same sie nie zalatwia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...