Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jak przetestować tego samsunga, ale czy wg Ciebie np bedzie widoczna róznica w samochodówkach/PES?

w samochodówkach na pewno nie, w PES moze byc zauważalne - przynajmniej take wypowiedzi przypominam sobie odnośnie tej gry ale tak jak pisałem wiele razy postrzeganie smużenia/rozmycia na LCD to sprawa indywidualna

 

nie sądzę tez żeby owe rozmycie przeszkadzało w tych grach (jesli będzie widoczne) - przyzwyczaisz się...

 

TO zostaje mi LG albo samsung 226bw albo CW. Zalezy mi na czasie to ktorego polecacie ? ; >

do CW imo nie warto dopłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co będzie Cię mniej irytować.

I znowu ciezko sie wypowiadac nie widząc monitorów, ale podejżewam że bardziej irytowało by mnie smużenie jezeli było by dosyć widoczne.

 

Czy monitory inne niz TN lepiej nadaja sie do serfowania worda itd... (ogólnie do czytania) niz TN? Czy może matryca w tej kwesti nie stanowi różnicy?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ciezko sie wypowiadac nie widząc monitorów, ale podejżewam że bardziej irytowało by mnie smużenie jezeli było by dosyć widoczne.

 

Czy monitory inne niz TN lepiej nadaja sie do serfowania worda itd... (ogólnie do czytania) niz TN? Czy może matryca w tej kwesti nie stanowi różnicy?

Raczej w kwestii word czy przeglądania stron TN nie stanowi problemu (trochę ciemniejsza góra i zubożona paleta nie stanowi tutaj problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w kwestii word czy przeglądania stron TN nie stanowi problemu (trochę ciemniejsza góra i zubożona paleta nie stanowi tutaj problemu).

Bardziej mi chodzi o to, czy czytanie na TN nie meczy bardziej oczów niz na MVA z powodu, że TN np ma gorsze kolory, albo kontrast bądz cos jeszcze innego.. Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma ilosc kolorow do Worda ? Tam masz biale tlo i czarne litery :)

 

A tak nawiasem mowiac, jak czytam Wasze posty to mozna odniesc wrazenie ze matryce TN to jest totalny chlam i kupowanie ich to ostatnie stadium masohizmu. Wąskie kąty, mala paleta kolorow, cos tam jeszcze a mimo to w zasadzie wszyscy i tak kupuja TNki. To jak to jest?

 

Ja specjalnie zanim zamowilem NECa poszedlem do sklepu gdzie staly MAGi, LG, Samsung i jakis Viewsonic czy cos. Wszystko tanie, na TN, 19-22". Lecialo demo Lost Planet. Szczerze mowiac mimo usilnych prob nie udalo mi sie zauwazyc zadnych ciemnych rogów przy patrzeniu na wprost. Ba, jak patrzylem na nie ostro z boku to obraz troche wyblakly byl, czasem złotawy, patrzylem pod kątem wiekszym niz 45* i tez wszystko bylo widac. Tylko ze kto patrzy na monitor z boku ? Na prawde nie rozumiem tej dyskusji o małych kątach i jakis przebarwieniach na rogach, bo nic takiego nie zauwazylem.

 

Kolory tez byly niczego sobie, w prawdzie kazdy monitor wyswietlal demo inaczej ale to raczej kwestia ustawien. W sklepie RTV wystarczy sie przejsc i poogladac telewizory, tez kazdy wyswietla inaczej. Po kupieniu monitora po 48h nie zauwazymy juz tego ze jakas tam paleta jest nie taka jak w CRT. Ja teraz wywalilem NECa i spowrotem dalem LG 17" CRT i doslownie nie moge uwierzyc jaki mam beznadziejny obraz, ciemny, maly, jakis nieostry i wogole. I to po 3 dniach siedzenia na LCD.

 

Wydaje mi sie ze bardziej przydatne sa dyskusje o tym ktory monitor lepiej nadaje sie do gier czy video (lag, smurzenie) niz to jaka ma palete lub katy widzenia ktore i tak sa dobre do wiekszosci zastosowan.

 

No nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mowiac, jak czytam Wasze posty to mozna odniesc wrazenie ze matryce TN to jest totalny chlam i kupowanie ich to ostatnie stadium masohizmu.

ja tak nie uważam, miałem PVA pozniej TN, teraz znowu PVA i w kazdej z matryc widziałem zalety / wady

 

nie boję się kupić ponownie TN - kolory tej matrycy są dla mnie wystarczające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania - też mnie ciekawi czym się różni. Nie mogę znaleźć informacji w sieci na ten temat :(

raczej niczym, w niższych modelach V oznacza brak DVI a tu na aukcji jest wyraźnie napisane ze ma DVI

 

 

Ciekawy samsung 22"

 

model 2232GW+

 

co go wyróżnia:

+podświetlenie LED

+kontrast DCF wynikający z powyższego 10000:1

+kolory 114% of NTSC

 

Dołączona grafika

http://www.samsung.com.cn/products/monitor.../2232gwplus.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niczym, w niższych modelach V oznacza brak DVI a tu na aukcji jest wyraźnie napisane ze ma DVI

Ciekawy samsung 22"

 

model 2232GW+

 

co go wyróżnia:

+podświetlenie LED

+kontrast DCF wynikający z powyższego 10000:1

+kolory 114% of NTSC

 

http://www.samsung.com.cn/products/monitor.../2232gwplus.asp

Może zastosowano w nim "technikę" lokalnego podświetlania ( tam gdzie jest czarne miejsce w obrazie w tym obszarze jest wyłączane podświetlenie ). Tylko jestem ciekaw jaka byłaby ewentualna dokładność [rozdzielczość] i prędkość manipulowania podświetleniem ... np. co się stanie kiedy wyświetlimy czarno-białą szachownicę z polami jednopikselowymi ... oczywiście pod warunkiem że zastosowano częściowe wygaszanie lamp. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastosowano w nim "technikę" lokalnego podświetlania ( tam gdzie jest czarne miejsce w obrazie w tym obszarze jest wyłączane podświetlenie )

raczej nie bo wtedy były kontrast minimum 200 000:1 i to statyczny a nie DC (DFC) - dynamiczny

 

ale i tak można liczyć na rewelacyjne / równe podświetlenie, bezkonkurencyjną do CCFL regulację jasności, tylko jeśli cena będzie 4000zł to monitor pozostanie ciekawostką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ciagle nie dostepny wiec pewnie wezme 226cw 1410zł cena dobra 226bw 1330zł wiec raczej warto doplacic ;)

 

2756234[/snapback]

hehe tu ciekawe porównanie HPka 1955 na PVA 1000:1 kontra LG masakra dla LGka :)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=154437

 

 

a roznica w INPUT LAGU między HPekiem 22" a samsungiem 215TW to MAKABRA:

http://www.gwynfryn.eclipse.co.uk/panels/delay2.avi

 

samsung 215TW wyświetla obraz ~40ms później od HP

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkVision L220x

 

Lenovo znane głównie z produkcji zestawów komputerowych oraz laptopów, wprowadza do swojej oferty nowy panoramiczny monitor o przekątnej 22 cale. Nie byłoby może w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że model ten ceciach!e się rozdzielczością 1920x1200 pikseli, czyli pozwala na wykorzystanie pełni możliwości standardu HDTV. Reszta specyfikacji jest raczej standardowa jak na matryce MVA, czyli kontrast 1000:1, kąty patrzenia 178 stopni zarówno w pionie jak i w poziomie oraz czas reakcji 6ms. Ponadto do dyspozycji mamy czteroportowy HUB USB, wejścia D-Sub oraz DVI-D z HDCP, a co więcej zastosowana podstawa pozwala na tak zwany pivot, czyli obrócenie ekranu o 90 stopni. Cena to około 400 euro.

/FrazPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Makabra" tzn HP ma wiekszego INput LAGA?

przecież widać laga ma mniejszego niz samsung

 

Lenovo ThinkVision L220x

Fajnie ze pojawia się 22" na VA tylko ta rozdzielczość jak dla mnie za duża

ale cena jesli się potwierdzi - rewelacyjna

dostępność tego LENOVO 22" - listopad

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ciagle nie dostepny wiec pewnie wezme 226cw 1410zł cena dobra 226bw 1330zł wiec raczej warto doplacic ;)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=158012 tu jest ciekawy tescik ;)

w2207 jest na Vobisie. nie wiem czy sprawdzałeś, na ale jednak cana jest wysoka :?

Edytowane przez przemo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkVision L220x

 

Lenovo znane głównie z produkcji zestawów komputerowych oraz laptopów, wprowadza do swojej oferty nowy panoramiczny monitor o przekątnej 22 cale. Nie byłoby może w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że model ten ceciach!e się rozdzielczością 1920x1200 pikseli, czyli pozwala na wykorzystanie pełni możliwości standardu HDTV. Reszta specyfikacji jest raczej standardowa jak na matryce MVA, czyli kontrast 1000:1, kąty patrzenia 178 stopni zarówno w pionie jak i w poziomie oraz czas reakcji 6ms. Ponadto do dyspozycji mamy czteroportowy HUB USB, wejścia D-Sub oraz DVI-D z HDCP, a co więcej zastosowana podstawa pozwala na tak zwany pivot, czyli obrócenie ekranu o 90 stopni. Cena to około 400 euro.

/FrazPC

Zapowiada się ciekawie ... ale nie mogę się doszukać modelu matrycy zastosowanej w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hp to wyglada jak bardzo dobry sposob wywalenia 1300 w bloto. 24 miechy gwarancji ?

 

Jakbym mial brac 22" na chwile obecna to ta Iyame 2201. Czy jest moze jakas wada ktora ja dyskwalifikuje? ( I nie mam na mysli matrycy TN ;) )

Na jakiej podstawie twierdzisz ze Hp to wywalenie w bloto kasy i ze Iiyama jest najlepsza z 22? Miales z nimi do czynienia?

Mozesz mnie jakos przekonac dlaczego mialbym wybrac Iiyame zamiast HP i o jaki wogole mode Iiyamy chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zamowilem hp w2207 gdyz wiele dobrego sie o nim naczytalem na polskich i zagranicznych forach, za pare godzin sie przekonam czy to pieniadze wywalone w bloto ale mysle ze nie :-] iiyame tez bralem pod uwage ale nic konkretnego na temat najnowszego modelu nie znalazlem w sieci a poprzednie modele raczej nieciekawe opinie mialy wiec wybor padl na hp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...