Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

www.sirius.pl za 1314zl z przesylka, wlasnie uzywam tego monitora od 10 minut i poki co nie widze wad poza tymi wynikajacymi z faktu ze to matryca TN - kolory rzeczywiscie nie te co na moim starym samsungu na PVA ale moze pojdzie to jeszcze troche podregulowac, poki co nie mam czasu sie bawic bo mam inne plany na popoludnie :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.sirius.pl za 1314zl z przesylka, wlasnie uzywam tego monitora od 10 minut i poki co nie widze wad poza tymi wynikajacymi z faktu ze to matryca TN - kolory rzeczywiscie nie te co na moim starym samsungu na PVA ale moze pojdzie to jeszcze troche podregulowac, poki co nie mam czasu sie bawic bo mam inne plany na popoludnie :-]

I jak użytkowanie monitora? Może jakaś recenzja, zdjęcia, opis wad i zalet, itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij na 74 stronę tam masz zdjecią tego HP jesli chcesz cos wiecej wiedzięć to pytaj :wink:

Ja mam pytanie, jak patrzysz na monitor (z odległosci ok 1,5m) poniżej jego dolnej krawędzi np. leżąc, to dają sie juz zauważyc jego słabe kąty od dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam sobie ten temat i mnie zaciekawila IIYAMA ProLite E2201W, bardzo ladny monitorek. Ilyama daje gwarancje 0 badpixeli, czy zle pamietam ? No i jak ogolnie ten monitorek sie spisuje w tej cenie, wart jest 1300zl ? Czy moze sa juz za 1500zl 20` jakies na matrycy S-Ips ?

 

EDIT:

 

Aha, no i jeszcze jedno pytanie. Akurat na to, czy monitor ma 20`, czy 22` to najmniej patrze, bo i tak przesiadka z CRT 17` bedzie "szokiem" :) No i tu chcialem sie tez dowiedziec, czy roznica w jakosci obrazu, szybkosci itp. miedzy Samsung 205BW, ktory to kosztuje troche ponad 800zl, a ta Ilyama za 1300zl jest warta wysuplania tych 500zl wiecej ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam sobie ten temat i mnie zaciekawila IIYAMA ProLite E2201W, bardzo ladny monitorek. Ilyama daje gwarancje 0 badpixeli, czy zle pamietam ? No i jak ogolnie ten monitorek sie spisuje w tej cenie, wart jest 1300zl ? Czy moze sa juz za 1500zl 20` jakies na matrycy S-Ips ?

Witam.

 

Właśnie o to samo chciałem się spytać, bo napaliłem się na tą iilyamkę ;)

Przeglądałem sobie pare stron tego tematu, ale jakoś nie trafiłem na jakiś fajny jej test (np pokazania jak świeci na "czarno" w nocy). Owszem jest jej test na stronie benchmark.pl, ale to trochę za mało...

 

Co o niej sądzicie? Czy w cenie do 1500zł znajdę coś lepszego (22cale, 2ms) i godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, jak patrzysz na monitor (z odległosci ok 1,5m) poniżej jego dolnej krawędzi np. leżąc, to dają sie juz zauważyc jego słabe kąty od dołu?

Zależy od tego jak bardzo poniżej dolnej krawędzi patrzysz. Jest mozliwośc pochylenia do przodu całego ekranu. W każdym razie leżąc na łóżku jakieś 2 m od monitora trochę poniżej praktycznie nie ma róznicy. Musiałbyś leżeć na podłodze żeby faktycznie zauważalnie ściemniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak bardzo poniżej dolnej krawędzi patrzysz. Jest mozliwośc pochylenia do przodu całego ekranu. W każdym razie leżąc na łóżku jakieś 2 m od monitora trochę poniżej praktycznie nie ma róznicy. Musiałbyś leżeć na podłodze żeby faktycznie zauważalnie ściemniło.

Dokladnie zmiezylem i leżąc oczy znajduja sie 30/40cm ponizej dolnej krawedzi, a odleglosc od monitora to max 1,5m. Mozesz sprawdzic czy w takim wypadku kąty nie przeszkadzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy HP 22" w2207h

 

literka na końcu odróżnia ten model od poprzedniego,

 

wydaje się ze wszystko to samo tylko "h" posiada kamerę WebCam i HDMI :)

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product...ng=de&cc=de

 

 

JEST TEŻ informacja o przypuszczalnych cenach samsunga 22" z podświetleniem LED model 2232GW+ ma kosztować w okolicach 1700zł :(

 

EDIT: ten samsung 2232GW+ wcale nie ma podświetlenia LED :(

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam sobie ten temat i mnie zaciekawila IIYAMA ProLite E2201W, bardzo ladny monitorek. Ilyama daje gwarancje 0 badpixeli, czy zle pamietam ? No i jak ogolnie ten monitorek sie spisuje w tej cenie, wart jest 1300zl ? Czy moze sa juz za 1500zl 20` jakies na matrycy S-Ips ?

 

EDIT:

 

Aha, no i jeszcze jedno pytanie. Akurat na to, czy monitor ma 20`, czy 22` to najmniej patrze, bo i tak przesiadka z CRT 17` bedzie "szokiem" :) No i tu chcialem sie tez dowiedziec, czy roznica w jakosci obrazu, szybkosci itp. miedzy Samsung 205BW, ktory to kosztuje troche ponad 800zl, a ta Ilyama za 1300zl jest warta wysuplania tych 500zl wiecej ?

 

W cenie 1500 zl to mysle ze ten Acer jest dobrym rozwiazaniem 2761863[/snapback]

Nowy HP 22" w2207h

 

literka na końcu odróżnia ten model od poprzedniego,

 

wydaje się ze wszystko to samo tylko "h" posiada kamerę WebCam i HDMI :)

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product...ng=de&cc=de

 

no w koncu cos z hdmi . W notebookach pavillion jest wyjscie hdmi w koncu bedzie mozna to polaczyc bez zakupu kabla hdmi->dvi. Bedzie do kompletu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA ProLite E2201W (1 299,00 zł), dobry wybor ? Nie chce zadnego acera (imho robi gowna bardzo awaryjne, w laptopie acera juz 3 razy zjeb** mi sie nagrywarka i raz zasilacz padl, w ciagu roku)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA ProLite E2201W, dobry wybor ? Nie chce zadnego acera (imho robi gowna bardzo awaryjne, w laptopie acera juz 3 razy zjeb** mi sie nagrywarka i raz zasilacz padl, w ciagu roku)

wlasnie testuje 3 monitory ta iiyame e2201w samsunga 226bw i 226cw, 226bw chyba trafila mi sie z wlasciwym panelem bo szare kolory nie sa niebieskawe, menu serwisowe nie pokazuje informacji jakiego jest to rodzaju panel:

 

post-2196-1190736772_thumb.jpg

 

z pierwszych testow jakie robilem to input lag, nie zauwazylem roznic miedzy monitorami, zdjecia robilem w trybie auto i 1/1000 aczkolwiek nie wiem czy w ogole jest sens robienia takich testow miedzy lcdekami? natomiast w kolorach widac roznice, szare kolory iiyamy sa zielonkawe, na 226bw i 226cw byly ok, natomiast 226cw ma znacznie lepsze i zywsze kolory, zdecydowanie wole doplacic do 226cw.

jak ktos chce jakies konkretne testy to o ile czas pozwoli moge je dzisiaj zrobic, jutro bede mial juz tylko jeden 226cw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katy sa te same roznic w smuzeniu nie dopatrzylem sie, jedyna roznica miedzy 226bw a 226cw to lepsze kolory

 

---

 

Po paru godzinach uzytkowania 226cw juz nie jestem co do tego monitora taki pewien, nie podoba mi sie czerwien jest za czerwona, na filmach ma sie wrazenie ze aktorzy maja szminki na ustach... iiyama nie byla by zla gdyby nie ta zielonkawosc przy odcieniach szarosci, ciezki wybor...

Edytowane przez RaJaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia a potem odpalisz cos gdzie powiekszanie czcionki nie dziala :D

Albo nie mozna go uzyc bo wszystko sie rozjezdza ;)

Głównie chodzi o to by podpisy i elementy podstawowe pulpitu były czytelne. Ze stronami www też w ... ~95% się nic nie rozjeżdża (powiększenie o jeden stopień w firefox).

 

Co do aplikacji w których nie działa cleartype i powiększenie - nie zamierzam z powodu "niedoskonałości" programistów być ograniczony do stałej wielkości piksela ... na dobrą sprawę to nawet przy normalnych literach windows (brak pow. i cleartype) na 0,294 mm się nierewelacyjnie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam monitora do PC oraz X360. Zastosowanie Internet, gry, film. Mam swoje 3 typy:

 

LG L226WA

 

Samsung 226BW

 

HP w2207

 

Cena nie ma znaczenia. Zalozmy, ze kazdy kosztuje tyle samo. Czy ktos podlaczal do ktoregos z wyzej wymienionych modeli monitorow konsole?

 

Czy efekt smuzenia na kazdym z monitorow jest na podobnym poziomie?

 

LG posiada HDMI, ale nie ma to dla mnie znaczenia, poniewaz i tak konsole podlacze przez VGA.

 

Ktory z monitorow bylby najlepszy do X360 i PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cena nie ma znaczenia to moze warto sie rozejrzec za jakas 24"na VA czy S-IPS ;)

Oj mialem na mysli, ze wszystkie w takiej samej cenie. Gdyby stac mnie bylo na 24 S-IPS to kupilbym juz tv. Taki tez mialem zamiar, ale doszedlem do wniosku, ze wtedy musialbym wydac 3K zl na dobry tv. Dlatego tez zastanawiam sie nad tansza opcja.

 

No wiec co byscie wybrali? Nadaje sie wogole ktorys z nich do grania na PC i konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to moim zdaniem jest to dokladnie obojetne. Wszystkie TNy jakie widzialem oferuja mniej wiecej porownywalne mozliwosci.

 

Glowna roznica , ze HP ma szybe i krotsza gwarancje.

 

Jakbym mial kupowac 22" panoramke to lyknalbym taniego acera z DVI i oszczedzil 300-400 zeta.

 

A i tak najlepiej pojsc do dobrego sklepu i obejrzec wszystkie te modele w akcji i zdecydowac samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...