Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze mówiąc przez te screeny to zgłupiałem :mur: czy LG i Samsung mają regulowaną wysokość?

Samsung 225BW miał jak najbardziej ale ten 226 coś podejrzanie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam iiyamke E2200WS-B,

wrażeniami podziele sie jak ochlone, na razie, po przesiadnieciu sie z crt 17" nie moge ogarnąc go wzrokiem :)

Kupiłem w ICO za 1620zł + kabelek DVI za 20zł (po umiejetnych targach). Niestety dopiero teraz zauważyłem ze DVI to miałem tylko w instukcji do karty graficznej a w kompie mam wersje bez :(. Trzeba bedzie wymienic niebawem.

Własnie zainstalowalem nowe stery nvidia, mam juz tryb 1680x1050, od razu lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc przez te screeny to zgłupiałem :mur: czy LG i Samsung mają regulowaną wysokość?

Samsung 225BW miał jak najbardziej ale ten 226 coś podejrzanie wygląda ;)

LG napewno nie ma

w samsungu też brak 226BW :(

tu widac

Dołączona grafika

 

W zasadzie są to porównywalne monitory, obecnie najnowsze modele - mają poprawione matryce wysoki kontrast lepsze kąty świeży design

 

W zasadzie można wziąc acera ale ja nie zamierzam się kopać z gwarancją, czeskim serwisem i wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie sugeruje wstaw ręcznie do google translate i sam zobacz

spośród sześciu modeli Lg otrzymał najwyższy

Expectations index

 

Cała ta informacja jest dęta. Jak można o monitorach które już są na rynku mówić jako o tych, które są najbardziej oczekiwane w 2007 r. ?! W 2007 r. najbardziej oczekiwane, to mogą być monitory 100 Hz-we, Samsunga na B-TN III, czy też AUO na matrycy AMVA. O tym wszystkim i jeszcze więcej było w tym temacie - wystarczy poczytać.

 

P.S. Zawsze można sobie tak dobrać konkurentów by być pierwszym, więc odrobina krytycyzmu przy czytaniu jest niezbędna, zwłaszcza gdy informacja płynie z kultury azjatyckiej. Dla przykładu Eizo podaje wartość kontrastu tak:

 

Contrast Ratio: 1000:1

 

Dynamic Contrast: 3000:1

 

a LG tak:

 

Contrast: 3000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG napewno nie ma

w samsungu też brak 226BW :(

no i chyba trzeba będzie przeprosić się z 225BW i pomyśleć nad jego zakupem.

Lepiej chyba mieć regulację w pionie niż jej nie mieć

 

P.S. może się ktoś orientuje czy Samsung na LCD daje gwarancję europejską np. na monitor kupiony w kraju UE ?

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to ładny monitor

 

(pytam bo ja juz mam 22" :razz: )

 

tu sie zgodze, głównie dlatego go biore (srebrna, matowa i cienka ramka)

reszta parametrów podobna

 

a o pixele pytasz czy stwierdzasz? bo teraz tylko to mnie interesuje i czekam na dostawe

wezme chyba siriusie ale chcialbym wiedziec jak z pixelami

na hardforum pisza ze gware na 0 pixeli maja za doplatą

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodze, głównie dlatego go biore (srebrna, matowa i cienka ramka)

reszta parametrów podobna

 

a o pixele pytasz czy stwierdzasz? bo teraz tylko to mnie interesuje i czekam na dostawe

wezme chyba siriusie ale chcialbym wiedziec jak z pixelami

na hardforum pisza ze gware na 0 pixeli maja za doplatą

też chyba wezmę w Siriusie - raczej szybko ten monitor nie stanieje tym bardziej że pewnie będą problemy z dostawami.

zadałem im pytanie czy ten LG ma gwar. pixeli - zobaczymy co odpiszą.

 

Jest tylko 1 problem. W opisie na stronie piszą że monitor jest czarny a na fotce jest wersja ze srebrną ramką. Ciekawe, który będa mieli naprawdę - mnie interesuje srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o pixele pytasz czy stwierdzasz?

te na allegro to nie wiem ale pozostałe to LG zawsze miało gwarę 1 miesiąc na pixle - chyba ze się cos zmieniło...

ja bym się nie spieszył z zakupem, przypomina mi się user z tego forum ktory poleciał i kupił samsunga 22" jak tylko pojawił się ten monitor w sklepie - a kosztował wtedy 2500zł :) coś tam podobno utargował na 2200 ale juz 3-4 tygodnie pozniej monitor był po 1900zł :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie z tego sprawe

ale jak bedzie tylko w siriusie to i tak nie stanieje bo to drogi sklep raczej

 

ewentualnie inny sklep wiec przez jakiś miesiąc jeszcze pośledze ten wątek

 

pozatym sirius mam na miejscu a wysłkowo wolałbym nie zamawiać wiedząc jak traktowane są przesyłki na poczcie czy przez kurierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedne problem.

Samsung 226BW ma wbudowany zasilacz a LG L226WT nie.

Czy wbudowanie zasilacza bądź nie ma jakiś wpływ na jakość obrazu?

 

Wbudowany zasilacz to mniejszy kłopot pod biurkiem ;-)

 

No i Samsung ma Magic Tune - czy sterowanie z poziomu systemu się przydaje?

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedne problem.

Samsung 226BW ma wbudowany zasilacz a LG L226WT nie.

No i Samsung ma Magic Tune - czy sterowanie z poziomu systemu się przydaje?

ad1 sam pokazałes fotki z pcpop na ktorych widać ze LG tez ma wbudowany zasilacz

 

ad2 LG tez ma oprogramowanie do sterowania monitorem przez soft nawet moja iiyama da się sterować softwarowo

u LG nazywa się to ForteMANAGER http://www.macworld.pl/news/85783_3.html

 

Mazzeo: Czarna ramka w wielu wypadkach przeszkdza bo kontrasyuje z wyswietlanym obrazem (np jasne strony www itp) co bardziej męczy oczy

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 sam pokazałes fotki z pcpop na ktorych widać ze LG tez ma wbudowany zasilacz

jak puściłem tego posta to sam sobie o tym przypomniałem :-) i przyjrzałem się im dokładnie

w takim razie na stronach z opisami technicznymi błędnie podają, że LG nie ma wbudowanego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauwazyłem coś dziwnego.. przynajmniej dla mnie na IIyamie ;)

 

Odpliłem sobie Doom 3 Roe, i chodząc po pierwszej lokacji niektóre kolory ( z reguły ciemne) wyglądaje dziwnie (nie nie chodzi mi tu o czerń), np jest pełno zielonych, "rudych" plam, wygląda to podobnie jak niektóre gry na moim N-Gage przy 4k kolorów.

 

Zastanawia mnie czy to normalne w tej grze (dotychczas w zadnej innej nie zaobserwowałem) i bardzo podobały mi się kolory w nich , grając na CRT w dooma 3 nie widziałem tekich udziwnien (choc może dlatego że jak było ciemno to wogóle ciężko było coś dostrzec ;) )

 

To wina gry czy taki "urok" LCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko 1 problem. W opisie na stronie piszą że monitor jest czarny a na fotce jest wersja ze srebrną ramką. Ciekawe, który będa mieli naprawdę - mnie interesuje srebrny

 

Myśle że możemy być spokojni

Z tego co widze to do Europy trafiły srebrne wersje (np na stonie niemieckiej tylko taka fotka i z czarnym narazie się nie spotkałem) za to do US czarne

może potem dojdą też czarne ale i tak mamy z czego się cieszyć bo nie wytrzymałbym 6 tygodniowego oczekiwania na kontenerowiec z dostawą srebrnych

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy że ci ściągną?

btw daj potem znać co to za sklep i czy to prawda że dostępne są tylko srebrne

możliwe, że będę miał go na jutro . Model LG 226WT-SF więc na 99% jest srebrny

 

Sklep to Geoinf z Płocka www.geoinf.pl - w ofercie oczywiście go nie mają, ale dla mnie go ściągną - cenę przynajmniej sensowną utargowałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Śledzę ten topik od ponad miesiąca i ostatnio się troszeczkę zamieszałem . Chce kupić monitor do max 2K pln i teraz mam dylemat czy wybrać Samsunga 226BW czy może LG L226WT ?

Srebrny LG jest np. tu: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C2500591 po 1688 pln (niby maja 6 sztuk na stanie),a na Samsunga trzeba pewnie jeszcze trochę poczekać. I teraz moje pytanie - czy warto czekać na tego Samsunga czy brać LG? Co Wy byście doradzili? Oczywiście nie patrząc na cenę ani wygląd. Czy różnica w reakcji matrycy (LG 5ms - Samsung 2ms), a w zasadzie w dopalaczu będzie w praktyce widoczna? A może coś zupełnie innego do 2K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG też ma 2ms na dopalaczu, ogólnie to czasy reakcji b2b sa zapewne takie same

 

nic lepszego raczej nie znajdziesz z 22"

 

kurcze kusi ten LG w emarkecie do poznania bym sie mógł przejechać

i wyszłoby na to samo co w siriusie gdzie i tak trzeba czekać

 

Exeqtor jaka cena, i jak z gwarą jest 1 miesiąc

moze by dało rade 2 sztuki?

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze kusi ten LG w emarkecie do poznania bym sie mógł przejechać

i wyszłoby na to samo co w siriusie gdzie i tak trzeba czekać

 

Exeqtor jaka cena

moze by dało rade 2 sztuki?

1699 zł ale chyba 2 sztuk nie będzie - też mieli problem ze znalezieniem dla mnie (grunt to znajomości ;-) )

 

wg informacji ze sklepu gwar. 30 dni obowiązuje

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 5 dyszek moge doplacic za komfort zakupu na miejscu :)

odnośnie dostępności to powaznie zastanawiam sie nad szybkim zakupem bo potem może być kiepsko

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...