Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnoscie kalibracji kolorow, szukalem na google i nic nie było.

 

Sa do tego jakies programy ? bo mam problem z IIYAMA, ci co ja ustawiali powinni zostac dopadnieci przez chucka N - jest znacznie za jasno (-- gamma/jasnosc raczej malo ciekawe pomysly ;) )

 

Otóz ciemne obszary kijowo wygladaja i przez ta jasnosc widac nieładne kolory :/ na CRT jest ciemniej i ładnie :), dopiero jak podwyzsze jasnosc na screenie i znacznie półcienie (w picture manager) to widac tak jak na LCD...

 

tu przykładowy screen z miejscem wystepowania (gra przykladowa wystepuje w kazdej w ciemnych czesciach):

 

Dołączona grafika

 

za pomoc będe wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z testów samsunga na pc home:

http://stream.pchome.net/2007/hardware/0125/226BW.swf

Ktoś powie, że się czepiam ale jedyne co rzuciło mi się w oczy to zastanawiająca hybotliwość tego monitora.

Inna kwestia: jak to jest możliwe, że mamy tak gigantyczną róznicę cenową, na circuitcity monitor kosztuje ok 380 bucksów a u nas 1900 złociszy. Cena z kosmosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia: jak to jest możliwe, że mamy tak gigantyczną róznicę cenową, na circuitcity monitor kosztuje ok 380 bucksów a u nas 1900 złociszy. Cena z kosmosu...

samsung 226 w niemczech 359Euro w hipermarkecie :)

to samo było i jest z iiyamą 22" u niemcow 330Euro a u na w ogromnej promocji ledwo za 1600zł

nic tylko zbierac manatki i wyp*** z tego kraju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najzabawniejsze jest to że LG 226WT pomimo tego że posiada certyfikat Vista Ready nie jest wykrywana przez "Doradcę uaktualnienia systemu Windows Vista" - znajduje się w części "urządzeń, o których zgodności nie ma żadnych informacji " :)

widocznie tak się spieszyli że sterowników nie dopracowali

może ktoś sprawdzał jak ten model się w Viście sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djwrobel oszukali cię :lol2:

tak jak mnie zresztą <_< bo jak zamawiałem to miał być max za dwa dni ale ktoś był szybszy ode mnie

teraz patrze to nigdzie nie ma więc zostaje mi zakup w tre za tydzień (mijmy nadzieje że się pojawi; a w całym sklepie tyle dobrego ze masz podgląd ile jest sztuk i jak nie ma to nie zamówisz)

 

w TRE już 20.02 :(

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibrator na naszą kieszeń. Co o tym sądzicie ?

 

http://system.perfekt.pl/modules.php?name=...age&pid=128

Z jednej strony przydał by się kalibrator .... ale taki który komunikowałby się bezpośrednio z monitorem ( czyli trzeba odpowiedni monitor z kalibratorem a to już raczej majątek ). Taki kalibrator "soft" pomoże ułożyć profil i na tym koniec. Oczywiście kolorki w windzie będą wierniejsze ... ale z drugiej strony mogą się pojawić problemy ( nieciągłości w gradientach ) .... do TN bym tego nie kupował zupełnie ( jeden człowiek kupił do TN 22" taki kalibrator i marudził - na zagranicznym forum czytałem ).

 

mini OT:

 

po wejściu w menu serwisowe w nec WGX2 ( napisałem w temacie o nec jak - swoją drogą ciekawe czy we wszystkich rewizjach tego modelu się da ) możemy modyfikować lut monitora manualnie - może w jakimś modelu 22" też się tak da ... można dzięki temu użyć kalibratora i manualnie w menu serwisowym wprowadzać tak modyfikacje aby uzyskać liniowość gamma dla R, G i B

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djwrobel oszukali cię :lol2:

tak jak mnie zresztą <_< bo jak zamawiałem to miał być max za dwa dni ale ktoś był szybszy ode mnie

teraz patrze to nigdzie nie ma więc zostaje mi zakup w tre za tydzień (mijmy nadzieje że się pojawi; a w całym sklepie tyle dobrego ze masz podgląd ile jest sztuk i jak nie ma to nie zamówisz)

 

w TRE już 20.02 :(

 

nikt mnie nie oszukał :-P ja monitor mam już dawno w domu :-P

zresztą jak byś czytał uważnie, to parę postów wyżej pisałem że monitor dostałem - nawet fotki wystawiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanie jako ze aktualnie mam monitor CRT i planuje kupno LCD ale boje sie o bad pixele. Zastanawiam sie nad kupnem LG L226WT albo Samsung 226BW ale osobiscie w sklepie ich nie kupie bo jak wiadomo nigdzie nie ma.

I tu problem bo jak zamowie przez internet nie bede wiedzial czy sa bad pixele czy nie. Jak dam za monitor tyle kasy i wyskoczy mi taki krzaczor to mnie szlag trafi. Z tego co tu przeczytalem LG daje 30 dni na zero pixeli czy jak kupie w sklepie internetowym i cos wyskoczy ciagu tych 30 dni to dzwonie do LG i wymieniaja czy jak? Samsung tego nie oferuje wiec raczej jestem za kupnem LG. Jak to wyglada w praktyce ktos wie cos na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanie jako ze aktualnie mam monitor CRT i planuje kupno LCD ale boje sie o bad pixele. Zastanawiam sie nad kupnem LG L226WT albo Samsung 226BW ale osobiscie w sklepie ich nie kupie bo jak wiadomo nigdzie nie ma.

I tu problem bo jak zamowie przez internet nie bede wiedzial czy sa bad pixele czy nie. Jak dam za monitor tyle kasy i wyskoczy mi taki krzaczor to mnie szlag trafi. Z tego co tu przeczytalem LG daje 30 dni na zero pixeli czy jak kupie w sklepie internetowym i cos wyskoczy ciagu tych 30 dni to dzwonie do LG i wymieniaja czy jak? Samsung tego nie oferuje wiec raczej jestem za kupnem LG. Jak to wyglada w praktyce ktos wie cos na ten temat.

jesli kupisz przez Internet to masz zawsze 10 dni czasu na zrezygnowanie z transakcji bez podawania przyczyny. Zatem jak wyskoczy ci bad pixel to po prostu możesz oddać monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kupisz przez Internet to masz zawsze 10 dni czasu na zrezygnowanie z transakcji bez podawania przyczyny. Zatem jak wyskoczy ci bad pixel to po prostu możesz oddać monitor

Niby moge ale nie ma z tym problemow? Przyczepia sie ze cos nie jest tak jak bylo i moga byc problemy. A jak jest z ta gwarancja LG tak jak pisalem? Jakby co to wymieniaja do 30 dni. Jezeli tak to maja przewaga nad samsungiem przynajmniej w mojej ocenie. I wtedy nie mam problemow z wyborem pomiedzy tymi dwoma monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mnie nie oszukał :-P ja monitor mam już dawno w domu :-P

zresztą jak byś czytał uważnie, to parę postów wyżej pisałem że monitor dostałem - nawet fotki wystawiłem :D

farciarz :wink: zalapales sie na 1 rzut (daj znac co odpiszą)

 

 

Niby moge ale nie ma z tym problemow? Przyczepia sie ze cos nie jest tak jak bylo i moga byc problemy. A jak jest z ta gwarancja LG tak jak pisalem? Jakby co to wymieniaja do 30 dni. Jezeli tak to maja przewaga nad samsungiem przynajmniej w mojej ocenie. I wtedy nie mam problemow z wyborem pomiedzy tymi dwoma monitorami.

z LG jest 30 dni na 0 badow potwierdzone na infolini

a jak z samsungiem?

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farciarz :wink: zalapales sie na 1 rzut (daj znac co odpiszą)

z LG jest 30 dni na 0 badow potwierdzone na infolini

a jak z samsungiem?

Samsung ma zwykla gwarancje w ramach monitorow klasy II.

 

CO do LG, to jakby co to kontaktuje sie z LG, nie zalatwiam tego przez sklep gdzie kupilem? Jezeli tak to wyglada to swietnie. Pozostaja czekac az LG L226WT sie gdzies pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do ktorego tematu to wrzucic wiec wrzuce tutaj.

 

http://accessories.gateway.com/AccessorySt...l.htm?ref=merch

 

Co myslicie ? w proline mozna go dostac za 1415 pln.

 

Firma chyba kiepska ale same parametry.

 

Chcialem kupic acera 2216wsd ale teraz sie waham.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma zwykla gwarancje w ramach monitorow klasy II.

 

CO do LG, to jakby co to kontaktuje sie z LG, nie zalatwiam tego przez sklep gdzie kupilem? Jezeli tak to wyglada to swietnie. Pozostaja czekac az LG L226WT sie gdzies pojawi.

z gwarą idziesz do sprzedawcy a on odsyla na wymianę

myśle że nie powinno być z tym problemów w normalnym sklepie no chyba ze kupisz gdzieś na allegro od niepewnego sprzedawcy

znalazlem tez info ze to gwarancja door to door wiec musze to jeszcze sprawdzic

 

sprawdzilem i faktycznie jest to gwarancja door to door czyli przysylają kuriera albo można dostarczyc do serwisu (są w większych miastach np Wrocław) czyli najważniejsze jest aby mieć podbitą gwarancję u sprzedawcy

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem tez info ze to gwarancja door to door wiec musze to jeszcze sprawdzic

 

sprawdzilem i faktycznie jest to gwarancja door to door czyli przysylają kuriera albo można dostarczyc do serwisu (są w większych miastach np Wrocław) czyli najważniejsze jest aby mieć podbitą gwarancję u sprzedawcy

Czyli swietnie! Gdyby posredniczyl w tym jeszcze sprzedawca ewentualna wymiana trwala by dluzej. A w sklepach szczegolenie internetowych potrafia robic z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzisiaj zamówiłem na allegro

wczoraj pojawił sie dobry sklep z wawy ale musialem jeszcze odzyskać zaliczke ze sklepu tu na miejscu

powinno dojsc na jutro :)

wszystkie inne sklepy ktore sprawdzilem i popytalem mailowo (a było ich troche) nie potrafia określić daty dostawy :(

normalnie towar deficytowy

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który kupiłeś LG czy Samsung?

Jeśli ten drugi to pewnie za przszło 1800? bo tylko jedna jedna aukcja była na allegro... a widziałem że była 1 oferta - aukcja po tej 1 ofercie zniknęła. Jak coś to nie moge się doczekać komentarzy o nim. Co do samego 226BW to ponoć jest w saturnie w Katowicach (info od kuzynka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który kupiłeś LG czy Samsung?

Jeśli ten drugi to pewnie za przszło 1800? bo tylko jedna jedna aukcja była na allegro... a widziałem że była 1 oferta - aukcja po tej 1 ofercie zniknęła. Jak coś to nie moge się doczekać komentarzy o nim. Co do samego 226BW to ponoć jest w saturnie w Katowicach (info od kuzynka).

 

wziełem LG jakoś mi się bardziej podoba

poztym cena samsunga jest... jakby to - z d*py wzięta

już by mi się bardziej opałacało do Niemiec jechać

 

Ostał się już tylko jeden więc polecam

1714 i na pt jest :)

 

i dzisiejsze info z emarketa

Informuję iż produkt jest niedostępny, nie znamy najbliższej daty dostawy. Proszę o kontakt w celu dalszej weryfikacji zamówienia.

 

zreztą jak cała reszta

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już podiołem decyzje co do modelu jaki biore i napewno jej nie zmienie.

Oczywiście Samsung 226BW. Pozostaje czekać aż się pojawi no i aż cena będzie znośna.

Dzwoniłem wczoraj do Samsung Polska i nie wiedzą kiedy 226BW pojawi się w PL, co wydaje się być śmieszne, mówie kobiecie że jest już info na PL polskiej stronie Samsunga, a ona na to nic.

Że model 206BW jest już tak licznie dostępny, a 22" nie ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej dalem linka do strony producenta i ten gateway jest na s-pva, malo jest testow ale z tych dostepnych w sieci pisza ze na s-pva.

 

Chyba sie skusze, szukam ejszcze czegos o nim. Matryce ma taka sama jak w samsungu 215TW a 500 pln mniej. Hmmm...

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthrea...ateway+fpd2185w

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...