Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie trochę pocieszyliście :D Może dokupię drugiego 7900 do sli (są tanie) i zaczekam z przesiadką aż pojawią się jakieś pierwsze tytuły na dx10. A co do tych FPS w strzelankach to nie jest przypadkiem tak ze jak włączysz synchronizację to maksymalnie masz tyle fps ile odświeżania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko moje jest do tych co maja już ten monitorek, jakie sąprawdziwe parametry ???

I głownie chodzi mi czy ta wersja napewno posiada we DVI ale z obsługą HDCP??? bo zależy mi na tym HDCP i umówiłem się ze sprzedawcą że jeżeli monitor tego nie będzie posiadał to go nie biorę:D

Także prosiłbym o odpowiedź czy ten monitorek posiada HDCP??????

posiada chociaż na razie nie ma możliwości ocenić tego w działaniu bo chyba nawet w Viście wyłączyli na razie ten "bajer"

 

http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...p;model=NOTHING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to sobie uświadomiłem po napisaniu tego pytania. Takie małe przemyślenie: bez sensem są dwa różne stosunki boków 16:9 i 16:10.

Zamiast robić jeden standard to ..... ach szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawie tygodniu cena spadla o niecale stowke jestem lekko zaskoczony

2499462[/snapback]

To mnie trochę pocieszyliście :D Może dokupię drugiego 7900 do sli (są tanie) i zaczekam z przesiadką aż pojawią się jakieś pierwsze tytuły na dx10. A co do tych FPS w strzelankach to nie jest przypadkiem tak ze jak włączysz synchronizację to maksymalnie masz tyle fps ile odświeżania ?

nie wiem czy dobrze zrobisz kupujac teraz 7900 jak za miesiac maja juz byc GF8200 a zaraz potem GF8600 lepiej poczekac

 

wiem ze zawsze tak mozna powiedziec ale spadek ceny 7900 po premierze nowego midle range'a bedzie dosc odczuwalny

 

 

jutro ide do arestu dowiedziec sie dokladnie jak tam u nich z gwara (juz wiedze te kolejki conajmniej polgodziny stania eh)

jakies rady przed zakupem? na co zwrocic uwage bo jakos nie mialem okazji jeszcze ogladac bada

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka fotek - może komuś się przydadzą :-P

Fotki zmniejszone do 800x600 - jak by co mogę potem wrzucić w wyższej rozdzielczości.

 

pulpit:

Dołączona grafika

 

odcienie szarości bez lampy:

Dołączona grafika

 

i z lampą:

Dołączona grafika

 

czerwony z lampą:

Dołączona grafika

 

i bez:

Dołączona grafika

 

niebieski z lampą:

Dołączona grafika

 

i bez:

Dołączona grafika

 

zielony bez lampy:

Dołączona grafika

 

i z lampą:

Dołączona grafika

 

czarny - z lampą:

Dołączona grafika

 

czarny - czas naświetlania 1/25s:

Dołączona grafika

 

czarny - czas naświetlania 1/10s - tak mniej wiecej widać normalnie jak patrzymy na czarny obraz jak jest ciemno:

Dołączona grafika

 

czarny - dłuższy czas naświetlania - 1s - tak normalnie nie widzimy :-P , ale za to widać podświetlenie matrycy:

Dołączona grafika

 

 

nagrałem jeszcze mały filmik z gry - CSS - rozdzielczość natywna 1680x1050 - filmik oczywiście wiele stracił przez kompresje, no i oczywiście aparat nagrywa tylko 30kl/s

filmik 19MB TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to sobie uświadomiłem po napisaniu tego pytania. Takie małe przemyślenie: bez sensem są dwa różne stosunki boków 16:9 i 16:10.

Zamiast robić jeden standard to ..... ach szkoda gadać.

dopisz jeszcze 4:3 ; 5:4 ; 2,35:1 , ..... i tak w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to zeby jako tako mozna bylo np przegladac strony www

ja bym np nie wzial 22" 16:9 bo byłby niższy niż zwykła 19" 4:3

a 19" 16:9 wogóle mijało by sie z celem

 

zawsze możesz sobie włączyć pan scan na 5% i bedziesz miał jak chcesz albo przesuń ekran max do góry a nadole zostanie miejsce na napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o filmy, 16:9 to lcd TV np. DVD, HD DVD 16:9, a monitory jadą na 16:10, w jakim celu taka różnica? Do gier?

hmmm - moim zdaniem takie proporcje są bardziej optymalne ( fotografia 3:2 , filmy nie licząc 2,35:1 są 16:9 ..... 16:10 to taki pośredni format ). 16:10 jest moim zdaniem bardzo dobrym formatem dla monitora komputerowego .... 16:9 byłby nie optymalny .... 4:3 nie jest też dobrym rozwiązaniem ( przegięcie w drugą stronę ) a o 5:4 nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o filmy, 16:9 to lcd TV np. DVD, HD DVD 16:9, a monitory jadą na 16:10, w jakim celu taka różnica? Do gier?

Akurat filmy to maja 1.85:1 albo 2.35:1, a zdarzaja sie nawet wartosci posrednie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djwrobel

 

jaka jest odleglosc miedzy podstawką a dolna krawędzią ekranu?

ciekawi mnie czy wejdzie mi tam glosnik centralny (ma lekko ponad 10 cm)

Odległość od blatu biurka do dolnej krawędzi monitora wynosi od cm 8 do 11,5cm (zależnie od pochylenia) - jak monitor jest mniej więcej na prosto to jest to jakieś 9 cm

 

Odległość między górną częścią podstawki a dolną krawędzią monitora wynosi między 6,5 a 10,5 cm (zależnie od pochylenia) - jak monitor jest mniej więcej na prosto to jest to jakieś 7,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM GłPIE PYTANIE ALE MAMsamsungh 22 cale. 225bw ( duży filmuy przewazaja) albo lpeszy ale cóż mniejszy 21 215tw. ale pva. wiec,moje glip[ie po pijaku pytranie nie bijcie. cos z tego z sensem czy brac cos innego w tej ecnie?(ps chyba bede mial o 200)-300zl mniej

 

JA MAM GłPIE PYTANIE ALE MAMsamsungh 22 cale. 225bw ( duży filmuy przewazaja) albo lpeszy ale cóż mniejszy 21 215tw. ale pva. wiec,moje glip[ie po pijaku pytranie nie bijcie. cos z tego z sensem czy brac cos innego w tej ecnie?(ps chyba bede mial o 200)-300zl mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM GłPIE PYTANIE ALE MAMsamsungh 22 cale. 225bw ( duży filmuy przewazaja) albo lpeszy ale cóż mniejszy 21 215tw. ale pva. wiec,moje glip[ie po pijaku pytranie nie bijcie. cos z tego z sensem czy brac cos innego w tej ecnie?(ps chyba bede mial o 200)-300zl mniej

 

JA MAM GłPIE PYTANIE ALE MAMsamsungh 22 cale. 225bw ( duży filmuy przewazaja) albo lpeszy ale cóż mniejszy 21 215tw. ale pva. wiec,moje glip[ie po pijaku pytranie nie bijcie. cos z tego z sensem czy brac cos innego w tej ecnie?(ps chyba bede mial o 200)-300zl mniej

 

jesli nie grasz duzo albo nie straszne ci jest pojęcie INPUTLAG to kup 215TW

http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada chociaż na razie nie ma możliwości ocenić tego w działaniu bo chyba nawet w Viście wyłączyli na razie ten "bajer"

 

http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...p;model=NOTHING

AAAAAAA ludzie ratujcie:d

 

Jak to jest z tym HDCP? Na stronce, której adres mi podaleś piszą że ma, ale opisują model o oznaczemu L226wt, bez "SF"!!!!! nie wiem czy przypadkiem to "SF" powoduje że jest to okrojona wersja i że właśnie monitor ten nie posiada tego HDCP?

 

Dzwoniłem do LG to jakiś gościu mi powiedział, że ten monitor tego nie ma, ale jakiś dziwny dla mnie był ten gościu, bo mało co kumaty był:) może nawet nie wiedział o co chodzi:)

 

Może na Polskę narazie wypuścili tylko modele bez tego HDCP?

 

Prosze niech ktoś pomoże a w szczególności ten kto już ma tego monitorka, napewno ma jakąś instrukcje czy opis i tam chyba powinno pisać czy ten model posiada HDCP czy też nie??

 

zależy mi na szybkiej odpowiedzi, ponieważ dziś mam odebrać ten monitor, jednakże jak nie będzie on posiadał HDCP to umówiłem się ze sprzedawcą że nie będę go brał:D

 

Także bardzo proszę o odpowiedź:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym HDCP? Na stronce, której adres mi podaleś piszą że ma, ale opisują model o oznaczemu L226wt, bez "SF"!!!!! nie wiem czy przypadkiem to "SF" powoduje że jest to okrojona wersja i że właśnie monitor ten nie posiada tego HDCP?

SF oznacza kolor czyli najpewniej Silver Frame w odróżnieniu od modelu BF który posiada czarną ramkę

 

Dzwoniłem do LG to jakiś gościu mi powiedział, że ten monitor tego nie ma, ale jakiś dziwny dla mnie był ten gościu, bo mało co kumaty był:) może nawet nie wiedział o co chodzi:)

może mu o hdtv chodziło :razz: trzeba mu było powiedzieć żeby stronę zaktualizowali

 

Może na Polskę narazie wypuścili tylko modele bez tego HDCP?

tak na pewno - na Polskę idzie bez HDCP a na resztę Europy z :-P

 

Prosze niech ktoś pomoże a w szczególności ten kto już ma tego monitorka, napewno ma jakąś instrukcje czy opis i tam chyba powinno pisać czy ten model posiada HDCP czy też nie??

zależy mi na szybkiej odpowiedzi, ponieważ dziś mam odebrać ten monitor, jednakże jak nie będzie on posiadał HDCP to umówiłem się ze sprzedawcą że nie będę go brał:D

a do czego chcesz to HDCP dzisiaj wykorzystywać?

Zresztą jakby nie miał HDCP to nie dostałby pewnie logo Vista Ready.

Nawet posiadanie HDCP nie gwarantuje że Vista będzie ci poprawnie je obsługiwało bo czytałem że producenci sprzetu implementują je po swojemu i nie zawsze tak jak tego by chciał Microsoft.

Znając życie jak użytkownicy zaczną najeżdżać MS w związku z niedziałaniem HDCP to ci pewnie zrezygnują z tego bajeru, tak jak już dzisiaj mówi się o rezygnacji z DRM

 

instrukcję pewnie mam w domu na płycie CD zatem sprawdzić będę mógł po powrocie do domu - papierowej wersji nie dali

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SF oznacza kolor czyli najpewniej Silver Frame w odróżnieniu od modelu BF który posiada czarną ramkę

może mu o hdtv chodziło :razz: trzeba mu było powiedzieć żeby stronę zaktualizowali

tak na pewno - na Polskę idzie bez HDCP a na resztę Europy z :-P

a do czego chcesz to HDCP dzisiaj wykorzystywać?

Zresztą jakby nie miał HDCP to nie dostałby pewnie logo Vista Ready.

Nawet posiadanie HDCP nie gwarantuje że Vista będzie ci poprawnie je obsługiwało bo czytałem że producenci sprzetu implementują je po swojemu i nie zawsze tak jak tego by chciał Microsoft.

Znając życie jak użytkownicy zaczną najeżdżać MS w związku z niedziałaniem HDCP to ci pewnie zrezygnują z tego bajeru, tak jak już dzisiaj mówi się o rezygnacji z DRM

 

instrukcję pewnie mam w domu na płycie CD zatem sprawdzić będę mógł po powrocie do domu - papierowej wersji nie dali

 

Dziękuje za odpowiedz:D jestem wdzięczny:)

 

No i w taki oto sposób stoi przede mną ten wspaniały mnitorek:D

Powiem wam tak, jak się przesiadlem z 17 CRT na to cacko (czyli LG 226wt-sf) normalnie czuje się jak w niebie:) to jest to:D

 

Jakby ktoś jeszcze powiedział gdzie można znaleść np ustawienia optymalne ekranu, aby wszytko wyglądało wyśmienicie to byłby wdzięczny:) tylko nie krzyczcie że jest tego wszędzie pełno tylko jak ktoś może to niech powie gdzie:D

 

Pozdrawiam was wszystkich:]

 

ja widzę ze jest na stanie w kilku sklepach ponizej 1700zł gral esc...

dokładnie, ja np kupiłem w gralu za 1698zł :lol2: :D

 

a to już myślę że nie jest wygórowana cena:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w taki oto sposób stoi przede mną ten wspaniały mnitorek:D

Powiem wam tak, jak się przesiadlem z 17 CRT na to cacko (czyli LG 226wt-sf) normalnie czuje się jak w niebie:) to jest to:D

no dobra ale ma HDCP czy nie ma ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale ma HDCP czy nie ma ? :-P

heh nie wiem:d nie znalazłem tej informacji w opisie:)

ale przekonałeś mnie do tego że ma a poza tym, skoro mówisz że nie jest ważne to skusiłem się i zakupiłem:]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem:d nie znalazłem tej informacji w opisie:)

ale przekonałeś mnie do tego że ma a poza tym, skoro mówisz że nie jest ważne to skusiłem się i zakupiłem:]

 

Pozdro

ważne to będzie jak ukażą się programy obsługujące hdcp - na razie to tylko taki bajer :)

w instrukcji ani słowa nie ma o hdcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę ze jest na stanie w kilku sklepach ponizej 1700zł gral esc...

wiadimo ze jest ale zależało mi na odbiorze osobistym i ewentualnie bezproblemową wymianą w przypadku bada

 

zamowiłem już w sklepie obok aresta :) za 1716zł

ma ktoś to oficjane info (np mail z polskiego oddzialu LG) na temat gwarancji 30 dniowej na zero bad pixeli?

 

nie wiem skąd to całe zamieszanie z hdcp?

wszędzie podają że jest więc o co biega?

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd to całe zamieszanie z hdcp?

wszędzie podają że jest więc o co biega?

 

No nie wszędzie. Tzn za granicą owszem jest ta informacja, ale u nas praktycznie jej brak, w niektorych sklepach napiszą o tym, ale zabardzo bym im nie wierzył, bo jak już wczesniej pisałem, jest dużo sprzeczności w opisach jakie zamieszczają sklepy.

 

A te lepsze sklepy nie pisza nic o HDCP, tak samo w instrukcji itp ktora dostałem wraz z monitorem tez nic nie pisze, a myślę że raczej by się tym chcwalili:D

 

także nie wiadomo co o tym myśleć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie LG podają

zreszta wystarczy że jest viśta ready (a podczas prezentacji logo większego juz nie mogli dać) i wyjdzie na to samo

wypuszczć w 2007 r monitor bez HDCP to byłoby samobójstwo

 

tak wogóle to nie wiem po kiego grzyba ci to, szykujesz się na jakieś filmy na HD DVD lub BlueRay? Ja jeśli coś takiego zobacze (narazie wątpie bo napędu brak) to pare lat minie a żeby zobaczyć róznice z takiego divxa 1080p i tak będziesz musiał mieć LCD conajmniej 32"

 

kodowanie takiej n.pl też troche potrwa nie mówiąc o tym czy HDCP wogóle przeżyje

 

co do opisu w sklepach to więcej tam pomyłek niż w "dobrej kaszy skwarków" rzadko kiedy widzi się poprawny opis do ostatniego szczegółu a że większośc nie wie co to HDCP więc to olewają

 

 

Właśnie potwierdziłem na infolini informacje o pełnej gwarancji na martwiaki w ciągu 30 dni od zakupu.

Po tym czasie 3 szt. (dalej nie pytałem ale zapewne chodzi jednocześnie o 6 sub pixeli). Oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat itd więc nie dajcie się nabrać na niektóre info w opisach. Pożadna firma i konkretne informacje od ręki podoba mi sie. Wychodzi na to że można brać bez koniczności sprawdzania przed zakupem

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...