Skocz do zawartości
homzik

Creative X-fi Vs Audigy 2 Oem Vs Audigy 4 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wlasciwie sam temat oraz jego opis wyjasniaja...

 

Przepraszam, ze zapewne nie 'dopisalem sie' do jakiegos starego tematu, ale 1) cos wyszukiwarka nie reaguje na 'string' x-fi 2) moze ktos ma podobny problem jak ja i przyda mu/jej sie nowy watek... Tak wiec do rzeczy...

 

Zastanawiam sie nad zamiana wbudowanego SoundStorma z plyty na chipsecie nForce 2 na ktoras z nastepujacej listy: X-Fi / Audigy 2 / Audigy 4 ? Komputera uzywam wlasciwie jedynie do sluchania mp3 (przewaznie bitrat >192kbps), zadne EAXy i inne tego typu bajery nie sa mi potrzebnie... Zastanawia mnie jedynie czy wymiana karty dzwiekowej na ktoras z wyzej wymienionych moze poprawic odsluch empretrojek... Co do glosnikow, to posiadam zestaw Logitech Z-560 4.1 - 400W RMS THX (recenzja tutaj :)

 

Co do samych kart Creative'a to slyszalem juz najrozniejsze opinie... A to, ze CMSS-3D i Crystalizer na X-Fi nic nie daja albo ze Audigy 2/4 wcale nie sa gorsze, a kosztuja 1/3 tego co X-Fi... Jesli chodzi o Audigy 2/4 to rowniez opinie sa podzielone... Ze niby dwojka jest gorsza bo ma mniejsze PCB... i inne takie... pogubic sie mozna:)

 

Tak czy inaczej, moze ktos z Was rozjasni nieco sytuacje i ulatwi mi wybor... Chyba, ze nie powinienem nic zmieniac...

 

Za okazana pomoc z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Audigy 4 OEM i mi wystarcza... od integry (Relatek ALC 850) o niebo lepsza, obsluguje EAX HD 4.0 itp.

 

nie wiem czy bedzie duzo slabsza od X-Fi Extreme Music... lecz trzeba pamietac, ze ow Audigy 4 jest prawie 2 razy tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz inwestować przesadnie - poszukaj a2 ZS, 120zł droże od używanego zsa kupisz xfi, różnice w jakości między tymi kartami są niewielkie i raczej nie uchwycisz ich na zestawie 5.1 którego charakterystyka odbiega z zasady od liniowej ;)

 

od a4 wolał bym z pewnością 2zs

od 5.1 wolał bym do muzyki z pewnością dobre stereo..

 

jak masz podłączone te logitechy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie na 2 mini-jacki... akurat w tym zestawie nie ma zadnego optyka ani nic...

 

a czy wolalbys a2 (bez zs) od a4? czy odwrotnie (a4 od a2 nie-zs)?:)

 

i mam 4.1 nie 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnikow nie zamierzam zmieniac...

 

co do augigy 2zs to raczej sie nie oplaca, uzywane chodza po +/- 200 zl, a w tej cenie to juz bardziej oplaca sie brac nowe x-fi z gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta ma być raczej do słuchania muzy a nie gier to raczej weź X-Fi ze względu na:

 

(1) Możliwość ustawienia próbkowania odpowiednio do źródła (w trybie Audio Creation)

 

(2) Crystallizer - na głośnikach typu multimedia takich jak masz poprawa dzwięku powinna być słyszalna, w każdym razie zanim kupiłem porządne głośniki odsłuchowe miałem podłączone Inspire 5.1 i Crystallizer się na nich zwykle sprawdzał

 

(3) Obsługę wyższych bitrat i próbkowań (do 24/192 włącznie)

 

(4) Dobry soft do konwersji formatów i uzupełniania tagów id3 (to są 2 osobne programiki, które dopiero niedawno odkryłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta ma być raczej do słuchania muzy a nie gier to raczej weź X-Fi ze względu na:

 

(1) Możliwość ustawienia próbkowania odpowiednio do źródła (w trybie Audio Creation)

 

(2) Crystallizer - na głośnikach typu multimedia takich jak masz poprawa dzwięku powinna być słyszalna, w każdym razie zanim kupiłem porządne głośniki odsłuchowe miałem podłączone Inspire 5.1 i Crystallizer się na nich zwykle sprawdzał

 

(3) Obsługę wyższych bitrat i próbkowań (do 24/192 włącznie)

 

(4) Dobry soft do konwersji formatów i uzupełniania tagów id3 (to są 2 osobne programiki, które dopiero niedawno odkryłem)

ad2 to mnie właśnie rozwala .... glśniki [kit] 5.1 za 300 PLN i karta super wypas za 350-370 - ten Crystalizer to niezły pic na wodę tak poza tym i wystarczy być trochę osłuchanym aby go nienawidzić

ad3 Audigy 2 ZS też obsługuje 24/192

ad4 raczej mało kto będzie używał .... na takim sprzęcie i tak liczy się PCM itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli ktos nie ma kitu za 300 zl tylko za 1000 zl i z THXem?

 

I audigy 2 zs nie oplaca sie kupowac... jak juz to a2/a4... czy 2/4 tez obsluguja 24/192? i ktore lepsze, heh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli ktos nie ma kitu za 300 zl tylko za 1000 zl i z THXem?

 

I audigy 2 zs nie oplaca sie kupowac... jak juz to a2/a4... czy 2/4 tez obsluguja 24/192? i ktore lepsze, heh?

Nie usłyszysz różnicy na kicie 5.1 za 1200 PLN między A2 a X-Fi a nawet A4oem :wink:

 

ps. THX ? - standard pogorszenia jakości poniżej pewnego poziomu :wink:

 

ps. X-Fi to dobra karta ale odrobinkę drogawa .... 2 ZS też obecnie jest przeceniana nieco .... A 4 oem z kolei raczej odstaje od pozostałych ( styki się utleniają )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2 to mnie właśnie rozwala .... glśniki [kit] 5.1 za 300 PLN i karta super wypas za 350-370 - ten Crystalizer to niezły pic na wodę tak poza tym i wystarczy być trochę osłuchanym aby go nienawidzić

ad3 Audigy 2 ZS też obsługuje 24/192

ad4 raczej mało kto będzie używał .... na takim sprzęcie i tak liczy się PCM itp.

Nic dodać nic ująć :) Słucha się naturalnego dźwięku a nie poprawionego przez jakieś "hiper" systemy w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pod uwage tylko A2zs i X-Fi jeżeli chodzi o muzykę to jakościowo są na tym samym poziomie, x-fi ma tylko te dodatkowe 'bajery' typu Crystalizer, eax nowy i CMSS3d. A4 czy jakis oem'ów wogóle nie powinno się porównywać do tych kart. Nie ten poziom.

Konkluzja taka, chcesz miec bdb sound za nie wygórowaną cene bierzesz A2zs chcesz wydać więcej kasy ale miec już wszystkie bajery świata to bierzesz X-Fi.

proste :D

 

btw

niezłe głośniczki masz homzik, wysiadaja przy nich wszystkie nowe wytwory creative

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe głośniczki masz homzik, wysiadaja przy nich wszystkie nowe wytwory creative

No calkiem fajne, choc teraz troche zaluje, ze nie mam 5.1 z wyjsciem optycznym... Ale wtedy to cholernie duzo trzeba bylo do tego doplacac...

 

A te moje mozna czasami cholernie tanio znalezc na allegro

 

Co do Creative'ow to wg mnie ten zestaw wypada spoko biorac pod uwage jakosc/cena... przynajmniej w teorii... niedawno koles mial wiecej sztuk, ale sie szybko sprzedaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh to historie o padających subach ??

 

od ozira kupowałem xfi, uczciwy konkretny człowiek no i też jest z lublina ;)

 

btw miałem zsa i mam xfi - na nowych driverach xfi brzmi juz troche lepiej od zsa, na starszych (jeszcze wczesniejszych niż ostatnia beta) różnica była niewielka ale nowe driverki lekko poprzeczkę podniosły.. inna sprawa ze nie wiem na il to się da usłyszeć na bądź co bądź zestawach komputerowych,, szczególnie że na xfi jak i na zsie dużo ciekawych dźwięków dzieje się w środku pasma.. co by nie było na pewno przy dynamice małych membranek da się uchwycić i docenić precyzję tych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh to historie o padających subach ??

 

od ozira kupowałem xfi, uczciwy konkretny człowiek no i też jest z lublina ;)

 

btw miałem zsa i mam xfi - na nowych driverach xfi brzmi juz troche lepiej od zsa, na starszych (jeszcze wczesniejszych niż ostatnia beta) różnica była niewielka ale nowe driverki lekko poprzeczkę podniosły.. inna sprawa ze nie wiem na il to się da usłyszeć na bądź co bądź zestawach komputerowych,, szczególnie że na xfi jak i na zsie dużo ciekawych dźwięków dzieje się w środku pasma.. co by nie było na pewno przy dynamice małych membranek da się uchwycić i docenić precyzję tych kart

X-Fi ma tą zaletę że ma sporo dobrych wyjść ... więc mógł byś swoje stereo ( wharfedale 9.1 ) zrobić w biamping ( powinieneś zyskać na jakości i będziesz miał dobrą regulację bass/treble już z poziomu karty :wink: ) , tylko pewnie przydały by się 2 końcówki mocy więcej ( teraz masz pewnie 2 ). Tylko nie wiem czy w X-Fi jest opcja "kopii" kanałów ( na KX nie będzie problemu ale na oficjalnych ?? ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że troche wyżej pisało, nie bierzcie mnie za niepełnosprawnego, ale co lepsze do Logitech Z-5500 Audigy 2 ZS czy X-Fi ??

Karta do mp3 (lekkie techno i rap, z przewagą tego drugiego) i filmów avi,DVD (mam duży monitor 37"), w gry raczej mało gram już teraz. Pokój 5x6m.

Wiele osób napewno miało podobną sytuację jak ja, wiec może ktoś pomoże. Dziekuje za wszelkie wypowiedzi.

Aha podłączenie cyfrowe przez kabel coax, ma przyjść jutro. W tej chwili mam Sb 5.1 sb0100 Live, zauważe różnice po zmianie na lepszą karte? bo powinienem na tych Logach ?:)

naisałem to w kilku miejscach, sory ale zależy mi szybko na opiniach i wierze że ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...