Skocz do zawartości
mac101

ASUS A7N8X DELUXE I PROBLEM Z MNOZNIKIEM! B�AGAM POMOCY!!

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH!!

mam nastepujacy problem: kupilem ostatnio plyte asus a7n8x deluxe i do tego a1700+ 0,13 B0 (serii niestety nie spisalem), gigabyte 9000 pro oraz 512MB ddr elixir 2,5 ns. Niestety próby zmiany mnoznika z poziomu biosu koncza sie komunikatem "cpu overspeed" i plyta dalej nie rusza. jestem poczatkujacy i licze na wasze doswiadczenie. aha bios jest w wersji 1001G i przy probie zmiany niektorych ustawien poprostu sie wiesza! Na ta chwile sprzet jest podkrecony nastepujaco: AXP 1,7@1826 Mhz ( FSB 166) Vcore 1,675 (tak na wszelki wypadek), vulcano 7+, pamieci sync na przeciętnych timeingach,9000pro@300/300. prosze o pomoc bardzo zalezy mi na tym mnozniku bo bede probowal wyciagnac z niego 2000Mhz a nie chce nadwyrezac magistrali.

Mam nadzieje ze nie zostane wysmiany za ten "blahy" problem ale tak jak wspominalem jestem poczatkujacy. POZDRAWIAM WSZYSTKICH!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmiana biosu na 1002.001 UBERs ?

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=3972

szczerze mowiąc troche sie boje. to nie jest oficjalny bios od asusa prawda? poza tym jeszcze nigdy biosu nie flashowałem. nie dało by sie tego obejść bez inaczej? a tak na marginesie co daje ten biosik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaka masz temp na takich ustawieniach?? Bo ja mam 33stp w idle i nie wiem czy to nie przypadkiem nie za malo. :lol: Aha sam uzywam tego biosu Ubers i nie mam problemow ze zmiana mnoznika. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaka masz temp na takich ustawieniach?? Bo ja mam 33stp w idle i nie wiem czy to nie przypadkiem nie za malo. :lol:  Aha sam uzywam tego biosu Ubers i nie mam problemow ze zmiana mnoznika. :twisted:

w spoczynku mam 36/37 po testach 39/40. obroty na medium. aha czym najlepiej flashowac ten bios. moze byc asus update z pod windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem . moje mobo miala biosik 1001g i niestety nie moglem zmienic mnoznika na moim athloniku.Ale po updacie biosika na 1002ubers mnoznik zmieniam jak chce i kiedy chce :).A i dodatkowa funkcja to zmiana napiecia na chipie ale to juz dla hardcorowcow :). Co do biosa to narazie nic nie zauwazylem komp stabilny jak skala choc nie za bardzo podkrecony bo tylko mam boxowy wentyl ale niedlygo bedzie V7+ :). Moja rada to rob update biosu i milej zabawy .Aha update robilem by AwardBios Flash Utility . str 40 w instrukcji obslugi . powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem . moje mobo miala biosik 1001g i niestety nie moglem zmienic mnoznika na moim athloniku.Ale po updacie biosika na 1002ubers mnoznik zmieniam jak chce i kiedy chce :).A i dodatkowa funkcja to zmiana napiecia na chipie ale to juz dla hardcorowcow :). Co do biosa to narazie nic nie zauwazylem komp stabilny jak skala choc nie za bardzo podkrecony bo tylko mam boxowy wentyl ale niedlygo bedzie V7+ :). Moja rada to rob update biosu i milej zabawy .Aha update robilem by AwardBios Flash Utility . str 40 w instrukcji obslugi . powodzenia.

Dzieki serdeczne właśnie studiuje instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem . moje mobo miala biosik 1001g i niestety nie moglem zmienic mnoznika na moim athloniku.Ale po updacie biosika na 1002ubers mnoznik zmieniam jak chce i kiedy chce :).A i dodatkowa funkcja to zmiana napiecia na chipie ale to juz dla hardcorowcow :). Co do biosa to narazie nic nie zauwazylem komp stabilny jak skala choc nie za bardzo podkrecony bo tylko mam boxowy wentyl ale niedlygo bedzie V7+ :). Moja rada to rob update biosu i milej zabawy .Aha update robilem by AwardBios Flash Utility . str 40 w instrukcji obslugi . powodzenia.

Dzieki serdeczne właśnie studiuje instrukcje.
spanky bo tak troche na bakier z angielskim jestem . czy to znaczy ze plyta ma wbudowany flasher czy trzeba go jednak zaladowac na dyskietkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem bios i wszystko ok jak narazie. idzie juz na 11,5x166 ale jutro jade dalej zobaczymy co wyciagne. powiedzcie mi jeszcze prosze jak to jest z dzielnikami na tej plycie? czy jest zablokowany na stale i jak dam np 180 to bede mial 33/66 czy sa stopnie (100,133,166) gzie dzielnik sie dopiero przelacza? jesli tak to jaki jest max dzielnik 1/5 czy 1/6 ??? z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mnoznika to prawda ze uberbios the best :) mialem ten xxxg shit i malowanie mostkow nie pomoglo na tb (myslalem ze to wina porcka albo ze zle maluje a malowalem 4 razy) po zmianie proc jest w pelni elastyczny :D.

pci jest zablokowane i ZAWSZE ma zegra 33

agp nastomiast domyslnie jest ustawinone na auto (czyli 66) ale jest opcja w biosie do regulacji i blokowania zegra agp na okreslana wartosc (dosc duzy przedzial , dokladnie nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis puscilem proca na 12x166. wstal ale jak tylko winndows zaczal sie ladowac nastapil restart. napiecie mam 1,675 ale asus probe pokazuje 1,728. czy moge je jeszcze bezpiecznie podniesc?? temperatura przy pelnym obciazeniu (stability test-warming only) wynosi ok 41 stopni. w stanie spoczynku 37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie posc napiecie na 1.7 i probuj ale najlepiej zmniejsz mnoznik a wez wieksze fsb ,w ten sposob zwiekszysz jeszcze bardziej wydajnosc !

tak wiem ale boje sie o moje pamiatki to jakies elixiry tandetne a musze kompa miec w 100% stabilnego. ale juz mysle o jakis ddr 400. myslisz ze jest szansa na 200mhz, oczywiscie przy mniejszym mnozniku. czy starczy tego automatycznego dzielnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie jako ze bede mial axp2400+ mam pytanie o mnoznik na tym asusie bo gdzies wyczytalem ze nie da sie wiecej wycisnac niz 12.5 na tym procku ! czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem te forum i mi wlasnie ono namieszalo w glowie :) bo jedni pisza tak drudzy tak i juz sam nie wiem... jednym na takim biosie cos tam dziala drugim na innym to dziala... ehhh same problemy ;)

 

ogolnie to chce podkrecic ten swoj przyszly procek ale nie jakos maxiarsko ;) na maxa to grafe bade cisnal :D (bo z tym mniej problemow ;) )

 

Pinki a ty masz tego asusa ? jak tak to czy jestes z niego zadowolony ? :) (chyba glupie pytanie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soryy!!! Ale ma takie pytanie. Co to za ASUS deluxe?? Cz jest on w sprzedaży w polsce??(pewnie tak :)) i ile kosztuje. Ale co najwaniejsze co ma za wyposażenie :?.

 

Proszę o jakąś krótką odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soryy!!! Ale ma takie pytanie. Co to za ASUS deluxe?? Cz jest on w sprzedaży w polsce??(pewnie tak :)) i ile kosztuje. Ale co najwaniejsze co ma za wyposażenie :?.

 

Proszę o jakąś krótką odp :)

ASUS A7N8X Deluxe nForce2 Wypas :twisted:

Zapraszam do działu artykuły na http://www.frazpc.pl

Płyta jest dostępna w większości sklepów, cena 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...