Skocz do zawartości
thunder_pl

Nielegalne Pliki Wav W Windows Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Techrepublic odkryło, że w Windowsie XP znajdują się pliki wav stworzone dzięki nielegalnemu oprogramowaniu. Dziewięć plików wav które zapewniają tło muzyczne w przewodniku Windows Media Player, zostały zapisane programem Sound Forge. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to doskonałe narzędzie, jednak wersja tego programu - "Deepz0ne ISFT Sound Forge 4.5" nie pozostawia wątpliwości, co do jego legalności. Deepz0ne to członek grupy warezowej Radium, która od prawie 10 lat zajmuje się łamaniem zabezpieczeń. Co więcej, swoją sławę zawdzięczają między innymi temu release'owi. Do tej pory Microsoft nie wyjaśnił sprawy. Jeśli chcecie przekonać się o tym na własne oczy, udajcie się do Windows\Help\Tours\WindowsMediaPlayer\Audio\Wav i otwórzcie dowolny plik notatnikiem. Po przewinięciu na sam dół, zobaczycie wersję programu, którym zostały zapisane.

 

 

Co sądzicie o tej nowince? Ja sprawdziłem pliczki i faktycznie to prawda. Według mnie Microsoft jest firmą, która powinna świecić przykładem jeżeli chodzi o legalne oprogramowanie. Absurdem jest to, że ich pracownicy ściągają cracki. Chyba, że ten co robił te waw'y, jest z tej grupy, co myślę, byłoby jeszcze ciekawszym odkryciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podmieniliby plików we wszystkich kopiach windowsa

Lol, no to żeś błysnął :lol2: Logiczne, że nie podmieniali kazdej płytki :lol: Wystarczyło podmienić w fazie produkcji, tak że były też w płytce-matce, z której tłoczyli. Ale i tak sadzę, że nikt tego specjalnie nie podmieniał, tylko po prostu wyszła na jaw wpadka Microsoftu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, no to żeś błysnął :lol2: Logiczne, że nie podmieniali kazdej płytki :lol: Wystarczyło podmienić w fazie produkcji, tak że były też w płytce-matce, z której tłoczyli. Ale i tak sadzę, że nikt tego specjalnie nie podmieniał, tylko po prostu wyszła na jaw wpadka Microsoftu :)

tylko tak czy owak, i tak musialby to zrobic ktos z microsoftu, bo watpie, zeby firma wypalajaca odwazyla sie na cos takiego (a moze microsoft sam wypala? nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to są hakerzy.. żeby sie włamywać tu i ówdzie :] i być może włamali się tam w jakiś sposób i podmienili i teraz mają frajdę :)

 

a my razem znimi ;)

 

no, ale w koncu ms jest specem od spraw bezpieczeństwa i taka wpadka nie powinna im się wydarzyć :P nie na darmo w końcu rodzą tyle patentów rocznie

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one sa chyba w jakims przewodniku po windows puszczane ;) a chyba nikt tu z takowego nie korzystal :]

 

@thunder_pl

dlatego napisalem ze chyba nikt z takowego nie korzystal :P

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...