Skocz do zawartości
Grzechu

Grzechu Znów Szaleje Czyli Obudowa Z Plexy

Rekomendowane odpowiedzi

NIC nie powiem :P HA dodam, że całą obudowę (złożoną) zamierzam Wam pokazać na końcu :P Co to za niespodzianka by była gdybym wszystko odrazu pokazywał :]

Jutro obiecuje UPDATE

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, a nie mozesz pokazac projektu danej czesci, ktora bedziesz robil i pozniej zdjecia jak zostala wykonana? Wiedzielibysmy nad czym skupiasz obecnie uwage i mozna by bylo porownac projekt z wykonana juz czescia (czy wszystko jest tak ja na 'planie' itp.). ;) Czekanie kilka dni na niewiadomo co jest troche nuzace nie uwazasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC nie powiem icon_razz.gif HA dodam, że całą obudowę (złożoną) zamierzam Wam pokazać na końcu icon_razz.gif Co to za niespodzianka by była gdybym wszystko odrazu pokazywał :]

Jutro obiecuje UPDATE

Pozdrawiam

W takim raziemam prosbe do wspolforumowiczow. Dajcie znac na PW jak juz Grzechu skonczy modowac i pokaze puszke, nudzi mnie paplanie, a tajemniczosc na sile mnie bardzoej denerwuje niz nakreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paplaniny nie musisz czytać - obrazki są i będą dobrze widoczne.

Tajemniczości na siłe też nie ma - nie mam tyle czasu żeby jeszcze projekty na kompa przerzucać.

Jedyne czego nie chce to fakt żeby wszyscy wiedzieli jak to będzie wyglądać na końcu - bo po co? Powiedz mi po co?

Jak widzisz inne mody to też chcesz wszystko odrazu wiedziec? Nudne to troche nie uważasz?

Pozdrawiam

 

UPDATE:

Zapomniałem napisać co teraz robie - tył obudowy czyli miejsce na zasilacz, wyjścia kart, portów i miejsce na went. 120mm. W między czasie wycinam mocowania do całego szkieletu.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK i Carlos, obydwoje macie racje, ale to nie jego wina, że wpadają tu ludzie i trzepią bezsensowne posty.

 

Powinna być opcja zamykania topicu dla nieproszonych z możliwością wstępu tylko dla autora, wtedy by powstawały ładne worklogi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę i podziwiam od początku, mam dwa pytania z czego jedno się zdezaktualizowało bo dotyczyło gięcia :)

Chodzi mi o tę farbę UV, którą malowałeś chłodnicę. Jaką ma konsystencję, czy dobrze kryje, czy wymaga podkładu i jak wygląda NIE pod UV? Tak jak na tej chłodnicy, taka pomarańczowa? Jeżeli można prosić o jakiegoś linka co to za farba, producent itp.

Z góry dziękuję i sukcesów w dalszym modowaniu życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Są to kątowniki, które będą trzymać szkielet i do których będzie przymocowana boczna ścianka.

Padł mi dremel dlatego prace nad tyłem obudowy stoją w miejscu - we wtorek odbieram go z naprawy

Póki co moge zajmować się tylko drobiazgami bo bez tylnej części obudowy nie dam rady wymierzyć i zrobic reszty.

Jesli chodzi o farbe pomarańczową to później znajde puszkę i powiem co to za farba.

Dam też fotki w UV :]

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wiedzieć czy tam jest tylko ta farba UV? Może najpierw malował pomarańczową, a potem UV (może jest transparentna)? Nie wiem jak taka farba wygląda to się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie - 4 rodzaje papieru ściernego, polerka mechaniczna, a później ręczna :wink:

Pozdrawiam

PS farba pomarańczowa jest odrazu UV, nie używałem podkładu

 

UPDATE

 

Obiecana fotka w UV

Dołączona grafika

w rzeczywistości wygląda to troche lepiej :wink:

kątowniki zresztą też - bling bling :)

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod rząd :?

 

Kolejny update

Szlifowanie polerka:

Dołączona grafika

Po wyginaniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Koniec z tajemnicami - nie ma na to czasu :wink:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz już wiecie jak będzie wyglądać (mniej więcej B-) ) obudowa

Brakuje jeszcze tyłu, boków, wklejonych kątowników i kilku innych elementów.

Jest szansa, że zdąże z samą obudową na zjazd B-)

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do polerowania krawedzi pleksy, ja wole to robic papierem przymocowanym na czyms plaskim (jakas listewka np) i dopiero wtedy szlifowac/polerowac. krawedzie sa wtedy idealnie plaskie, Tobie widze ze troche sie zaokraglily od trzymania papieru w dloni ;) ale i tak jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nu nu nu :] łądnie się zapowiada

 

a tak z ciekawości zapytam :] jeśli chodzi o plexi o grubości 5mm łatwa jest w obróbce czy raczej jest ciężej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do polerowania krawedzi pleksy, ja wole to robic papierem przymocowanym na czyms plaskim (jakas listewka np) i dopiero wtedy szlifowac/polerowac. krawedzie sa wtedy idealnie plaskie, Tobie widze ze troche sie zaokraglily od trzymania papieru w dloni ;) ale i tak jest ok

Zaokrągliła się, bo miała się zaokrąglić i zaokrągli sie jeszcze bardziej tylko tyle, że na jednej zewnętrznej krawędzi.

Jeśli chodzi o obróbke 5mm plexy to jest ciężko jeśli robisz wszystko ręcznie, urządzeniami idzie jak powinno :wink:

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i czekam na komentarze

Po co to napisałeś?

Przecież wszyscy wiemy, że jest ładne i będzie piękne na końcu, Grzechu fuszery nigdy nie odwali. Więc może darujcie sobie nic nie wnszące do tematu posty. Bo później jak ktoś nowy wejdzie to nie będzie musiał oglądać jednego projektu na 20 stronach. Więc wszystkie pytania, może zachowajcie na finish!

 

 

Znając życie nic to nie da. Grzechu może więcej szczegółowych zdjęć, takich z postępów prac.

Powodzenia.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to napisałeś?

Czytałeś chyba poprzednie posty?

Komentarze są różne a ja chce jest usłyszeć (przeczytać).

 

Co do fotek z prac - czasami mam jak robić samemu, ale np podczas wyginania, klejenia itp nie ma mi kto robic ale postaram sie robic jak najwiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o config to to co mam w sygnaturce

Natomiast chłodzenie to te 2 chłodnice wyżej :] czyli BIP i BIP II, 5 bloków :wink: , laing DDC-1 T + mój top , jakiś rezik i kilka pierdół.

 

Farba którą malowałem chłodnice to Motip - fluorescencyjna. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie wstrzymac z komentarzami az skonczysz, ale...

Jak narazie wyglada to obiecujaco, mam nadzieje ze uda Ci sie zrealizowac projekt w 100% (mimo tego ze nie masz projektu na kartce ;] )

A z update'ami nie masz sie co spieszyc, poprostu rob foty kiedy bedziesz mogl a wrzucisz je przy okazji.

 

Keep on moddin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie wygląda, jakby buda miała służyc jako stolik do kawy :P

Uwielbiam takie komentarze :blink: :P

 

Torwald - projekt na kartce jest :wink: tylko wiadomo jak to sie odbywa - wszystko wychodzi w praniu.

Jutro odbieram mojego dremelka i skoncze tył obudowy - reszta z górki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tem gdzie są dziurki, to jest tył czy przód? Moje pytanie to gdzie tu będą napędy? I czy wnętrze bedzie wyjezdźac na szynach jakoś ?

 

PS: buda narazie super sie zapowiada, fan projektu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...