Skocz do zawartości
forest kila zbila

Temat Jojo ;-) Spirytuss

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Stoi niedaleko mnie 5L wybornego lubelskiego spirytusu :-) (zaczyna się ciekawie),

Głupio żeby tak stał.. Potrzebne są sprawdzone przepisy

 

Plan - preferuję z cytrynką - witaminka C - kacyka nie ma

Kawówka - ma stawiać na nogi :]

Coś jeszcze, 25 o,5l więc można kombinować.. może troche pro-czystej

 

Szukam dobrych sprawdzonych przepisów, tipsów & tricksów. Spieszyć się nie musze mam na zabawe z baniakiem kilka dni.

 

Wymagtania: cytrynówka- delikatna nie żaden likier tylko wódeczka ze smakiem cytrynki, kawówka - akceptowalna w smaku również dla pań i o umiarkowanej sile oddziaływania. Coś jeszcze - rozsądnie tanie i proste do zrobienia, smaczne i pocieszne ;)

voltaż docelowy - optymalne ~40%, porterówki i inne kacojeby odpadają, jak piję to raczej w sporych ilościach a kolejnego dnia w plecy nieznosze ;)

 

słyszałem coś o dosładzaniu wódki żeby uniknąć spirytusowego posmaku ;) jak się to robi ? chciał bym aby efekty był lepszy niż flaszki sklepowe (no wyborowej nie dogonie..), mus być smaczne :]

 

 

 

Edit:

 

wersja beta właśnie powstaje,,

 

~2,5 cytryny - wyciśnięty soczek, sporo

+2 łyżeczki cukru, rozpuszczony w wodzie

+~300ml spirytusu

+reszta - przegotowana ostudzona woda

 

= 0,7 @ ~ +40v cytynowki

 

może już jutro pierwsze betatesty

 

cały czas czekam na wasze pomysły/doświadzenia ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lublin może być

a tu kawowa ala dla pań:

-100ml spirytu

-zaparzyć 0,5 kubka z 3-4 łyżek i ostudzić (nescafe rozpuszczalnik itp.)

-puszka mleka skondensowanego(słodkie)

-wybełtać wszystko

-podawać z wrzuconą kostką lodu

oczywiście wer. 01 dla pań

moja wer. to rozprowadzic z (przefiltrowaną H2O) i testować najlepiej w miłym gronie (przechył wskazany to od 40 do 50 %)

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj doszło 1L kawówki, przepis gdzieś z neta.. docelowo @ 40vol

 

400ml wiadomo czego ;)

25dkg kawy rozpuszczalnej (neska) (rozpuszczona @ 200ml wody)

1/5kg cukru (rozpuszczony @ 200ml wody + część do kawy bo by mi się pewnie roztwór nasycił.. ;))

125ml rumu

+ jutro doleci kawałek wanilii

 

 

poza tym co się dowiedziałem:

- cytynówki długo się przegryzają

- pierwsze 2 dni flaszki powinny stać w chłodzie i lekko niedokręcone

 

dysponuję butelkami na jakieś 1,5l.. moze jutro znowu znajde chwilkę żeby coś namieszać ;) pojutrze dojedzie full butelek, trzeba będzie zakasać rekawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon - proporcje i robimy :), słyszałem że gotowany sok z cytryny gryzie się 10x łatwiej

 

szukam jeszcze jednej informacji - jak dokładnie gryzie się na szybko wode ze spirytusem ?, przypalanie butelki etc.. szukam konkretnego how-to,, ponoc bajecznie upraszcza sprawe :)

 

wczoraj wstępne testy kawówki (przepis post #5) :) wyszła niemalże zaje. minimlanie za słodka. ~45%, juz przecięta i jest smacznie i na temat

 

[ot]qbass - El3 C †ŘoniC, literka się zjadła/[ot]

 

edit: kolejne tety kawówki, po kilku h w zamrażarce idzie jak woda i cieszy pięknie.. :D

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon: kolejny ktory lubi sie pultac :P Masz wyzej inf iz ten produkt nie dosc ze sprawdzony to prawie ze dla koneserów/degustatorow ;)

 

forest kila zbila: moze głupie ale troche Tobie zazdroszcze. PRzydało by mi sie przynajmniej 2 litry takiego spirytusu co by mozna go było przemeicic w rozne cuda na rozne okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój sprawdzony na kilku imprezkach sposób to tzw. "Miodula"

 

Składniki :

 

-Spirycik

-Miodek ( najlepiej gryczany ) , wedle uznania

-przegotowana woda

 

Przygotowanie :

 

Przegotowaną wodę lejesz do dzbanka ( najlepiej ciepłą to miodek się lepiej rozpuści ) > Jak wystygnie dolewasz spirycik > mieszasz > wlewasz do butli i czekasz minimum dwa dni > po dwóch dniach jest gotowy do konsumpcji ;)

 

 

Drugi przepis który również cieszył się dużym uznaniem to tzw. "Orzechówka"

 

Składniki :

 

-Spirycik

-Miodek ( równiez najlepiej gryczany ;) )

-orzechy włoskie ( oczywiście bez skorupek ;) )

-przegotowana woda

 

Przygotowanie :

 

W jakimś naczyniu gotujesz pod przykryciem wodę z orzechami włoskimi oraz miodem ( najlepiej ok 200g orzechów na 0,5l gotowego wyrobu ;) ) > po mocnym wygotowaniu orzechów ( minimum dwie godziny ) , odcedzasz orzechy > jak przestygnie dodajesz spirycik > mieszasz > rozlewasz do butelki/ek > czekasz minimum dwa dni .

 

 

Ja zazwyczaj stosuję proporcje max 2/5 ( spiryt/domieszka) lub na domowe rodzinne imprezki 1/3 , coby grono seniorów za szybk nie odpadło ;)

 

Życzę , smacznej i rozsądnej konsumpcji .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah wierzcie lub nie dzisiaj z majn friend (tsoushi na forum) zrobilismy 0.008 hektolitra na dwa przepisu kawowego jw :-) mam sie dobrze i jeszcze zdążyłem być na godzinnym spacerze z moją panią ;) temat z orzechami przemyślę;) a jutro chyba i kupie kapkę miodu.. jak to działa ??

kawa z cukrem to kilah na głowę ;) wcześniej 1l na 4 (w tym dwie panie więc liczmy 1l na 3) i sie rozweseliłem ze bym się nie spodziewał ;-) cukier w takich ilościach robi swoje...

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miodkiem wchodzi idealnie ;)

 

Nie należy oczywiście przesadzać i zrobić zbyt słodkiego , bo efekt może nie być zbyt ciekawy .

 

Orzechówkę jak zrobisz raz to się w niej zakochasz , a szczególnie wszelakie "jadwinie" będą zachwycone że można coś takiego samemu zrobić .

 

Cytrynówkę juz znasz . Ja zazwyczaj cytrynówkę robie do metalowego termosu na jakąś wycieczkę ( miodek , cytrynka , wódeczka , woda , lód ) i wtedy mam , przez cały czas kiedy trunek przebywa w termosie , zimnego drineczka .

 

 

Jak będziesz miał więcej kasy i robił na jakiejś imprezce drinki dla kobiet i nie tylko to proponuję mieszankę :

 

> gin > tonic > sok ananasowy > sok cytrynowo-limonkowy > lód .

 

Hit na każdej rodzinnej imprezie . Wszystkie kobiety się tym zachwycają i często również kilku facetów też się skusi > jak spróbuje co ma np. żona w szklance ;) . Często muszę biegać pomiędzy kuchnią , a familią i dorabiać co chwilę następne . Na ostatniej "familiadzie" poszły dwie flaszki Ginu ;)

 

Sekretnym składnikiem jest oczywiście sok Ananasowy i to on tworzy niepowtażalny klimat tego drinka ;)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tukamon >

 

Jaki jest pod ręką ;) > najczęściej "Lubuski" , "Gordons" lub "Beefeater"

 

 

@Sid >

 

Ananasówkę ?? Nie dziwie się że po tym ktoś miał jakieś rewelacje żołądkowe :blink:

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciekawych drinkow, to niezlym wynalazkiem jest caipirinha lub caipirosa.

 

A robi sie to tak:

 

Limonki pociete na kawalki (na 8 czesci wystarczy) ubija sie z kruszonym lodem i cukrem potem zalewa sie to wodka* dosc hojnie, do shakera i do szklanek. Pic przez slomke.

 

Zamiast cukru mozna zastosowac mleko skondensowane, wtedy calosc bedzie troszke gestsza i, jakby to nazwac, gladsza.

 

* od zastosowanej wodki zalezy, czy bedzie to caipirinha czy caipirosa. Do caipirinhi konieczna jest cachasa, brazyliska wodka z trzciny cukrowej, do caipirosy leje sie zwykla wodke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Jak spiryt , to gorzołke , trza zrobić ... Mam taki aparat/pływak , co pakzuje % więc nie ma problemu ( w nomi kupiłem ) . Ale pamiętaj , cokolwiek robisz , to rozrabiaj z primawerą , z innymi , to mętnieje strasznie ... Za ile dostałeś ten spiryt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon - proporcje i robimy :), słyszałem że gotowany sok z cytryny gryzie się 10x łatwiej

Na 0.5l Spirytu czyli 2 gotowe flaszki 0.5l proporcje wygladaja mniej wiecej:

-sok z 2 cytryn

-miodu na oko (chodzi o uzyskanie smaku słodko kwaśnego, ma wykrecac ryja ale byc slodkie)

-1 lyzeczka cynamonu

po przegotowaniu calosci dodajemy do smaku co nam brakuje. ;] mieszamy ze spirytem, wlewamy do butelek, uzupelniamy przegotowana wodą, wstrząsamy i do zamrazary na 2 dni. Zaprawieni w boju lykaja bez popity :D

Zdrowko! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o swietnie że temat wraca bo w planie jest kolejne 5l ;-) muszę tylko ukończyć misję wrzesień i biore się do roboty :D

 

co do bez popity - coś jak wyzej wspominana kawka ;-) co ciekawe kawka nim mniej zimna tym lepiej wchodzi (a może po pierwszym litrze człowiek obojętnieje? ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

U nas w akademiku robia tzw "kokosowke". Mieszaja spirol aby bylo 40 kuca, wala kokosu i czekaja. Przesaczaja i smakuje (jak mowia) Bounty xD Wczoraj ja pilem i jak najbardziej polecam pomyslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...