Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Deluxe to inna plyta. Kazda ma swoje wersje biosu.

Istenieje bios 802 dla M2N-E, sam z niego korzystam.

Rozumiem, ale w opisie do biosu jest napisane:

M2N-E Deluxe BIOS version 0802 (Please do read the description before updating BIOS)

(Do not use EZ-Flash to flash BIOS if your BIOS version is prior to 0203.)

 

Zatem jest to bios do wersji deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale w opisie do biosu jest napisane:

M2N-E Deluxe BIOS version 0802 (Please do read the description before updating BIOS)

(Do not use EZ-Flash to flash BIOS if your BIOS version is prior to 0203.)

 

Zatem jest to bios do wersji deluxe.

Takiz wlasnie bios mam zflashowany. B-)

 

BTW niedlugo pozegnam sie z wami i tym watkiem. Coz nie wytrzymalem roku, przesiadam sie na C2D i plyte MSI. NO MORE ASUS!

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU8Z3R0 --> mysle ze moze przez sentyment jeszcze tu czasem zajrzysz:P

Co Cie sklonilo do takie drastycznej zmainy? Nie narzekales na stabilnosc... czyzby za niskie oc czy tez za slaba wydajnosc?? A moze to kwestia mody ?:P

I tak z ciekawosci ile Cie kosztowala ta przesiadka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialem zaczynam zamawiac MSI:D

Co mnie skusilo? Coz, to ze niektorzy na moich pamieciach maja do 1GHz, a ja tylko 800MHz. No i problem z BlueScreenem. Niewielu go ma. Zwiazany ze zla konstrukcja chipsetu 570. Nvidia zbudowala i olala. Musze brac cos z 6xx..

BTW pamieci tez wymieniam. Zamierzam osiagnac 1100MHz:D

Moze dopiero wtedy moja grafika pokaze pazurki:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem czy w dobrym temacie pisze ...

otoz posiadam plyte asus m2n4-sli , maksymalne napiecie vcore jakie moge ustawic to 1.25v, czy to jest wina lipnej plyty czy moze jakis nowszy bios zalatwi sprawe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witojcie :]

 

chlopy jak wyglada sprawa zintegrowanego dzwieku na m2n-e ? ...da sie tego sluchac, czy jest straszna kupa i nie przezyje przejscia z audigy na to cudo :D

 

jutro wyjedzie do mnie taka plytka wraz z x2 3800+, ale najwczesniej bedzie mi dane to odpalic za minimum dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwiekowki na plycie to porazka w grach np w bf2 mi zwalniala kompa o okolo 30%-40%

BO zakupie A2 wszystko cacy :)

CO do jakosci dzwieku jak dla mnie jest zauwazalna roznica pomiedzy integra a a2 ( zalezy jeszcze jakie masz glosniki :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze sie ustawi glosniki to slychac szum przy przesuwaniu okienek.

Czytaj > to bardzo kiepska dzwiekowka.

 

bez przesady. Nie jest to zaden szczyt techniki, ale gra lepiej niz SB128 ktory mialem wczesniej :P

z tym ze na pewno ktos kto dzialal na audigy, roznice zauwazy. Jesli jednak pytajacy chce tylko 2 tygodnie tego uzywac w zastepstwie, to wytrzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z komputerkiem opartym o asussa m2n e sli

Mianowicie zlozylem nowey komputer zainstalowalem windowsa chce zainstalowac sterowniki od plyty , grafiki itp a ty zonk - reset... jeden drugi piaty dziesiaty pomyslalem ze zasilacz nie wyrabia odpiolem stacje dyskietek, jeden kabelek od karty graficznej i doopa. Reset nastepuje w momencie gdy dvd zalapie plyte i zaczyna sie rozkrecac krociutka zwiecha i reset pod odpieciu dvd komputer dziala normalnie kopiowanie ok 10 gb miedzy partycjami przebiega normalnie i nie wiem co zrobic bo nie mialem drugiego dvd pod reka...

nie wiem co moze byc z nim.. myslalem jeszcze ze pasywne chlodzenie mostka moze byc przyczyna ktory osiaga gigantyczna tepmerature jak dotyka sie palcem a w biosie 32* :|

 

bardzo prosze o jakas sugestie.. gdzies znalazlem w necie taki problem na tej plycie ale bez rozwiazania moze tow wina dvd i dysku jna jednej tasmie :blink: ??

 

konfig

m2n -e sli

athlon x2 3800+

1gb kingstona 667 w jednej kosci

geforce 7900gs od galaxego

stary dysk 40 seagate'a || tymczasowo potem jakas 250 na sata

stary dvd lg bodajze

zasiłka pentagram psf 370 (powiedziano ze starczy do tego zestawu)

 

odraz dodatkowe pytanie do galaxego dostalem oczywiscie przejsciowke do zasialnia karty i teraz ta przejsciowka ma 2 gniazda molexowe w oba ma byc wpiety molex z zasilacza? czy nei w oba pierwszy raz musialem montowac kompa z karta nowsza i nie rozeznaje sie jak to powinno byc zrobione a w instrukcji nie ma wzmianki o tym...

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery instalujesz takie, prawda? http://www.nvidia.com/object/nforce_nf5_win2k_9.16.html

 

Kabelek 2 do karty musi być podpięty jeśli chcesz żeby osiągała maksymalną wydajność. Jeśli go nie podepniesz w grach będziesz miał kilka klatek, po prostu karta działa tak, żeby wyświetlić ci pulpit.

Jak nie masz 2 DVD to odłącz to i zainstaluj stery które ci podałem.

Potem podłącz i zobacz jak będzie.

Stery do dwujajowca też byłyby mile widziane. http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...amdcpusetup.exe

Rozumiem, że masz XP. Jeśli nie to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ADII16

Mój sprzent to i mam takie pytanie czy jak dokupie Wentylator ASUS P5N32-SLI , P5B to wejdzie do tej płyty nie wiem czym się rózni M2N-SLI Deluxe od ASUS M2N-E.

nie mam pojecia co jest grane jeszcze nie aktualizowałem biosa bo nie umnie a boje się ze cos schrzanie :( nie wiem czy czasem nie mam przekłamnie na czujnikach

 

Płyta Głowna to M2N-SLI Deluxe

Procesor AMD 64 Athlon X2 Dual-Core 3800+

Karta Graficzna GIGABYTE GeForce7300GT 256MB DDR2

Ramy Kingston 1 G w 2 kościach po 512 -533 MHz

Dysk Twardy WD 160G

Zasilacz chieftec model:gps-400aa-101a

Obudowa Tałera zwykła ATX oto prametry jakie mam

 

Temperatury

Płyta główna 67 °C (153 °F)

Procesor 57 °C (135 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 42 °C (108 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 49 °C (120 °F)

Procesor graficzny 41 °C (106 °F)

WDC WD1600JB-22FUA0 28 °C (82 °F)

pomiar z Everestu oto 2 pomiar z SpeedFan

http://img392.imageshack.us/my.php?image=aaaaaaaadq1.jpg

 

Wentylator ASUS P5N32-SLI , P5B to będzie pasi do tego bo ukłat chołodzenia jest taki sam jak w ASUS M2N-E. Mozecie mi cos poradzić mam 3 wiatraki wyciągajace ciepłe powietrze z obudowy oraz 3 wtłaczajace zimne powietrze itd oraz jeden jeden wetylatrto na grafice i na dysku .. co mam zrobić ze mam taka teprature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na plycie glownej mam 39°C , procek 35°C w idlu. Jak masz Asus update to nie masz sie co martwic flashowaniem biosa , dajesz load i flash. Restart i gra :) A jesli tempo sie nie zmienia to otworz oboudowe i sprawdz wtedy temp bo wg mnie sa za wysokie. Pozdro

Edytowane przez Kornetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś jak działa na tej płycie osadzenie wszystkich slotów na ram kośćmi 512mb? Czyli 4x512mb. Teraz mam 2x512 i chce dokupic jeszcze jeden zestawik 2x512. Jak myślicie będzie to razem dobrze działać?

EDIT:Oczywiście RAM'y takie same będę kupował.

Edytowane przez adamski8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiz wlasnie bios mam zflashowany. B-)

 

BTW niedlugo pozegnam sie z wami i tym watkiem. Coz nie wytrzymalem roku, przesiadam sie na C2D i plyte MSI. NO MORE ASUS!

No to lipa!

Właśnie flashowałem ten bios 802 i podczas tej operacji komp zawisł.

czekałem dluższą chwilę i nic.

Nie po raz pierwszy flasciach!ę bios plyty gł. także innych urządzeń.

Niestety płyta już nie wstała, reset biosu jamperem oraz wyjęciem baterii nie pomaga.

do bani z tymi asusami.

Teraz już chyba tylko wizyta w serwisie.

uwzględnią to na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale jest to możliwe chyba tylko wtedy gdy po resecie i płycie wstawionej do cd lub dvd otrzymasz komunikat na monitorze. A u mnie nic, czarno i nawet nie ma charakterystycznego dźwięku bip.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale jest to możliwe chyba tylko wtedy gdy po resecie i płycie wstawionej do cd lub dvd otrzymasz komunikat na monitorze.

komunikatu nie musi byc. Wazne zeby cd probowal wystartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś, czy GoodRAM 1GB 800MHz to pójdzie na tej mobo? Bo mam teraz 2x512MB 533MHz GeILa, ale chciałbym się przesiąść na pamięci 800MHz i nie wiem czy GoodRAM będzie działał, bo ta płyta jest dość wybredna w kwestii pamięci. A tak w ogóle, to jest jakaś duża różnica między 533MHz a 800MHz? Bo nie wiem, czy jest sens wymieniać. Nie mam zamiaru nic podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i musze w tym miejscu troche pomarudzic na m2n-e :)

 

plyta juz drugi raz pojechala na gwarke. Powodem jest usterka kontrolera USB (nie dziala jedna para portow, a pozostale pracuja w trybie 1.0). Po pierwszej wizycie na serwisie ponoc naprawili i faktycznie bylo OK...... przez pierwsze 2godzinki :-P

 

teraz najprawdopodobnie bedzie wymiana na cos innego.Tylko troszku sie waham czy dolozyc troche grosza i wesac m2n32-sli deluxe wifi czy jednak m2n-sli deluxe :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no plyta byla fajna...pomijajac problemy z USB :D

 

chyba sie tym razem szarpne na m2n32-sli ...jakl szalec to szalec :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

mam tylko cicha nadzieje ze wejdzie mi freezer 64pro obrocony o 90' (tak zeby tylni wentyl wyciagal, a nie zasilka)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...