Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu padła mi płyta Dfi, wczoraj zawiozłem do serwisu. W związku z tym zamierzam pilnie kupić M2N-SLI Deluxe.

Poradźcie czy opłaca się używaną, czy lepiej nówkę? W eMarkecie jest taka za 320zł z kosztami wysyłki a w ulubiony.pl jest za 214zł - dziwne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu padła mi płyta Dfi, wczoraj zawiozłem do serwisu. W związku z tym zamierzam pilnie kupić M2N-SLI Deluxe.

Poradźcie czy opłaca się używaną, czy lepiej nówkę? W eMarkecie jest taka za 320zł z kosztami wysyłki a w ulubiony.pl jest za 214zł - dziwne!

Moim zdaniem lepiej nówkę - 3 lata gwarancji i spokoju. Z używką nigdy nie będziesz miał pewności co z nią było robione.

Ja uporałem się już z wysoką temperatura płyty na wskaźnikach, co z lekka mnie wpieniało - okazało się, że monter w serwisie odwrotnie wsadził taśmę do FDD i płyta wariowała. Moim skromnym zdaniem pod XP nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. No i ta pamięć do 2,5v :-)

 

PS. Te 214 zł to na pewno nie za M2N-SLI Deluxe na chpsecie 570 SLI, tylko M2N-SLI na chipsecie 560 - łatwo dać się nabrać.

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odebrałem z serwisu nową płytę DFI Infinity NF SLI-M2/G i teraz mam dylemat: czy ją sprzedać i kupić Asusa M2N-SLI Deluxe (w sirius.pl jest po 296 zł), czy zostawić?

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odebrałem z serwisu nową płytę DFI Infinity NF SLI-M2/G i teraz mam dylemat: czy ją sprzedać i kupić Asusa M2N-SLI Deluxe (w sirius.pl jest po 296 zł), czy zostawić?

Co radzicie?

W kwestii niezawodności Asus czy DFI to odpowiedź już znasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii niezawodności Asus czy DFI to odpowiedź już znasz :wink:

To wszystko przez to, że ta płyta prowokuje do mocnego podkręcania i widocznie nie jest tak solidnie jak Asus zmontowana.

A co do overclokingu to porównałem te dwie moje płyty (M2N-E i DFI SLI-M2/G) w ten sposób, że ustawiłem ich parametry dokładnie tak samo i na tych samych podzespołach, dosyć mocno podkręciłem i porównałem w testach Sandry i Everesta. Wyszło na to, że Asus ma sporo większą wydajność! Nie wiem czy to jest tylko sprawa chipsetu (nForce570 i nForce4)?

Mówi się, że Asus M2N-E ma słabe zasilanie ale dlaczego w takim razie na tej płycie udało mi się więcej wycisnąć z mojego Athlona X2 5000+ ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że Asus M2N-E ma słabe zasilanie ale dlaczego w takim razie na tej płycie udało mi się więcej wycisnąć z mojego Athlona X2 5000+ ?????

Dlatego, że masz Brisbane G2, który jest w technologii 65 nm, płytę główną rev. 1.02G (w sumie to niewiadomo, co zostało poprawione) i w miarę dopracowany bios. Zauważ, że słaba sekcja zasilania była dużym problemem w O/C dla x2 w tech. 90 nm, płyta jedną z pierwszych z chipsetem NV 570 Ultra i mocno szwankowały początkowe biosy. I dlatego większość albo zmieniła platformę na Intela lub zakupiła motherboard innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i źle zrobili, bo M2N-E/M2N-SLI Deluxe to naprawdę dobre płyty dla przeciętnego użytkownika, który wymaga stabilności i ciszy. O o/c się nie wypowiadam, bo sam nie kręcę. W tej cenie ciężko jest znaleźć coś równie udanego pod AM2. Dodatkowo Asus udostępnił szybko biosy umożlwiające włożenie Phenoma, dzięki czemu płyta ma jeszcze przed sobą przyszłość. W ostatnim biosie do M2N-SLI Deluxe jest nawet możliwość ustawienia pamięci tak, by chodziły na 1066 MHz - czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena M2N-E na początku była za wysoka, co do jej możliwości. Sam się nabrałem na bardzo dobrą (na papierze) specyfikację tej płyty, ale zgodzę się z tym, że do "normalnego" użytkowanie jest OK. Tak szczerze, to przy następnej modernizacji PC, postawię na innego producenta, bo z Asus'a zrobił się straszny moloch, za dużo mają produktów aby skupić się konkretnie na dopracowywaniu, czy to konstrukcji sprzętu, czy softu do niego, a skutki widać tego np. na różnych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i źle zrobili, bo M2N-E/M2N-SLI Deluxe to naprawdę dobre płyty dla przeciętnego użytkownika, który wymaga stabilności i ciszy. O o/c się nie wypowiadam, bo sam nie kręcę. W tej cenie ciężko jest znaleźć coś równie udanego pod AM2.

Bez przesady... są równie stabilne płyty i do tego tańsze. Np: taki Biostar TF570 SLI A2+ - oferuje praktycznie to samo, co M2N SLI Deluxe, a jest tańszy. A za ~200zł kupisz Gigabyte GA-M56S-S3, który pod wieloma względami przewyższa M2N-E (zwłaszcza, jeśli chodzi o oc)... A Asus robi sporo płyt, które w swojej cenie są po prostu nijakie (np: cała seria na NF500), więc wychwalanie tej firmy w niebiosa jest po prostu bez sensu. A za ~300zł kupisz już parę ciekawych płyt. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu nie wychwala Asusa pod niebiosa, w ofercie mają kilka tak beznadziejnych płyt, że aż człowiek się zastanawia kto to kupuje. Linia M2N-E/M2N-SLI to po prostu stabilne płyty dla przeciętnego Kowalskiego, jeżeli ktoś chce bawić się w ostre o/c to przecież ich nie kupi. Dla 80% nabywców są jednak OK. Nie wiem jak jest z Biostarem w kwestii odpowiedniego biosu do obsługi Phenoma, ale wiele firm ten temat sobie olało, chcąc zmusić ludzi do zakupu nowej płyty na AM2+ (można poczytać na zagranicznych i polskich stronach). Asus zaś wydał szybko odpowiedni bios i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar TF560 A2+ był pierwszą płytą z "gwarantowanym" wsparciem dla K10 i jako jeden z pierwszych miał support dla K10. TF570 SLI A2+ jest nowszą konstrukcją, wsparcie K10 miał już od listopada albo grudnia tamtego roku (dokładnie nie pamiętam), podobnie jak ten gigabyte, o którym pisałem wcześniej.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie w Twojej sygnaturze prawdziwe jest przysłowie, że każda sroka swój ogonek chwali :D

Prawda jest taka, że obie te konstrukcje są jednymi z lepszych w tym przedziale cenowym propozycji pod AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :), niezupełnie - miałem/mam jeszcze kilka innych płyt pod AM2 w domciu, w tym również przez dzień M2N-E i jakoś mnie ta płyta niezafascynowała... M2N-E SLI Deluxe niestety znam tylko z recenzji. Ok, koniec ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu jest małe zainteresowanie tymi płytami... Dla wielu >=300zł za płytę to za dużo, wolą coś pod yntela kupić. Poza tym nowego M3A można już dostać za ~220zł.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postanowiłem sprzedać swoją DFI i chcę coś kupić. No i zastanawiałem się nad M2N-SLI Deluxe, bo mam na drugim kompie M2N-E zmodowany Vdimm, który spisuje się świetnie.

Ale zaciekawiłeś mnie tym M3A, czy warto to kupić? Poza tym co zrobić z nieracjonalnym przywiązaniem do chipsetu nVidii? Jak wypada porównanie chipsetów nVidii contra AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wcześniej zastanawiałem się nad M3A (wtedy kosztował ~280zł). Z tego co udało mi się o nim znaleźć:

Po włożeniu K8:

+ można osiągnąć wysokie HTT (sporo powyżej 350MHz).

+ możemy dać maks. 1,55V na cpu.

- można regulować tylko 4 podstawowe timingi (chyba, że najnowszy BIOS coś zmienił).

- jeśli komp był kręcony, to po dłuższym wyłączeniu zdażały się coldboty.

Po włożeniu K10:

- praktycznie nie można podnosić napięcia na cpu (niektóre BIOSy udostępniały niby napięcia do 1,55V, ale to nie działało)

+ jest regulacja mnożnika NB

+ potrafi osiągnąć dość wysokie HTT (~270MHz)

+ można regulować większość timingów

Reszta wad/zalet:

+/- maks. 2,25V na RAM

- wlutowana kość BIOS

+ 4-fazowe zasilanie

- na razie używany jest mostek południowy SB600, który ma gorszą wydajność SATA i USB niż NForce.

+/- AMD770 podobno mniej się grzeje, ale radiatory są podobnej wielkości jak na NF520/560/570LTD :)

 

Generalnie dość mocno niedopracowana płyta... gdyby nie brak możliwości reg. napięcia na K10, to może bym się na nią skusił...

Moim zdaniem jeśli faktycznie za ~200zł możesz mieć M2N-E SLI Deluxe, to lepiej chyba ją wziąć.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym tylko coś mi tu śmierdzi...

Sirius oferuje M2N-SLI Deluxe za 193 zł a M2N-E za 224 zł

emarket też podobnie M2N-SLI Deluxe za 195 zł a M2N-E za 222 zł

 

Przecież to jest absurd!!!

 

Zadałem pytanie na GG handlowcom Siriusa i nie otrzymałem odpowiedzi a telefony ciągle zajęte.

Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym tylko coś mi tu śmierdzi...

Sirius oferuje M2N-SLI Deluxe za 193 zł a M2N-E za 224 zł

emarket też podobnie M2N-SLI Deluxe za 195 zł a M2N-E za 222 zł

 

Przecież to jest absurd!!!

 

Zadałem pytanie na GG handlowcom Siriusa i nie otrzymałem odpowiedzi a telefony ciągle zajęte.

Dziwna sprawa.

Miło by było gdyby tak obniżyli cenę Asus M2N32-SLI Deluxe WIFI-AP albo wersji pro.

Moim zdaniem nie ma w tym nic dziwnego bo płyta zrobiła się przestarzała.

Jest w wielu sklepach w obniżonej cenie tu jest jednoznaczny opis wykluczający pomyłkę:

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6550513

Może nie być w zestawie bajeranckiego mikrofonu przykładowo. (wtedy cena i tak by była wysoka)

Taka stara płyta jest niewygodna bo nie ruszy z wieloma nowymi CPU bez zmiany bios a z K10 też może mieć problemy po zmianie

bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w kropce... Wydawało mi się, że to jest świetna płyta a teraz okazuje się, że przestarzała.

Muszę coś kupić do 300 zł. Która płyta Asusa albo innej firmy jest najlepsza w tej cenie?

Pytam bo sam nie bardzo mogę znaleźć nic sensownego. Taki M2N32-SLI Deluxe WIFI-AP jest duuużo droższy a między nim i M2N-SLI Deluxe jest dziura. Pojawiły się jakieś płyty z chipsetem AMD770 ale nie wiem co to jest warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

770 daje tyle że to pełne AM2+ i ruszy bez wgrywania bios ( o ile RAM

nie sprawi problemu bo to zawsze jest jakieś ryzyko przy wymianie płyty)

M2N-SLI Deluxe za 195 zł tęż jest niezła ale to jednak różnica 2 lata w

technologii.

PCI-E 2.0 i więcej dostępnych w przyszłości nowych CPU do 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że M2N-E jest droższa od M2N-SLI to faktycznie wariactwo - przecież M2N-E to uboższa wersja M2N-SLI, pozbawiona SLI i z obniżonymi ustawieniami napięcia dla pamięci.

Natomiast czy jest przestarzała to kwestia gustu i czasu obecności na rynku- ale jeżeli umożliwia pracę z najnowszymi procesorami (Phenom), to ja bym jej tak nie nazwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuradin ten Twój procesor się nudzi. Ustaw chociaż mnożnik x15. :)

Namawiasz mnie do grzechu :)

A tak poważnie, to nigdy nie bawiłem się w żaden overclocking, więc zadam dziecinne pytanie - jak mam to zrobić (tylko bez śmiechu proszę)? Ustawić w biosie odpowiednią opcję x15 i to wszystko?

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namawiasz mnie do grzechu :)

A tak poważnie, to nigdy nie bawiłem się w żaden overclocking, więc zadam dziecinne pytanie - jak mam to zrobić (tylko bez śmiechu proszę)? Ustawić w biosie odpowiednią opcję x15 i to wszystko?

Jak nigdy nie bawiłeś się w O/C, to akurat na tym forum jest o czym czytać na ten temat. Zasilacz masz niestety słabej firmy, ale jak ciągnie Twój config, to niepowinno być problemu z lekkim przetaktowaniem procesora. Na próbę spróbuj zwiększyć mnożnik o jeden więcej z x13 na x14. Zobacz jak działa sprzęt i tak dalej. Akurat BE do O/C jest idealny bo ma odblokowany mnożnik w górę i się marnuje na stockowym taktowaniu.

 

Mały edit.

-----------

Wydawało mi się nuradin, że też masz procesor Black Edition, ale teraz nie jestem pewny. Jeśli to nie BE, to z podkręcaniem będzie więcej roboty.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...