Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

OK, szkoda ze nie sprzedaja DELLa. Bo chce wziac NECa i zobaczyc jak jest z ta szyba. Jak sie mi nie spodoba to chce Della zeby juz nie kombinowac. (...)

Może się mylę, ale zdaje się DELLa w Polsce nigdzie w sklepie nie dostaniesz.

 

(...) Ale tu ciekawostka. JEST taki model NEC 20GX2 nie wide ale nikt go nie sprzedaje, nawet na stronie NECa go nie ma. Szkoda. Co to juz tylko panoramy sie bedzie teraz robic ? W prezentacji multi na stronie NECa w jednej opcji bylo jak byk napisane 20GX2 2ms, 20WGX2 6ms :)

20GX2??? 90GX2 tak, jest coś takiego, ale 20... 2ms może i tak, bo to TN, a nie IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, zamowilem GX2 Pro w Siriusie, powinno byc we wtorek. Sie zobaczy, obluka szybe i przetestuje.

 

Napisalem im ze chce gwarancje na 30dni na pixele, ciekawe czy odpowiedza.

A zamówiłeś ją??? To jest normalny jakby "produkt" który kupujesz przy zamawianiu monitora. Ale może sami "dodadzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NECa

Od razu musze opierd.... The Dino, zabulilem za gwarancje na pixele 100zl i co ? Pisze ze na 7 dni a nie na 30dni. Kurna bez sensu.

 

Narazie wlaczylem go i testuje w TEXT. Szyba przeszkadza tylko na czarnym tle bo widze swoje odbicie wspaniale. No ale dzis nie ma slonca i ogolnie jest ponuro wiec nie wiem jak to bedzie w lecie. Chyba bedzie trzeba zainwestowac w żaluzje pionowe choc juz mam zaluzje poziome na kazdym oknie. Hmm, wlasnie widze za soba styropian z pudla, nie dobrze.

 

Drugi mankament, wszystko male. Czcionki dalem na najwieksze w IE a one wciaz sa male, wzrok stracic mozna od samego czytania tego forum. Da sie to jeszcze jakos zwiekszyc ?

 

Smuzenie widze jak przewijam text, litery sie lekko rozmazuja. Rozdzialke mam natywna.

 

Zaraz gre zapuszcze ale moze ktos mi podesle jakies ustawiania swoje kontractu, jasnosci i ustawienia kolorow ? Bo jakos mi to wciaz nie siedzi. Jest tam taka opcja DV Mode. Musialem ustawic na Movie, bo na standard i text wszystko jest bardzo blade, kolory mdle. Jasnosc mam na 20% a kontrast 10%

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NECa

Od razu musze opierd.... The Dino, zabulilem za gwarancje na pixele 100zl i co ? Pisze ze na 7 dni a nie na 30dni. Kurna bez sensu.

 

Narazie wlaczylem go i testuje w TEXT. Szyba przeszkadza tylko na czarnym tle bo widze swoje odbicie wspaniale. No ale dzis nie ma slonca i ogolnie jest ponuro wiec nie wiem jak to bedzie w lecie. Chyba bedzie trzeba zainwestowac w żaluzje pionowe choc juz mam zaluzje poziome na kazdym oknie. Hmm, wlasnie widze za soba styropian z pudla, nie dobrze.

 

Drugi mankament, wszystko male. Czcionki dalem na najwieksze w IE a one wciaz sa male, wzrok stracic mozna od samego czytania tego forum. Da sie to jeszcze jakos zwiekszyc ?

 

Smuzenie widze jak przewijam text, litery sie lekko rozmazuja. Rozdzialke mam natywna.

 

Zaraz gre zapuszcze ale moze ktos mi podesle jakies ustawiania swoje kontractu, jasnosci i ustawienia kolorow ? Bo jakos mi to wciaz nie siedzi. Jest tam taka opcja DV Mode. Musialem ustawic na Movie, bo na standard i text wszystko jest bardzo blade, kolory mdle. Jasnosc mam na 20% a kontrast 10%

Może będę mógł pomóc - też lubię duże literki i na tym NEC .... nie miałem problemu ;P tzn. trzeba trochę w to włożyć pracy. Jest wiele możliwości. Może zacznijmy od pulpitu. Co myślisz o takiej wielkości elementach i czcionce ? (kliknij na żółtym aby wyświetlił się w 1:1)

Dołączona grafika

 

- włącz cleartype ( ta czcionka ze screenu to jedyna która wygląda tak samo z i bez cleartype )

Jeśli ta czcionka Ci się nie podoba to radzę powiększyć standardową czcionkę ( standardowo np. dla ikon jest to tahoma 8 - ja powiększyłem z 8 na 10 ... na screenie jest czcionka "system" i oczywiście zwiększyłem każdy element z osobna wg. uznania ).

 

Co do stron www - zainstaluj sobie firefox albo operę ... jeśli chcesz dalej używać Ie to min wersję 7 - tam jest dodatkowy tryb powiększający działający jak trzeba - a w firefox też jest "powiększacz" który praktycznie zawsze działa jednak jego zaletą i wadą zarazem jest nie powiększanie niczego poza czcionkami

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te małe czcionki to tylko przypadłość monitorów 20 calowych, ze wzgledu na małą plamkę?

W 19 i 22 calowych tez text jest mały?

Dla wielu ludzi standardowa czcionka jest też mała na monitorach 19" 5:4 1280x1024 czyli z pikselem 0,294 - a ja dodatkowo na większym pikselu i bez cleartype widzę subpiksele XD (czerwona "obwódka" na literach )

 

Duży piksel to nie jest dobre rozwiązanie na dłuższą metę.

 

ps. PolandMET - co do ustawień barw i kontrastu to już podawałem ale koledzy narzekają że "było za zimno" ... a ja ustawiałem kolory tak aby biały był niepodbarwiony podobnie jak szary ... i wyszło R 70 , G 80 , B 100 jeśli dobrze pamiętam i kontrast na 50 ( bo dalej są odbarwienia w bieli ( 255 255 255 i w tych okolicach ) na skutek przekroczenia skali ... dla tego monitora kontrast + składowa RGB max to 150

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić panorame na której będe sporo pracował w wordzie i serfował po necie, wiec ogólnie sporo czytał i chciałbym aby to był monitor który jak najmniej bedzie obciązał oczy. Jaki z trzech przekątnych powinienem wybrac: 19, 20 czy 22, aby wielkosc czcionki była najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Tak jak myslalem. Szyba jest KOMPLETNIE BEZ SENSU !! Uzywac tylko w wypadku posiadania ciezkiej slepoty.

 

Dzis jest zachmurzone i ogolnie szaro i ciemno. Okno mam tylko z lewej strony stolu z komputerem. Zaluzje poziome zasloniente na kazdym oknie mam przez wiekszosc roku.

 

W tym ukladzie widze sie w szybie nawet na bialym tle ale mozna to pominac, na filmie czy w grze nie bedzie tego widac. Efekt lustra jest tylko nieakceptowalny na czarnym tle. (tylko co z misjami w nocy ?)

 

Natomiast przez chwile wyszlo snonce i..... wszystko wylazlo jak flaki. Widzialem sie na monitorze nawet podczas gry co jest nie do zaakceptowania zupelnie. A co bedzie w lecie, gdy bedzie slonce walic przez okno po 16h? Mam je zakleic czarnym papierem ? Zrobic ciemnie z pokoju ?

 

Dalej uwazam ze ten wynalazek jest dla ludzi chyba chorych na oczy jesli komus to nie przeszkadza. Wiem, przyzwyczaic sie mozna do wszystkiego ale wtedy jaki sens ma ta gadanina o lagu, o kolorach, o wyzszosci S-IPS nad TN jesli oglądamy na monitorze siebie, fotel wraz ze ściana za plecami? Przy tym i 10 bad pixeli nie robi wiekszej roznicy.

 

 

Zadnego IMPUT LAGA nie zaobserwowalem grajac w Operation Flashpoint (DM szybka mapa), ogolnie gra sie swietnie. Potem wlancze BF2.

UPDATE, BF2 sie przestalo uruchamiac, dziwne, nawet jak dam 800x600

 

Monitor sie chwieje jak klikam po menu, ogolnie jest jakis niestabilny, nozke ma jakas za cienka czy cos, ale to juz szczegol do pominiecia.

 

 

 

A i jeszcze moj maly problem. Czy macie cos takiego ze kursor myszy przy odswierzaniu 60-75Hz chodzi jakos wolno a jak sie da powiedzmy 85Hz i wiecej to chodzi normalnie szybko? Mam tu odswierzanie 60Hz i musialem szybkosc wskaznika o 2 krechy podniesc bo sie strasznie snul po pulpicie. Ogolnie jakos dziwnie sie nim macha przy 60Hz, wolalem jak mialem 120Hz wtedy chodzil normalnie.

 

Acha, a tak z ciekawosci.

Jak jest panowama to, obraz w grze ma taka sama szerokosc na boki i jest przyciety w pionie czy ogolnie na panoramie wiecej widac na boki niz na CRT ? Chodzi mi o to czy szerokosc panelu wplywa na wiekszy kat widzenia w grze ? Cos czuje ze to glupie pytanie

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ogolnie na panoramie wiecej widac na boki niz na CRT

Jeśli tylko gra obsługuje taką rozdzielczośc to widac więcej.

A w większości gier da się ustawic panoramiczną - jak nie w samej grze to innymi metodami.

 

Własnie mam pożyczony do testu monitor LG226WTQ i doszedłem do wniosku że musze sobie odpuścic NECa bo 20.1 jest za małe!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli matrycę Mitsubishi AA222ZA01? Bo innej 22" wide, to ja nie widzę. btw: jest już jakiś panel o nią oparty? Pewnie nie...

a może takie cos: 22" WIDE, NIE TN rozdzielczość natywna 3840x2400 - jak ktoś lubi mały piksel to troszkę ikonek na pulpicie mu się zmieści :):)

Dołączona grafika

 

http://product.pcpop.com/000000478/Picture.html

 

 

 

Można wygodnie poczytać strony WWW :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna zabawka dla masochistów. :razz:

Nawet przy powiększonych czcionkach nie wyobrażałbym sobie pracy przy tym panelu. :-|

Heh - a to czemu ? Przerażała by cię perfekcyjna ostrość czcionek i brak jakichkolwiek "ząbków" ? :lol:

 

ps. "masochizm" to mamy przy obecnych monitorach tak na dobrą sprawę

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz zebym stracil wzrok ? :)

zmiany monitora mi trzeba

... a wystarczyło napylić taką warstwę antyodblaskową jak na CRT ... ja bym na Twoim miejscu oddał ten monitor. Oddał bym go nie dla tego że te refleksy są uciążliwe ale dla tego że producent olewa kupującego sprzedając taki bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

Narazie mi gosc powiedzial, ze jak odpakowalem monitor to juz jest uzyty i nie moge wrocic :) bo nie jest w stanie taki mjak go dostalem.

Jeśli monitor kupowałeś na odległość , nic nie uszkodziłeś (opakowania, zawartości) ... po prostu jeśli wszystko jest w idealnym stanie (np. plomba na opakowaniu płyty z oprogramowaniem) to muszą przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESTOW CIAG DALSZY

 

Do moich poprzednich narzekan na ten monitor a raczej nie na monitor tylko na szybe musze dodac wrazenia wieczorne.

 

Pomimo zapalonej lampy z tylu i lampy na biurku za monitorem to bardzo dobrze sie z nim pracuje i co ciekawe nic sie nie odbija. Wiec wyglada na to ze mankament szyby objawia sie TYLKO w dzien odnosnie swiatla dziennego ktore wypelnia przewaznie cale pomieszczenie oswietlajac sciany i nas co powoduje beznadziejne odbicia. W nocy jest prawie idealnie.

 

Co do menu monitora to troche dziwne ale nie widze nasycenia kolorow. Gdy mam ustawione parametry w DV MODE na text lub standard to kolory sa dosc mdle i musze trzymac je na ustawianiech PHOTO albo MOVIE. Wogole nie rozumiem tego menu bo co zmienie opcbje w DV MODE + ADVANCED DV MODE to obraz jasnieje, ciemnieje, nasyca sie kolorami albo staje sie mdly zupelnie to bez sensu zamiast normalnie dac tylko jasnosc, kontrast i nasycenie kolorow jak w kazdym normalnym monitorze.

 

Opcja SHRARPNESS czyli wyostrzenie obrazu dzial tez dziwnie.

Gdy ustawimy na 6.2% lub nizej obraz jest lekko rozmyty, choc widac to tylko gdy sie oglada czcionki ekranowe. Natomiast jedno klikniecie wiecej na 8.3% powoduje wyostrzenie obrazu tak, ze owo rozmycie znika i pojawia sie biala obwodka wokol czcionek. Dalsze zwiekszanie wyostrzenia powoduje negatywny efekt ktory mozna zobaczyc na zdjeciu ktore w programie graficznym zanadto sie wyostrzy. Tak wiec w zasadzie opcja wyostrzenia sprowadza sie do zmiany miedzy 6.2% a 8.3%.

 

Po calym dniu siedzenia przy kompie i czytania listy, poczty, www, BOLA MNIE OCZY, co zdarza sie u mnie baaardzo rzadko nawet po kilkunastu godzinach. Uwazam ze czcionka jest za mala i zeby cos przeczytac trzeba wysilic wzrok. To samo zeby kliknac na jakas ikonke.

Nie ma to jak 17" i 800x600 :)

 

I wciaz 0 bad pixeli !! Duzy plus dla NECa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...