Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Heh - a to czemu ? Przerażała by cię perfekcyjna ostrość czcionek i brak jakichkolwiek "ząbków" ? :lol:

Czułbym się wręcz trochę nieswojo. :lol: Co do przerażania... byłoby w grach.

 

ps. "masochizm" to mamy przy obecnych monitorach tak na dobrą sprawę

Jedni preferują większy pixel inni mniejszy... naraz wszystkim się nie dogodzi. Ja nie jestem zwolennikiem ani dużego, ani małego. 21" i 1680x1050 (czyli pixel 0,270 mm) jest dla mnie w sam raz.

 

btw: jeżeli już ciągniemy ten "masochizm", to jest on na panelach na tn/tn III, ale to też jest tylko moje prywatne zdanie, bo znajdą się też tacy, którzy piszą, że oni nie widzą różnicy w jakości obrazu po przesiadce z crt, a przy porównaniu do paneli mva/pva również nie zauważyli większych różnic... :blink:

 

Dzisiejsze wypowiedzi pewnego eksperta:

W biurze mam dwuletniego belinea 17'' na TN i kolory są jak dla mnie dokładnie takie same jak na CRT [...] grafika również wyświetla się ładnie i soczyście. [...]

[...] nie widzę różnicy pomiędzy TN a MVC i innymi. [...]

mając do wyboru dobry monitor TN 22'' w cenie 1300 zł, a monitor 22'' na MVA w cenie 2300 zł to zapewne 10% osób kupi MVA bo ich stać. Reszta, choć w większości przypadków świadoma różnic, kupi i tak TN bo po pierwsze jest tańszy, a po drugie większych różnic w wyświetlaniu obrazu przeciętny użytkownik i tak nie rozpozna - dla niego TN będzie idealnym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie. Jal lepiej podlaczyc, do tego cyfrowego zlacza, czy do analogowego (tego starszego) ? Bo wlasnie zobaczylem w instrukcji ze na analogowym beda dodatkowe opcje w menu monitora, np. nasycenie kolorow czego mi wlasnie brakuje.

Zreszta czemu tak jest ?

 

Druga prosba, moglby ktos udostepnic mi sterowniki z plyty, w szczegolnosci ten program do sterowania z windy ? Bo nie chce zrywac najklejki jeszcze,

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zapalonej lampy z tylu i lampy na biurku za monitorem to bardzo dobrze sie z nim pracuje i co ciekawe nic sie nie odbija. Wiec wyglada na to ze mankament szyby objawia sie TYLKO w dzien odnosnie swiatla dziennego ktore wypelnia przewaznie cale pomieszczenie oswietlajac sciany i nas co powoduje beznadziejne odbicia. W nocy jest prawie idealnie.

ja z tego powodu przemalowałem pokój komputerowy na ciemy niebieski :) idealnie pochłania światło, do tego w oknie żaluzje

odbicia widziałem nawet na monitorze z klasyczną powłoką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Od razu musze opierd.... The Dino, zabulilem za gwarancje na pixele 100zl i co ? Pisze ze na 7 dni a nie na 30dni. Kurna bez sensu. (...)

Do mnie masz pretensje? Ja co go sprzedałem :mur: ? Ja ci go kupiłem :mur: ? Czytałeś co kupowałeś, czy brałeś w ciemno? Kurna, ty za to płaciłeś, więc... zawsze płacisz nawet nie wiedząc co kupiłeś?

 

hehe

Narazie mi gosc powiedzial, ze jak odpakowalem monitor to juz jest uzyty i nie moge wrocic :) bo nie jest w stanie taki mjak go dostalem.

Powołaj się na przepisy, większość sprzedawców tak "robi", bo liczą na to, że klient może i zły, ale się odczepi i nie będzie nalegał. Nie odpowiada ci ten monitor, cóż, jak już pisano, nie jest on idealny, żaden nie jest, zwróć go.

 

(...) Pomimo zapalonej lampy z tylu i lampy na biurku za monitorem to bardzo dobrze sie z nim pracuje i co ciekawe nic sie nie odbija. Wiec wyglada na to ze mankament szyby objawia sie TYLKO w dzien odnosnie swiatla dziennego ktore wypelnia przewaznie cale pomieszczenie oswietlajac sciany i nas co powoduje beznadziejne odbicia. W nocy jest prawie idealnie. (...)

W nocy i przy sztucznym oświetleniu oczywiście, że "ten efekt" jest mniejszy. A co do słonecznych dni, wiesz, marudzisz, ja pamiętam czasy jeszcze swojego CRT i raczej w lato w słoneczne dni zawsze był problem z "odbiorem" obrazu. I powiem ci tyle, fakt, szyba daje taki jaki daje, sam wiesz o co chodzi, ale ja osobiście wolę to niż "cudny", "wyblakły" obraz CRT po tym jak słońce wali przez okno. Zaprzeczysz może, że jeśli pominiesz odbicia, zapomnisz o nich i nie będziesz na nie zwracał uwagi, to obraz jest idealny nawet jak słońce wali na niego bezpośrednio?

 

I spróbuj w słoneczny dzień nie skupiać się na odbiciach. Patrz na obraz monitora, tak odbicia tam są, ale nie myśl o nich, nie zwracaj na nie uwagi, a przestaną ci przeszkadzać. To jest coś takiego jak martw piksele, ludzi ich podczas normalnego użytkowania z reguły nie widzą, ale wiedzą, że one tam są i to ich wkurza :wink: .

 

(...) Opcja SHRARPNESS czyli wyostrzenie obrazu dzial tez dziwnie. (...)

Faktycznie dziwnie, bo ja mam ustawione 16.6% i wtedy obraz jest idealny. Ale tu dużo może zależeć także od karty graficznej - karty nVidii na ten przykład mają opcję wyostrzania obrazu, może masz ją ustawioną?

 

(...) Po calym dniu siedzenia przy kompie i czytania listy, poczty, www, BOLA MNIE OCZY, co zdarza sie u mnie baaardzo rzadko nawet po kilkunastu godzinach. Uwazam ze czcionka jest za mala i zeby cos przeczytac trzeba wysilic wzrok. To samo zeby kliknac na jakas ikonke.

Nie ma to jak 17" i 800x600 :) (...)

Może to być przez zbyt dużą jasność i/lub kontrast. Nie jesteś przyzwyczajony. Do tego jest jeszcze jedna sprawa: mnie osobiście mała czcionka wcale nie przeszkadza, przeszkadza mi natomiast trochę coś innego - mając taką rozdzielczość jeśli czytasz tekst z małą czcionką jest tego tekstu bardzo dużo i to np. mnie męczy, po prostu za dużo szczegółów, czytając potrafię się "zgubić". To jest męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie masz pretensje? Ja co go sprzedałem :mur: ? Ja ci go kupiłem :mur: ? Czytałeś co kupowałeś, czy brałeś w ciemno? Kurna, ty za to płaciłeś, więc... zawsze płacisz nawet nie wiedząc co kupiłeś?

Wydawalo mi sie ze jak jest taka gwarancja to jest jedna. Jak napisales ze na 30dni to uznalem ze taka jest. Niestety nie udalo mi sie jej znalezc w ich sklepie wiec jak gosc do mnie zadzwonil z potwierdzeniem zamowienia to sie spytalem czy moge takie cos kupic i powiedzial ze tak. Nie przyszlo mi do glowy sie wypytywac czy jest na 7, 14 czy 30dni, bo uznalem ze skoro pisales ze na 30dni to myslalem ze na 30. Coz, life is blutal and full of zasadzkaz.

To jak jest w koncu, na ile ona jest i gdzie to pisze ? Ty taka kupowales tak czy tylko slyszales ze takie cos jest ?

Powołaj się na przepisy, większość sprzedawców tak "robi", bo liczą na to, że klient może i zły, ale się odczepi i nie będzie nalegał. Nie odpowiada ci ten monitor, cóż, jak już pisano, nie jest on idealny, żaden nie jest, zwróć go.

Najlepsze ze pomimo szyby zaczyna mi sie on strasznie podobac. Jak sie nic nie stanie (czyt. nie wyskoczy stado wscieklych pixeli) to sobie go chyba zostawie. Jedyny bol to to ze nie ma 22"

W nocy i przy sztucznym oświetleniu oczywiście, że "ten efekt" jest mniejszy. A co do słonecznych dni, wiesz, marudzisz, ja pamiętam czasy jeszcze swojego CRT i raczej w lato w słoneczne dni zawsze był problem z "odbiorem" obrazu. I powiem ci tyle, fakt, szyba daje taki jaki daje, sam wiesz o co chodzi, ale ja osobiście wolę to niż "cudny", "wyblakły" obraz CRT po tym jak słońce wali przez okno. Zaprzeczysz może, że jeśli pominiesz odbicia, zapomnisz o nich i nie będziesz na nie zwracał uwagi, to obraz jest idealny nawet jak słońce wali na niego bezpośrednio?

To akurat nie ma znaczenia jaki jest obraz. Czy to CRT, TN czy IPS, po dwoch dniach nie widzisz roznicy czy jest slonce czy nie.

I spróbuj w słoneczny dzień nie skupiać się na odbiciach. Patrz na obraz monitora, tak odbicia tam są, ale nie myśl o nich, nie zwracaj na nie uwagi, a przestaną ci przeszkadzać. To jest coś takiego jak martw piksele, ludzi ich podczas normalnego użytkowania z reguły nie widzą, ale wiedzą, że one tam są i to ich wkurza :wink: .

wiem. Ale kto by chcial kupic dysk twardy w ktorym istnieje duze prawdopodobienstwo wystapienia bad sectora w pierwszym tygodniu pracy ? Tyle ze dysk kosztuje 200zl a monitor 2000zl. Zwalam to na barki niedopracowanej technologii.

Faktycznie dziwnie, bo ja mam ustawione 16.6% i wtedy obraz jest idealny. Ale tu dużo może zależeć także od karty graficznej - karty nVidii na ten przykład mają opcję wyostrzania obrazu, może masz ją ustawioną?

nie. W poniedzialek bede mial dwuprocesorowego GF 7950GX2 (monitor mi pasuje do nazwy karty, mam duala :)

Może to być przez zbyt dużą jasność i/lub kontrast. Nie jesteś przyzwyczajony. Do tego jest jeszcze jedna sprawa: mnie osobiście mała czcionka wcale nie przeszkadza, przeszkadza mi natomiast trochę coś innego - mając taką rozdzielczość jeśli czytasz tekst z małą czcionką jest tego tekstu bardzo dużo i to np. mnie męczy, po prostu za dużo szczegółów, czytając potrafię się "zgubić". To jest męczące.

Wlasnie. Nawet jak sie przyzwyczaisz to musisz bardziej wysilic wzrok a to bedzie go meczyc. Dotychczas dzialalem tylko w 800x600 na 17" bo tak bylem przyzwyczajony a tu teraz taki skok o pare wielkosci :)

 

Niemniej jednak monitor zaczyna mi sie bardzo podobac.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) To jak jest w koncu, na ile ona jest i gdzie to pisze ? Ty taka kupowales tak czy tylko slyszales ze takie cos jest ? (...)

A wiesz, że nie pamiętam :( . Kupowałem z rok temu, z tej gwarancji nie korzystałem, więc 7 czy 30... nie wiem. Sprawdziłem teraz i mają tylko w ofercie 7 dni (http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/Monitory_LCD.html na samej górze listy). Z drugiej strony nie pamiętam czy tak było, bo właściwie co to za gwarancja 7 dni skoro w ciągu 10 dni możesz go zwrócić bez powodu... Może mi się pozajączkowało, wszyscy na forum trują o 30 dniach...

 

(...) To akurat nie ma znaczenia jaki jest obraz. Czy to CRT, TN czy IPS, po dwoch dniach nie widzisz roznicy czy jest slonce czy nie. (...)

Oj ma, nie wiem jaki ty miałeś CRT ale ja od zawsze użerałem się z "problemem" słońca. Mam okno po lewej stronie na południe, gdy słońce waliło to na CRT ledwo co można było przeczytać (taki wyblakły obraz, oświetlony przez promienie słoneczne). Na tym faktycznie są odbicia jak w lustrze, ale obraz jest żyleta, kolory nasycone, można go używać w takich warunkach. Z CRT zawsze kombinowałem, żaluzje, obracanie monitora tak, aby nic na niego nie świeciło, itp.

 

(...) Wlasnie. Nawet jak sie przyzwyczaisz to musisz bardziej wysilic wzrok a to bedzie go meczyc. Dotychczas dzialalem tylko w 800x600 na 17" bo tak bylem przyzwyczajony a tu teraz taki skok o pare wielkosci :) (...)

Jeśli ty się przesiadasz z 800x600 na 17" na taki to się niestety nie dziw, musisz się troszkę "przystosować". Ja osobiście na taką rozdzielczość nie mógłbym już patrzeć (wszystko za duże, pikselowate). I bardziej zwalałbym to na właśnie na problem "ilość informacji na dużym obrazie" niż na mały piksel.

 

(...) Niemniej jednak monitor zaczyna mi sie bardzo podobac.

Cóż ma wady jak każdy, ale te zalety... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia z NEX 20WGX2 Pro ciag dalszy

 

No i udalo mi sie wreszcie uruchomic BF2

Wrazenia z gry dobre poza tym, ze musialem prawie wszystko dac na minimum, bo mialem laga na myszy takiego ze hej. Jak chcialem skrecic to karabin mial z 0.5s opoznienia :)

 

Druga sprawa to to ze juz sie nie da np. jechac i rozgladac szybko na boki za wrogiem bo sie wszystko rozmywa, smurzy. I nie chodzi o to ze monitor jest wolny bo nie jest, tylko po prostu to jest juz za duzo jak na LCD, tak to tylko w erze i w CRT sie da.

 

Ostatni problem mam z mapami i elementami gry. Np na pulpicie mam Winampa malutkiego, no bo rozdzielczosc duza. A w BF2 wszystko wielkie, a przynajmniej wieksze niz na CRT 17" w 800x600. Cos tu nie gra. To samo w Operation Flashpoint, mape mozna powiekszyc tak z 2/3 tego co mialem na Flatronie 17" w 1024x768. Elementy menu wydaja sie wieksze tak jakbym mial mniejsza rozdzielczosc od natywnej ale monitor pokazuje 1680x1050. Troche to przeszkadza i nie tak sobie to wyobrazalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no natywna. W opocjach jest 1024x768 :) ale w skrocie na pulpicie mam wymuszona natywna przez +szx 1680 +szy 1050. Jak w grze otworze ostatnia zakladke menu to pisze ze ma natywna.

W kazdym badz razie jest to dziwne troche. Generalnie we wszystkich grach wszystko jest wieksze

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT 17" w 800x600

Jak używałeś takich extremalnych rozdzielczosci to nie dziw się, że wszystko jest małe. Ja np używałem kiedyś 14" CRT @ 1024x768 i na LCDkach 20-24 są większe pixele, dla mnie za duże. Tak więc to sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) No i udalo mi sie wreszcie uruchomic BF2

Wrazenia z gry dobre poza tym, ze musialem prawie wszystko dac na minimum, bo mialem laga na myszy takiego ze hej. Jak chcialem skrecic to karabin mial z 0.5s opoznienia :)

 

Druga sprawa to to ze juz sie nie da np. jechac i rozgladac szybko na boki za wrogiem bo sie wszystko rozmywa, smurzy. I nie chodzi o to ze monitor jest wolny bo nie jest, tylko po prostu to jest juz za duzo jak na LCD, tak to tylko w erze i w CRT sie da. (...)

Cóż, twoja karta na 1680x1050 jest za słaba - 7600GS demonem nie jest. Ale z tym rozglądaniem to nie bardzo rozumiem, gram w Enemy Territory w 1680x1050 i chodzi cudnie, z rozglądaniem nie mam problemów, oczywiście 1680x1050 wszystko na maksa, tyle, że mam 8600GT :) .

 

(...) Ostatni problem mam z mapami i elementami gry. Np na pulpicie mam Winampa malutkiego, no bo rozdzielczosc duza. A w BF2 wszystko wielkie, a przynajmniej wieksze niz na CRT 17" w 800x600. Cos tu nie gra. To samo w Operation Flashpoint, mape mozna powiekszyc tak z 2/3 tego co mialem na Flatronie 17" w 1024x768. Elementy menu wydaja sie wieksze tak jakbym mial mniejsza rozdzielczosc od natywnej ale monitor pokazuje 1680x1050. Troche to przeszkadza i nie tak sobie to wyobrazalem.

Niektóre gry, te starsze źle znoszą inne rozdzielczości niż ich natywne, może nie ma rozdzielczości natywnej, tylko gra chodzi w jakieś dziwnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udalo mi sie wreszcie uruchomic BF2

Wrazenia z gry dobre poza tym, ze musialem prawie wszystko dac na minimum, bo mialem laga na myszy takiego ze hej. Jak chcialem skrecic to karabin mial z 0.5s opoznienia :)

 

Druga sprawa to to ze juz sie nie da np. jechac i rozgladac szybko na boki za wrogiem bo sie wszystko rozmywa, smurzy. I nie chodzi o to ze monitor jest wolny bo nie jest, tylko po prostu to jest juz za duzo jak na LCD, tak to tylko w erze i w CRT sie da.

Dziwne - ja nie miałem żadnego laga.

 

Nie było problemu z "jazdą i rozglądaniem" - obraz się nie rozmywał w widoczny sposób - może karta nie wyrabia - jak jest mało klatek/s to takie efekty może mogą mieć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro powinna przyjsx GF7950GX2 to przetestuje.

 

Z innaje beczki.

CZY KTOS moglby zapodac fote np. pulpitu albo obrazu z gry jednoczesnie na 20" i 22" ? Chodzi mi o to jaka jest roznica w wielkosci sceny, nie monitora, przy tej samej rozdzielczosci. To samo miejsce na 20 i 22". Bo 22" ma wiekszy pixel i nie wiem jak to bedzie wygladac :)

Nie widac tych pixeli bardziej na 22" Bo na tym NECu jest bardzo ostro, wrecz za ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOS moglby zapodac fote np. pulpitu albo obrazu z gry jednoczesnie na 20" i 22" ? Chodzi mi o to jaka jest roznica w wielkosci sceny, nie monitora, przy tej samej rozdzielczosci. To samo miejsce na 20 i 22". Bo 22" ma wiekszy pixel i nie wiem jak to bedzie wygladac :)

Czasem jak czytam niektóre posty to mam wrażenie że niektórzy na prawdę zupełnie nie myślą. "Scena" (zakres jaki zobaczymy ze "świata" 3D, pole widzenia - bo jak nie wielkość to tylko to możesz mieć na myśli) będzie identyczna ... nawet jak 1680x1050 wyświetlisz na 19" CRT 4:3 na skrawku 16:10. Zresztą na 30" 2560x1600 też będzie identycznie chyba że jest jakiś błąd w kodzie gry - w tym konkretnym przypadku dzięki większej ilości pikseli zobaczymy oczywiście więcej detali [np. zobaczymy daleko oddalonego przeciwnika kiedy na np.19" 16:10 1440x900 LCD nie jest nawet widoczny]. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dziwny problem. Przez weekend sie zachwycalem NECiem. W poniedzialek odinstalowalem sterowniki bo chcialem wlozyc nowa karte. Niestety zasilacz okazal sie za slaby (SLI GFów 7950). Wlozylem spowrotem karte, wgralem te same stery i cos sie stalo z obrazem.

 

W grach czy video, ogolnie mam wrazenie ze przepaloną mam biel. Szczegolnie wieczorem doslownie mnie razi w oczy i nie moge tego ustawic, bo sie nie da :) Mam teraz 10/10% jaskosc kontrast i trybie Photo bo reszta ma wyblakle kolory. Jak dam alto kontrast to skacze on do 50% i doslownie mozna oczy stracic.

 

Wczoraj mnie pierwszy raz od lat bolaly oczy. W grach tez widze ze te kolory ktore pamietam z CRT chociazby sa strasznie przepalone a danie wszystkiego na minimum nic nie poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie.

Cos mi nie pasowalo w tych kolorach NECa w stosunku do mojego starego juz LG Flatron 17". Wpadlem na genialny pomysl podlaczenia obu monitorow w trybie clone. Okazalo sie ze mialem racje ze np. szary nie jest szary itd.

 

Co ciekawe kolory jak niebieski, czerwony, zielony byly prawie identyczne ale pomaranczowy, fioletowy, blękit sie roznily miedzy obu monitorami przy czym najwiecej pomaranczowy ktory na NECu byl beznadziejnie wyblakly.

Przyklady, wszystko w trybie DV MODE / STANDARD

 

Bialy OK

Dołączona grafika

czerwony OK

Dołączona grafika

niebieski OK

Dołączona grafika

zielony OK

Dołączona grafika

Fiolet cienki

Dołączona grafika

Pomarancz beznadziejny

Dołączona grafika

a to jak wygladal ten sam pulpit. tragedia.

Dołączona grafika

 

 

Wyszlo na to ze musze w NECu dac -10% CZERWONY a w sterach grafiki Gamma zmienic z 1.0 na 0.5 i wtedy mniej wiecej obraz jest identyczny.

 

Ale zaczal sie problem gdy uruchomilem moj ukochany Operation Flashpoint.

 

Flatron po prawej, kolory żywe, NEC po lewej kolory blade, wyglada to jak za mgłą. (tryb standard)

Dołączona grafika

Obraz z gry, po prawej kolory sa OK, po lewej wszystko blade i jak za mgłą choc na zdjeciach tej mgly nie widac.

Dołączona grafika

To samo z Flatrona

Dołączona grafika

NEC 20WGX2 Pro tryb standard

Dołączona grafika

NEC ale w trybie PHOTO dopiero dostaje kolorow, jest o wiele lepiej ale to wciaz nie to. Zbyt blado.

Dołączona grafika

 

Co z tym zrobic ? Da sie jakow edytowac kolory gry w sterownikach ? Bo monitor pod tym wzgldem ma 0 funkcji. A przelaczanie non stop trybow z normalnego Standard w pulpicie na Photo w grze jest bez sensu.

 

 

Jeszcze BF2

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widac NEC ma wyblakle kolory w 3D i jest taka jakas mgła na obrazie. Szczegolnie dobrze to widac na tych drzewach ktore na ostatnim zdjeciu sa przymulone i jakby nieostre. Ktos tez tam ma czy ja jestem slepy ?

W sumie przeszkadzaja mi te blade kolory. Troche lepiej jest po przelaczeniu w trym PHOTO ale tak jak pisalem wyzej, przelaczanie sie non stop jest bez sensu. Musze pozyczyc od sasiadow LG 19" LCD na TN, jakis tani zlom i przetestowac czy tam jest to samo, bo moze LCD tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej obstawiam ustawienia w sterownikach, możliwe ze przedtem miałeś włączony podrasowywacz kolorów a monitory podłączone odwrotnie ?...

po obrazku z czołgiem widzę sporą różnice w gammie, w grach masz zazwyczaj osobną regulację gammy wiec wyreguluj to w grze a stery zostaw default, to normalne ze CRT ma fabrycznie gamme 1.8 natomiast LCD 2.2 więc różnica będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nic nie zmienialem w sterach poza jasnoscia, bo akurat na moim LG w BF2 mialem strasznie ciemno.

 

W grze nia ma zadnej regulacji tego typu. Co najwyzej jasnosc i kontrast. Denerwuje mnie w zasadzie tylko ta mgła na LCD, nie wiem jak sie jej pozbyc i te mdłe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od włączenia ustawień natywnych a nie g... warte tryby "photo" , "DV" i inne c... które do niczego się nie nadają - pisałem jakiś czas temu jak tego nec'a ustawić ale widzę że jak grochem o ścianę. Kolejna sprawa - nie instalujemy sterowników do monitora z profilem icm bo miesza w LUT karty graf., gamma itp. jak gmfriend mówi na wartości domyślne w sterach ... ja problemu z "mgłą" w tym monitorze nie maiłem a po regulacji barwy z grubsza wyświetlał jak CRT ( tyle że gubił oczywiście trochę kolorów ale nie było tak tragicznie jak u Ciebie). Kolejna sprawa - jak już wywalisz "profile" DVshit, Photoshit i będziesz miał coś w stylu kontrast 50% RGB po 100% to zacznij zmniejszać R i G ( ja miałem 70 80 100 jak już pisałem ).

 

Aha - im większa jasność tym większy kontrast ... GRY ? = jasność 93% ... pomimo tego że całe życie mam CRT to w BF przy takich ustawieniach nic mnie nie raziło( kontrast 50 , R70 , G80 , B100 - jak za bardzo Ci niebiesko to zwiększ trochę R i ew. G - patrz co się dzieje z szarym i białym mają być neutralne).

 

ps. ręce opadają

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nic nie zmienialem w sterach poza jasnoscia, bo akurat na moim LG w BF2 mialem strasznie ciemno.

 

W grze nia ma zadnej regulacji tego typu. Co najwyzej jasnosc i kontrast. Denerwuje mnie w zasadzie tylko ta mgła na LCD, nie wiem jak sie jej pozbyc i te mdłe kolory.

 

w jasności w sterownikach lub grze (gammie) tkwi klucz bo specjalnie uruchomiłem BF2 demo razem z CRT, zmieniając jasność/gammę w sterach robi się ogromna różnica między CRT i LCD, po wyregulowaniu jest całkiem dobrze (przynajmniej u mnie na 19" PVA :) - mogę podesłać fotke)

 

 

jednym słowem regulacja regulacja i jeszcze regulacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, dzieki

Wlasnie mialem wrazenie ze po tym jak odinstalowalem sterowniki w poniedzialek (bo zmienialem karte grafiki ktora i tak nie ruszyla) cos sie spier.... po ponownym zainstalowaniu sterownikow do GF7600GS.

 

Jak odinstalowac te [ciach!]ly od Neca zeby nie mieszaly w ustawieniach grafiki.

 

Mi sie juz calkiem w oczach mieni od tych kolorow i odcieci i nie wiem juz jaki kolor to chocby czerwony :)

 

Ten profil ICM jak zaladowalem to robi neonowke z LCD ze gałki oczne sie przepalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejde od razu do pytań

 

1.Kupująć NECa z tego tematu musiałbym trochę podkasać rękawy. Czy jest aż taka duża różnica pomiędzy nim a dużo tańszą Belineą 102035w ( http://www.apollo.pl/store/show_detail/18812 ). Chodzi mi o ogólno pojętą jakość, co do troche większego czasu reakcji to zdaje sobie sprawę, 3 strony wcześniej wyczytałem o większych plamkach w oświetleniu (w końcu NEC jst nowocześniejszy). Ale ogólnie w filmach, grach, wordzie czy jest duża róznica ? Czy widział ktoś go w akcji? Czy warto dokładać do NECa ?

 

2. Puki co mam kartę GF4 TI (posiada DVI), czy obsłuży rozdzielczość 20'' monitorów, czy jak kupie to się okaże że nie wykryje monitora :P

 

3. Nec nie ma hdcp, czyli nie będe mógł oglądać oryginalnych filmow HD z np Blueraya (w przyszłości zamierzam kupić napęd ) ? A może wystarczy zakupić tylko jakieś osobne urządzenie w cenie akceptowalnej (do 200 zł) ?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym jest ta belinea ? TN ? (...)

Akurat nie, bo jest na PMVA. Też ja rozważałem kupując LCDka, jednak wybrałem NECa i uważam, że był to dobry wybór. Juziu, chyba na ten temat było już coś powiedziane, jakby co to widziałem na www.benchmark.pl test monitorów gdzie oba były testowane.

 

PS. PolandMET, nie rób profanacji, nie wzywaj TN nadaremno :lol: .

Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...