Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ważne pytanie.

Dlaczego ta pieprzona płyta startuje gdy odłacze wtyczkę od prądu i podłącze ją ponownie.

Zawsze jak wyłącze UPS`a i właczam go ponownie to płyta odpala się na chwilę po czym wyłacza. Wtedy dopiero moge wcisnąć POWER by komputer uruchomić. Co to za popieprzona funkcja. Jak to wyłączyć???

Strasznie się wkurzyłem jak zauważyłem to teraz... Dno po prostu DNO!

Mam ustawione restore power loss na: POWER OFF

A ona i tak na chwilę się włączyć musi.

Na POWER ON jak ustawie to się włącza i już nie wyłącza... Muszę ręcznie.

Ten ASUS to ma nierówno pod sufitem po co takie coś zrobili. Mają jakieś problemy z przyciskami POWER czy co do cholery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam że po zaniku: POWER OFF

Ale ona i tak na chwilkę się odpala na 3-5 sekund po czym wyłącza. A ja musze stać i czekać na włączenie przyciskiem. No co za badziewie. A UPS`a musze na noc wyłaczać bo buczy i w spaniu mi przeszkadza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam że po zaniku: POWER OFF

Ale ona i tak na chwilkę się odpala na 3-5 sekund po czym wyłącza. A ja musze stać i czekać na włączenie przyciskiem. No co za badziewie. A UPS`a musze na noc wyłaczać bo buczy i w spaniu mi przeszkadza!

A masz moze podlaczonego pilota ?

Na poprzednim sofcie jak mialem i w nim zaznaczone "enable power on after power loss" to robil mi takie numery.

Teraz w sofcie 1029 do pilota zdaje sie byc ok. Ale jak sie nie wlaczal tak sie nie wlacza :-)

 

Pozdrawiam

PaPi

Edytowane przez PaPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam że po zaniku: POWER OFF

Ale ona i tak na chwilkę się odpala na 3-5 sekund po czym wyłącza. A ja musze stać i czekać na włączenie przyciskiem. No co za badziewie. A UPS`a musze na noc wyłaczać bo buczy i w spaniu mi przeszkadza!

hmmmm u mnie sie tak nie dzieje, wlaczam ups komp dalej martwy tylko ja niemam ups-a podlaczonego do kompa kablem komunikacyjnym bo ostatnio jak przenosilem kompa zapomnialem i tak zostalo, mam pilota podlaczonego i w sofcie pilota po power loss mam odznaczone a w biosie wylaczone, takze niewiem co moze u Ciebie być

 

pozdro

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc problem... :/ PD805 to straszny potwor pradozerny... 7600gt tez taka slaba nie jest :/ jak nie bedziesz za duzo krecic to mozesz sprobowac ale jak myslisz o 3,5-4 Ghz to zapomnij raczej :]

hmm to narazie obyloby sie pewno bez krecenia ... ale na defaulcie powinien sobie poradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne.. 15 amper na lini 12 i spokojnie i bez bolu? chyba snisz.. Sam procek po podkreceniu bedzie bral ponad 10 Spytaj sie niemca ile jego procek wcinal... do tego grafa wezmie z 50 wat czyli kolejne 3-5 Amper.. zostaje jeszcze dysk i naped oraz inne duperele... Chyba ze ten jego egzemplarz bedzie mial duzy zapas mocy bo zawsze tam jakis jest ale jaki nie wiadomo.. ja bym tak nie balansowal na granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne.. 15 amper na lini 12 i spokojnie i bez bolu? chyba snisz.. Sam procek po podkreceniu bedzie bral ponad 10 Spytaj sie niemca ile jego procek wcinal... do tego grafa wezmie z 50 wat czyli kolejne 3-5 Amper.. zostaje jeszcze dysk i naped oraz inne duperele... Chyba ze ten jego egzemplarz bedzie mial duzy zapas mocy bo zawsze tam jakis jest ale jaki nie wiadomo.. ja bym tak nie balansowal na granicy.

A ty skąd wiesz ile ten chieftec ma A na linii 12V? Przecież były różne chiefteci w różnych rewizjach o różnych obciążalnościach linii i od różnych producentów. Ja miałem takiego, który miał 2 linie 12V i ciągnął Pentium D 3.6 GHz wraz z GF7900GT bez żadnego problemu. Przez przesady z tą prądożernoscią - widziałem kilka komputerów z zasilaczami feel i pentium D i działały normalnie. 7600GT ciagnie mało prądu, tylko procesor sporo, jednak przy OC w granicach rozsądku powiedzmy 3.5 GHz nie ma sie co o zasilacz martwić. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x 32-bit PCI slots, PCI 2.3 compliant

A mi odpisal technisat...

Z maila wynika ze SkyStar2 nie bedzie dzialac na zadnej nowej plycie 975x. Tragedia.

Nie ma tez pewnosci czy nowe karty dvb-s2 beda dzialac na 3,3V....Nie wyobrazam sobie kompuera bez ss2 niestety.

Pozostaje chyba jedynie wersja na usb.

btw to musialem demontowac 115disha i obrotnice (ustawiana przez 2 tygodnie) bo mam remont elewacji :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jest entuzjazm a potem siadasz patrzysz na faktury i myślisz sobie... tyle kasy... a właściwie to po co mi to? Mocy jest aż za dużo. Obecnie dostępne płyty są napakowane bugami. Wprawdzie nie powiem złego słowa o swoim asusie (No może z wyjątkiem tego genialnie wku*$$*#( włączania i wyłączania się płyty co jak co ale w cudowny sposób wykańcza to dyski twarde) Lecz poza tym wieeeele osób ma przeróżne problemy których nie będę wymieniał wystarczy poczytać XS i inne fora. Imho kupno tej płyty w tym momencie nie jest najlepszym posunięciem lepiej poczekać choćby na nową rewizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam żadnych problemów pilot chodzi napięcia rock stable :D nic się nie wylącza podsumowując jestem bardzo zadowolony

Interloper jak to sprzedasz to co kupisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper jak to sprzedasz to co kupisz ??

Przyłączam się do pytania.

 

Obecnie dostępne płyty są napakowane bugami.

Płyty z serii P5W DH, czy ogólnie nowe płyty pod Core 2 Duo? Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie kupuję nic siedzę na A64. Może za jakiś czas kupię P5WDH jeżeli pojawi się jakaś nowa rewizja pozbawiona paru natręctw... albo P5W64... a jeżeli w przeciągu miesiąca nie wyjdzie nic ciekawego pewnie wyląduję na P5B DLX. Jakoś przełknę te 650zł...

Odnosiło się to zarówno do P5WDH jaki innych płyt.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widze ... jak tylko bedzie wiekszy budzet wymienie na e6600 :)

jak dla mnie to jest bez sensu, lepiej kupic do 805tki jakas tanisza dobra plyte, a potem przy kasie zmienic na dobra plyte pod c2d - w tej chwili imo sytuacja jeszcze sie nie wyklarowala.

 

Najpierw jest entuzjazm a potem siadasz patrzysz na faktury i myślisz sobie... tyle kasy... a właściwie to po co mi to? Mocy jest aż za dużo. Obecnie dostępne płyty są napakowane bugami. Wprawdzie nie powiem złego słowa o swoim asusie (No może z wyjątkiem tego genialnie wku*$$*#( włączania i wyłączania się płyty co jak co ale w cudowny sposób wykańcza to dyski twarde) Lecz poza tym wieeeele osób ma przeróżne problemy których nie będę wymieniał wystarczy poczytać XS i inne fora. Imho kupno tej płyty w tym momencie nie jest najlepszym posunięciem lepiej poczekać choćby na nową rewizję.

chodzi Ci o to jak on sie wylacza jak robisz uruchom ponownie czy F10 w biosie? Zauwazylem ze asus ma to na chyba wszytkich plytach pod lga i niesamowicie mnie to wnerwia :/ paranoja normalnie :| ale jezeli faktycznie mialo by to zabija hddki to chyba asus by tak nie robil (ale imo cos jest nie tak, bo moj samsung dostal ostatnio kilka badow, zaraz po przejsciu na intela :/ ) no ale nic widocznie dalej to praktykuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie że na płycie nikt nie podkręca, nie wchodzi do biosu... Natomiast gdy bawisz się w oc i trzeba szukać max fsb max memek max cpu dochodzi do tego że dysk w krótkim przedziale czasowym włącza się i wyłącza kilkadziesiąt razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...