Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się ze niema co demonizować, ja do płyty nic niemam, miałem problem z pilotem ale po zainstalowaniu nowego softu wszystko działa, dzwięk jest na tyle dobry ze nie montowałem swojego starego audigy tylko oddałem bratu, tak czy inaczej pewnie kupię sobie X-Fi tylko się jeszcze zastanawiam nad wersją, a ceny? za w miarę rozsądną kasę ma się porządny sprzęt, który bije o wiele droższego FX-a czy EE.

 

Komp mi chodzi bardzo stabilnie, nic sie nie dzieje, jestem bardzo zadowolony, mam wrazenie Interloper że się zraziłeś do sprzętu i twoje opinie są z lekka subiektywne, kasę każdy liczy i wie co z nią kupuje, dostajemy za nia spora moc jak sam napisałeś i ja np. nawet nie kręciłem bo nie czuje takiej potrzeby.

 

jeżeli byłbym niezadowolony mój sig juz dawno by sie zmienił, a płytę mam jedna z pierwszych bo czekałem aż mi sprowadzą, procesor tak samo i nie mogę mówić o jakimś poważnym problemie, a że są drobne? to jak zawsze z nowościami

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podpisuję się pod poprzednią wypowiedzią. Też nie mam nic do tej plyty... Fakt, to wyłączanie przy restarcie nie jest przyjemne i jest nawet dosc irytujace, ale nie mozna z tego powodu od razu jej skreslac... Jest to poprostu dobra plyta, na ktorej mozna wykrecic niezle fsb na c2d, ktore w chwili obecnej swoja droga jest jedna z bardziej sensownych platform na rynku. Nie wiem Interloper czy to bylo takie dobre posuniecie sprzedawanie tego wszystkiego, miales fajnie zrobione WC i mogles jeszcze sie pobawic. No ale kazdy robi jak uwaza :wink: Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper

Miałem ten sam problem z włączaniem się na parę sekund płyty, ale po restarcie ustawień biosu problem znikną. Mam pytanie czy mając płytę z tematu i pamięci Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 zakładka memory w CPU-z powinna wyglądać tak: ??

 

Dołączona grafika

 

Tak wykryła je płyta ja nic w biosie nie ustawiałem. Jeżeli trzeba to ustawić to proszę powiedzcie jak i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm bierzesz pamięci na manual i nastawiasz odpowiednie wartości tylko najpierw zrob test i po przestaiwniu tez zrób test bo moze sie wyłączyc hyper path asusowy i sie okaże że po jest wolniej niż przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ustawiłem 4-4-4-15 i jest na pewno lepiej. Ale czemu płyta nie wykryła prawidłowo tego? I jakie Trc ma być dla moich pamięci i gdzie je ustawić bo mam teraz 20. I może zadam wszystkie pytania jakie mam od razu.

- Czemu nie mogę zmieniać FSB w biosie v 801 (Te wersje na początku strony są nie oficjalne?? Bo nie widziałem ich na stronie ASUSTek ?? I czy warto z nich korzystać? ).

- Jaka jest różnica pomiędzy dołączonym kabelkiem SATA pomarańczowym a czerwonym oprócz kształtu? I którego lepiej używać??

- Do których slotów lepiej włożyć moje pamięci pomarańczowych czy czarnych. Może dlatego je źle wykrywa, bo mam je włożone nie do tych slotów (ma je włożone do pomarańczowych slotów).

Edytowane przez Rybak87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czy ktoś ma moze na tej płycie karte Skystar 2 ?

Gdzieś się natknąłem że Skystar2 chyba nie działa na tej płycie,ale palca nie dam obciąć.Znajdę linka to zapodam

 

panowie, czy plyta dziala z 1 koscia ramu 1GB ? na jakie o/c wtedy mozna liczyc ?

oczywiście że działa,ale w porównaniu z dualem jest spadek wydajności.A na jakie oc można wtedy liczyć to nie wiem,ale jedna kostka nie powinna sprawiać problemów z OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic łatwiejszego, idziesz na stronę Asusa i patrzysz tabele zgodności procesorów dla danej płyty, uczmy się używać netu ;)

http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

 

malo tego, mozna wejsc na strone dowolnego sklepu komputerowego, np http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29636 i przeczytac to tam, ale latwiej napisac post.

 

czy zauwazyl ktos jakies problemy z pamieciami na p5w? (cos jak sie dzieje np na gb ds/dq albo p5b)? czy 975 nie ma problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic łatwiejszego, idziesz na stronę Asusa i patrzysz tabele zgodności procesorów dla danej płyty, uczmy się używać netu ;)

http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

hehe te nie badz taki cwany :) pytam sie poniewaz na stronach asusa przy spec. plyty widnieje jedynie info, ze obsluguje FSB 1066 oraz 800

 

kszonek - wiesz raczej staram sie ufac bardziej opisom na stronie producenta niz tym sklepowym

Edytowane przez d-d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę może mi ktoś podać wymiary radiatora na mosfetach.

 

Chciałbym wiedzieć czy blok wodny o wymiarach 15 x 15 x 86mm bedzie pasował

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...-asus-sli:.html

 

pytalęm przy inny wątku ale nikt nie odpowiedział

Edytowane przez LordVere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądając płyty pod Conroe, zauważyłem że wszystkie płyty z "górnej półki" mają złącze EPS12V 8-pinowe. Tylko P5W DH ma 4-pinowe. Czy ma to jakiś znaczenie na używane procesory do tej płyty, ewentualnie na co to może mieć wpływ przy użytkowniu tej płyty? Czy wprowadza to jakieś ograniczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam jednak pecha.

Testuje teraz P5W, przez 3 godziny sysa stawiałem.

A jak już stoi to mi się blue screany wala na ekran. Chciałem bios zaktualizować to mi się program nie chce zainstalować z płyty, jak i również ze strony (ASUS Update Utility 7.07.01)

Nie wiem co jest błędów w menadżerze urządzeń nie ma, ja to mam pecha.

 

Może jest jakiś inny program z windowsa do biosu, jaki bios polecacie?

 

Może ktoś coś poradzi?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podkrecałem, wszystko jest na default, jedynie to ustawiłem pamięci na pc6400, bo takie mam, ale i tak timingi mi się same dobrały bardzo wysokie(nie wiem gdzie to zmienic).

Chciałem szybko bios zmienic i zabrać się za podkręcanie, może płyta bedzie się lepiej kreciła od DS4, a tu wystartować dobrze nawet nie umię.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podkrecałem, wszystko jest na default, jedynie to ustawiłem pamięci na pc6400, bo takie mam, ale i tak timingi mi się same dobrały bardzo wysokie(nie wiem gdzie to zmienic).

Chciałem szybko bios zmienic i zabrać się za podkręcanie, może płyta bedzie się lepiej kreciła od DS4, a tu wystartować dobrze nawet nie umię.

Pozdro

wiesz powiem tak, miałem tez problem(np 3d mark sie wywalał) jak przestawilem pamieci na 6400 bo takie mam i timingi dałem 4-4-4-12 tylko ze zapomnialem ustawic napiecia na 2.1 bo na takiech pamieci chodza a standartowo plyta przyznała za niskie, po zmianie wsio super stabilnie

 

 

ja jade na oficjalnym 1101. aktualizowalem windowsowym toolem asusa, wszystko dziala.

 

chyba pojawil sie jakis nowy 1201, ktos cos wie na jego temat?

ja na nim jade i wsio działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podkrecałem, wszystko jest na default, jedynie to ustawiłem pamięci na pc6400, bo takie mam, ale i tak timingi mi się same dobrały bardzo wysokie(nie wiem gdzie to zmienic).

Chciałem szybko bios zmienic i zabrać się za podkręcanie, może płyta bedzie się lepiej kreciła od DS4, a tu wystartować dobrze nawet nie umię.

Pozdro

ustaw pamieci wyzej ;) czasami pomaga :D ewewntualnie troche V wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie mam ustawione napięcie dla memek 2.1V, ustawię jeszcze zwiększę.

Jak próbuje zainstalować ten program od biosu z windy to mi oznajmia, że nie mam płyty Asusa, że nie wykryto.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem stery od chipsetu tylko i Asus Probe 2.

Próbowałem wersji z płyty która jest starsza, oraz tą co na screanie pokazałem, dwie próby i nic.

Na Ds4 mogłem na procka dawać mniejsze napięcie na procka żeby był stabilny na tych samych zegrarach, może to kwestia zaniżania napięć na Asusie.

Zmieniłbym bios na nowszy, ale nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...