Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

odradzam te plyty pod e6600 pod wysoki mnoznik bierz asusa na chipsetcie 975x

 

 

kurde chyba moj problem z cl4 na xms2 6400cl4 wynika z tego iz pamieci nei pracuja stabilnie na 2.1 to wina plyty , chodza swietnie na 2.0 480 cl54-4-4-12 co jest bardzo wysokim wynikiem , a nie chca na standardowych ustawieniach 800cl4 2.1 . Dodatkowo odkrylem iz mam proca z tej udanej serii i robi ponad 3 ghz przy napieciu 1.3000 :D

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam te plyty pod e6600 pod wysoki mnoznik bierz asusa na chipsetcie 975x

 

 

kurde chyba moj problem z cl4 na xms2 6400cl4 wynika z tego iz pamieci nei pracuja stabilnie na 2.1 to wina plyty , chodza swietnie na 2.0 480 cl54-4-4-12 co jest bardzo wysokim wynikiem , a nie chca na standardowych ustawieniach 800cl4 2.1 . Dodatkowo odkrylem iz mam proca z tej udanej serii i robi ponad 3 ghz przy napieciu 1.3000 :D

Co to jest 2,1V na ddr2 jak już 3V dawali na XS :D

Czy "dobra seria" to CI pewnie pisze na pudełku, sprawdz jaki tydzień, jak 27 to sie ciesz :P

A jak nie wiesz gdzie to pisze to spisz oznaczenia z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam te plyty pod e6600 pod wysoki mnoznik bierz asusa na chipsetcie 975x

 

 

kurde chyba moj problem z cl4 na xms2 6400cl4 wynika z tego iz pamieci nei pracuja stabilnie na 2.1 to wina plyty , chodza swietnie na 2.0 480 cl54-4-4-12 co jest bardzo wysokim wynikiem , a nie chca na standardowych ustawieniach 800cl4 2.1 . Dodatkowo odkrylem iz mam proca z tej udanej serii i robi ponad 3 ghz przy napieciu 1.3000 :D

Też mi coś ja robię na 1,29375V 3,2GHz stable :D

 

Edit: Literówka - Już chciałem się zapędzić :lol:

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ6 jest jakas zrypana, na DS3 z devim prawie fsb 500 mialem, a tu 400 raz działa a raz nie ;/ 3DM01 przechodzi na 400 a potem nawet na 310 nie chce, w 03 wybija jakis bład sterownika obrazu choćwcześniej działało, a 05 ciągle zwiechy, super mobo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh napisze sobie cosik, moze mi sie zrobi lepiej.

 

DQ6 + 2 x 7900GTX + E6600 + 2 x 1GB PDP XBLK (1GHz) + 2 x 512MB Geil Value (667MHz) + 2 x 256MB Micron D9 (533MHz).

 

Mialo byc ciekawe, a nic sie nie udalo. Stery 85.96 zmodowane na samym poczatku sciagly sie z wirem i system stawialem lacznie 4 razy. Jak juz mialem czysty system i wsio wygladalo na to, ze dziala to SLI sie wylaczalo w czasie testow 3D. Leci sobie mark 03 i na drugim tescie nagly spadek FPS, a na 3 i 4 juz normalne ilosci klatek jak na SLI. Mark 05 ciagle sie wysypywal, 06 sie zwieszal za kazdym razem na koncu ostatniego testu. 01 nie licze bo tam glownie proc cuda dziala.

 

Ogolnie zrazilem sie do DQ6 bo jest bardzo problemowa, a SLI na 965 to juz calkiem po[ciach!]a sprawa jak dla mnie.

 

Memki PDP na D9 blokowaly kompletnie oc, za kazdym razem sciana na 330MHz.

 

Wyniki ? Jakies sa ale na orba sie nie da wyslac, :mur: 40k w 03, 18k w 05 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle VCORE to w biosie, cpuz czy w Erze ? :wink:

Bios w cpuz masz parę postów wyżej :)

 

Edit: Ale już senność mnie bierze screen dual prime plus cpuz w temacie o Conroe/Merom

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy na plyte DS4 wejdzie cos z tych coolerow ?

Thermalright XP-120

Thermalright SI-97

SILVERSTONE NITROGON NT-06

 

u mnie Ninja nie wejdzie, wiec kombinuje z czyms takim w sumie takie chlodzenie ma duzy plus bo bedzie tez wialo na elementy plyty glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :).

Jakieś niecałe 2 tygodnie temu wymieniłem swojego staruszka (Celeron Coppermine 600@900 m.in.) na kompa opartego na Conroe.

Po długich zadumach ;) wybór padł na E6300 i DS4. Podczas kłótni na temat giga czy dwa ramu, postanowiłem pójść na przekór i po przeglądnięciu listy "compatible memory" na stronie GB zaserwowałem sobie 1536MB RAMu od Kingmaxa... 533MHz. Flex Memory z 965P, nie? (Dual channel do 1GB) :) Wbrew powszechnej opinii, istnieją Kingmaxy na ELPIDACH, co można sobie sprawdzić właśnie na liscie comp. memory u GB. Cena porównywalna z GoodRamem... Wystarczyło poprosić Pana w ESC aby wybrał kostkę z literką F :). Niestety, przy kości 512MB trochę się walnąłem i wziąłem kość na Hynixie, ale nic to.

Mimo, że nie miałem doświadczenia w podkręcaniu stosunkowo nowego sprzętu (stare graty co innego :P) to starałem się być ze wszystkim na bieżąco. Póki co jestem jak najbardziej zadowolony z kompa i jego wyników - patrz sig. Zaznaczam, że żadngo max fsb i górnych granic sprzętu nie testowałem. Pozytywnie zaskoczyły mnie pamięci, wersja 533 chodzi jak się patrzy na aktualnych ustawieniach. Procek natomiast zdaje się mieć jeszcze spory potencjał, co mnie cieszy. Grafa póki co nie ruszana.

Z DS4 również jestem póki co bardzo zadowolony. Oczywiście, są drobne niuanse w stylu "Smart LAN" do papy czy jęki speakera po włączeniu ostrzegania o zerowych obrotach wiatraka CPU. Niemniej jednak są to sprawy marginalne i zapewne przyszłe BIOSy je wyeliminują.

Aktualnie komp chodzi całkowicie stabilnie, a na dalsze OC nie mam już takiej "wewnętrzej potrzeby" (wiadomo o co chodzi) ;).

Tak więc dołączam do grona zadowolonych userów Conroe i DS4 :D.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nei rozumiem Twojego wyboru co do ramow , po 1 czemu lipne kingmaxy i czemu nie okragla ilosc ,dual channel daje spory przyrost wydajnosci lepij bylo <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 667 i wykrecic na 900 a ptoem dkoupic druga kosc 1gb tyaka sama.

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm no wiesz, wziąłem takie, na jakie miałem kasę, czyli najtańsze na Elpidach, skoro kości te same to po co przepłacać za nazwę. Okrągła ilość, no cóż, na 2GB nie miałem już kasy, a koniecznie potrzebowałem ponad 1GB.

Po prostu wziąłem takie, jakie mi były potrzebne. Poza tym ten wynik (nie jest to żaden "max") przy kościach 533MHz nie wydaje mi się lipny, przeciwnie, moim zdaniem jest niezły. Aha - przecież mam dual channel - przynajmniej do 1024MB używanej pamięci. Poszukaj o FMA, Flex Memory... jest to nowość w 965P i sprawdziłem to sam - działa :). Btw: za obie kości dałem ~430zł.

W przyszłości mam zamiar pchnąć tą 512 i wstawić na jej miejsce 1024... czuję, że te kostki Heńka nie pociągną dużo więcej. Obiżyłem trochę takty, bo właśnie 512 była nieproporcjonalnie ciepła w porównaniu do tej 1024.

Jednak przyznam Ci rację, że jeśli bym się nad czymś zastanawiał w tym kompie, byłyby to ramy.

Tak w ogóle, to nie preferuję hardkorowego kręcenia na Bóg wie jakich napięciach. Jasne, jeśli sprzęt ma potencjał to szkoda, żeby się marnował, ale po prostu nie lubię katowania na maxa...

Tak czy inaczej, jeszcze sporo wody przepłynie Wisłą, zanim się to zestarzeje ;).

 

pozdr!

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho tego ostatniego nei bylbym pewien pewnmo za niedlugi czas 4 rdzenie beda standarem tak jak teraz 2 wchodza o grafikach to jzu nie mowic gdy wejdzie dx10 wszystkie obecne pojda do lamusa co do bog wie jakich napiec to c2d ma to do siebie ze umnie robi 3.3ghz ponad na stadardowym napieciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać witać kolegów zapaleńców

 

Jak ma sie sprawa z plytka S3? Działa tak samo fajnie jak DS3 (funkcje w biosie, max fsb)? Vmody sa rozpracowane? Mało osob ja ma, wiec niewiele ciekawych i konkretnych info mozna znalesc

powiem Ci tyle że jej chyba nikt TU nie ma, nikt sie nie chwalił jeszcze ... tania płytka do celeronka ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Vegan no tak, ale myślę, że utrzyma się to tak z rok na solidnej pozycji ;). Potem juz pewnie zpowszechnieją quad-cory i inne tego typu wynalazki :).

Niezła sztuka ten twój proc :). Ja wiem, że mój robi na pewno na stocku 3GHz, dalej nie próbowałem.

 

pozdr

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460x7 (3.22) @ 1.31875 stress coretemp 59 - 62 @ n inja i cpu szlifowane + AC5 ale wyjme i jeszcze raz szlif na lustro :)

 

az sie boje ile ten proc by zrobil na 1.5v i jakims dobrym wc albo fc :D chyba wymienie ta ninje na jakies wc bo szkoda takiego proca zebty sie na ac marnowal.

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie troche nie na temat, ale o co chodzi z tym szlifowaniem cpu ?? Bo nie zabardzo rozumiem. :/

 

Ja zamówiłem kompa z core i ds4 i czekam do wtorku, środy na kompa :) Zobaczymy jak to będzie szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie troche nie na temat, ale o co chodzi z tym szlifowaniem cpu ?? Bo nie zabardzo rozumiem. :/

 

Ja zamówiłem kompa z core i ds4 i czekam do wtorku, środy na kompa :) Zobaczymy jak to będzie szło.

Lapped IHS, szlif blachy dla osiagniecia mniejszych temperatur ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek od gory do dolu az mnie leb boli :blink:

Powiedzcie konkretnie jakie pamieci wybrac:

DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 12-4-4 ?

DDR2 2x1024MB Dual PC-800 PDP Patriot CL5?

oczywiscie wszystko pod zestaw d2c E6300+DS4+GF7600GS-Zalman

 

Bo co wyczytalem nowy bios poprawil problem z grafika GF7600GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że wezmiesz Geile będziemy mieć prawie identyczne konfingi. Co do problemu z 7600GS to tak nowy bios to naprawia. Można spokojnie kręcić grafikę.

 

Teraz wracając bardziej do tematu:

Czy ktoś kontroluje jak ma się sprawa z pełnymi biosami do DS4/6? Narazie dostępny jest F4c z którym są problemy (u mnie) i interesuje mnie pełny F4. Czy ktoś ma pytał się supportu GB albo pisał coś na ich forach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że wezmiesz Geile będziemy mieć prawie identyczne konfingi. Co do problemu z 7600GS to tak nowy bios to naprawia. Można spokojnie kręcić grafikę.

No to z karta mam problem z glowy. A powiedz ze te Geile dobrze wspolgraja z plyta? Sa jakies problemy? Kreca sie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vegan więc widzę mamy podobny problem, bo ja nie mogę dać więcej niż zalecane 2,1V na swoje Geile, odziwo na DS3 problemów żadnych na biosie ze sklepu.

 

@blank79

Z pamięciami na stock problemów żadnych, co do o/c pamięci DDR940-950 powinieneś zrobić, ale narazie DS4 ma problemy z tym. Trzeba czekać na bios nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...