Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest u was typowa temperatura radiatorów w DS4 (bez żadnego o/c, E6400). Złożyłem kumplowi kompa i on twierdzi że sa bardzo gorące i to bez obciążenia. Obudowa zwykła, zasilacz 12cm, bez dod wiatraków, grafika 7300GT. wydawało mi się że nie będzie potrzebne wentylowanie dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest u was typowa temperatura radiatorów w DS4 (bez żadnego o/c, E6400). Złożyłem kumplowi kompa i on twierdzi że sa bardzo gorące i to bez obciążenia. Obudowa zwykła, zasilacz 12cm, bez dod wiatraków, grafika 7300GT. wydawało mi się że nie będzie potrzebne wentylowanie dodatkowe.

 

Nie ma znaczenia czy OC czy nie , są gorace .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem E6300,DS3(Rev 1.0) i Geil Ultra 800 4.4.4.12.Jest to mój pierwszy Intel jaki posiadam i nie bardzo się orientuje jak to kręcić.Z tego co słyszałem to te pamięci powinny chodzić na 2.1V ,a w biosie jest ustawione na auto,ale podobno ta płyta zaniża napięcie na kościach.Jak ustawić prawidłowo napięcie?Z ego co wyczytałem w tym temacie to ta płyta lubi sprawiać różne "niespodzianki"Był bym wdzięczny jeżeli ktoś z Was kto ma taki sam zestaw napisał by mi jak to wszystko poustawiać prawidłowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte juz oddalem na gwarancje na poczatku tygodnia!

Dzisiaj dzwonilem koles mi powedzial ze plyta ta wysiadla i ze gdzies tam prad nie dochodzi i mi wymienia ja na nowa. java script:emoticon(':)', 'smid_2')

 

 

Dzisiaj dostalem nowa plyte taka sama rev1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem E6300,DS3(Rev 1.0) i Geil Ultra 800 4.4.4.12.Jest to mój pierwszy Intel jaki posiadam i nie bardzo się orientuje jak to kręcić.Z tego co słyszałem to te pamięci powinny chodzić na 2.1V ,a w biosie jest ustawione na auto,ale podobno ta płyta zaniża napięcie na kościach.Jak ustawić prawidłowo napięcie?

zmieniasz na manual i ustawiasz recznie timingi na 4, 4, 4, 12 reszta na auto tak jak jest i napiecie podbijasz o 0.15V i bedzie dobrze (1.95V). Na 2.1V to na timingach 5, 5, 5, 18 ida powyzej 950 mhz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem E6300,DS3(Rev 1.0) i Geil Ultra 800 4.4.4.12.Jest to mój pierwszy Intel jaki posiadam i nie bardzo się orientuje jak to kręcić.Z tego co słyszałem to te pamięci powinny chodzić na 2.1V ,a w biosie jest ustawione na auto,ale podobno ta płyta zaniża napięcie na kościach.Jak ustawić prawidłowo napięcie?Z ego co wyczytałem w tym temacie to ta płyta lubi sprawiać różne "niespodzianki"Był bym wdzięczny jeżeli ktoś z Was kto ma taki sam zestaw napisał by mi jak to wszystko poustawiać prawidłowo??

Mam dokladnie ta sama konfiguracje, po wgraniu biosu f10 dziala stabilnie przy fsb 475, pamieci 2.1V 5.5.5.13, a procek na 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze, poniewaz dziwi mnie pewna sprawa z moim ds3, mianowicie przy fsb 488 wsszystko chodzi ladnie (generalnie komp z siga), przechodzi 2 primy puszczone rownolegle wraz z 32m pi, po prostu pelna stabilnosc, gry, benchmarki itp. a jednak cos jest nie tak, gdy czasem restartuje kompa "uruchamiam ponownie" to raz na jakis czas nie chce sie na nowo odpalic, albo odpala sie ze stockowymi ustawieniami... w sumie nie do konca wiem o co mu moze chodzic, w takich sytuacjach restartuje biosa, ustawiam na nowo ustawienia z fsb 488 i dalej smiga, tylko wkurza mnie to ze nie moze sie normalnie odpalic, mam +0,1v na fsb ( NB chlodzony pentagramem NP-40 CU+40mm sharkoon), generalnie nie jest mu goraco... na CPU podnioslem napiecie o 2 nastepne wartosci w gore, na Patriotach mam +0.3v (nie wiem ile maja stockowo). Prosze podzielcie sie jakimis radami :) pozdrawiam.

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem ds4+E6300+2x1GB OCZ PC-6400+GF7600GT gigabyte+dysk WC80GB+szef 450W

narazie fsb to 420 przy dzielniku 1:1, timingi 5-6-6-17, napięcie na ddr +0.075v

problem polega na tym, ze nie znalazłem w biosie nr F8 zakładki do zmiany timingów, klawisze ctrl+F1 nie włączają żadnej dodatkowej zakładki w biosie, jeżeli włączają, to gdzie, czy dodatkwa zakładka w głównym oknie biosu, czy gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem ds4+E6300+2x1GB OCZ PC-6400+GF7600GT gigabyte+dysk WC80GB+szef 450W

narazie fsb to 420 przy dzielniku 1:1, timingi 5-6-6-17, napięcie na ddr +0.075v

problem polega na tym, ze nie znalazłem w biosie nr F8 zakładki do zmiany timingów, klawisze ctrl+F1 nie włączają żadnej dodatkowej zakładki w biosie, jeżeli włączają, to gdzie, czy dodatkwa zakładka w głównym oknie biosu, czy gdzieś indziej.

powinny się pokazać dodatkowe opcje w zakładce w której masz całe OC Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, nie wiesz czy z nową dostawą pojawiła się w gralu Gigabyte 965P-DS-4 rev2.0 ?

Nigdzie nie mozna jej dostać, a niestety muszę zrobić zakupy na dniach :( .

Jak nie znajdę nigdzie rev.2.0 to jestem zmuszony kupic kupić jutro w Wawie. na giełdzie rev.1.0 :sad:

Jeśli ktoś wie gdzie można kupić dwujkę, Proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze, poniewaz dziwi mnie pewna sprawa z moim ds3, mianowicie przy fsb 488 wsszystko chodzi ladnie (generalnie komp z siga), przechodzi 2 primy puszczone rownolegle wraz z 32m pi, po prostu pelna stabilnosc, gry, benchmarki itp. a jednak cos jest nie tak, gdy czasem restartuje kompa "uruchamiam ponownie" to raz na jakis czas nie chce sie na nowo odpalic, albo odpala sie ze stockowymi ustawieniami... w sumie nie do konca wiem o co mu moze chodzic, w takich sytuacjach restartuje biosa, ustawiam na nowo ustawienia z fsb 488 i dalej smiga, tylko wkurza mnie to ze nie moze sie normalnie odpalic, mam +0,1v na fsb ( NB chlodzony pentagramem NP-40 CU+40mm sharkoon), generalnie nie jest mu goraco... na CPU podnioslem napiecie o 2 nastepne wartosci w gore, na Patriotach mam +0.3v (nie wiem ile maja stockowo). Prosze podzielcie sie jakimis radami :) pozdrawiam.

Gigabyte tak czasem ma. Przywyknij. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, nie wiesz czy z nową dostawą pojawiła się w gralu Gigabyte 965P-DS-4 rev2.0 ?

Nigdzie nie mozna jej dostać, a niestety muszę zrobić zakupy na dniach :( .

Jak nie znajdę nigdzie rev.2.0 to jestem zmuszony kupic kupić jutro w Wawie. na giełdzie rev.1.0 :sad:

Jeśli ktoś wie gdzie można kupić dwujkę, Proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam.

Jak coś to kup w Gralu 965P-DS3P 2.0.

Ds4 rev. 2.0 a 965P-DS3P 2.0 różnica jest chyba tylko w dualbiosie i radiatorkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, nie wiesz czy z nową dostawą pojawiła się w gralu Gigabyte 965P-DS-4 rev2.0 ?

Nigdzie nie mozna jej dostać, a niestety muszę zrobić zakupy na dniach :( .

Jak nie znajdę nigdzie rev.2.0 to jestem zmuszony kupic kupić jutro w Wawie. na giełdzie rev.1.0 :sad:

Jeśli ktoś wie gdzie można kupić dwujkę, Proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam.

W jednej dostawie keidys byly 2.0, od paru tygodni tylko 1.0, od róznych dostawców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua zamontowana na chipset'cie, kupilismy 3 zestawy ze znajomymi, potwierdzone ze dzialaja wydajniej niz hr-05 - radiator nizszy, wiecej heatpipe'ow, 16% wieksza powierzchnia dla zeber glownych, konwekcja robi swoje i temperatura znacznie nizsza :-)

Cena default'owa 90zl, pan z racji sprzedazy az 3 egzemplarzy dal lekki upust :-) Goraco polecam zakup tego radiatora!

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua zamontowana na chipset'cie, kupilismy 3 zestawy ze znajomymi, potwierdzone ze dzialaja wydajniej niz hr-05 - radiator nizszy, wiecej heatpipe'ow, 16% wieksza powierzchnia dla zeber glownych, konwekcja robi swoje i temperatura znacznie nizsza :-)

Cena default'owa 90zl, pan z racji sprzedazy az 3 egzemplarzy dal lekki upust :-) Goraco polecam zakup tego radiatora!

no ok ale oświeć mnie

co to ma wspólnego z płytami gigabyte s3/ds3/ds4/dq6 ?? no poza tym że możesz ten radiator na nie pewnikiem założyć (poza dq6 i ds4 bo tam chłodzenie jest dość mocno rozbudowane i potrzebował byś więcej radiatorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajdzik, pisze zeby ktos kto sie waha przy zakupie radiatora do DS3 nie mial juz tego problemu, tymbardziej, ze sporo osob posiada ta plyte. Nie wiem wiec skad to upomnienie.

BTW dzieki temu chlodzeniu moge ustawic FSB 480 (wczesniej bez radiatora i na biosie F7 max fsb 448), jeden mhz wiecej i konczy sie zwiecha - postaram sie cos jeszcze zdzialac w ramach zabawy.

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajdzik, pisze zeby ktos kto sie waha przy zakupie radiatora do DS3 nie mial juz tego problemu, tymbardziej, ze sporo osob posiada ta plyte. Nie wiem wiec skad to upomnienie.

BTW dzieki temu chlodzeniu moge ustawic FSB 480 (wczesniej bez radiatora i na biosie F7 max fsb 448), jeden mhz wiecej i konczy sie zwiecha - postaram sie cos jeszcze zdzialac w ramach zabawy.

chyba że :)

tylko wiesz wcześniej napisałeś o tym radiatorze tak jak by to był temat właśnie o nim a nie o płycie ale teraz już wszystko wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds3 rev 2.0.

zapowiada sie jedna z lepszych plytek na 775 w przedziale do 500 zl z groszem.

500 bez jakniecia . Widac sporo zmienione zasilanie.

jak dla mnie to nastepny kandydat do kupna.

http://www.techspot.com/review/38-gigabyte-965p-ds3p-rev2/

pzdr

Nie, to nie jest DS3 rev 2.0 tylko DS3P rev 2.0! jedna literka a taka różnica. W zasadzie to chyba wykastrowany DS4, ale o możliwościach overclockerskich DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest DS3 rev 2.0 tylko DS3P rev 2.0! jedna literka a taka różnica. W zasadzie to chyba wykastrowany DS4, ale o możliwościach overclockerskich DS3.

Szukam czegoś do 500zł i jak dotychczas byłem zdecydoawny na p5n-e, a teraz jest kolejny kandydat do rozpaczenia.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ w najbliższej przyszłości zamierzam dołączyć do szczęśliwych posiadaczy C2D, mam parę pytań do posiadaczy płyt Gigabytea...

Zamierzam kupic procka E4300, a do niego w miarę najtańszą przyzwoitą płytę, która pozwoli mi z niego wycisnąć 3ghz (czyli 9*FSB333). Z testów w sieci wynika, że takie FSB jest w stanie osiągnąć juz plyta Gigabyte 945P S3 za 310zł. Ze specyfikacji chipsetu intela 945P wynika,ze obsługuje on pamieci do 667mhz. Zamierzam kupic Goodramy 1GB 667mhz, ale (co gwarantuje sprzedawca) robiące 800mhz na 4-4-4-x przy 1,9v i na takich ustawieniach je uzytkować.

I tutaj pojawiają się pytania:

1. czy na chipsecie 945P jest mozliwosc ustawienia w biosie dzielnika pamięci tak, aby przy FSB=333, pracowały one na szynie 400mhz czyli w tym przyp. 12:10 ???

2. czy są jakieś zmodyfikowane biosy do płyt gigabyte'a wprowadzające takie dzielniki?

3. czy jezeli spcyfikacja 945P ogranicza współpracę do 667, nie uruchomię plyty np. na FSB 360 z dzielnikiem 1:1 dla pamięci?

4. Czy jezeli kupie moduł 1gb zamiast 2X512mb dużo traci się w wydajności przy platformie core 2 duo? - a tak bym wolał, aby w przyszlosci móc dokupic 1gb i puscic w dualu...

 

Wiem, ze to jest temat o 965p, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie mi w stanie pomóc. Oczywiście wolałbym kupić Gigabyte'a 965P S3, ale jeset on o 110zł droższy od 945 a głownym celem przed płytą jest osiągnięcie FSB 333 i tutaj każdy grosz się liczy...

 

Dzięki za pomoc i wskazówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Witam

kolega złożył sobie komputer na płycie GA-965P-S3 + c2d e6300 + asus 1300Pro +512 667MHz goodram

Problem polega na tym że komp wogóle nie wstaje, po włączeniu przycisku zasilania komputer na moment się włącza po czym wyłącza się, znów (tym razem samoczynnie) włącza się i wyłącza i tak w kólko.

Clear cmos nie pomogło, co gorzej komp przez jakiś czas wogóle nie chciał wstać.

Odłączyliśmy kabel zasilający i znów to samo

Zaznaczam że monitor wogóle się nie załącza, nie chce wstać i co ciekawe, pomimo że żaden dysk nie jest podłączony, przy próbie włączenia komputera miga w obudowie dioda od dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...