Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja tez zamowilem na tej samej aukcji tego gigusia w rewizji [?] 3.3. Płyta będzie współpracowała z E2180. Idzie do kompa kolegi. Licze na OC procka na minimum 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam tą płytę i wiem, że gdy ją kupowałem były pewne problemy z SATA. W sklepie mówili, że gdy składali to coś tam nie działało do końca, że chyba 2/8 działy a reszta nie, naprawili to i wszystko było ok.

Od dłuższego czasu mam taką sytuację - włączam komputer i nie znajduje mi dysku twardego, po paru restartach go złapie i wszystko działa jak należy. Niekiedy za pierwszym razem mi go znajdzie. Wsadziłem kabel do innego wyjścia, przez chwile było ok, później to samo.

Czemu tak się dzieje? To jest związane z płytą czy coś z dyskiem?

BIOS'a mam F5 jeżeli to coś pomoże w diagnozie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , powiedzmy tak : "za szybko odpalasz kompa" :) Serio , serio. Znam to o czym piszesz , mialem to na roznych Gigabyte'ach. Najprostsze jesli nie lapie dysku i zostaje na migajacym kursorze to wylaczyc go , odczekac chwile i wlaczyc , zlapie w 100%. Jesli odpalasz po dluzszym czasie ,a wylaczasz go z powera to po wlaczeniu przycisku poczekaj chwile zanim odpalisz power z obudowy.

 

Swoja droga , nie mialem tego ani na Abicie , ani na Asusie , ani na MSI , na kilku Gigabyte dokladnie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo łapię o co chodzi, ale zrozumiałem coś o kursorze :D Mój problem zaczyna się przy ładowaniu BIOS'a, czy jak to się nazywa, przy samym starcie - czarny ekran, białe napisy %-) W momencie gdy trzeba nacisnąć Del by wejść do biosa - tutaj raz mi załaduje dysk, a raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dokladnie o tym pisalem.

 

Idzie wedlug mnie o czas ladowania kondziorow na Gigazlomach , moze o rozgrzanie elementow , nie wiem jak to sensownie wytlumaczyc , ale mialem to samo na ich plytach. Plyty sa w 100% sprawne , ale czasem nie zalapia dysku , a przez to nie da sie wejsc do biosa , czy nie idzie ladowanie windy. U mnie zdaza sie to, rzadko ale jednak jest. Wtedy po prostu wylaczam kompa przyciskiem power na obudowie , odczekuje troche , odpalam ponownie i smiga ok , a jak mi sie nie chce czekac to wale powerem z zasilacza i odpalam od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przy włączaniu dłużej przytrzymać power? Ile? Robiłem tak ostatnio i różnicy nie zauważyłem - może za krótko?

Czy mogę w takim razie podkręcać? Aktualnie chodzi na standardzie, jutro dostaje nowe pamięci i zamierzam się pobawić.

 

Czy jest warto wymieniać wersje biosu? Widziałem, że jest F11, ja mam F5. Pytam ogólnie, nie odnośnie tego problemu.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie pisalem o tym bys dluzej trzymal power , a bys odczekal parenascie sekund po wlaczeniu zasilacza , listwy z odpaleniem kompa.

 

U mnie DS3 lazi ocowany juz 2 lata , czasem dysku nie znajdzie , rzadko ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam DS3 już od ponad 2 lat (kupiona kilkanaście dni po premierze, więc rewizja pierwsza). Działam na niej z kościami Geil DDR2 800 CL 5 2x1GB, jednak dosyć mocno ostatnio brakuje mi pamięci i mocy. W związku z tym mam kilka pytań.

 

Czy DS3 radzi sobie z obsługą Quadów? Jeśli tak, to czy można wpakować do niej jakiegoś mocnego Quada?

 

No i pamięci. Mam okazje kupić 4kości Goodrama lub 4 kości Kingstona 2GB CL5 (razem 8GB). Czy płyta bez problemu przełknie tyle ramu bez zbędnych problemów? To są oznaczenia Kingstonów: KVR800D2N5/2G a to GoodRamów: GR800D264L6/2G.

 

Pytam o pamięci, bo wiem, że dawniej DS3 miał problemy z obsługą kilku modeli, również tych z Micronami D9.

 

Pozdrawiam,

sough

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpisał, więc pewnie zainteresowanie tą płytą jest teraz nikłe. W każdym razie mam już u siebie nowy RAM i bez problemów płyta działa z zainstalowanymi 4x2GB GoodRamami. Nie było absolutnie żadnych problemów, od razu wstała i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec ;]

ta plyta (rev 3.3) wciaz stanowi dobra podstawe do budowy fajnego komputera.

obsluga 4 rdzeni, nawet najnowsze odslony wolfdali mozna wpakowac jesli wierzyc w to co pisza na stronie producenta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem swojego E6300. Ostatnio chodził na standardzie.

Jak daje mu np. 2,4ghz, orthosem pomęczę i wszystko jest ok. Gry chodzą, super pi przechodzi - wszystko dobrze. Po którymś włączeniu komputera następuje taka sytuacja - włączam, słychać jak startuje, po czym się gasi (monitor chyba jeszcze czarny/niewł.) i uruchamia na nowo w standardowych ustawieniach. Czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc ustawienia command rate 1T na plycie glowne Gigabyte 965P-DS3 rev.3.3?

 

Podkrecilem sobie dzisiaj delikatnie komputer:

 

E6300 @ 2380 MHZ (7x340)

OCZ 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 (850 MHZ 4-4-4-12 przy napieciu 2.1V) i tutaj patrzac w Everesta mam niestety 2T.

 

Da rade to jakos zmienic na 1T? Od czego to zalezy? W biosie niestety nie widze takiej opcji nawet po wcisnieciu CTRL+F1.

Edytowane przez Majes86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może programem memset pod Windows : http://www.programosy.pl/program,memset.html ,a sprawdzałeś ile na max pójdzie ten proc , mój 6300 idzie na napięciu 1,2v na 3,0ghz i mam ciekawy przypadek bo mam 2 kości pamięci 1gb 533mhz i 2gb 800mhz obydwie kingstony , jak podkręcam je osobno to 533 idzie na 850mhz 5-5-5-15 a 2gigowa 800-tka idzie tylko na 830 mHz 5-5-5-15 , razem idą na 860 mHz timingi 5-5-5-15 , przy czym podejrzewam ze to kres możliwości mojego procka bo na szynie 435 mHz już jest niestabilny , kupiłem specjalnie pamięci Transcend Axe Ram 1066+ 2x1gb i dalej max to 430mhz FSB czyli 3,01 gigaherca na procku tylko tu timingi 4-4-4-12 , zmiany napiec na procku , pamięciach , fsb - i chipsecie nic nie dają

 

do innych użytkowników , mam pytanko czemu jak ustawie pamięci 2,5x fsb czyli przy 430 mHz FSB daje to 1075 na memorkach to komp nie wstaje a powinien (memorki 1066 mHz) , a jeśli przy 270mhz FSB dam 4x czyli 1080 na memorkach to wsio działa stabilnie ?

Edytowane przez AJDAHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ktoś odpalał na ds3 e5200? w rozpisce producenta nie ma, ale kto wie... moze pójdzie?

 

 

edit: sprawdzone, dziala E5200, plyta nawet go rozpoznaje jako e5200, mnozniki polowkowe dzialaja:-) oczywiscie tez da sie podkrecac;)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke Gigabyte P965-DS4 rev 1.0 + E6300 - ten starszy model

czy E8xxx 45nm - pojdzie na tej plytce? a moze jakies Quady pojda? wiem ze gigabyte na P965 byly swego czasu dosyc popularne, wiec moze ktos mial mozliwosc przetestowania takiej opcji lub sam robil podobna zamiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz , ze na ich www jest podana lista obslugiwanych cepow? :|

Rev 1.0 nie wspiera bodajze zadnego 45nm , pamietam to bo sprawdzalem aukcje typa z Laba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ze na ich www jest podana lista obslugiwanych cepow? :|

Rev 1.0 nie wspiera bodajze zadnego 45nm , pamietam to bo sprawdzalem aukcje typa z Laba.

patrzylem dla rev 1.0 - wiec albo obsluguje i po prostu komus nie chcialo sie 3 razy tej samej tabelki poprawiac (rev 2.0/3.3), lub tez nie obsluguje, dlatego pytam sie na forum moze ktos ma taka plytke i wsadzil na nia E8xxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze, nie teoretyzujcie, widzialem liste i to ze biosu f11 nie ma uwzglednionego w tej tabelce - dla rev 2 i 3,3 jest - byc moze chodzi tu o to ze plyta oficjalnie obsluguje tylko fsb 1066mhz, a sam procek ma 1333mhz (rev 2 i 3,3 maja 1333 i moze dlatego uzupelnili tabelke). Z tym ze ja mam aktualnie ustawiony fsb na 1600mhz - wiec byc moze pojdzie i bedzie nawet dobry O/C - tylko wszystko trzeba recznie ustawic.

Dodam jeszcze ze w tabelce biosow - poprawki dla roznych rev. sa takie same, wiec...

Dlatego pytam sie o praktyke... moze ktos osobiscie probowal i moze sie na ten temat wypowiedziec?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używke E5200 sprawdź i szybko odsprzedasz, jeżeli ten pójdzie to pozostałe 45nm też powinny.

@Firekage fakt nie wiedziałem że rewizja cepa ma znaczenie

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...