Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Oj chyba nie da rady,trzeba nity zrywac.Moze pojutrze zdemontuje,bo w sumie jest mi zbedny,to zobacze co i jak.

A co do maty,to tylko na gore nie starczylo.

 

Mobo nie ma potrzeby wyjmowac.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za info.

Jak ogarnę chipset i kable to pomyślę nad matami.

A, przy instalacji ich nie trzeba wyjmować mobo? Bo nie wiem czy jest sens porządkować kabli aby znów wyjmować mobo i znów robić porządek.

Mi się wydaje, że nie bo chyba mobo o nic nie zawadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wreszcie doczekała się drugiego fan'a :)

Komputronik zapomniał mnie powiadomić, ze fan dawno na stanie...

Mając na zastanowienie się co zamiast AC jakieś 10 sekund... Wybór padł na Revoltec Air Guard 92mm - na 12V wyraźnie "bzyczy", na 5V zachowuje się już kulturalnie (TT Silent Wheel też przepiąłem na 5V, żeby pozory ciszy zachować).

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99a96c5b763ce674.html (tryb makro w N90 niezbyt się sprawdza)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9b096c3dad9c855.html (TT SW raz jeszcze, ciemno, bo lampa błyskowa za mocno naświetlała)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ed307082a5b3c6c.html (wnętrze)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4bf19cba51e4fc56.html (rev 1 :P Wentyl poszedł jednak w górę, na dole kable skutecznie ograniczały przepływ powietrza)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fcdd2cd7bb4cb23.html ("mała" piękność :))

 

EDIT:

Temperatury:

Na pojedynczym TT na 12V:

CPU: 31'

GPU: 51'

HDD: 32'

TT + Revoltec, oba na 5V:

CPU: 34'

GPU: 52'

HDD: 25'

Nie jest źle.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem są bardziej słyszalne :P Bo więcej otworów to to ma.

 

Ale tak to jedynie czuje i słyszę lekkie wibracje fanów...

 

Dysk dokręciłeś dobrze do szyn ? (tak, wiem, niby bez-śrubkowy montaż, ale mnie te śrubki korciły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie dysk na stabilizerze,a wszystkie drgania znikna.Tez sie z tym meczylem,gdy wyciszalem kompa.U brata w BH,tez zamontowalem i nastala cisza.

 

Jest to chyba jedyna przypadlosc,jaka drazni w obudowach chiefa.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego typu obudowę tyle, że z czarnym panelem przednim i nic mi nie buczy... a mam dwa HDD i nie na śrubkach i sobie chwale jak dla mnie ten Chief jest super! Czy wszystkie wentyle podokręcane (jeżeli takowe na obudowie masz)? Bo ja mam 2x 92mm na bocznej ściance i 120mm na "wylocie" ... i też nie brzęczą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tymi kołkami i efekt jest taki że te buczenie jest coraz większe. Coraz bardziej zaczynam żałować że kupiłem obudowę marki chieftec...

A jakie masz hddki? Może jakieś barracudy 7-ki. No i zależy też w których slotach montujesz dyski, najlepiej w tych na samym dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi to SP2514N

w moim szefie CH ten dysk jest bezglosny tak samo jak SV1204H. Moze masz walniete szyny? Aha, ten dysk mam zamontowany w 2giej szynie od gory. wcisnij mocniej szyne w dysk. nawet mozesz uzyc 250g sily perswazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurier dostarczył mi Chiefteca Dragon Medium (biały) + panel z oknem. Obudowa baaardzo solidna, dobrze wykonana i spora :) Może kolor mógłby być inny, ale jak za 150 zł za komplet to i tak się opłaca :P

Kupiłeś na allegro? Od madtech vel. miodek?

 

No biały nie jakiś rewelacyjny, ale jak pomyślę że za srebrnego dałem 80 zeta więcej to nie wiem czy bym białej nie wolał ;) Żartuję kolor jednak ładny jest mój i zarazem pasuje do wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 dni mecze sie z CHIEFTEC DX-01B-D-U, mecze poniewaz dysk PISZCZY niemilosiernie... nie jest to buczenie. Obudowa nie drga, ale dysk piszczy jak głupi... nie wiecie jak się tego pozbyć?

ps. buda super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, używa ktoś Chieftec Dust Guarda, albo przynajmniej wie jak to się sprawdza w działaniu?

 

Zastanawiam się czy na tej siatce od wentylatorów prześwit nie jest zbyt wielki. Obecnie używam samoróbki z pończochy, ale z koleii w pończosze prześwit jest chyba zbyt mały i jak się wentyl skręci to myślę, że nic wiać nie będzie :sad:

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw... a i pytanko, bo mam obudowe z podpisu i składam kompa w niej (w końcu ją z kartonu wyjąłem, drugi raz od zakupu pół roku temu) i mam problem jak wyjąć tę zaślepkę od płyty głównej [tej na tylny panel z gniazdami] by zamontować tą od KN9, nie widze tam śrubek a wypchąć się nie chce, w instukcji tez nic nie ma. Użyłem dość znacznej sily i nic, boje sie mocniej bo jeszcze coś rozwalę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młotek pomógł, wziałem dość duży model, taki cięzki, przyłożyłem ostrą końcówką do panelu i uderzyłem drugą dłonią w przeciwny koniec - panel wyskoczył bezproblemowo do środka obudowy. Mam pytanie do do chłodzenia, mam cosik takiego z trzema 92 na boku i 120 z tylu. Jak wy chłodzicie te budy? Ja chce dać na tył XThermal na 12V a na bok 3 fany ARCTIC COOLING na 5V a reszte chce wykleić matami (wszystkie inne otwory też), myśllicie że takie coś będzie dobre, czy komputer sie ugotuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młotek pomógł, wziałem dość duży model, taki cięzki, przyłożyłem ostrą końcówką do panelu i uderzyłem drugą dłonią w przeciwny koniec - panel wyskoczył bezproblemowo do środka obudowy. Mam pytanie do do chłodzenia, mam cosik takiego z trzema 92 na boku i 120 z tylu. Jak wy chłodzicie te budy? Ja chce dać na tył XThermal na 12V a na bok 3 fany ARCTIC COOLING na 5V a reszte chce wykleić matami (wszystkie inne otwory też), myśllicie że takie coś będzie dobre, czy komputer sie ugotuje?

Nie ugotuje się. Nawet nie musisz dawać aż tylu 92mm. Co do dziur w których nie będzie wentylatorów, nie zaklejaj ich na amen matami bo nigdy nie wiesz kiedy się przydają :)

Jeśli masz mocno grzejącą się grafikę wówczas warto zamocować w boku na dole wentylator, w pp. jest tam zbędny. Jeśli radiator nie jest typu Tower (jak Freezer, Ninja) ale bierze powietrze z boku wówczas na boku u góry można dać wentylator, w pp. jest zbędny.

Wyklejałem matami mojego szefa i testowałem różne kombinacje wentylatorów B-)

O dziwo na arctica freezera dobrze robi odetkanie dziury w boku ale tej na dole a nie na górze. Nie dawałem tam wentylatora, ale po zaklejeniu dziury temperatura procesora wzrosła, więc odetkałem.

W miejscu gdzie są dyski twarde wieją 2 x papst @ 5v zamocowane na lewym boku, a kratka na prawym boku po drugiej stronie dysków zatkana, aby powietrze zassane na dyski leciało na bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, używa ktoś Chieftec Dust Guarda, albo przynajmniej wie jak to się sprawdza w działaniu?

 

Zastanawiam się czy na tej siatce od wentylatorów prześwit nie jest zbyt wielki. Obecnie używam samoróbki z pończochy, ale z koleii w pończosze prześwit jest chyba zbyt mały i jak się wentyl skręci to myślę, że nic wiać nie będzie :sad:

Ja kupilem sobie za 14 zl w praktikerze FILTR DO OKAPÓW kuchennych:D (jakby z waty:P)

Filtr nie spowalnia wogole przeplywu (nie zanotowalem organoleptycznie) a jego grubosc i porowatosc powoduje ze nie przepuszcza kurzu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę się raz na zawsze pozbyć kurzu w obudowie, żebym mógł ją otworzyć po roku ze świadomością, że w środku nie ma żadnego pyłka. Dlatego chce wszystko zatkać poza bokiem z 3 x 92 a na niego dać Chieftec Dust Guarda, myślisz że to zły pomysł? Hmm... w sumie moge tez zostawić Chieftec Dust Guarda na drugim boku, ale wtedy bedzie przez te nie wytłumione dziury mi hałas wyłaził z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę się raz na zawsze pozbyć kurzu w obudowie, żebym mógł ją otworzyć po roku ze świadomością, że w środku nie ma żadnego pyłka. Dlatego chce wszystko zatkać poza bokiem z 3 x 92 a na niego dać Chieftec Dust Guarda, myślisz że to zły pomysł? Hmm... w sumie moge tez zostawić Chieftec Dust Guarda na drugim boku, ale wtedy bedzie przez te nie wytłumione dziury mi hałas wyłaził z budy.

Kurzu w obudowie można znacznie zredukować ale nigdy się go nie pozbędziesz do poziomu 0% jeśli stosujesz wentylacje.

U mnie dzielnie z nim walczą pończochy, naciągnięte na wszystkie zostawione dziury + wentylatory zasysające, oprócz wentylatorów wyciągających.

Co do hałasu, jak coś w tej budzie będzie głośno chodzić to nawet podwójna wartstawa maty tego nie zagłuszy, więc nie łudziłbym sie że jak pozatykam wszystkie dziury to będe miał super cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...