Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie czytam i zastanawiam... :)

Sporo z Was ma obudowy Chieftec Bravo LBX-01B-B-B. Stąd moje pytanie. Warto ? Czy to dobra obudowa do OC ? Jak wygląda sprawa z jakością ?

Potrzebuję obudowy, oczywiście niedrogiej, z floopem, z minimum 4 miejscami na 5,25. Czy ten Cheftec to dobry wybór ? Ile wiatraczków będę musiał dokupic ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Sporo osób ma, bo sporo osób uznało kupno szefa za wybór optymalny. Dlatego na pytanie "czy warto?" większość postujących w tym temacie odpowie: warto. Główne zalety: kawał wielkiego, twardego pudła, dosyć przewiewnego, do którego wszystko wchodzi i za rozsądną kasę. Nie wiem cóż więcej można powiedzieć - wszystko masz porozrzucane w poprzednich postach.

 

Wiatraków możesz dokupić nawet 6, ale najbardziej przydaje się dwunastka na tyle i ewentualnie coś na przodzie z prawej strony dla chłodzenia dyków (ja używam tylko na tyle).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sobie czytam i zastanawiam... :)

Sporo z Was ma obudowy Chieftec Bravo LBX-01B-B-B. Stąd moje pytanie. Warto ? Czy to dobra obudowa do OC ? Jak wygląda sprawa z jakością ?

Potrzebuję obudowy, oczywiście niedrogiej, z floopem, z minimum 4 miejscami na 5,25. Czy ten Cheftec to dobry wybór ? Ile wiatraczków będę musiał dokupic ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

+ 200mhz na cpu i + 30mhz na pamięciach na grafice :P tak,,, dobra do oc

co do jakości - idź dotknij, sam oceń. macałem obudowy za różną kaskę i chief to imo 7/10 przy założeniu że zna się jego wady (czytaj albo zaakceptuj albo trzeba go trochę podpimpować...), czuć od niego rodowód serwerowo-workstacjowy, za dużo dziur jak na budę do domu chyba że szum i brumkanie dysku wpływa na ciebie pozytywnie

wiatraczków będziesz musiał dokupić zero,, nikt cię nie zmusza do ich kupowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze zapytam tak: po kiego dali pierscien ferrytowy, po co on potrzebny? ma filtrowac prad czy jak?

 

jestem dumnym posiadaczem szefa CH za 199,- :P

Dla bajera. Ja sobie przez to przewlokłem kabelki power/reset a samąobręcz przytwierdziłem do budy opaską zaciskową, żeby w razie przenoszenia nic się w środku nie tłukło.

 

czuć od niego rodowód serwerowo-workstacjowy, za dużo dziur jak na budę do domu chyba że szum i brumkanie dysku wpływa na ciebie pozytywnie

wiatraczków będziesz musiał dokupić zero,, nikt cię nie zmusza do ich kupowania

Ja tam lubie "serwerowe" klimaty, na hałas nie narzekam i nie zauważyłem różnic w stosunku do poprzedniej "nieserwerowej" budy. Tylko wibracje się zmniejszyły - 1mm stali robi swoje (zwłaszcza, że w sumie będzie tego z 15kg bez zasiłki).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Chiefteca BX 01 B B B 3 lata i nadal nie mogę się nadziwić. :) Doskonały przewiew, montowanie collerów szybkie i wygodne. Kieszenie na hdd też są bardzo wygodne. Co prawda mam jeszcze starego typu, nowe pewnie jeszcze bardziej są komfortowe. Wszystkim którzy się zastanawiają, polecam. PS. patrząc na długość dzisiejszych kart graficznych, sugerowałbym kupno high towera, aniżeli midi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli najdłuzsze karty włażą spokojnie. Zostaje nawet 3 cm luzu. Inna sprawa, że zdejmując koszyk na HDD np w P182 (midi) robi się jeszcze wiecej miejsca.

 

Który z paneli przednich Szefa umożliwia lepsza wentylację i mniej przepuszcza kurz. Taka metalowa siateczka jak np w LCX-01B-B-SL czy plastikowy panel w LBX-02B-B-B?

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod tą metalową siateczką ja mam filtr przeciwkurzowy z jakiegoś materiału przypominającego filtry w niektorych odkurzaczach, w dotyku bąbke przypomina. Tego na fotach nie widać i trudno sie do tego dostać - 6 śrub to chyba blokuje [albo 4]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli najdłuzsze karty włażą spokojnie. Zostaje nawet 3 cm luzu. Inna sprawa, że zdejmując koszyk na HDD np w P182 (midi) robi się jeszcze wiecej miejsca.

 

Który z paneli przednich Szefa umożliwia lepsza wentylację i mniej przepuszcza kurz. Taka metalowa siateczka jak np w LCX-01B-B-SL czy plastikowy panel w LBX-02B-B-B?

W LCX pod metalową siatką jest filtr, w LBX nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem tego Chiefteca i powiem tylko tyle WOW. U mnie te smugi są tylko na dole i ich w ogóle nie widać.

Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem jakieś noname badziewko (mało miejsca się ostatnio zrobiło i gorąco, nawet rękodzieło - wycinanie otworów 2x120mm nie za wiele pomogło) i nie widziałem sensu wydawania takiej kasy na obudowę. Teraz mogę powiedzieć wszystkim, którzy się wahają - WARTO.

Myślałem, że mam głośne HDD - teraz go W OGÓLE nie słychać!!!

Kosztowała mnie 199 PLN i jak pomyślę, że chciałem wydać ok 140 - 160 PLN na jakieś badziewie, to aż mi się słabo robi. A na tę promocję w Angeli trafiłem dzięki Wam i temu wątkowi. DZIĘKI STOKROTNE.

Macie wśród swych szeregów kolejnego nawróconego z noname badziewia na obudowy z prawdziwego zdarzenia!

Ta obudowa jest warta każdej wydanej na nią złotówki.

 

Plusy

+ przestronność

+ wygoda montażu (można bez śrubek, ale można i dokręcić)

+ jakość wykonania i wykończenia

+ estetyczny prosty wygląd

 

- tylko miejsce na wentylatory 2x92 mm w bocznej ściance (mogłyby być 120)

- ta niebieska dioda daje w nocy trochę po oczach (na szczęście kompa ma pod biurkiem, tak że niejest to aż tak uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, własnie zamontowałem wszystkie podzespoły w nowej budzie (Czarny Dragon medium tower) i powiem wam że chiefa nie zamieniłbym na nic innego, to juz mój drugi dragon (poprzedni był biały i miał z tyłu miejsca na 2 wentyle 80mm, a nowy ma 1 x 120m), w budzie mam tylko 1 wiatrak 120mm (s-flex 800 rpm) z tyłu, do tego akasa amber 120mm w zasiłce, i 2 kolejne s-flexy 120mm 800rpm na procku i grafie, zrezygnowałem z wiatraka 80mm z przodu, róznica temepratur między wiatrakiem a bez niego to 2 stopnie celsjusza dla dysku - mała strata temperaturowa i jest ciszej)

 

Buda jest solidnie wykonana, ciężka (dla mnie to plus). Szkda tylko że czarny kolor nie jest do końca czarny tylko ciemno graitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ta niebieska dioda daje w nocy trochę po oczach (na szczęście kompa ma pod biurkiem, tak że niejest to aż tak uciążliwe.

uzyj czarnego markera na diodzie i drzwiczkach. po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do diody to było kilka stron wcześniej... Czyli:

1.) Zdjąć przedni panel i zeszlifować "czubek" diody.

2. ) Wydać 0,3-1 Pln i kupić w elektronicznym diodę 3mm.

3. ) Zdjąć przedni panel i zamienić diodę POWER z HDD. Albo w budzie przepiąć kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szefa LBX. Czy do tych obudów dołączana jest instrukacja obsługi bo takowej nie dostałem. Pozatym brak jednej zaślepki. Czy tak powinno być?

 

Wrażenia ogólnie pozytywne choć do paru rzeczy można się przyczepić. Ktoś gdzieś napisał że mozna w niej grzebać po ciemku taka jest gładka. Ja bym nie ryzykował. W zasadzie o każdą ciętą krawędź blachy mozna się skaleczyć (choć ogólnie nie jest źle). Pozatym element trzymający zasiłkę nie jest idealnie spasowany do tyłu obudoway (z jednej strony bardziej odstaje i tworzy się szczelina ok 2mm). Więcej będę mógł napisać po instalacji bebechów.

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji nie bylo , o ile dobrze pamietam kartonowe pudlo zna obudowe bylo swego rodzaju instrukcja. Zaslepke pewnie Ci ktos zwedzil , na pewno w nowych jest komplet.

Jesli buda byla 100% nowa to aby dostac sie do przyklejonego pudelka ze srubkami i kluczykiem musiales odkrecic prawa blache i koszyk na wentyle - dopiero tak dalo sie otworzyc kluczykiem lewa strone. Jezeli bylo inaczej kto juz cos z nia majstrowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś zauważyłem. Brakuje również zaslepki płyty głównej:/ Czy może tego i tak się nie używa bo lepszą dostajemy wraz z mobo?

 

Pudełko ze śrubkami i kluczykiem (w sumie to jeszcze go nie otworzyłem ale coś brzęczy) było włożone luzem do koszyka na dyski. W obudowie jest też kabel zasilania. Coś jeszcze powinno byc? Ile powinno być śróbek na tej stalowej poprzecznej listwie? <_< Opakowanie jest chyba od innej budy bo jest zazanczona zasiłka a ja kupiłem bez.

 

EDIT

Odnośnie instrukcji zwracam honor. Była w pudełku na śrubki. :huh: Są dwie pary kluczyków, zato nie ma pierścienia ferrytowego. <_<

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś zauważyłem. Brakuje również zaslepki płyty głównej:/ Czy może tego i tak się nie używa bo lepszą dostajemy wraz z mobo?

Pudełko ze śrubkami i kluczykiem (w sumie to jeszcze go nie otworzyłem ale coś brzęczy) było włożone luzem do koszyka na dyski. W obudowie jest też kabel zasilania. Coś jeszcze powinno byc? Ile powinno być śróbek na tej stalowej poprzecznej listwie? <_< Opakowanie jest chyba od innej budy bo jest zazanczona zasiłka a ja kupiłem bez.

 

Obudowa kupiona w promocji w Znak. Jak bedę miał chwilę to przejdę się do nich i zapytam o te zaślepki. Na zdjęciach obudowy na pudle tez brak zaślepki ale ta od mobo jest.

Ja w moim LCX miałem "instrukcję" - śliska kartka a4 obustronnie zadrukwana małymi zdjęciami wraz z ich podpisami. Chyba nawet jej nie przeczytałem jak kompa składałem.

 

Kablel zasilania, taki do zasilacza? Wow, ja nie miałem czegoś takiego (ale też nie miałem budy z zasiłką zaznaczoną :))

 

Zaślepkę sobie daruj - ona chyba tam jest, żeby ładnie się prezentowała buda na wystawie, bo i tak przecież co płyta, to ma inny rozkład wyjść i mała szansa, że ta od szefa akurat będzie pasować.

 

I pamiętacie, że nie ba obudów doskonałych :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablel zasilania, taki do zasilacza? Wow, ja nie miałem czegoś takiego (ale też nie miałem budy z zasiłką zaznaczoną :))

Może to taka promocja ;) Szkoda, że nie dali również zasiłki gratis ;)

Na tym elemencie do którego mocuje się zasilacz są delikatne ślady wkrętów. Czyli tam była zamontowana zasiłka. Wygląda na to że przy budzie ktoś grzebał :angry:

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do diody to było kilka stron wcześniej... Czyli:

1.) Zdjąć przedni panel i zeszlifować "czubek" diody.

2. ) Wydać 0,3-1 Pln i kupić w elektronicznym diodę 3mm.

3. ) Zdjąć przedni panel i zamienić diodę POWER z HDD. Albo w budzie przepiąć kabelki.

Hmm, opcja z markerem jest jednak prostsza i też działa :wink:

 

Też zakupiłem wersja z kiepskim malowaniem za 199zł i jestem jak najbardziej zadowolony :) Wprawdzie paski są po bokach ale nie to jest najważniejsze. Jest w miarę cicha, przewiewna, super patent z wtyczkami do USB, Audio i FW - w poprzedniej budzie musiałem się męczyć z wpinaniem poszczególnych pinów, co przy moich paluchach było co najmniej denerwujące... Generalnie obudowa jest super!

 

Jedna rzecz mnie tylko nurtuje, a mianowicie po kiego grzyba jest ten pierścień ferrytowy :blink: ??

Jak na razie spoczywa on sobie w pudełku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt:

Jak przyjdzie paczka to mogę zdać relację :) ale w ciemno powiem, że będzie to dobry wybór.

pozatym w topicu parę osób o niej się już wypowiadało i poleca.

 

@Janisław:

Z tego co czytałem to:

"Ze strony Chiefteca:

 

QUOTE

Q: Do czego służy pierścień ferrytowy dodawany do waszych obudów ?

A: Pierscien ferrytowy zmniejsza zakłócenia elektromagnetyczne należy przelożyć przez niego kable sygnałowe do płyty głównej (RESET,POWER ON, HDD LED itp.)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona posiadaczy Dragona :D Moja wersja medium ;)

 

Zastanawiam się jak najlepszą cyrkulację powietrza uzyskać i tak sobie myślę, że z przodu 2 wiatraki zasysające na boki też co by dla fryzjera jakaś pomoc była i największy z tyłu wyciągający. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem od dłuższego już czasu użytkownikiem obudowy Chieftec LBX-01BBB. Jestem oczywiście z niej zadowolony. Ostatnimi czasy mam jednak taki problem, że pilnie potrzebuje zaślepek 5,25" na przód obudowy w kolorze grafitowym. Niestety gdzieś mi się one zapodziały :/. Wystarczy jedna lub dwie... Jakby ktoś miał a nie potrzebował to proszę o PM. Jakoś tam się dogadamy B-) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt:

Jak przyjdzie paczka to mogę zdać relację :) ale w ciemno powiem, że będzie to dobry wybór.

pozatym w topicu parę osób o niej się już wypowiadało i poleca.

A możwsz mi powiedzieć,czy ta obudowa zachowuje się w miare cicho,zależy mi na złożeniu cichego kompa,i nie chciałbym żeby obudowa była problemem w tej kwesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów zrobiłam kilka fotek mojej budy od środka ,

Jeszcze będą poprawki, ale na razie nie mam czasu, wstawie jeszcze jakieś fanerki, bo ten żółty domowej roboty jest cichy , ale nie tak jak faderki, pozatym obudowa git, ale nie podoba mi się wejścia na 80mm wiatraki bo są za małe, lepiej jak by było tył= 120mm i przód = 120mm, i tylko 2 miejsca na dyski ;( , będzie trzeba pomyśleć o lepszym chieftecu , co ma 7 miejsc na dyski i wejścia na wiatraki 120mm.

post-140233-1179048044_thumb.jpg

post-140233-1179048122_thumb.jpg

post-140233-1179048157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

britfanka co do tego żółtego wentylatorka to raczej średnio widzę jego użyteczność, jeśli on ma zasysać powietrze z tej dziury z przodu gdzie ma być 80mm to z pewnością tego nie robi. No chyba że to wspomaganie chłodzenia grafiki.

 

A teraz do rzeczy, właśnie wygrałem na aukcji Chiefteca BigTower BA-01-BBB (za 222zł, mam nadzieje że jest warta tych pieniędzy), w związku z tym:

1. Słyszałem o drganiach w takich BigTowerach przenoszonych z dysków, co tam właściwie drga, czy to boki drżą? Czy ktoś wyciszał taką bude matami bitumicznymi, bo mam nadzieje że dodatkowe 1,5kg maty APP na jednym boku załatwi sprawe z ewentualnymi drganiami.

 

2. Czy zakładając jeden wentylator 120mm lepiej wsadzić go do góry nad zasilacz czy pod zasilacz, czy najlepiej kupić i wsadzić dwa nad i pod? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...