Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje udanego zakupu :)

Drgania owszem zdarzaja sie rzadko lecz sa, rozwiazanie to nie umieszczanie dyskow w gornych slotach (sankach czy jak to sie zwie) , tylko na srodku i dole.

Raczej przydalyby sie dwa wentyle , jednak priorytetem powinien byc ten pod zasilaczem . Drugi moze sie marnowac - wg mnie jest zbyteczny nagrzane powietrze i tak przejmie zasilacz.

 

ps. jesli zasilacz ma wiatrak takze na gorze (jest kilka takich) to zaopatrz sie w dwie 120

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)nie podoba mi się wejścia na 80mm wiatraki bo są za małe, lepiej jak by było tył= 120mm i przód = 120mm (...)

Z tego co wiem, to nie ma szefa z 2x120mm, za to wszystkie nowe dragony,lbx-y i clx-y mają na tyle 120 (widzę, że ty masz starą wersje jeszcze z 2x80mm. Z małymi wiatraczkami to jest tak, że jak są ciche (skręcone) to nic nie wieją, a jak coś wieją to tylko wtedy, gdy się szybko obracają i hałasują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi! :D

Dziś dotarł rano mój Chief BH:

Obudowa super, solidna gruba blacha, bardzo dobre mocowania napędów, przestronna - cieszę, że namówiono mnie na Chief'a.

 

A tu parę fotek (słaba jakość - Nokia 5300 dobrym aparatem nie grzeszy):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aba40765e5b71e1e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f57880a23ba6e122.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a1e9fce5b49d3bb.html (w rogu widać starą półkę na pc, z której zostanie jedynie blat - Chief ma za mało miejsca w niej...)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fa2e69d9789899e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44419e050443462c.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/72030f092a3e79ae.html

 

btw. takie pytanie:

Przednie jack'i audio aby działały to muszę do SB podpiąć kabel prawda ?

Bo podpięcie do mobo nic nie daje.... choć z drugiej strony na dźwiękówce nie mam gdzie podpiąć tego kabla...

Owszem, mam panel przedni, ale biały to raz, dwa, coś nie chce działać...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi! :D

Dziś dotarł rano mój Chief BH:

Obudowa super, solidna gruba blacha, bardzo dobre mocowania napędów, przestronna - cieszę, że namówiono mnie na Chief'a.

Według mnie ta buda jest piękna!!!!!!!!!!! :-P :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł mi dziś dużą szefunie BA z Madtech. Nie było pierścienia ferrytowego, ale za taką cene wybaczam. Buda naprawdę ogromniasta, 5 cm niższa od biurka. Czekam na maty APP polimerowe które dodatkowo wyciszą bude.

Pytanka do posiadaczy:

 

1. Znacie jakiś lepszy patent zamiast orginalnych filtrów chiefteca (drogich)? Ktoś mi polecał zrobić z pończoch.

2. Dobrze jest zakładać filtry w miejsca gdzie są wentylatory 92mm? (papst @ 5v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyklejać matami to zatkać wszystko oprócz tyłu 120 i boku 3x92, czy robic w boku tym drugim tez otwartą kratkę (tym, co bebechy zakrywa?) Myslicie ze jest sens kupic za 5 - 6 dych dedykowane do PC (do chieftecka specjalnie, to za drogo), czy samochodowe stykną?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyklejać matami to zatkać wszystko oprócz tyłu 120 i boku 3x92, czy robic w boku tym drugim tez otwartą kratkę (tym, co bebechy zakrywa?) Myslicie ze jest sens kupic za 5 - 6 dych dedykowane do PC (do chieftecka specjalnie, to za drogo), czy samochodowe stykną?

Dołączam się do pytania czy zakrywać dziury przy wyklejaniu matami.

A co do mat, to jeśli dedykowane to podobno tylko Be Quiet, ale one są chyba ciut droższe. Jeśli zaś chodzi o samochodowe to trza wiedzieć że one wyciszają tylko drgania (o które to głównie chodzi), jeśli się chce wyciszyć piski np. dysków to trzeba jeszcze położyć warstwę pianki akustycznej takiej falowanej, która z niskimi tonami zaś sobie nie poradzi.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł mi dziś dużą szefunie BA z Madtech. Nie było pierścienia ferrytowego, ale za taką cene wybaczam. Buda naprawdę ogromniasta, 5 cm niższa od biurka.

Ja też ją dostałem, dziś przyszedł mój nowy DX01 :D. Nawet poświęciłem część lektoratów jak się dowiedziałem że przyszła :D

 

Niestety pierścienia też nie ma :( ale to nic za to ma panel z szybą gratis :D

No i naprawdę jest ogromna, choć teraz stwierdzam że moja buda też ma blachę , 1mm jak nie grubszą jak porównałem, ale nie żegnam się z nią. Za to Szef jest po prostu boskii! Ale również popieram że powinno być z przodu miejsce na wentyl 120mm a nie na dwa 80.

Ale ogólnie jest naprawdę zajebista, aż żal ją zapełniać :D

 

Jako że już piszę to jakie wentyle byście polecili?

Bo tego shefoskiego 92 to do drugiego kompa już dałem, więc jakiś cichy 120 by się przydał i ze dwie 80?

 

Nad 120 myślałem o akasie bursztynowej, choć ten kolorek mi nie pasi a na fandera może nie starczyć bo jeszcze mi trochę rzeczy do kupienia zostało. No a jeśli chodzi o 80 to nie mam pojęcia. Zapodajcie jakimiś pomysłami!

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie

 

http://www.chieftec.pl/images/foto_obudowy...cc6b161c03c.jpg

 

Chodzi mi o takie plastikowe niebieskie coś z otworami, po lewej stronie od miejsca na wentyl 80x80, ma 6 otworów - na zdjęciu widać 2. Ciekawi mnie na co to jest bo chyba nie po to aby przeciągnąć kable od HDD PWR, HDD LED itp. Macie jakiś pomysł??

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, no jako nowy posiadać Chiefteca z Angeli muszem rzec, że nawet jak dla mnie jest on wart swej ceny. Usterka lakiernicza jest nieznaczna, a sporo tańsza sztuka. Wentylacja jak należy, wszystko solidne i stabilne, a czy wiatraki 90 czy 120, to mi lata właściwie, nie trzeba mi aż takich przeciągów, a z dyskiem ten jeden niedoży raczej da sobie radę. Nie wiem tylko po co tej budzie takie przedłuzone nóżki. Niby dla stabilności, ale wg. mnie tyle kilo i bez tego nieźle stoi.

Także dołączyłem do szacownego grona....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa już zmontowana w całości. Boki, góra i część frontu wyklejona polimerowymi matami car-audio, dyski w szynach ale na gumowych kołeczkach zamiast tych orginalnych, filtry na froncie i na wlotach 92 przy dyskach zrobione z pończochy, reszta dziur pozatykana kawałkami maty (nie zaklejałem ich bo te maty przylepiają się na amen a nigdy nie wiadomo).

Wiatraki skręcone do minimum. Jest bardzo cicho i bardzo chłodno pomimo sporego OC.

Całość czyli buda+maty+4 wiatraki (2xScytche S-Flex, 2xPapst) wyniosło mnie 390zł. To mój najlepszy zakup.

Poniżej pare fotek mojej szefuni:

post-133455-1179479228_thumb.jpgpost-133455-1179479243_thumb.jpgpost-133455-1179479259_thumb.jpgpost-133455-1179479265_thumb.jpgpost-133455-1179479251_thumb.jpg

 

--EDIT--

Odetkanie miejsca na wentylator na boku na wysokości karty graficznej obniżyło temp. procesora+nb+grafiki o 2-3 stopnie (w idle), nie wpływając na temperature dysków.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale:

Mookie, co to za wentylki Arctic Cooling na 2 i 3 zdjęciu?

To jest chłodzenie karty graficznej?

Jak tak to czy to robótka homemade czy gdzieś są do nabycia takie zestawiki z 2 wentylkami i tym trzymakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale:

Mookie, co to za wentylki Arctic Cooling na 2 i 3 zdjęciu?

To jest chłodzenie karty graficznej?

Jak tak to czy to robótka homemade czy gdzieś są do nabycia takie zestawiki z 2 wentylkami i tym trzymakiem.

To są zwykłe AC Pro TC zczepione razem i przymocowane dwoma gumowymi kołeczkami do zalmana ZM80D-HP skręcone na jakieś 5-6V że zaczynają się kręcić dopiero jak im jest ciepło. Taki mój patent, od razu owiewa HR-5 obniżając jego temp o 4-6 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy nooba:

1. Czym tu pouszczelniać budę w miarę tanio?

2. Zasilacz j/n okazał sie mieć jeden krótki kabel od sata, więc kombinowałem jak tu dysk włożyć na jego miejsce. Jeśli włożę go przodem, nie starcza mi kabla, jeśli tyłem starcza, ale nie daje sie wsunąć do końca bo kabel sata i zasilania wadzą i ścianę. Jak właściwie powinienem upchnąć hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sata wystarcza, ten od zasilacza okazuje się za krótki.... Tylko podstawowa sprawa: którą stroną dysk tam pakować się powinno? Bo jak dam tyłem to nie włazi tak czy inaczej, za mało tam miejsca i wtyczka od sata przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sata wystarcza, ten od zasilacza okazuje się za krótki.... Tylko podstawowa sprawa: którą stroną dysk tam pakować się powinno? Bo jak dam tyłem to nie włazi tak czy inaczej, za mało tam miejsca i wtyczka od sata przeszkadza.

Przejdz się do sklepu po przejściówke z molexa, grosze kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie by się zamknęła z tamtym kablem SATA który podał ponieważ ma łamaną wtyczkę dedykowaną specjalnie dla obudów typu Chieftec.(z nietypowym montowaniem dysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to i możliwe... co cóż, nad tym jeszcze pomyślę, póki co jest jak należy, a kto wie czy dysku nie powieszę na jakiejś gumie, to wlezie dalej i będzie mniej słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

http://www.chieftec.pl/images/foto_obudowy...cc6b161c03c.jpg

 

Chodzi mi o takie plastikowe niebieskie coś z otworami, po lewej stronie od miejsca na wentyl 80x80, ma 6 otworów - na zdjęciu widać 2. Ciekawi mnie na co to jest bo chyba nie po to aby przeciągnąć kable od HDD PWR, HDD LED itp. Macie jakiś pomysł??

nie wiem czy ktoś Ci juz odpowiedział, jak nie to ja to zrobie, to jest do mocowania długich kart rozszerzeń, taki dodatkowy stabilizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem tego Chiefteca.

Wszystko ładnie, pięknie, tylko jak mam podłączyć wyjście słuchawkowe, to wyposzczone z boku razem z dwoma portami usb. Musiałbym tę kostkę z kabelkiem od obudowy podłączyć do karty muzycznej, ale tam nie ma takiego wejścia. Mam Sound Blaster Live'a! 1024 (dość leciwy model). Czy ktoś ma pomysł, jak to zrobić? Może są jakieś przejściówki?

Czekam na pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie rudy'ego 102:

Podpięcie do audio na mobo nic nie dało.

Na swoim SB Platinum mam takie wyprowadzenie ale inny pin "ślepy" więc nie podepnę...

Owszem, mam panel przedni do dźwiękówki....ale:

1. jest biały a buda szara (owsze za drzwiczkami, ale mimo tego)

2. Posiada pełno wejść/wyjść a używam tylko 1...

3. Dodatkowe 2 kable w budzie (taśma + kabel...).

 

Jakieś pomysły ?

 

USB śmigają bez problemu (choć kabel nie był podpięty i trza było panel przedni demontować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie rudy'ego 102:

Podpięcie do audio na mobo nic nie dało.

Na swoim SB Platinum mam takie wyprowadzenie ale inny pin "ślepy" więc nie podepnę...

Owszem, mam panel przedni do dźwiękówki....ale:

1. jest biały a buda szara (owsze za drzwiczkami, ale mimo tego)

2. Posiada pełno wejść/wyjść a używam tylko 1...

3. Dodatkowe 2 kable w budzie (taśma + kabel...).

 

Jakieś pomysły ?

 

USB śmigają bez problemu (choć kabel nie był podpięty i trza było panel przedni demontować).

Panowie, to jest lekki OT ;) więc krótko:

1. albo podłączamy do orginalnego panelu LiveDrive jeśli taki mamy

2. jeśli mamy białe złącze na karcie muzycznej to możemy podłączyć tak jak tu http://audigy2zshowto.blogspot.com/, bez kombinacji się nie obejdzie

3. odpowiedzi na dalsze pytania szukamy w dziale audio, bo wyjścia audio mają nie tylko chiefteci a tu o nich dyskutujemy :)

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś Ci juz odpowiedział, jak nie to ja to zrobie, to jest do mocowania długich kart rozszerzeń, taki dodatkowy stabilizator

Jakich kart rozszerzeń? Jakbyś się przypatrzył dokładniej to to jest na lewo od koszyków na dyski, więc skąd tam jakieś karty rozszerzeń?

 

Chodzi mi o to:

http://www.chieftec.pl/images/foto_obudowy...3d5c5ea5b79.jpg

może lepsza fota prawy dolny róg jest plastik na wentyl

 

X

X ___________

X [ ]

X [ ]

X [ ]

X [__________ ]

 

Ten kwardat to miejsce na wentyl 80x80 a mnie chodzi o te sześć "X" co są po jego lewej stronie jak patrze od środka budy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich kart rozszerzeń? Jakbyś się przypatrzył dokładniej to to jest na lewo od koszyków na dyski, więc skąd tam jakieś karty rozszerzeń?

 

Chodzi mi o to:

http://www.chieftec.pl/images/foto_obudowy...3d5c5ea5b79.jpg

może lepsza fota prawy dolny róg jest plastik na wentyl

 

X

X ___________

X [ ]

X [ ]

X [ ]

X [__________ ]

 

Ten kwardat to miejsce na wentyl 80x80 a mnie chodzi o te sześć "X" co są po jego lewej stronie jak patrze od środka budy!

 

chodzi Ci o ten niebieski uchwyt który jest za koszykiem na wiatrak, to są mocowaia do długich kart PCI, uwierz mi. kiedyś były takie karty które sie jeszcze do czegoś takiego mocowało.

 

Jak znasz niemiecki to prosze:

http://www.chieftec.de/?page=products_show...amp;language=de

http://www.chieftec.de/images/highlights/D...rontfan_big.jpg

Edytowane przez piotrek_zet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do kupna takiego Big szefa. Jak tam sie montuje napedy CD/DVD ? dlugo to trwa? Bo nie widze tam nigdzie jakis srubek czy czegos w tym stylu. A drzwiczki w ktora strone sie otwieraja (z tylu czy z przodu obudowy) ?

W sumie to nie wiem ktora seria jest najlepsza, mam trzy typy : Mesh, Bravo, Uni. Ktora z nich jest najstabilniejsza ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...