Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam akurat midi i zgadzam się z Tobą w 100% - najlepsze rezultaty daje wentylator 120 mm z tyłu pod zasilaczem (Ty masz Big Tower więc 2x120mm z tyłu jest zrozumiałe)

 

No niestety zgadzam sie...'niestety' bo wydawaloby sie, ze im wieksza ilosc tym lepiej. Mam tylko dwunastke wyciagajaca + zasilacz i to jest optymalna konfiguracja dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o wyciszenie dysków w obudowach chiefteca.

Mam obudowę Chieftec Mesh LCX-01B-B-SL i dyski w niej są montowane jak na obrazku - poprzecznie w plastikowych szynach.

chieftec_hdd_bay

problem w tym, ze mam trzy dyski które wpadają w rezonans i burczą... obudowa drży, co wieczorem doprowadza mnie do szału.

czy jest jakis patent do obudów chiefteca, zeby wyciszyć / zamortyzowac dyski, jakies kołki mocujące, amortyzujące szyny... cokolwiek ?

będe wdzięczny za podpowiedź, bo oglądanie filmu przed snem potrafi tylko zepsuc humor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o wyciszenie dysków w obudowach chiefteca.

Mam obudowę Chieftec Mesh LCX-01B-B-SL i dyski w niej są montowane jak na obrazku - poprzecznie w plastikowych szynach.

chieftec_hdd_bay

problem w tym, ze mam trzy dyski które wpadają w rezonans i burczą... obudowa drży, co wieczorem doprowadza mnie do szału.

czy jest jakis patent do obudów chiefteca, zeby wyciszyć / zamortyzowac dyski, jakies kołki mocujące, amortyzujące szyny... cokolwiek ?

będe wdzięczny za podpowiedź, bo oglądanie filmu przed snem potrafi tylko zepsuc humor ;)

 

Niestety- moze tez mam pecha ale HDD wprawial w wibracje cala obudowe w domyslnym miejscu. Mam SQD i dotego zawieszonego na gumkach w zatoce 5". Inaczej nie moglem wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden dysk i standardowe plastikowe szyny lepiej tłumią wibracje niż Scythe Disk Drive Stabilizer II

 

Przy montażu w standardowych plastikowych szynach absolutnie nic nie wpada w wibracje itp.

 

Dysk mam zamontowany niemal na przedostatniej wnęce (prawie na samym dole).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie bawi mnie wkładanie do obudowy w miejsce napedów optycznych skrzynki na hdd albo wieszanie ich na gumkach, tym bardziej ze dyski są trzy, załozyłem wentylatory w zatoczkach przy dyskach itd... generalnie im tam dobrze, tylko zeby nie brzęczały.

przerabiałem juz stukanie, ustawianie obudowy na podłodze, dywanie, dociskanie itd...

 

czyli nie ma jakiś chieftec-owych gumowych szyn zamiast plastikowych albo czegoś podobnego?

samemu trzeba kombinować jakieś wynalazki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z "brzęczącymi" dyskami w szefie CHxx przy dwóch dyskach, przy jednym nie miałem takiego problemu. poradziłem sobie z tym zmieniając położenie dysku bo na niektórych szynach brzęczało a na innych nie, więc włożyłem dyski do tych cichych a inne szyny wyjąłem i od tamtej pory jest cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem stosunkowo niedrogiej, ale dobrze wykonanej obudowy, bo po modernizacji zestawu zrobił mi się trochę bałagan. Szczególnie irytujące jest to, że 120mm na Ultimie 90i po prostu wystaje poza obudowę, a Accelero s1 mieści się na styk. w dodatku brakuje mi trochę miejsca z przodu obudowy, gdzie chciałbym swobodnie umieścić dysk na gąbce, a przed nim wiatrak 120mm.

 

Obecnie mam taką obudowę. Kupując ją, miałem nadzieję, że starczy na długo. Co do jakości wykonania, nie mam zarzutów, ale zrobiło się trochę ciasno.

 

Czy warto kupićtakiego szefa, zakładając że wreszcie zostanie na lata? Czy są jakieś inne modele Chiefteca z miejscem na 2x120mm (po jednym na przód i tył) i szerokością co najmniej 20cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety probowalem kilka roznych HDD w oryginalnych sankach/zaczepach- jedna wielka porazka jak dla mnie pomimo oklejenia scian matami bitumicznymi. Przeprosilem sie z wysmiewanymi 'gumkami' i nic w ogole nie slychac.

Phantom- to dobra buda ale ciezko cos polozyc na podlodze jesli masz duza grafe lub jeszcze jakies karty. Zapomniec tez nalezy o '12' wentylatorze z przodu bo sa jedynie miejsca na trzy 92mm. z boku. Sam mialem ten dylemat ale wchodzily w gre tylko stare modele- jak np Dragon, ktory nie przypadl mi do gustu.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w tym Chieftecu BG mam dysk na gąbce położony na spodzie obudowy, na początku, kilkanaście mm od 80mm wentylatora wiejącego na HDD. Widziałem, że ten model BH ma inny koszyk na dyski, ale póki co chyba bym go zdemontował. Największy problem byłby z montażem 120mm z przodu, ale może udałoby mi się go zamontować na Ultimie 90i Thermalrighta, a 92-ke, która teraz na nim się znajduje, przełożyłbym na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Mam podobną budę i żadnego buczenie lub drgania nie zaobserwowałem. Ja osobiście mam 120mm z tyłu + mój zasilacz, który też wyciąga powietrze. Ciąg jest niezły, buda się nie nagrzewa i procesor chłodzony jest idealnie. Jedynie mógłbym podłożyć 92 z boku obudowy, tak aby wiał na kartę graficzną i byłoby idealnie.

 

A spróbujcie do tych sanek poprzyklejać takie podkładki pod nóżki(meblowe oczywiście, cienki filc itp.), aby dysk opierał się właśnie na nich.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phantom, za mniej więcej takie pieniądze kupisz Antka 300 albo CoolerMaster 590. Ta obudowa którą pokazałeś dla mnie odpada przede wszystkim z powodu drzwi z przodu. A Antek i CM mają w dodatku zasilacze na dole, duży plus wg. mnie :wink:

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia na temat tych "drzwi" to moje subiektywne odczucie, nie wszyscy muszą myśleć identycznie, poprostu za każdym razem otwierać toto i zamykać jak chcę włożyć płytkę do napędu... a otwarte cały czas też mi nie pasują. Poza tym jest paskudna jak ... :wink:

 

Zasilacz na dole obudowy w większości takich obudów możesz przykręcić normalnie - wiatrakiem do dołu, albo do góry kołami - tak żeby wyciągał powietrze z budy. Ja wkręciłem go normalnie, obudowa ma dość wysokie nóżki, więc spokojnie sobie zasysa chłodne powietrze z zewnątrz, elementy zasilacza lepiej się chłodzą, wiatrak może sobie odpocząć.

Już na forum pisałem że te same bebechy które mam teraz siedziały w obudowie tracera i po założeniu na procek Karakorum zasilacz zaczął głupieć, teraz zachowuje się zupełnie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widzialem ostatnio Antec Three Hundred i zauwazylem, ze on przeciez ma "siatke" w podstawie. Myslalem, ze obudowa w miejscu na zasilacz jest w pelni zabudowana. Sam Antek nie jest zly, ale troche nie przekonuje mnie ta ilosc slotow na chlodzenie, przez co bedzie troche glosniej (wiem, wymyslam :P), a i nie wiem, czy mozna zdemontowac czesc koszykow na napedy, w razie gdyby dysk nie wmiescil sie swobodnie na spod obudowy. Z drugiej strony zawsze mozna byloby go zamontowac pod DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich miejsc na wentyle nie musisz zapełniać, no i 120-ki skręcone na min, nawet marnej jakości nie będą aż tak hałasowały :wink:

Nie bardzo qmam o co chodzi z tymi koszykami na napędy, w Antku 300 napędy i dyski montuje się chyba normalnie śrubkami bez udziwnień, miejsce na dyski masz za wentylatorami, więc będą porządnie chłodzone. Ja dysk zamontowałem w czymś takim ale tylko dlatego że w mojej budzie dyski montuje się bokiem i jest tam słaby przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo qmam o co chodzi z tymi koszykami na napędy

Chce po prostu, aby mozna bylo swobodnie postawic dysk na gabce. Obecnie gabke mam na spodzie obudowy, tuz za wentylatorem wdmuciach!acym powietrze. Nie dotyka on bokiem zadnej ze scian i jest praktycznie bezglosny. Na zdjeciach Anteca 300 widac, jakby te szyny, w ktorych mozna montowac dysk, byly nieusuwalne. Same zwezaja troche obudowe i nie wiem, czy dysk nie bedzie ich dotykal. W dodatku dochodzi PSU i kable, z ktorymi cos trzeba zrobic, wiec wtedy dysk musialbym dac w miejscu napedow optycznych, aby tam swobodnie lezal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z dedykowanymi matami? Ja planuję kupić be quiet! do Chieftec LBX/LCX - za 130 zł + wysyłka http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=29789

 

Pytam, bo nie wiem, czy zaklejać wszystkie otwory, komputer się nie ugotuje (4 rdzenie i Radek 4870) jak wsadzę na tył 120 mm a na przód 3x 92 mm? W sumie myślałem, żeby zostawić te otwory na wysokości procesora / GPU i po prostu taśmą obustronną przykleić filtry przeciwkurzowe 120 mm - walka z kurzem to mój priorytet w nowym kompie. Wiadomo - wyklejam żeby bylo ciszej, wentyle będą skręcone na tyle na ile temp pozwoli.

 

Ogólnie, maty (dedykowane lub zwykle ale buda dobrze wyklejona) odczuwalnie zmniejszają hałas? Czy to tylko subiektywne odczucie?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...